4K TV 55-65'' VA panel, 100Hz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod obitch 22. 4. 2019 21:50

Zdravím,mám rychlý dotaz na experty,existuje tato TV,. - VA panel,4K,100 Hz, 55 - 65 palců,2-3 usb,10 bit ,podpora xvid.divx ,hbo go 8-S
Naposledy upravil Nick Cave dne 22. 4. 2019 22:55, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu neodpovídající pravidlům
obitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 4. 2019 06:04

Existuje.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod johanx 23. 4. 2019 10:28

Ryan Giggs: :-)
CA 650R, CA 651BD, CA 840C,Naim Nait XS2, Naim Ovator S-400, Swans Diva C3P, Swans DivaR3P, Velodyne Micro Vee, Sony KDL-46WE5, Dune HD Duo, Vu+ UNO 4K SE, AKG K701...
johanx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod obitch 23. 4. 2019 20:06

ok sarkasmus chápu,ale radši bych ocenil nějakou radu,či mohu poprosit odkaz jestli nechci moc ,nebo zeptám se takhle je znatelný rozdíl v 8 bit + FRC nebo 10 bit ?dík
obitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivotv 23. 4. 2019 20:20

- Sony XF9005
- OLED -> LG nebo Philips

Jeste bych zaradil Samsung nu8002 (nejlevnejsi) nebo Samsung Q rada, ale tam je problem s divx.

Rozdil FRC nebo 10 bit neuvidis. Mozna tak na testovacim paternu, ale realne ve filmu si niceho nevsimnes.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod obitch 23. 4. 2019 20:47

ivotv : děkuju za tvou odpověď,tohle mi bohatě stačí ,díky díky
obitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 4. 2019 21:20

Existuje. Třeba ta XF9005, jak píše ivotv , ale proč chtít takto "top" produkt a zároveň ho krmit sajrajtem (= xvid a divx )? Nechceš tam rovnou pouštět VHS?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod obitch 25. 4. 2019 13:26

indeshit: tak nějak chci aby uměla i tohle třeba to ani nevyuziju což je pravda. Teď mě napadá nebude OLED55B8PLA třeba lepší volbou?ale zase to vypalování a celkově životnost panelu bude určitě menší
obitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 25. 4. 2019 14:35

Tak nebude to špatný, C8 by byla lepší. Pokud OLED, určo bych preferoval Sony. Má Kodi a Android, což chápu jako výhodu a není to LG :)

Třeba osobně bych preferoval tu XF9005
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 4. 2019 16:32

Kodi a Android ma aj Philips, a je lacnejši ako Sony. A nie je horši.

obitch píše:indeshit: tak nějak chci aby uměla i tohle třeba to ani nevyuziju což je pravda. Teď mě napadá nebude OLED55B8PLA třeba lepší volbou?ale zase to vypalování a celkově životnost panelu bude určitě menší

Vypaľovanie hrozi jedine ak to planuješ použivať ako monitor k PC, a životnosť oled panela je irelevantna, lebo je podstatne dlhšia ako životnosť elektroniky. A oveľa dlhšia ako moralna a technologicka životnosť.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod indeshit 25. 4. 2019 17:40

Máš recht, Philips má taky android. Delší dobu už jsem Philips nezkoušel, ale Sony vždy kdysi, co jsem porovnával, bylo svižnější v ovládání a to celkem značně. Možná už se Philips polepšil, netušim.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 4. 2019 19:17

Aktualne je to skor naopak.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 25. 4. 2019 19:51

Tak co jsem viděl poslední Sony a Philips, tak Sony vede pro mě v obraze, ale i stabilitou a rychlostí systému.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod indeshit 25. 4. 2019 21:41

Nový Sony (je fakt, že Philips ještě nevydal nové modely) jsou v rychlosti systému naprosto skvělé. Kodi se tam načte rychlostí světla :) 4GB RAM je znát.

-- 25. 4. 2019 21:56 --

Srovnávám s mou XE9005, která má 2GB RAM.
Toto je spíš taková třešnička na dortu pro mě. Nepotrpím si nějak na tu svižnost, prioritou je pro mě obraz, ale někoho to pomalé načítání různých aplikací, pomalé zapínání nebo nemožnost tu telku po zapnutí hned ovládat může dost vytáčet.

Stabilita je taky další věc. Jednoznačný souhlas s MgXem, taky mi připadá, že Sony je v těchto disciplínách jednoznačně dál než Philips nebo třeba TCL, ale na druhoubstranu třeba Philips má sympatičtější ceny a o TCL ani nemluvím, ale ti nemají OLED zástupce. Možná ten miniLED / QD-OLED by mohl bejt zajímavej od nich.
Tizen je po stránce ovládání radost, ale pro mnohé má tu bolest, že na něm nelze rozjet Kodi....a neodpovídá požadavkům na podporu divx a xvid.

Osobně bych to viděl na microLED s Tizenem a Kodi a ovládačem a la airmouse (gyro magický ovladání kurzoru a z druhý strany qwertz klávesnicí) :) ... a ještě taky premiovým servisem, protože podělat se může cokoliv a je škoda to někam vozit a pak si proto jezdit na vlastní čas, nervy a náklady ...holt každá varianta má své pro a proti ... co vy a vaše dream telka? :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 4. 2019 11:58

Co je to takové "morální životnost" - nevím co by na takové OLED bedně mělo nějak "morálně" zastarávat...

Já chci nějakou microLED FullHD - tedy kontrast a černá absolutní jako na OLED, neomezené sledovací úhly, odezva 0 ms + by to mělo mít super hyper AI interpolaci pohybu aspoň tak na 1000Hz, aby ostrost v pohybu byla stejná jako když se to pauzne a samozřejmě bez blikání. Mělo by to být nakalibrované tak, že by tam ani nemusely být jiné ovladače obrazu kromě úrovně svítivosti a možná gamma podle toho za jakého osvětlení na to člověk čučí.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Další stránka