Domácí Ambilight na Hisense H55U7A

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 12. 7. 2019 14:59

Ahoj,

vím, že se to tady někde válí, ale když napíšu Ambilight, vypadne mi 119 stran témat. Brácha by rád zadní podsvícení na své televizi, které mění barvy podle vysílaného obrazu. Vím, že existují hotová řešení, jako jsou Ambiscreen, Dreamscreen a spousta dalších, ale co jsem zběžně googlil, není to k dostání u nás. Neozval by se mi někdo, kdo si udělal Ambilight svépomocí, případně i návod a co pořídit, aby to jelo. Nejde o věc za stovku, takže potřebujeme jít do tutovky, pakliže lze vůbec něco takového v domácích podmínkách stvořit. Případně mi stačí odkaz na téma zde, kde si dotyčný udělal Ambilight svépomocí. Ideálně český návod a české e-shopy. Googlit už jsem zkoušel, ale nic kloudného jsem nenašel, vím, že se k tomu často používá Raspberry. Dík moc všem.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sepacek 12. 7. 2019 15:23

Ahoj, kdysi jsem tohle vytvořil na mého panasonica.Běží to na klonu arduino uno, programovatelné ledky ws2812b a 12V zdroj,všechno koupené na aliexpressu a samozřejmě to beží pouze na počítači popřípadě android boxu,na dvb-t to možné není,pokud vím.Zkus pohledat na googlu adrilight.Návod třeba tady
Kód: Vybrat vše
https://www.instructables.com/id/DIY-Ambilight-Using-Arduino-Nano/

A takhle to běží u mě
[youtube]https://youtube.com/watch?v=kw2fdjVPMfA[/youtube]

Je to už pár let zpátky, třeba už jsou sofistikovanější metody :-)
Sepacek
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod martinsip 15. 7. 2019 17:58

Mám Philips 7303, což je dobrá TV, ale Ambilight vůbec nepoužívám. A za Hisense bych ji kvůli 100Hz určitě nevyměnil i když Hisense hoodně zlevnil. Ale upscaling je na 7303 mnohem lepší než na Hisense. A to je asi důležitější, protože ani na DVBT2 ty zasr. komerční televize stejně nespustí FullHD
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron