Sony 65XF9005 vs 60XF8305 vs ine

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Myscho33 14. 5. 2019 13:00

Ahojte... potrebujem kúpiť TV... kúpa ma až tak nesúri, ale teraz sú dobré akcie a dnes končí jedna skvelá... mám ale problém, či ísť do drahšej... alebo radšej lacnejšej.. pôvodne som chcel niečo s uhlopriečkou 65 (vzdialenosť od tv bude cca 3m a 55 sa mi zdá byť malá) .. čakal som aj na dobrú ponuku 65NU8002, ktorá sa mi pozdáva za danú cenu najviac a rýchlosť systému Samsung sa mi páči, ale nepohrdnem ani Androidom... ale táto stojí už asi 3 mesiace okolo 1000€, čo som chcel aj pôvodne dať za TV najviac, ale za túto Samsung sa mi v porovnaní s inými hodí cena tak okolo 900€..
teraz je akcia, ktorá končí dnes na Sony 65XF9005 za 1.215€, čo je ozaj super cena za túto Tv a je dobre hodnotená, ale váham s kúpou, lebo podľa mňa by mi stačila úplne NU8002 a teraz sa objavila akcia na 60XF8305 za 785€ v Alze, čo je tiež super cena na danú TV.. preto sa chcem opýtať na Váš názor, či ísť do drahšej a obraz bude viditeľne lepší napr. od tej NU8002 aj bez toho, aby som ich porovnával vedľa seba, lebo ako sa vraví, keď človek nevidí, o čo prichádza (konstrast, farby, čierna atd), tak ho to potom ani tak nemrzí :D Vďaka
Ešte takto.. chcel som vlastne tým povedať, či stojí zato priplatiť 400€ za xf9005 vs xf8305, lebo teraz sú obe za naj cenu. Ďik
Myscho33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 5. 2019 14:19

Jestli plánuješ sledovat HDR obsah, tak příplatek za XF90 má cenu určitě, na těch levnějších modelech může být HDR vybluté nebo naopak bez efektu. Jestli je to na SDR obsah při zapnutém osvětlení, tak by XF83 mohla stačit.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 5. 2019 14:38

Myscho33 píše: preto sa chcem opýtať na Váš názor, či ísť do drahšej a obraz bude viditeľne lepší napr. od tej NU8002 aj bez toho, aby som ich porovnával vedľa seba, lebo ako sa vraví, keď človek nevidí, o čo prichádza (konstrast, farby, čierna atd), tak ho to potom ani tak nemrzí :D Vďaka

To je vždy na akademicku debatu. XF9 je proste lepši TV, viditeľne lepši. A či stači NU8? To zaleži na použiti, požiadavkach, narokoch... Stačiť niekomu môže aj najlacnejši TV na trhu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myscho33 14. 5. 2019 20:02

asi pojdem predsa do lacnejsej.. ale predsa.. .este naposledy XF 8305 vs 65PUS7303 - cena rovnaka, VA a direct led rovnake u oboch.. predpokladam, ze kvalita obrazu bude podobna a rozdiel vidim len v 120 HZ vs 60 Hz + Ambilight + 5 ročná záruka + väčšia uhlopriečka.. stale je v tomto porovnani lepia volba Sony? Dik.
Myscho33
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků