Samsung UE32M5672 - aktualizace hned po spuštění

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zombiak 21. 5. 2019 18:28

Ahoj,
mám tuhle TV UE32M5672, během času jsem několikrát aktualizoval firmware a po poslední aktualizaci před pár měsíci se mi do 5 minut po zapnutí TV, někdy hned po zapnutí, objeví okno s hledáním aktualizací. Je to hrozně otravné, ať počkám dokonce vyhledávání, nebo to stopnu, je to pak na vyskákání z několika nabídek, než je na TV zase jen obraz, bez nějakého menu. Nedávno vyšel nový firmware, ten to neopravil.
Je to takhle u více TV, není to nová úžasná funkce? neví někdo jak se toho zbavit?
Psal jsem na podporu, ale ti doporučili reset SamrtHubu, nebo vyčkat na další Firmware, nic nepomohlo.
Díky
Zombiak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2019 18:56

Lidé na podpoře by měli vědět/mít informace, zda něco pomůže, nebo je nutná náprava přes nový FW.

Nevím, co všechno jsi zkusil.

Vypnout automatické aktualizace.
Resetovat SmartHub a následně celou TV obnovit do přepravních hodnot. Odpojit TV od napájení na více než dvě minuty. Stáhnout FW na flešku (pokud to jde) a po resetu TV nic zásadního nenastavovat, neladit. Proklikat se k aktualizaci. Tuto provést z flešky. Po aktualizaci provést znovu obnovu SmartHubu a obnovu celého TV do přepravních hodnot. Odpojit TV od napájení. Nyní TV nainstalovat a naladit, zakázat automatické aktualizace.

Netuším zda je chyba ve FW. Pak Ti to určitě nepomůže. Nicméně za pokus nic nedáš...vlastně ano - čas. Experiment prováděj, jen když víš co děláš a jak děláš.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orlov 22. 5. 2019 11:02

Zombiak: Ak to aktualizuješ z USB kľúča a máš ho stále pripojený, skús ho buď odpojiť alebo vymaž z toho kľúča aktualizáciu.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod Zombiak 26. 5. 2019 20:49

To MgX: To mi vše poradili z technické podpory, ale nějak nepomohlo, právě by mě zajímalo, jestli má někdo stejnou řadu TV a podobný problém, pak by to asi byla vlastnost nových Firmware, žádný popisy k aktualizacím ti joudové nemají a ani technická podpora neví jestli je to vlastnost, nebo chyba :-(

To orlov: Vidíš, to jsem ještě nezkusil, ale obávám se že to nepomůže, uvidíme. Aktualizuji přes USB klíč.

Jinak díky za odpovědi.
Zombiak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2019 19:45

Já netuším, zda jsi pochopil moji radu a radu orlova. V každém případě je třeba jeho větu chápu tak, že po aktualizaci z flešky, máš tuto vyjmout, nebo smazat aktualizační soubor. Jinak může docházet k hlášce, že TV nalezl aktualizaci.

Jeho rada zní samozřejmě, nicméně jsou lidé, kteří toto nedomyslí a následně řeší problémy, které vlastně nejsou. Logicky telka může vždy při spuštění hlásit nález nového SW, když je na USBčku připojena fleška s aktualizačním souborem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zombiak 29. 5. 2019 18:45

Ok, ještě upřesním, TV hledá aktualizace, jak jsem psal, ale žádné nenajde, protože na netu není nový Firmware a na USB je aktuální. Napíše že nic nenašla a já musím dát OK a pak vyskákat postupně z menu - otrava. S dřívějšími firmwary to za stejných podmínek nedělalo.

Zkusil jsem odpojit ten USB klíč a zatím to vypadá, že to pomohlo. Asi do nových firmware zapracovali okamžitou kontrolu aktualizací, pokud je zasunut USB klíč.
Zombiak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2019 20:15

Telka hlásí nález nového FW, protože máš zasunutou flešku s FW... a zřejmě by tento TV akceptoval aktualizaci stejnou verzí FW. Takže to není chyba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků