Sony 65AF9 nebo 75ZF9

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Simix07 8. 6. 2019 23:20

Ahoj lidi, stále rozmyšlím mezi těmito TV. Budu to mít hlavně na filmy ve 4k a HD a taky ps4. U af9 se mi líbí obraz i zvuk, nelíbí se mi cena a 65 palců a mírné obavy z vypalování mám. U zf9 je zase obraz malinko jiný, nechci psát horší, ale přijde mi horší kontrast oproti af9. Když ty televize vidím vedle sebe, rozdíl tam je, otázka je jestli to poznám i doma? Dívat se na to můžu v rozmezí 3-5 metrů. Ale stále se nemůžu rozhodnout jestli zvolit menší úhlopříčku a top obraz nebo velkou úhlopříčku na úkor kvality. Moc díky za názory, případně poradit jinou TV.
Simix07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 9. 6. 2019 05:38

A co takhle koupit model 65AF8? Oproti AF9 ušetříte docela nemalé peníze a obraz i tak bude špičkový.
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod Simix07 9. 6. 2019 06:36

To máte pravdu, ale nevím jak je na tom af8 se zvukem oproti af9. Nemám možnost porovnání. Af9 má opravdu výborný zvuk, že bych nemusel kupovat domácí kino. Myslíte že af8 je po zvukové stránce taky dobrá volba? Díky
Simix07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosswell 9. 6. 2019 07:11

Trochu nechápu,když kupuješ tak drahou TV a nemáš domácí kino ani soundboard ? :hm
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 9. 6. 2019 07:12

Já nevím, když už bych řešil super obraz, tak bych neřešil zvuk. Ten se dá řešit připojením externího zvuku. Ať už soundbar, případně AVR + repro. Ano, jsou to další peníze, ale určitě to stojí za to oproti zvuku z klasické placky.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simix07 9. 6. 2019 07:43

Právě ta af9 není úplně klasická placka a zvuk mě fakt uchvátil. Domácí kino mám 7.1 dts, ale stěhujeme se do nového a tam manželka nechce repro kolem obýváku už ani vidět. V rámci klidné domácnosti jsem ochoten kino oželet, alespoň pár let. Ale nechci nudný zvuk z placky. Tolik k vysvětlení, proč toto řeším.
Simix07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 9. 6. 2019 09:35

Já jsem právě letos kupoval ve slevě tu AF8 mimo jiné i z toho důvodu, že má na poměry plochých obrazovek skvělý zvuk. Samozřejmě, že to nikdy nebude tak super jako extra reproduktory, ale mně to dostačuje. Jinak zvukově a technologií AF9 vychází z AF8.
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod Simix07 9. 6. 2019 10:09

Mám teď možnost koupit TV bez DPH, jinak bych na af9 ani nemyslel. Af8 je určitě super TV. Taky nad ní přemýšlím, je přeci jen o 20k levnější. Jak si spokojený s jasem u af8? Je to ok? Je to prostě dilema jestli 75 led zf9 nebo menší oled se špičkovým obrazem.
Simix07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Simix07 9. 6. 2019 11:28

A ještě se chci zeptat jak je na tom af8 se stabilitou systému, funguje, neseka se a tak? Af9 má už procesor x1 ultimate. Zase je otázka jestli má smysl tolik priplacet za to. Budu vděčný za každou radu.
Simix07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 6. 2019 12:27

Vzal bych AF9 a nevracel se zpět.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simix07 9. 6. 2019 17:04

Asi to tak dopadne. Pokud mi tu někdo nenapíše, že zf9 má taky vynikající obraz a v 75 palcích to bude lepší než af9. Pak by moje dilema trvalo dal.
Simix07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 6. 2019 18:36

https://avmania.zive.cz/sony-kd-65zf9-b ... hdr-lcd-tv
https://avmania.zive.cz/sony-kd-55af9-z ... t-uhd-oled

Nevím, zda jsi četl. Mrkni, třeba napoví. Nicméně pravdou je, že na avmania.cz netestovali Tebou vybrané velikosti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simix07 9. 6. 2019 19:41

Ano mám pročteno i pozpátku. Z testu vyplývá že obrazově je jistější af9 a o zvuku nemluvě. Každopádně chybu neudělám ani jednou variantou, tak snad vyberu tak, abych byl spokojený. Díky moc za rady.
Simix07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 10. 6. 2019 13:16

Simix07 píše:A ještě se chci zeptat jak je na tom af8 se stabilitou systému, funguje, neseka se a tak? Af9 má už procesor x1 ultimate. Zase je otázka jestli má smysl tolik priplacet za to. Budu vděčný za každou radu.


Aktuálně mám na TV nejnovější systém Android Oreo a žádné problémy s ní nemám. Moje používání TV je následovné: 40 % Youtube, 40 % Kodi a VLC přehrávání filmů a seriálů ze sítě, 10 % TV vysílání DVB-C (místní kabelovka bez dekódovací karty) a asi 10 % přehrávání UHD a Full-HD Blu-Ray disků.Za asi 3 měsíce, kdy TV používám, se jen dvakrát stalo, že se sama restartovala.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků