65" OLED za 50-60tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 9. 2019 23:20

Blur je ve filmu žádoucí, protože kompenzuje stroboskop 24p. Proto právě OLED někteří nemají rádi, protože při vypnutí interpolace a zároveň nulové gtg odezvě to pak působí moc sekaně. LCD blur má, a tak to více lidí toleruje. Naopak pro sport, hry a tak je přece blur nežádoucí.

Plazmy byly famózní, ale čísla to nedokážou vystihnout -viz. rtings. Tam totiž číselně sledují blur způsobený odezvou pixelu a ne vnímáním lidského mozku (persistence)

Jasný, čím vyšší fps, tím vyšší náklady na produkci. To asi bez debat, ale je tu i jistá historická zvyklost. V tom případě je mi všech dospělých milovníků plynulých filmů líto - nechápu, jak jste v dětství mohli vydržet tu příšernost v podobě cukajících se filmů. To musela bejt ale muka. Tehdá přeci žádné mezisnímkové dopočty nebyli. Brr, to musela bejt ale doba. :) Hlavně klid ale. Každej at si kouká na co chce.
Filmmaker módu nicméně přeju velkou popularitu a rozšíření.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 2. 9. 2019 00:01

A o tom to právě celé je, pravěké 24fps už nemá v době FHD-4K 100Hz zobrazovačů co dělat ale nenažraní tvůrci filmů nechtějí větší investice nic víc v tom není. Nikdo z konzumentů po 24fps neprahne jak se nám tu snažíš pořád předhazovat. Je jednoduší lidem něco odepřít než se o něco snažit.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 2. 9. 2019 08:50

indeshit:
Máte pravdu, pro mě bylo chodit do kina už v dětství nepříjemná záležitost. Sledovat delší film nebo dvojprogram byla pro mě skutečně muka. Za celý život jsem byl v kině tak 50x a za posledních 30 let ani jednou. Oči skutečně dostaly zabrat. A jak jsem později zjistil, nebyl jsem zdaleka sám, komu to vadilo.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 9. 2019 12:42

skorky píše:https://www.cnews.cz/uhd-alliance-filmmaker-mode-tv Zajímavé ;-)

To moc zajímavé není, pokud dojde k omezení možnosti si režim volně přepnout jinam, resp. zpětně aktivovat funkce pro vyšší plynulost atp. Jestliže někdo omezí možnosti uživatele - jeho svobodné rozhodnutí, je to hnus. Takže doufám ve zdravý rozum. Mimochodem - již dnes existují režimy FILM/KINO, které dosti často mají dopočty vypnuty, či omezeny. Najednou se honem vymýšlí cosi „zázračného“.

indeshit píše:Nebe je modrý, voda je mokrá a film se seká.
... a já se dívám na modrý nebe, cítím mokrou vodu a sleduji plynulé filmy, protože se opravdu nechci trápit nějakou umělou vymožeností, která preferuje sekání pohybu. Jak jsem zde mnohokráte psal. Přirozený obraz televizoru je takový, který se co nejvíce blíží realitě světa, kterou oko vidí a mozek zná. Vše ostatní je umělotina, kterou někdo z nějakých důvodů vnucuje divákovi. Samozřejmě za cenu diskomfortního zážitku, který s přirozeným prostředím má málo společného.

Nechápu, jak může někdo lidem opakovaně vnucovat své preference a nenechat je svobodně rozhodnout. Jen opravdu hlupák by mohl mít radost z vymazání volnosti při přepnutí jednotlivých obrazových profilů a nastavení tak, aby si každý svobodně vybral.

Pohybuji se v prostředí výběru televizorů již mnoho let. A lidé nejen kolem mně mají rádi plynulejší obraz. Ne telenovelový, ale tak něco mezi. Nicméně s - pokud možno - aktivním vylepšením pohybu. I kdyby si ale chtěli zapnout telenovelu, anebo vypnout cokoliv. Mají možnost. A já jim bránit a vyčítat cosi podobného nebudu. Je to jejich volba, jejich oči, jejich zážitek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránka