Rada ohledně příjmu TV signálu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 6. 2019 12:44

Nemáte to stíněny nějakým kopcem, díval jsem se do mapy - směrem na Hády je Kamenný vrch, Kojál to samé, na jihu by měl ještě vysílat Děvín na Palavě. Podívejte se do mapy.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 27. 6. 2019 12:49

Dnes ani nevím jestli vůbec existuje možnost něco na drát anténu něco chytit. Spíš TV z 2013 nemá střeva na toto.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 27. 6. 2019 13:34

Jeste nedavno sem mel v centru Brna celkem v doliku u reky na tv z roku 2009 prakticky vsechno, co lze v Brne chytnout, neco pres 40programu a to prave na pokojovku typu toho technisatu, akorat od schweigeru (ne prut), ted to mam presunuty na chalupe asi 50km od Brna jizne a situace je stejna, zase prakticky vse, plus nektere volne slovenske tv, ale jak sem psal, nez sem sehnal toho schweigera, tak sem vyzkousel nekolik sencoru, hama a solightu a chytal sem tak pulku a jeste s tim stacilo pohnout o par centrimetru a bylo vsechno pryc a zbyla tak ta verejnopravni a asi nova a prima.

Totalni ***** provedeni pri nahlednuti dovnitr. Koax na dps pripajenej tak, ze tam stacil pohyb s kabelem a stineni slo dotekem na signalovou cestu a o kvalite pouzityho kabliku snad netreba mluvit.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemeda1989 27. 6. 2019 18:22

Tak kluci. Tu anténu jsem dal za okno. Výsledek je že mám o 5 programů více :) Nova základní, prima, prima cool a ještě něco (JOJ tuším). ČT1 ani ČT2 není ani jedna. Když jsem na parapetu posunul anténu o 20 cm vedle už TV hlásila že nemá signál :) Sic nevím, proč nemám ČTčka ale i tak alespoň nova a prima..Tak díky za pomoc :) Lepší než drátem do oka. A příští rok si prostě pořídím asi skylink. Jediné co sleduji je totiž Prima zoom. Můžu se zeptat jak ten Skylink funguje? Co vše je potřeba? Díky :)
nemeda1989
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 6. 2019 18:33

Máš tam net a připojení netu do TV?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemeda1989 27. 6. 2019 18:37

Bosonohy sou ***** světa. Jediný internet tu je přes Wifi (nějaký sux tarif 10/2 tu mám). A televize wifi má
nemeda1989
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 6. 2019 18:47

To nic moc, snad se to zlepší. Investice do satelitu ve městě je k hovnu když můžeš použít drát z netu a jsou lepší dodavatele než skylink. Výběr bych nechal až to bude aktuální.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemeda1989 27. 6. 2019 18:57

TO nejrychlejší co tu jde sehnat je 80/8..Nic víc. Prostě to je díra. Každopádně opět děkuji za rady. Zatím si vystačím s tím co jsem teď naladil :)
nemeda1989
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 6. 2019 21:31

polda píše:To nic moc, snad se to zlepší. Investice do satelitu ve městě je k hovnu když můžeš použít drát z netu a jsou lepší dodavatele než skylink. Výběr bych nechal až to bude aktuální.

Ono jde i o kvalitu a datový tok. Ne vždy u všech poskytovatelů ona skutečná reálná a přes net přenášená kvalita, bude srovnatelná se satelitní platformou Skylinku.

Z druhé strany na 40" TV to zase až tak drama není - rozdíl v kvalitě asi nebude jednoduché identifikovat.


nemeda1989
nemáš náhodou v seznamu aplikací pro svůj televizor i sledovanitv.cz? Jestli ano, můžeš si odzkoušet zda Ti to tam jede a jak.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 6. 2019 21:57

Nebo vyzkoušejte DVB-T2, loni jsem ve St. Lískovci ( stará zástavba) ladil na venkovní anténu příjem TV. DVB-T špatný příjem s výpadky, Prima Zoom ... žádný signál. V DVB-T2 naopak příjem zcela bez problémů, včetně MUXU s Prima Zoom, ČT v HD. St. Lískovec ( asi i Bosonohy) byl vždy v příjmovém stínu, dokonce tam v 80. letech vybudovali dokrývač. Prostě přesun z kanálu 59 ... na kanály na nižší frekvenci ( kanál 26, 28, 31) výrazně zlepšil příjem.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 27. 6. 2019 22:08

Tuner onoho TV Samsung řady „F“ sice umí DVB-T2, ovšem mám ten pocit, že bez doplňku v podobě HEVC/H.265. Takže mu je zcela a totálně k ničemu. Možná se pletu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 6. 2019 22:32

Nebo vyzkoušet nějaký set top box:
https://www.televizniweb.cz/2019/06/vyp ... ve-dvb-t2/
V případě neúspěchu vrátit. Jinak Vám může sloužit i jako rekordér.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 28. 6. 2019 18:24

MGX muzu vedet, kde si to nasel? Vse sem uz rekl drive...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 7. 2019 10:31

Ahoj SmokeMan,

teď netuším, na co ses ptal. Kde jsem našel zmínku, že má DVB-T2 tuner, ale neumí HEVC? No, v dřevních dobách, kdy se začalo s DVB-T2 experimentovat, to tak bylo. Nejdříve si všichni mysleli, jak se nový software postará o vylepšení a HEVC/H.265 se doplní, ale to se dělo pouze omezeně u tunerů, které byly skutečně HW připraveny.

Kde jsem to našel? Matně si to pamatuji. Ale ve svém příspěvku píšu, že se možná pletu. Jinak je nějaké info přímo na webu Samsungu. Předpokládám, že „F“ model je model starší, než z roku 2015. Tudíž se ho HEVC netýkal. Jinak by se tím Sam určitě pochlubil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků