Jakou TV 55´ místo plazmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brrouk 28. 5. 2019 19:01

Ahoj,
potřeboval bych poradit....
Momentálně mám 10 let starou plazmu Panasonic 40´ , satelitní přijímač Dreambox a MMC Minix neo 8 a chtěl bych to trochu obměnit.
Ale bohužel se v tom vůbec nevyznám, pročetl jsem tady nějaké diskuse,recenze a moc moudrý z toho nejsem.
Moje myšlenka je pořídit TV o uhlopříčce 55´( jsem limitován místem v obývací stěně 135x79 cm), která bude mít :
- digitální audio výstup, to je nutnost, můj AV zesilovač nemá HDMI
- satelitní tuner - jak fungují ? Četl jsem, že některé TV nepodporují fastscan Skylinku, problémy s řazením kanálů, zdlouhavé přepínání
- Android ??? možnost nainstalování aplikací Spotifly, Stream Cinema, VLC player, internetové rádia. Někde zmiňovali, že systém je pomalý, použité chipy také nic moc, při přehrávání větších datových toků se prý seká. Ale Android není podmínkou, můžu k TV připojit PC .
Zvuk- vestavěné repro neřeším, mám externí 5,1,přehrávání DD a DTS
Obraz- aby to bylo srovnatelné/lepší než současná plazma.
Na TV koukám z 4 metrů, většinou na Skylink, filmy,koncerty, sport.
Cenu bych viděl 30t max.
Moc díky za Vaše návrhy.
Brrouk
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 5. 2019 20:52

"aby to bylo srovnatelné/lepší než současná plazma"
a co je to konkrétně za plazmu?

Do 30 tísíc se s odřenýma ušima dá sehnat nějaký ten OLED, který by tu plazmu obrazově překonal... Případně snad by nebylo špatné ani nějaké to LCD, kde by se to vešlo někde kolem 20 tisíc, s tím že ovšem sledovací úhly nebudou rozhodně jako na té plazmě.

40" na 4 metry je prťavé, takže 55" bude posun v tom smyslu, že na tom budou vidět detaily v HD, které na té plazmě nebylo šanci na tu vzdálenost vidět.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 28. 5. 2019 20:54

Philips 55OLED803, nicméně na 4m by to chtělo spíše 65''.
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 28. 5. 2019 21:30

Ta plazma je TX-P42G30E.. Vim, že by to chtělo 65', ale jsem bohužel limitován výše uvedenými rozměry v obývací stěně.
Díky
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 29. 5. 2019 13:31

... vyhodit obývací stěnu :-D
A jestli dát 20 za LED nebo 30 za OLED, tak "b" je správně ;-)
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 2. 6. 2019 09:56

https://www.lgshop.cz/LG-OLED55B8PLA se ti do té stěny vejde má, š123 X v75 cm.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 6. 2019 11:08

pridam takovej poznatek, ted sem byl ve dvou electroworldech a nevim jesi to maj naschval, ale asi jo, na obou mistech byl na LG B8 nejak zmrsenej obraz, tak aby ses nedivil, neni to vada telky, ale maj to tak naschval, asi je tam nizka marze :)

edit: jeste dodam, ze nedavno byla super akce a dostal si pomerne slusnej soundbar s bezdratovym subacem od lg jako darek. Netusim,jesi se to bude opakovat, asi ne, ale cena poleze dolu urcite.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 2. 6. 2019 20:56

Pánové díky za reakce, už mám doma výše uvedeného Philipse a zatím spokojenost.
Ještě jednou dík.
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 6. 2019 21:26

Tak si to užij
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 11. 1. 2020 23:50

Tak jsem si to užíval půl roku .....
Dneska při sledování TV milý Philips zničeho nic zdechnul, najednou během 3 sekund postupně zčernala obrazovka a konec. Vůbec na nic nereagoval, nesvítila ani červená LED dioda- ostatní přístroje zapojené do stejné lišty fungují normálně. Tak jsem ho vrátil do krabice a odvezl do Alzy na reklamaci, uvidím jak se zelený zm.d vyjádří.
S TV jsem byl obrazově velmi spokojen, horší to bylo s " softwarem" (radši upozorním, že je to můj subjektivní pocit), SAT tuner jsem vydržel provozovat 1 den, než jsem znovu připojil externí sat. tuner, ovládání KODI jsem také moc nepřišel na chuť a směrovost ovladače, uff.
Sice nevím, jak to dopadne s reklamací, ale radši se porozhlížím po náhradě.
Rozpočet je těch 30000 Kč, použití pořád stejné, akorát přibyl Netflix a Tidal a zapoměl jsem pozorovací úhel, drahá polovička sedí v křesle pod úhlem 30 st.
Díky.
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2020 10:44

Problémy přicházejí kdekoliv. Pokazit se dnes může skutečně cokoliv. Nicméně chápu, že k TV Philips po této zkušenosti máš trochu odpor. Po plazmě bych se zřejmě nevydával jinou cestou, než zakoupením OLEDu.

Mě jen zajímá, co Ti konkrétně vadilo na satelitním tuneru v TV?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod brrouk 12. 1. 2020 12:05

Rychlost přepínaní kanálů. Oproti ext. tuneru je 3x pomalejší.
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2020 12:32

Tak to chápu. Tam rozdíl je. Přepnutí povětšinou trvá kolem 4-5 vteřin, což je běžné. Externí jednotka, která pracuje pouze na zpracování příjmu signálu má více prostoru pro věnování se načtení a tak dokáže vše dodat rychleji. Pravdou je, že výrobci TV se chlubí kdejakým „enginem“, takže i tady by mohli zapracovat na snížení alespoň o jednu a půl až dvě vteřinky v maximu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor