Výběr TV 55" pro DVB-T2 + YT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cryingman 10. 5. 2019 10:43

Zdravím, už se to tu řešilo asi miliónkrát, ale rovněž řeším tv a stále se nemohu rozhodnout. Vybírám televizi pro:
90% - večerní sledování DVB-T2 (Převážně CT1, CT2, :D/CTArt)
8% - občasné pouštění videí z YT.
2% - pouštění akčních filmů z DLNA serveru nebo PC

Televizi sledujeme cca 3 večery v týdnu a tak neuvazuji o žádné satelitní službě. Internetovou TV zas asi nedá moje mizerná Wi-fi přípojka s 10Mbit/s.

Od televize tedy očekávám:
- velikost 55" - pozorovací vzdálenost 2,5 - 5m (menší nechci a větší se stejně nevejde)
- rozumný upscaling z SD a HD vysílání
- dobré podání černé při večerním sledování (PVA panel)
- Intuitivní a jednoduché hledání/zadávání v YT aplikaci nebo web prohlížeči (láká mne možnost hlasového vyhledávání, tolik oblíbeného u mé manželky)
- možnost připojit TV-Play bez přerušení zvuku do repro v TV (analog/optika souběžně s repro TV)
- dále uvítám direct LED nebo 100Hz, v tomto finančním rozpočtu asi jen jedno z toho
- časem jsem ochoten investovat do soudbaru od AQ pokud nebudu se zvukem spokojený.

PLánovaný rozpočet za TV 17tis. obhajitelný rozpočet max 20 tis.
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 5. 2019 11:12

Direkt LED není až tak podstatný - pokud se tím nemyslí local dimming, který v této cenovce nebude mít příliš velký efekt.

Obecně buď zde doporučovaný Hisence již za velmi dobrou cenu - nejlevnější 100 Hz:

https://televize.heureka.cz/hisense-h55u7a/#

Nebo pak asi lepší Samsung - asi nejlepší poměr cena výkon:

https://televize.heureka.cz/samsung-ue55nu8002/#

Jinak na to ČT... tam možná ani to 100 Hz nebude tak zásadní, pokud nejde o sporty, případně filmy ve 24p (s vypnutou interpolací)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cryingman 10. 5. 2019 12:43

Měl jsem rozepsané poznámky k některým svým favoritům, které jsem nakonec smázl, abych hned neovlivňoval mínění ostatních.
Konkrétně s Hisense h55u7a mám špatnou zkušenost z obchodu kde jsem na ní viděl SD signál. Z těch televizí co tam byly patřila k tomu horšímu.
Co se týče Samsungu ue55nu8002, je to můj poslední favorit. Co mne však mrzí je uváděný slabý internetový prohlížeč (oproti TV s androidem) a omezené hlasové vyhledávání.

Co se týče kvality SD na 55" tv, žiji trochu v přesvědčení, že mezi nejlepší patří Sony, o kousek dále Philips a Samsung a nakonec ostatní. Bohužel zas tolikmožností otestovat TV na klasickjé vysílání jsem neměl.

Může mi prosím někdo potvrdit u toho Samsungu, že budu mít hlasitou TV a zároveň audio výstup na analogu nebo optice?
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 10. 5. 2019 13:33

Začal bych investicí do lepšího zdroje než DVB-T/T2 a teprve pak vybíral novou TV. ;-)
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Cryingman 10. 5. 2019 13:50

Jsem přesvědčen, že platit měsíčně ke koncesionářským poplatkům ještě několik stovek navíc za to, že manželka kouká na pár českých filmů a jak jsem poznamenal maximálně tak 3x do týdne, je zbytečné.

Spíše ještě koketuji s myšlenkou pořízení bazarové LG 55EG910V nebo LG 55EG9A7V. Druhou jmenovanou jsem měl možnost porovnat právě s Hisense h55u7a s SD signálem a ten rozdíl byl markantní ve prospěch LG. Jen mne odrazuje zastaralý webOS 2.0 :-l
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 5. 2019 14:14

Cryingman píše:Měl jsem rozepsané poznámky k některým svým favoritům, které jsem nakonec smázl, abych hned neovlivňoval mínění ostatních.
Konkrétně s Hisense h55u7a mám špatnou zkušenost z obchodu kde jsem na ní viděl SD signál. Z těch televizí co tam byly patřila k tomu horšímu.
Může mi prosím někdo potvrdit u toho Samsungu, že budu mít hlasitou TV a zároveň audio výstup na analogu nebo optice?

Aj si si ten Hisense nastavil, alebo videl len tak ako je vystaveny na krame? Lebo ak si sa so žiadnym TV nepohral, to čo vidiš ma veľmi malu vypovednu hodnotu. Bol ten TV pripojeny rovnako ako ostatne TV?

Samsung analogovy vystup nema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cryingman 10. 5. 2019 14:22

Ne nenastavil, v době, kdy jsem tyto TV porovnával jsem jen zběžně sondoval trh. Každopádně předpokládám, že TV na prodejnách budou mít nejčastěji nastaven tovární profil. Dle mého skromného úsudku by to na 90% mělo být OK a žádné další markantní zlepšení nelze očekávat.
Mohu se zeptat které volby nastavení na Hisense mám použít, abych se jen vzdáleně přiblížil té staré OLED LG?
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 10. 5. 2019 14:32

DRSG-co si měl na mysli tím lepším zdrojem?Satelit-nic moc,neustále navyšování plateb viz skylink,kabel-taky nic moc,jediná výhoda -většina domácích v HD a dá se přilepit k internetu,placené stanice plné reklam,HBO-dokola to same,DVB-T2+internet začíná být zajimavá pozice,na reklamovky se člověk moc dívat nemusí-vyběrově,co investuješ do kabelu a satu-mužeš si koupit filmy VOD,mám kabel UPC-jak skončí hra o truny ruším HBO,možná i celou kabel tv,nechám internet+hbbtv!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paolous 10. 5. 2019 14:32

Ber NU8002, budes spokojen, mam MU8009 vlastne predchudce a hodne slusny... Navic cena spadla, ja daval 1000EUR...
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 10. 5. 2019 14:54

to spyko: ano, to přesně jsem měl na mysli, primárně (a ideálně) iptv/ott, sekundárně (pro případ nouze) terestrial. Nicméně zakladateli stačí T/T2 ... a vic bych to nerozváděl (proč 100 Hz na seriály nebo zda directem myslel FALD atd...), neboť jsme offtopic :-)
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Cryingman 10. 5. 2019 15:04

Ano pod Direct LED (přímým podsvícením) si představuji FALD (např. Sony KD-55XF9005, ale ta je už vysoko nad rozpočet). Bral jsem to jako třešničku na dortu, stejně tak 100Hz

Tu IPTV resp. dodatečné shlédnutí přes hbbtv jsem zvažoval, ale lepší rychlost a stabilitu připojení od providera těžko vymáčknu.
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 10. 5. 2019 15:40

Od koupě 55nu8002 jsem spokojen, sice nemá obraz 50st60panasonicu,ale je slušný,dokonce i v dvb-t2,kabel v hd je dokonce jen málo horší,obrovsky skok je v přidaných službách,rychlosti ap.,vypadá to na dobrou investici za rozumné peníze!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 5. 2019 22:05

Jak píše Ryan. To prodejní nastavení nemusí nic vypovídat o té telce. Hisense je v tom naprosto nejhorší ze všech. Dokonce aj ty jejich dema jsou k zblití -ti skejťáci, jak se ten obraz kolem nich vlní, hnus. Naprosto bez debat. Třeba když tam pustíš jakejkoliv 4k, tak už pokukuješ, jestli není poblíž kýbl. Je to fakt eklhaft. Pokud ale změníš obraz z toho Dynamického na HDR den nebo HDR noc, tak už je to cajku, přestane to dělat duchy, nabere to na detailech. Samsung zase v dynamickém je přetelenovelizovaný a přešajněný, až to zničí detaily. Ty film režimy zase nejsou moc šikovné do prodejen, protože by to pak zase tam připadalo mnoha lidem mdlé.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 5. 2019 22:10

V prodejně je skoro všechno hnus. Pak doma to stačí přepnout do nějakýho toho cinema/movie/film/kino..., chvíli si na to zvyknout ve srovnání s tím na co člověk čuměl dřív a je to úplně vo něčem jiným
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků