Projektor a plátno na filmy do 50k.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eevil 31. 7. 2019 22:25

Zdravím.
Moje dosavadní TV 55" už je mi malá a tak si pohrávám s myšlenkou, zda už rovnou nepořídit projektor (stávající TV hodlám zachovat na normální sledování, projektor opravdu jenom na filmy v noci). Trochu se v tom už plácám a tak bych potřeboval radu zkušenějších.
Nemám žádnou dedikovanou místnost. Projektor bych umístil do obýváku (4,0x4,5m). Plátno jedině motorizované na strop, mělo by být předsazené před TV. Vzdálenost od projektoru cca 3,8m. Pozorovací vzd. cca 3,5m.
Z různých fór jsem vyčetl, že je důležité nepodcenit výběr plátna. Velikost 100" a formát 16:9. Motorizované a s lankami na bocích (jo a potřebuji určitě "drop" alespoň 50-60cm). Našel jsem nějaké Elite Screens za cca 20k. Kdyby měl někdo nápad na nějaké jiné s podobnými parametry, tak sem s ním O:-)
Z toho mi vyplývá, že na projektor už moc nezbývá (cca 30k). Takže se buď vydat cestou levnějšího nového nebo nějakého jetého z bazaru apod. Tam ale nabídek moc není. Chci určitě FullHD (1920x1080). Po zhlédnutí DLP rainbow effectu uvažuji o LCD projektoru. O těch se ale zase tvrdí, že mají horší černou. Ale tu já zase chci mít alespoň ucházející ne-li dobrou :D A teď babo raď 8-) Skončil jsem u Epson EH-TW7400‎, ale ten už je přes rozpočet. Zase, kdyby měl někdo nápad, sem s ním... :idea:

Předem díky...
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 1. 8. 2019 07:22

Ahoj, jak píšeš elitescreen cca 20k a pořád to není ono, je to dost o kompromisu. Navíc k plátnu musíš přivést elektriku, takže buď do lišty a nebo ideálně zasekat (další výdaj). Dále nesmíš zapomenout na elektriku pro projektor + kabeláž. Sám jsem řešil podobný případ s vyšším rozpočtem, kdyby bylo jen na mě, TV zruším a dám rámové plátno "made in home" a pak by zbylo hodně peněz na kvalitní projektor. Pokud by byla šance, šel bych po projektoru z druhé ruky s technologií lcos (Sony) - mají to nejlepší z obou dvou technologií (DLP, LCD) a téměř bez kompromisu. Samozřejmě by to byl projektor v rámci FHD. Chtělo by to tedy v první řadě zvážit možnosti - kam se bude promítat, následně dle rozpočtu řešit projektor. Napadlo mě ještě pokud TV je na stolečku se kterým by se dalo jezdit do strany, tak by se dalo promítat na prostor za TV (upravit zeď), není to ideální, ale je to asi nejlevnější varianta.

edit:
ještě jsem se díval na bazar a objevil jsem sice DLP, ale za super cenu od člověka co vlastní prodejnu s projektory, určitě bude mít více kousků a projektor předvede i spolu s novými kousky. Má tam toho požehnaně od DLP, LCD, LCOS projektorů:
https://elektro.bazos.cz/inzerat/106140 ... CINEMA.php
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: 65PUS7601, Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
TV PC: 8600k, 16GB 3200, 120 SSD, 1050Ti, Fractal Nano S
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 1. 8. 2019 08:01

No já jsem vůbec rád, že něco takového mi má drahá dovolila (teda ještě neřekla ano, ale pomalu jí k tomu dotlačím)...:) Bohužel opravdu obývák musí být zachován se všemi svými skříňkami na zdi apod. TV visí také na zdi, takže rámové plátno opravdu nemohu použít. Bazaru se také nebráním. Našel jsem i nějaké JVC, ale je to staré cca 8-9let, nevím, jak se tomu pak dá věřit. Viděl jsem i video, kde u DLP (tuším Optoma 3000a) nebyl ten duhový efekt skoro vůbec znatelný. Ale to je asi novější projektor, kde už je to nějak pořešené. Jinak díky za tip.
Ono to celé bude aktuální až tak někdy na podzim. Teď se snažím jenom nabrat co nejvíce informací:)
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 1. 8. 2019 08:12

Jak jsem psal, zkusil bych panu Pecháčkovi zavolat a domluvit se s ním. Určitě navrhne dobrou variantu. Já jsem s ním byl tedy nadmíru spokojen.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 8. 2019 11:20

Rámové plátno můžeš mít i sklopné zavěšené pod stropem. ;-)
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 1. 8. 2019 11:57

Mclaren F1 píše:Rámové plátno můžeš mít i sklopné zavěšené pod stropem. ;-)

No já jsem nad něčím podobném přemýšlel, ale nikde jsem neviděl žádnou realizaci. Máš na něco podobného odkaz?
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 8. 2019 12:41

Já to spíš myslel jako samo výrobu, hliníkové profily se dají sehnat všude, spojovací materiál také a nějaký držák s panty není nic složitého, šikovný zámečník to udělá i hezky. ;-) https://www.alza.cz/projekcni-nater-6-5m2-d5355221.htm a existují i hliníkové stavebnicové systémy https://www.ehlinik.cz/stavebnicovy-sys ... 00101.html desku seženeš i v obi. ;-) ještě tady https://www.aluhobby.cz/hlinikove-profi ... 44QAvD_BwE. https://www.onpira.cz/zbozi/dverni-zapadka-s-klickou/
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 1. 8. 2019 13:32

No já nejsem moc zručný:) Ale jako k zamyšlení dobrý. Spíš jsem přemýšlel, jak by se to mělo vyklápět. Potřeboval bych promítat cca 60 cm od stropu. To by znamenalo nějaké výsuvné profily, které by držely celé plátno nebo něco pevně přidělaného ke konstrukci...
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 1. 8. 2019 13:45

Ahoj, mám už pár let starší projektor s 92'' rolovacím plátnem. Je pravda, že plátno je po bocích při vytažení prohnuté, ale při sledování filmů to nijak nepozoruju.
Asi to není ideální řešení, ale vzhledem k dispozici obýváku a snaze o nenarušení jeho podoby je to pro mě rozumný kompromis.
Na elektrické plátno jsem se vybodl, těch pár kroků tam a zpět mě nezabije..a za ušetřené peníze koupil elektrické rolety.

tady pro představu
https://drive.google.com/file/d/1mNK3HF ... sp=sharing
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 1. 8. 2019 14:12

No já jsem se někde dočetl, že to motorizované by mělo vydržet více, a že by se právě nemělo tak kroutit. Tak jsem zvolil tuto variantu, ale všechno je to právě jenom teorie a hledám nějaké ohlasy:) Díky za názor.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 8. 2019 14:18

Výsuvné být nemusí pokud máš u stropu dost místa na dané rozměry plátna + 60 cm.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 4. 8. 2019 12:36

Ted jeste premyslim dal. Jak spravne umistit projektor. Koupim-li napr. Vivitek h1189, ktery ma pouze korekci obrazu ve vertikalni ose, musim ho umistit presne doprostred platna? Vzdyt je to temer nerealne. Nikdy prece neumistim projektor na 1cm presne doprostred. Nebo se mylim? A dale kdyz potrebuji promitat obraz az cca 50 cm od stropu, musim i projektor umistit 50cm od stropu? Vim, ze nejake Epsony maji tzv. Lensshift, ale jde mi o to, kdyz prave koupim neco levnejsiho...
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 4. 8. 2019 13:49

Řešíš mnoho problémů, já bych se být tebou vykašlal na projektor a koupil za těch 50 tisíc 65 OLED, na těch 3.5 m pozorovací vzdálenost by ti měla stačit.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 4. 8. 2019 14:25

No snažím se získat nějaké vědomosti. Nevím o tom nic. O TV jsem samozřejmě také uvažoval, ale říkám si, že za pár let by byla zase malá a projektor by mohl být definitivní řešení...
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 4. 8. 2019 18:29

Protoze vlastnim cca 10 projektoru ruznych technologii dovolim si neco napsat..Halogenovy lampovy projektor se na leto do bytu nehodi,duvod je ze priserne topi.Levne Ledkove projektory taktez topi..jen o fous mene.Reseni je LASEROVY projektor.Je to 14dni coo sem priahnul z akce v jednom retezci LASEROVEHO Epsona co byl z 59000 zlevnen na 39000..A ted pozor projektor netopi..Dovolim si ho provozovat v lete tedko.Vim ze i DLP jde koupit s laserem ale ceny zacinaji na cca 69 000,a u home cinema jdou skoro pokazde pre 120 000(Optoma)...Na OLED bych se vykaslal.Vyznam by mela pouze stena s oledu,aby to predcilo slusny projektor..

-- 4. 8. 2019 18:31 --

Z platmy experimentuju kratce,lze si nekde objednat platno aby vysledny obraz byl "leskly" jako tv obrazovka?
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 5. 8. 2019 07:43

eevil píše:No snažím se získat nějaké vědomosti. Nevím o tom nic. O TV jsem samozřejmě také uvažoval, ale říkám si, že za pár let by byla zase malá a projektor by mohl být definitivní řešení...
Tak nám prozraď jak velký obraz si představuješ na 3.5 m pozorovací vzdálenosti?
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 5. 8. 2019 07:57

Ahoj, je to lehce mimo tema, ale urcite zajimavy dotaz :). Existuje nejaka barva, ktera by sla aplikovat na stavajici roletove platno, ktera by jednak vydrzela caste stahovani platna a zaroven by byl vysledky efekt natolik dobry, ze by investice napr 3-5tis nebyly vyhozene penize.
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 5. 8. 2019 11:16

Honza.c jaký to má přínos pro tazatele a zakladatele vlákna? Proč si nezaložíš své?
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 5. 8. 2019 11:18

Mclaren F1 píše:
eevil píše:No snažím se získat nějaké vědomosti. Nevím o tom nic. O TV jsem samozřejmě také uvažoval, ale říkám si, že za pár let by byla zase malá a projektor by mohl být definitivní řešení...
Tak nám prozraď jak velký obraz si představuješ na 3.5 m pozorovací vzdálenosti?

Píšu to v prvním příspěvku. 100 palců.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 5. 8. 2019 11:28

Mclaren F1 tazatel se resi zpusob a moznosti v realizaci platna vc. projektoru s tim, ze na to ma urcity budget. Mozne nastrikani levneho rolovaciho platna a dosazeni lepsich vysledku podle linku, ktery jsem posilal ocividne lze.
Tim by tazatel mohl usetrit nemale penize, ktere investuje do lepsiho projektoru = myslim, ze muj prispevek ma vetsi prinos, nez tva rada at si koupi TV :)..
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 5. 8. 2019 13:21

Ano aplikace DIY plátna má svůj přínos. Nicméně ta aplikace stíkáním je trochu složitější, ne každý má extra prostory a tak je zapotřebí si na to dát opravdu pozor (mám s tím už nějaké zkušenosti).

https://www.youtube.com/watch?v=OSresBS3k9c

Jinak pokud mohu radit, tak bych na projektru moc nešetřil. Nemuselo by se to vyplatit. OPTOAM HD50 není špatná, asi jeden z mála posledních DLP od Optomy co se defakto dalo považovat za projektor. Pokud mohu poradit, tak bych se DLP technologii vyhnul, má to o mnoho vyšší LATENCI a dogma týkajíce se vyšší a lepší černé už dávno není pravda. EPSON TW7400 je vynikající projektor který lze sehnat za velmi dobrou cenu třeba v sousedním Polsku než tady v ČR (lze tam i smlouvat).

recenze na TW7400
Kód: Vybrat vše
https://www.avforums.com/review/epson-eh-tw7400-projector-review.15848

Nebo se mrnout po bazaru po nějakém starším High-endu který díky svému výkonu stojí stále za to než po levnější střední třídě který spadl do low-endu. Nedávno tak koupil kamarád TW9300 za cca 40k.

díky
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 5. 8. 2019 14:07

eevil píše:
Mclaren F1 píše:

Píšu to v prvním příspěvku. 100 palců.
Tak ze 3.5 metru pozorovat FHD projekci na 100"? To je zase blbost podle mne, to je ta 65" 4k oled 100x lepší a bez kompromisů.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod riddle 5. 8. 2019 15:11

Důležitá je taky vzdálenost projektoru od plátna, jinak si nemyslým že by velikost plátna 100" byla horší volba jak TV s 65". Kamarád má 75" a k tomu projekci 120" a je to jako bys srovnával Davida s Goliášem. :-)
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 5. 8. 2019 17:06

Je jasné, že oled bude lepší volba ve všem, ale rád si filmy vychutnávám a chtěl bych prostě zkusit velké plátno... Jinak vzd.projektoru k plátnu bude cca 3,8m.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 5. 8. 2019 21:05

Velikost je to co OLED momentálně nemá...

Obrázek

Obrázek
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 6. 8. 2019 15:25

Mam ST projektor od optomy a nevidim duvod proc by neslo sledovat 120" projekce ze 3 metru.Sam ho zkoukavam 120" i ze dvou metru.Obzvlaste 3D projekce neni spatna na tuto vzdalenost.Nejvetsi blbost je pozorovat 80" platno ze 3,5 metru.To uz pak pripomina sledovani televize..Epson tw7400 rozhodne nemuze konkurovat laserovym projektorum.TW7400 ma variabilni kontrast 200 000:1 a laserovy epson ma 2500 000:1..U laseru lze jas stahovat a pridavat jak na televizi.U halogenoveho projektoru jsou jen mody normal/eco popripade super eco...ale neni moznost regulace jasu podle uzivatelova preference.

-- 6. 8. 2019 15:46 --

epson tw 7400 ma smysl poridit pro 3D projekci full hd.4k to nativne neumi.Pro 4k je nejlevnejsi naky benq 12000 a nebo sonaci es 270s ktery ovsem ma daleko nizsi vykonovy laser nez konkurence od benq.Platno 7x4 to nezvladne usvitit.
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 8. 2019 16:18

Nezlobte se teď na mne ale to o co se tady snažíte to já nepovažuji za domácí projekci 21 století, za 50 tisíc je to max dobré na slabší presentace to jsou vyhozené peníze, tohle už je ovšem jiná https://youtu.be/T5brA481zK0 https://youtu.be/-9vMvUB5zNg proto říkám za 50 tisíc raději špičkovou TV nežli nějaký projekční kompromis.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 6. 8. 2019 20:10

Ja se na Vas urcite nezlobim. Resi se to skoro v kazdem topicu. Kazdy ma sve naroky, svoje finance a sve moznosti, ktere mu okolnosti dovoli. Resim tady svuj prvni projektor a nechci do toho strkat vic, kdyz nevim, jak az muze vysledek byt dobry. Navic na to proste ani nemam zadnou upravenou mistnost, takze utracet statisice za projektor do normalniho obyvaku je dle meho blbost. Takze dekuji za Vas nazor, ale oled je zatim jako posledni varianta.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 6. 8. 2019 20:23

eevil idealni by bylo, kdyby te nekdo z mistnich pozval domu a ukazal projekci na zivo..
pokud jsi z okoli Brna, tak PM. Na doporuceni jsem zakoupil Panasonic PT-AT6000E coz by mohl byt jeden z tvych kandidatu.
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 8. 8. 2019 11:59

Měl jsem možnost měřit a kalibrovat víc projektorů a mnoho z nich uvádí čísla jako pro dynamická čísla x miliónů včetně nějakého krytí barevného gamutu. Vše je to reklama, většina těchto čísle je marketingový trik jak utáhnout klienta. Proč třeba laserové SONY stojí něco přes 300k a něco zas 50k? Není to tím, že je něco značkové nebo neznačkové ale zpracováním a kvalitou. TW7400 má za ty peníze bezkonkurenčně nejlepší poměr výkon a cena. Ano jeho nativní kontrast není ½ z dynamického ale pouze cca 6k ale i tak je to víc jak Xiaomi 4K projektor s 3k. Technologii DLP s 3xLCD bych nesrovnával. Tam DLP ujel vlak už hodně dávno.
Kupovat si projektor za xxx tisíc do místnosti, která není optimalizovaná, jsou z mého hlediska vyhozené peníze a říkat že je lepší koupit špičku za 50k OLED je hloupost a neznalost.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 8. 8. 2019 12:42

riddle píše:Měl jsem možnost měřit a kalibrovat víc projektorů a mnoho z nich uvádí čísla jako pro dynamická čísla x miliónů včetně nějakého krytí barevného gamutu. Vše je to reklama, většina těchto čísle je marketingový trik jak utáhnout klienta. Proč třeba laserové SONY stojí něco přes 300k a něco zas 50k? Není to tím, že je něco značkové nebo neznačkové ale zpracováním a kvalitou. TW7400 má za ty peníze bezkonkurenčně nejlepší poměr výkon a cena. Ano jeho nativní kontrast není ½ z dynamického ale pouze cca 6k ale i tak je to víc jak Xiaomi 4K projektor s 3k. Technologii DLP s 3xLCD bych nesrovnával. Tam DLP ujel vlak už hodně dávno.
Kupovat si projektor za xxx tisíc do místnosti, která není optimalizovaná, jsou z mého hlediska vyhozené peníze a říkat že je lepší koupit špičku za 50k OLED je hloupost a neznalost.
Tak proč mu sem rovnou nenalinkuješ co si má za těch 50k pořídit (projektor + plátno)?Zvuk asi řešit nemusí? Zatím tady čtu jen nějakou omáčku okolo. Jen ten projektor co doporučuješ stojí 45 - 47k https://www.czc.cz/epson-eh-tw7400/251553/produkt z bazaru nevím nekupuj elektroniku v bazaru ( projektor co má nalítáno XXX hodin)? Kdo to chce? Takže nový 45k co dál? Jen připomínám že už zbývá jen 5 tisíc.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 8. 8. 2019 13:09

Mclaren F1: ne každý má pocit, že 55'' Oled + soundbar je vrchol domácího promítání :).. eevil chce prostě něco jiného a za mě má palec nahoru..
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 8. 8. 2019 13:30

honza.c píše:Mclaren F1: ne každý má pocit, že 55'' Oled + soundbar je vrchol domácího promítání :).. eevil chce prostě něco jiného a za mě má palec nahoru..

Jenomže za těch 50k bude mít co? Zatím jsme se dostali k projektoru za 45k co dál?
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod riddle 8. 8. 2019 14:28

Mclaren F1 píše:
riddle píše:Měl jsem možnost měřit a kalibrovat víc projektorů a mnoho z nich uvádí čísla jako pro dynamická čísla x miliónů včetně nějakého krytí barevného gamutu. Vše je to reklama, většina těchto čísle je marketingový trik jak utáhnout klienta. Proč třeba laserové SONY stojí něco přes 300k a něco zas 50k? Není to tím, že je něco značkové nebo neznačkové ale zpracováním a kvalitou. TW7400 má za ty peníze bezkonkurenčně nejlepší poměr výkon a cena. Ano jeho nativní kontrast není ½ z dynamického ale pouze cca 6k ale i tak je to víc jak Xiaomi 4K projektor s 3k. Technologii DLP s 3xLCD bych nesrovnával. Tam DLP ujel vlak už hodně dávno.
Tak proč mu sem rovnou nenalinkuješ co si má za těch 50k pořídit (projektor + plátno)?Zvuk asi řešit nemusí? Zatím tady čtu jen nějakou omáčku okolo. Jen ten projektor co doporučuješ stojí 45 - 47k https://www.czc.cz/epson-eh-tw7400/251553/produkt z bazaru nevím nekupuj elektroniku v bazaru ( projektor co má nalítáno XXX hodin)? Kdo to chce? Takže nový 45k co dál? Jen připomínám že už zbývá jen 5 tisíc.

Já neříjám že se vejde do 50k, jen tvrdím že si může pořídit tu 7400 a bude s í spokojený a došetří si na plátno. Prodejní cena za TW7400 je o mnoho nižší než jaká se uvádí na internetovém obchodu, předpokládám cca o 3-4k níž. Jeden můj známej z ALZA tomu říká černý dovoz z PL kde si dělají ceny jak chtejí. Když ti prodejce prodává auto, tak ty nikdy nezkusíš smlouvat na ceně?

Ale to je asi hodně mimo téma, za mít domácí kino je super věc. Před 8 lety jsem si neříkal že by mě projekce tak pohltila. :-)

-- 8. 8. 2019 14:35 --

třeba toto má na šířku cca 5m focena u mého kamaráda...

Obrázek
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 8. 8. 2019 18:34

Zdar,
Pokud je pro tebe na prnim miste velikost, jdi do projektoru, nebudes litovat. My mame 140 cm velkou 3D tv, ale ta nam jiz byla mala a jak jiz neni 3D u tv k mani, tak padla volba na projekci... Meli jsme stejny strop 50k, do ktereho jsme je jaksi nevesli. Ale to bylo spis nama, nez abys nic nesehnal...
Prvne jsme meli na velmi dobre doporuceni vyhlidlej Epson EH-TW6700 - cca 25k
https://www.czc.cz/epson-eh-tw6700/2049 ... u0EALw_wcB

Platno urcite elektricke s lanky... Manualni a bez lanek nechces, to mi ver. Tady muzes pokud chces usetrit vzit tohle

https://www.ebay.com/itm/eSmart-Germany ... SwvD5Z-dOX

Meli jsme od nich 92" ale melo vadu, tak si ho sami vyzvedli a vratili penize. Byla s nima vyborna komunikace.
Nebo jestli chces lepsi tak tady
https://www.hivilux.de/TensionLW/Rund-T ... f3873d5a1f

My od nich mame 92" cinegrey 5D, ale to te vyjde na cca 28k... Urcite u 4D se vejdes do 25k a budes velice spokojen. Taky supr komunikace a z nemecka za 4 dny doma...

Jak rikam, ale u nas je na prvnim miste 3D a pokud je na vyber mezi UHD a 3D, tak 3D vyhrava a i kdyz mame jenom 233 cm uhlopricku, tak uz bych nikdy nemenil, nesel do mensiho a tv uz je tak max na zpravy...
Akorat se priprav na to, ze az to koupis, budes chtit jeste ozvuceni :-)

-- 8. 8. 2019 18:39 --

Nize v odkazech mas od naseho epsonu 9300... Ano je to uz trocha drazsi, ale kdybys koupil vyse zminovan TW7400, tak to budes mit cca stejne... Urcite ale bude spokojen i s 6700, pokud nemas az takovy rozpocet.

https://i.postimg.cc/dQmX2d9N/IMG-20190808-182829.jpg
https://postimg.cc/gallery/dttimnlw/
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 8. 8. 2019 19:40

Ahoj, diky za odkazy. Na tom ebay to je az podezrele levny. Ale maji celkem pozitivni reference. Zase by mi zbylo vice na projektor:) Na ten Hivilux jsem uz taky koukal, ale takhle “levny” platno jsem tam nenasel. Asi jsi hledal lepe:) Tady na eshopech jsem narazil pouze na nejake od EliteScreens za cca 18k. Tak to vychazi cenove podobne.
No ten Epson 6700 byl jako prvni napad, ale pak jsem videl nejake video, kde ho porovnavali s Vivitekem H1188 a co se tyce obrazu, tak na tom byl lepe prave ten Vivitek.
Tak jsem badal dale az jsem dosel k Epsonu 7400, pak zase k Viviteku H1189 a ted jeste k Sony vpl hw45es. Prave ta Sony by se zase dala objednat z Polska o dost levneji, nez se nabizi u nas.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 8. 8. 2019 20:58

SONY HW45ES používá technologii LOCOS a to je o něco lepší jak 3xLCD technologie. Ale co se týče technologie je ten Epson 7400 o mnoho dál, díky technologiu 4K ESHIFt. Viviteku H1189 je jedoduché jednočipové DLP.

Epson 5040UB/6040UB vs Optoma UHD65 vs JVC LX-UH1
https://youtu.be/xxAmeofTTag

pro představu že ty DLP jsou o něco horší...
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 8. 8. 2019 21:20

eevil píše:Ahoj, diky za odkazy. Na tom ebay to je az podezrele levny. Ale maji celkem pozitivni reference. Zase by mi zbylo vice na projektor:) Na ten Hivilux jsem uz taky koukal, ale takhle “levny” platno jsem tam nenasel. Asi jsi hledal lepe:) Tady na eshopech jsem narazil pouze na nejake od EliteScreens za cca 18k. Tak to vychazi cenove podobne.
No ten Epson 6700 byl jako prvni napad, ale pak jsem videl nejake video, kde ho porovnavali s Vivitekem H1188 a co se tyce obrazu, tak na tom byl lepe prave ten Vivitek.
Tak jsem badal dale az jsem dosel k Epsonu 7400, pak zase k Viviteku H1189 a ted jeste k Sony vpl hw45es. Prave ta Sony by se zase dala objednat z Polska o dost levneji, nez se nabizi u nas.

Tady mas Hiwilux za necelych 21k i s postou...

https://www.hivilux.de/TensionLW/16-9-T ... f3873d5a1f

Hlavne to neni zadna textilie, pouze cista guma nebo neco podobne, jako se mi stavalo prvne u toho eSMART, ze bylo videt pri svetlych scenkach strukturu platna...
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod honcka 9. 8. 2019 07:25

Mclaren F1 píše:Jen ten projektor co doporučuješ stojí 45 - 47k https://www.czc.cz/epson-eh-tw7400/251553/produkt z bazaru nevím nekupuj elektroniku v bazaru ( projektor co má nalítáno XXX hodin)? Kdo to chce?

Pokud je možnost si to vyskoušet, tak nevidím problém, já si za 20k koupil z druhý ruky LCOS JVC, mám ho už cca 2 roky, akorát jsem tam vyměnil lampu, to mě stálo okolo 3 litrů. Většinou tyhle věci si kupujou nadšenci, co ví, jak se k tomu chovat, týpek, od kterýho jsem to kupoval to provozoval v místnosti, kterou měl zařízenou jako kino, nekouřilo se tam a byla klimatizovaná, projektor měl na fixní instalaci, hýbalo se s ním, akorát při výměně lampy a prodával ho, protože si koupil vyšší model.
Blackberry Passport
Pentax K-r + Pentax 17-70 F4 + Pentax 35 F2.4 + Metz MB50
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod zigi 9. 8. 2019 11:10

A nejaky tip na to, kde hledat bazarovy projektory? Koukal jsem na bazos a aukro a tam jsem teda moc zazraku nenasel. Vetsinou dost jete a ne moc kvalitni projektory, kdyz uz tam bylo neco lepsiho, tak pomalu za cenu skoro jako novy...
Sierra fanda
zigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riddle 9. 8. 2019 14:20

Ono takové věci tam moc dlouho nejsou a vše taky záleží jak na koho narazíš.Nicméně bazar neznamená vždy hodně levný projektor pokud se jedná o kvalitní kus.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 11. 8. 2019 11:38

Ahojte, skúsim sa zapojiť aj ja do témy a dúfam že to nebude veľmi mimo tému ale aj tak mi nedá nenapísať.

Ja vlastním TV 75 Samsung N8002 pár mesiacov. Rovnako som uvažoval ako sa ďalej pohnem z TV 55, či väčšia TV alebo projektor.
Nakoniec voľba padla na TV 75, ale keďže za pár mesiacov sa stala vadná a chyba sa nedá opraviť, t. j. budú mi vrátené peniaze tak ma mrzí že som hneď nešiel do projektoru.
Takú opachu kým som len zavesil a priniesol na druhé poschodie.. :)
A to, že v TV ani nedávajú ...nič ...ani nehovorím. Väčšinou je ako kulisa a sem tam dobrý film večer.

A teda stojím opätovne na rovnakej pozícii ..čo idem kúpiť či TV alebo projektor. TV za takú cenu v takej veľkosti nie je možné zakúpiť. Takže jednoznačne skúsim projektor a tiež zvažujem Xiaomi laser alebo možno aj Epson 7400 ktorý spomínate.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 11. 8. 2019 16:36

Každý má něco, tu TW7400 jsem viděl na IFA v Berlíně a u známého. Optoti předchozímu modelu výrazný posun, řekl bych že ze 7400 blíž k 9300 než se říkalo.

Pro hráče a milovníky kina super kup, nedokážu si představit hrát s letencí něco víc jak 35ms...
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 11. 8. 2019 22:53

Mam Optomu HD 50 vice jak 2 roky, a az na mensi hluk vetraku i v ECO rezimu max spokojenost z obrazem, i dnes me dokaze obraz mile prekvapit. Klidne bych koupil do cca 40k lepsi projektor, ale vubec nevim který by jej obrazem porazil, hlavne v urovni černe a ostrosti. A do neceho jineho nez do DLP projektoru mam obavu jit, kvuli mensi ostrosti a problemu z prachem co muze proniknout do lcd panelu.
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 12. 8. 2019 06:17

AHoj,, někde tady jsem házel video kde se srovnával Epson s Optomou UHD65. Od té doby kdy se začalo šetřit u OPTOMY tak v ostrosti a v černé je to u nich bída...
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 12. 8. 2019 09:01

Ano viděl jsem to, dnes už bych nešel ani do té Optoma UHD65, je to bída.
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 12. 8. 2019 09:51

Ještě když se vrátím k téma plátno. Bude to od eSmart velký průser? Koukal jsem, že mají i nějaké šedivé, a že v úhl. 100"by mě to vyšlo na nějakých 10k. Ono já stejně na filmy koukám tak 2x do měsíce, takže by mohlo vydržet. Spíš jestli se nevlní nebo tak něco. Ještě jsem četl ve spojitosti se šedivými plány o tzv. hotspotu, neví někdo, o co může jít?
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 12. 8. 2019 10:19

Jak jsem říkal, ty nové DLP to je bída :-)
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 12. 8. 2019 10:23

eevil píše:Ještě když se vrátím k téma plátno. Bude to od eSmart velký průser? Koukal jsem, že mají i nějaké šedivé, a že v úhl. 100"by mě to vyšlo na nějakých 10k. Ono já stejně na filmy koukám tak 2x do měsíce, takže by mohlo vydržet. Spíš jestli se nevlní nebo tak něco. Ještě jsem četl ve spojitosti se šedivými plány o tzv. hotspotu, neví někdo, o co může jít?

hotspotu - hadam, odraz svetla od čocky od promitaci plochy?! zazil jsem to, jde to videt pri svetlich scenach na platnech z velkym ziskem svetla, docela hnus! :-\
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 12. 8. 2019 11:21

Ano je to tak ale i ten hotspot lze určitým způsobem eliminovat.

1)vzdálebostí projektoru od plátna
2)správnou instalací projektoru vůči plátnu a zornému úhlu
3)kalibrací (u projektoru vždy převládá například jedna barva a tím se dá i redukovat částečně celkový jas)
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 12. 8. 2019 11:43

Jo něco takového jsem si myslel. Radili dávat projektor do vzdálenosti min.1,5 násobek šířky plátna.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 12. 8. 2019 12:49

Ano i ne, ne vždy ta hodnota sedí.
Jednou jsem viděl hodnotu o něco menší než je 1,5 a tzv hotspotu byl viditelný pouze občas a to za předpokladu v nastavení vysoké lampy.

Někdy je to alchymie ale, pokud nastavíš projekci na horní hranu plátna tak máš velkou pravděpodobnost, že budeš mít vyhráno.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 13. 8. 2019 20:19

Ma nekdo zkusenost s 4k projektorem do cca 70k ? Laka me Epson EH-TW9400
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 14. 8. 2019 09:03

TW9400 kupoval nedávno jeden můj známej a určitě za ní dával míň jak 70k za novej kus...

Největší předbostí vůči předchozí generaci TW9400 je 18Gbps HDMI port který umožňuje pustit ve 4K 60Fps v HDR.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 14. 8. 2019 10:18

Bohuzel jsem zjistil ze ani TW9400 nema nativne 4k pouze 1080. To 4k je posun pixelu. Coz tedy ja za 4K nepovazuji. Ale nevadi, za ty prachy asi lepsi projektor tezko koupit.

Na jake platno znami promita?
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 14. 8. 2019 12:12

Promítá na PVC desku opařený nátěrem DIY barvy. Investice minimální a je s tím velmi spokojený.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 14. 8. 2019 19:35

Na tu jsem promital donedavna, co do rovnosti plochy bezkonkurencni.

Takze ve hre jsou dva projektory, bud to pseudu 4k Epson TW9400 nebo 4K Sony VPL-VW260ES tam ale pry neni nejlepsi podani cerne :/
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 14. 8. 2019 21:33

tak v tom rozpočtu ještě máš i JVC DLA x7900...
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 15. 8. 2019 07:27

z vlastni zkusenosti bych uprednostnil tu cernou, kontrastu neni u projektoru nikdy dost a kdyz poresil poradne platno a zbytek mistnosti urcite to ocenis
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 15. 8. 2019 08:28

Ja by som 4k s posunom pixelu nezatracoval vobec. Je to omnoho lepsie ako klasika 1080p. A o malo horsie ako native 4k. O tak malo, ze sa clovek musi vazne sustredit na to pri statickom obraze na konkretnych veciach. Omnoho dolezitejsia je schopnost zobrazit ciernu a z toho vyplavujca aj schopnost zobrazit HDR obsah. Na toto by som sa zameral asi najviac kedze je to dost viditelny parameter na velkom platne. Moze mat projektor svietivost aj 10000 lumen ak nevie ciernu bude hdr naprd. A staticky kontrast. To je tiez dost dolezite a pod 20000:1 by som teda nesiel. Ak je rozpocet jednoznacne do lcos. Dlp a 3lcd by som uz nechcel. To je vzdy kompromis bez ohladu na cenu.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 15. 8. 2019 09:39

Takze mi radis radeji ten Sony VPL-VW260ES ? bohuzel prave u nej pry ta cerna pokulhava i u modelu 270 ve srovnani s 9400. Nevi nekdo jaky byl rok vyroby u Sony VPL-VW260ES?

Co se tyce posunu pixelu, vubec jsem nepochopil jak to v praxi technicky funguje, jestli tedy projektor vyzaruje pouze 1920x1080 bodu na platno, a s temi nejak hybe?! aby se pocet zdvojnasobil?! nebo sviti 2x1920x1080 ? coz je u te 9400 taky nekde psano.
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 15. 8. 2019 17:34

Sony pouziva SXRD a vysi verze projektoru coz ES260 je ma snad i laserove sviceni.Prave laserove sviceni ma byt groo nejlepsiho obrazu.Ono i LED sviceni ma byt lepsi nez halogenova lampa,pamatujete si na monitory jak obycejne svitily bez LEDky ??Kde kdo pise,ze tohle prebije Epson tw 9400 ?? Prosim text,clanky..

-- 15. 8. 2019 17:35 --

SONY ES ma byt 4K nativ,ne ojeb...

-- 15. 8. 2019 17:36 --

Sam mam projektor 1920x1200 nativ

-- 15. 8. 2019 17:45 --

Panasonic 6000 je stary model...docela rad bych videl obraz.DLP versus LCD...DLP je obraz kontrastnejsi,ale LCD je obraz jemnejsi a muze byt barevnejsi..Vrchol jsou 3CCD DLP projektory,ktere dela SIM ci jini vyrobci..Ceny jsou od melounu vyse.
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 15. 8. 2019 18:41

Je to tezke no, mit moznost porovnat Epson a Sony vedle sebe tak je jasno hned. Ten sony je zakladni model 4k, vsude se pise ze minus je podani cerne. A celkove je vybavou ocesan az na kost. Co jsem vse tak procital na zahraničních forech, tak nikdo z toho modelu bohuzel nadsen nebyl. Ale stve me to, vim ze Sony a JVC jsou špička. Jak rikas, ojeb Epsonu ze ma pouze posun pixelu a neni nativ 4k me zpocatku hodne vadilo. Ovsem pise se ze v realu je rozdil opravdu hodne maly a ze by se to muselo zkoumat s nosem na projekční plose. Mam cas do pondeli se rozhodnout co koupit.
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 15. 8. 2019 20:33

V projektordoma.cz se snad ty projektory daji vyzkusit vzajemne porovnat obraz.
Sony a jvc jsou pry top,ale 9/10 obsazuje benq,benq tam hodnoti nad epson tw9400
https://projektordoma.cz/recenze/benq-w11000-x12000/

-- 15. 8. 2019 20:38 --

Beng 2700 je taky ojeb ne posun,mate stim nekdo zkusenost ?

-- 15. 8. 2019 20:42 --

Tohle by mel bejt nativ..https://www.alza.cz/benq-w11000h-d5470420.htm
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 15. 8. 2019 21:53

Benq nebrat, jsou to jedny z nejporuchovejsich projektorů na trhu. Co s toho ze bude mit super obraz, když bude často v servisu. Projektordoma.cz jsou pro mne pres celou ČR, a svuj cas si nechaji pěkně zaplatit, osobně je moc nemusim, jsou to lide co vam zadarmo ani neodepisi na mail.
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 15. 8. 2019 22:26

Benq se mel dva jeden prezentacni projektor za 16tisic pred deseti lety,po dvou letech sem ho prodal,a maly ledkovy benq ten mam dodnes a slusne slouzi,obraz ma uspokojivy,max 90" dobre prenosne nutne uplne zatemneni.Projektor doma nabizi predvedeni realizace a zkouknuti projektoru za priblizne 500kc coz je naprosty pakatel jestlize vam ukazi deset projektoru a zodpovi otazky.

-- 15. 8. 2019 22:29 --

u benq je akorat trochu nekdy problem s cenou projektoru,oni maji ty vyssi projektory i dost pres 350 000kc,coz parametrove podobny Epson se da koupit za 140 000 v akci..Nekdy se tedy spis vyplati koupit ES radu Sony,ale sony ma i hiend za 1,3milionu
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod Adam Mojžíšek 16. 8. 2019 06:48

Zdravím a vrátím se k původnímu příspěvku . Já si do stropu zabudoval plátno MW screen (za ním mám televizi). Držák stál 5 a plátno 25 tisíc . Projektor jsem vzal epson 6700 . Jak to tady čtu tak mne asi ukřižujete a máte lepší výbavu . Ale já jsem vážně moc spokojený :) pravda ale, je že jsem nikdy nadupaný 4K sony neviděl, nemužu tedy porovnat , což je. Nakonec asi klíč ke spokojenosti :D ale k dotazu projektor a plátno do 50 tisíc to sedí.
Přílohy
5030A287-5EED-4B9E-B9D0-2D71B34D843E.jpeg
Adam Mojžíšek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 16. 8. 2019 07:46

Muzes nam dat odkaz kde jsi koupil to platno? Kolik ma palcu, a je opravdu promitaci plocha rovna?
Přílohy
IMG_20180609_232954~01.jpg
IMG_20180610_175619~01.jpg
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod Adam Mojžíšek 16. 8. 2019 08:01

http://mw-screens.cz/ tak není důvod aby rovná nebyla, na bocích jsou napínací lanka a dole závaží. Jak jsem psal vím že máte lepší, na zdi pevné je ideál ale toto je pro mne výborný kompromis. Nemám kino sál, mám to v obýváku..

-- 16. 8. 2019 08:03 --

Ono se taky vždy musím na fórech smát, frajer řeší sestavu za 50 a vy tady solíte JVS, Sony za 300 :-D

-- 16. 8. 2019 08:04 --

jo a ještě rozměr : 230x173 cm
Adam Mojžíšek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 16. 8. 2019 08:06

Vsak jo, mas to v pohode ;-) Ale ver ze i ty napinaci mohou byl zvlnene! Proto to resim. Jakou mas tu uhlopricku, nebo velikost platna? Jaky mas ten model platna?
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 16. 8. 2019 08:13

AHoj, jak jsem psal za těch 50k cca je Epson TW9400 nejlepším kandidátem. Pokud nebudeš mít srovnání 2 projektorů hned vedle sebe tak mi věř že nebudeš znár moc rozdíl.

SONY 260 ES nemá LASER ani LED má lampu s limitaní velkého problému na HDMI a to že nezvládá 18Gbps což podle inovace umí pouze 270.

JVC s 18Gbps nemá žádný problém už x generací zpět.

Rozdíl v Eshift je jednoduchý jeho rozlišení je 3840x2160p a nativní 4K má 4096x2160p což je zcela lepší ale žádný filmy nemají toto rozlišení. :-) tak pak ten projektor ukazuje jen to podle obsahu.

Vše je to o penězích a co do toho budeš pouštět za zdroj...
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod Adam Mojžíšek 16. 8. 2019 08:15

OptomaHD50 píše:Vsak jo, mas to v pohode ;-) Ale ver ze i ty napinaci mohou byl zvlnene! Proto to resim. Jakou mas tu uhlopricku, nebo velikost platna? Jaky mas ten model platna?

Rollfix Pro TabTension RC 230x173/220x13
Adam Mojžíšek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 16. 8. 2019 08:46

riddle - Lze se na tyhle projekční kalkulačky opravdu spolehnout? https://videoprojektory.cz/projektor/ep ... pecifikace
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 16. 8. 2019 10:15

OptomaHD50 já používám vždy tuto stránku a to vždy sedí tak jak má:

https://www.projectorcentral.com/Epson_ ... ?add=10897

díky

-- 16. 8. 2019 10:17 --

Adam Mojžíšek píše:
OptomaHD50 píše:Vsak jo, mas to v pohode ;-) Ale ver ze i ty napinaci mohou byl zvlnene! Proto to resim. Jakou mas tu uhlopricku, nebo velikost platna? Jaky mas ten model platna?

U projektorů kde určitě není speciální projekční místnost bych doporučoval raději kontrastní plátno než bílé. Bílé plátno dost odráží světlo do okolí a tím celá místnost projacní a celkový kontrast projektoru jde do háje.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 16. 8. 2019 11:36

U projektorů kde určitě není speciální projekční místnost bych doporučoval raději kontrastní plátno než bílé. Bílé plátno dost odráží světlo do okolí a tím celá místnost projacní a celkový kontrast projektoru jde do háje.

Ano, svata pravda. A to bohuzel i za predpokladu ze je mistnost tmave vymalovana.

Je nejake platno do cca 35k v 135“ co by jsi mohl doporucit? Mam ted doma elite sceen, dnes budu teprve umistovat, mam jej moznost jeste vratit prodejci... ten ma bohuzel zisk 1.1 a je bile. :-l
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 16. 8. 2019 11:41

ahoj, po doporučení mám objednané plátno, které jsem usmlouval na 30k včetně dopravy.
https://www.hivilux.de/en/Cloth-materia ... 6603cee130

v tvém případě
https://www.hivilux.de/en/Cloth-materia ... 07d9f8cece
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 16. 8. 2019 11:53

To tvoje objednane je nejake dirkovane :-)) jaky to ma duvod? Jaky mas projektor?
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 16. 8. 2019 12:03

kvuli rozpeti mezi prednimi repro jsem mohl mit pouze 92'' platno (aktualni Optoma 92''), takze jedina cesta jak zvysit uhlopricku je acoustic material (repro jsou za platnem).
Veslo by se tam i 120'', ale z estetickeho hlediska jsem vzal 110'' :)

https://drive.google.com/open?id=1N7pGq ... qFqCZ8jgY3

Aktualne mam panasonic at6000e a sam jsem zvedavy jaky bude vysledek.
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod Adam Mojžíšek 16. 8. 2019 12:14

riddle píše:OptomaHD50 já používám vždy tuto stránku a to vždy sedí tak jak má:

https://www.projectorcentral.com/Epson_ ... ?add=10897

díky

-- 16. 8. 2019 10:17 --

Adam Mojžíšek píše:

díky no, pozdě :) to je tak když si člověk nechá doporučit :-D já nevím, hraje to fajn. Dával jsem to do novostavby a byl jsem rád že mi to někdo vyřešil, neměl jsem už sílu řešit i druhy pláten. Myslel jsem že jsou jen bílé :-D když to bude štvát tak si nechám namotat plátno nové a v budoucnu 4K projektor až budou za rozumné peníze. Ale dík za radu
Adam Mojžíšek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riddle 16. 8. 2019 15:02

Hivilux je super značka se solidním jednáním a s možností domluvení individuální ceny (slevy). Ono dost projekci lidí nerozumí a tak se nachají zmást něčí radou která může být dokonce i zcela v pořádku ale nedá se vždy aplikovat na všechny otázky.

Bílé je fajn ale ne všude, šedé je super ale v zcela černé místnosti je to škoda atd.

Ptát se na prodejce co ne nejlepší, to je jako si naspat na sebe terč, prodej mi co potřebuješ prodat. Ten to pocit jsem měl právě v projektorydoma. Každý projektor má něco pro a proti. I ten nejhorší nedostatek lze převést v určitou přednost a výhodu.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 16. 8. 2019 16:00

Mam pocit ze vyhazovat penize za obycejne bile platno neni dobry kauf.V Ikea meli rolety tuplur,ktery se nijak nelisili od obycejnych platen,naopak..A velikost platna bych vubec neresil dal bych to na nabytek nahoru prisoubovat nebo na strop a svinovat manualne.Existuje i varianta ze platno vyjizdi ze stropu(vyklubany prostor) na dalkove ovladani,Toto je ale uz finance dosti drahe a jde spise o estetickou libustku.Jak rikam,maji smysl platna specificka,na ktera jde promitat pres den venku,tam vysoka cena oduvodnuje extra pouzity material,ale obycejne bile platno staci roleta nebo za 1000kc lowend.Samotnymu my lezi v kumbale jeste platno Optoma,ktere je 240cm a je tezke...Promitam na rolety radeji..

-- 16. 8. 2019 16:04 --

Navic pospojovanim rolet lze treba udelat plocha 6x3metry..

-- 16. 8. 2019 16:20 --

Na velky platno projektory NEC nebo Sanyo,kvalitni stroje.

-- 16. 8. 2019 16:28 --

Tady je ten projektor co doporucuju jako alternativni k Epson TW 6700/7400.Je to Epson ....https://projektory.heureka.cz/epson-eb-l400u/#
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 16. 8. 2019 16:29

Každopádně teď se blíží IFA a dost výrobců tam bude ukazovat svoje projektory od LG po SONY. Možná by to byl zajimavej tip na akci...
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 16. 8. 2019 17:52

obycejne bile platno staci roleta nebo za 1000kc lowend - jo k projektoru za 3k to asi nekomu staci. Ale kdo si koupi projektor na filmy za cca 70k ten se nechce koukat na zvlneny humus, nedej boze jeste nastavovany z vice kusu, to je prasarna největšího kalibru. Hold kazdy jsme jiny ze, nekdo posloucha hudbu z jezevciku a staci mu to, jiny na sestave za pul mega a chtel by jeste vic. Vse je o prioritách.
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 16. 8. 2019 23:49

ELITE SCREENS 135" el, protahovaci. Kvalita jeste horsi nez na fotce! >:-(

Taky se mi jej jednou povedlo rozvinout skoro az na zem, pritom maximalni drop je 6" ! To jsem se docela lekl ze se to snad cele odvine a spadne na zem, po dalsich pokusech to jiz neslo zopakovat.

Rad bych videl takto vyfocena platna od mw-screens a hivilux, nad kterymi uvazuji. Pochlubite se? O:-)
Přílohy
IMG_20190816_233149.jpg
IMG_20190816_233126.jpg
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 17. 8. 2019 07:23

Hehe to je vážně hnus... má to hodně defektů. Já bych to vrátil tohle je špatné.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 17. 8. 2019 08:30

riddle
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 17. 8. 2019 10:27

kdybych mel zamer vhodit penize,tak koupim tu foliii od 3M je to lepsi nez jakykoliv platno.
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 17. 8. 2019 10:31

OptomaHD50: mozna je to dano velikosti, ale ani moje stavajici 92'' platno neni tak zvlnene.. mam pouze zkroucene bocni okraje hlavne v urovni cernych pruhu.
Tohle je ekl :), ale pri promitani to neni tolik videt, ne? Pokud teda neni scena s jednou barvou po cele plose.
Nove platno vcetne noveho projektoru budu montovat cca za dva tydny, tak pak napisu postrehy.
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 17. 8. 2019 10:50

Pri promitani jsem si toho zatim nevsiml, ale to je fuk, nechci to...

Jasne folie, a na co ji nalepim? ze by na difuzor? :D :pozor
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 17. 8. 2019 10:59

No zvlneny ruzek? To snad vadi jen hnidopichum

-- 17. 8. 2019 11:00 --

https://www.youtube.com/watch?v=UX6mILUtr0g
totalne mimo misu cenovkou

-- 17. 8. 2019 11:02 --

Folie na sklo

-- 17. 8. 2019 11:07 --

Otazka je cena toho skla ale hlavne te folie
https://www.youtube.com/watch?v=NoBzu9l8_tM

-- 17. 8. 2019 11:10 --

https://www.youtube.com/watch?v=p2OKLqGbOUI

konkurence televize je prave v tom sklu s foliemi
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 17. 8. 2019 11:30

nemyslim, ze je to konkurence. Spis designovy prvek, ktery kvalitou obrazu "zatim" nedokaze konkurovat "standardnim materialum projekcnich ploch" a uz vubec ne TV. Za par let to treba bude jinak.
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 17. 8. 2019 12:31

Ten Ellite je teda pekny heges za ty penize... I kdyby to nemelo pri projekci vadit, coz bude, tak uz jen ten pocit, ze to mas doma bych nechtel...
Tady mas nas Hiwilux na kterem nenajdes jednu nerovnost...
Přílohy
IMG_20190817_122046.jpg
IMG_20190817_122100.jpg
IMG_20190817_122109.jpg
IMG_20190817_122119.jpg
IMG_20190817_122119.jpg (78.47 ) Zobrazeno 1381 krát
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 17. 8. 2019 13:13

Nikdy bych neveril ze platno muze byt i rovne bez vlneni :D Mas to super, zavidim, uz ho chci mit take doma...
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 17. 8. 2019 14:56

Hlavně, když mají skladem, tak ho máš doma do 5 pracovních dnů ;-)
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 17. 8. 2019 21:22

jj Hivilux je super plátno, mohu jen doporučit... Každý kdo ho má je sním opravdu spokojený jak funguje...
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod honcka 18. 8. 2019 22:21

MarVer82: jaká úhlopříčka a za kolik si ho pořídil? Vidím, že máš šedý, jak to funguje při ambientním osvětlení? Cca za 2 měsíce budu pořizovat taky plátno a hiwilux je zatím favorit
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 19. 8. 2019 14:33

Ahoj, podívej se na ten to obrázek. Jedná se o materiál od Hiviluxu stejný jako má MarVer82. Posunul jsem schválně část obrazu vedle na stěnu v částečně osvětlené místnosti. Rozdíl v reálu je víc markantnější, jedná se o velikost obrazovky 120".

IMG_3101_1.jpg

-- 19. 8. 2019 14:39 --

a ještě menší video:
https://youtu.be/Uvdbj_Ieryg
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 19. 8. 2019 16:25

Tam by se vesla i větší úhlopříčka :) V pravo nahoře je velký bratr?
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 19. 8. 2019 18:58

Me to taky cca vyhovuje :-) ano těch mám pár po baráku, alespoň mám lepší spaní když jsem na dovolené.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 19. 8. 2019 19:42

honcka píše:MarVer82: jaká úhlopříčka a za kolik si ho pořídil? Vidím, že máš šedý, jak to funguje při ambientním osvětlení? Cca za 2 měsíce budu pořizovat taky plátno a hiwilux je zatím favorit

Mam 92" (233 cm) a stalo po sleve necelych 24k, pred slevou vcetne posty 28k. Docela se na nej da koukat v pohode i pri castecnem zatemneni pouze zaluzkami, no kazdopadne zatemnujeme uplne a to je pak jine kafe ;-)
Přílohy
20190330_210002.jpg
IMG_20190818_154540.jpg
IMG_20190818_154630.jpg
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 19. 8. 2019 22:08

OptomaHD50: nechci tady někomu dělat reklamu nebo doporučovat, to vůbec ne..spíš je to přátelská zpětná vazba, kterou jsem dostal.
Dotazoval jsem se u více e-shopu kolik by mi byli schopni slevit v případě Epson TW9400 a na videoprojektory.cz mi nabídli 58 000,- .. i tak jsem odmítl a koupil jinde.
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 19. 8. 2019 22:44

-na videoprojektory.cz mi nabídli 58 000,- .. i tak jsem odmítl a koupil jinde-

Po me chtel 60k >:-(

Za kolik jsi ji nakonec poridil?
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 19. 8. 2019 22:50

za částku vyšší, ale prodejci věřím, že projektor pochází z CZ distribuce a nebude problém s případnou reklamací. Více PM..
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 20. 8. 2019 06:36

Sleva na 58k, nebo 60k, tady v Ceskych vodach? Tak to cumim... Ja mam o nich svoji 9300 + 2x bryle taky za 60k a co se tyce zaruky, tak se neni ceho bat, po registraci u Epsonu, zaruka normalne plati a vlastne bezi u Epsonu. Maji ferove chovani a pan mi projektor dokonce poslal na dobirku, pac jsem ho potreboval hned... Akorat prepravce cumel co to je za dobirka za 60k, ze to jeste nevideli :-)
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod zigi 21. 8. 2019 09:30

Přidám i svoji zkušenost s plátny. Už to řeším více jak 2 měsíce.

První plátno co jsem koupil byl EliteScreen VMAX2 135" https://www.videoprojektory.cz/platno/elite-screens-platno-elektricke-motorove-135-3429-cm-169-1681-x-299-cm-gain-11-case-cerny
Plátno bylo relativně rovné po rozvinutý, ikdyž mělo trochu vlnky. Nicméně po týdnu začal zlobit motor a plátno postupně šlo méně a méně vytahovat. Jejich podpora v USA mi víc jak týden nereagovala na maily a telefonáty. Český prodejce řešil reklamaci skoro měsíc. Nakonec jsem musel poslat plátno na servis na výměnu motoru a celé to dopadlo tak, že plátno nešlo opravit vůbec a vraceli mi peníze.

Jako druhé jsem teď koupil AVTek Cinema Electric 300P
https://www.patro.cz/avtek-cinema-electric-300p-300-x-227-5-cm-16-9-1eve57/
Toto plátno se pro změnu zaseklo na týden někde u doprace a až po urgenci jsem ho dostal. Nenašel jsem na něj moc recenzí, akorát jeden člověk psal, že měl na něm vlny a reklamoval. Case plátna a celkové provedení vypadá bytelně, uchycení bylo taky v pohodě, výrazně lepší než u Elite Screen. Motor jezdí rychle a poměrně tiše. Bohužel na plátně mám ohnuté ty černé boky cca tak 2-3cm, oproti zbytku bílé promítací části viz. foto. Myslíte že se to vyvěsí? Měl jsem ho teď přes nov vytažené, ale moc se to nezlepšilo. Jinak plátno výrazně *****í, ale to *****ěl i ten Elite Screen (ikdyž o malinko méně).
image013.jpg

image012.jpg

image001.jpg

Celkově asi mám smůlu na plátna, ale každému něco je. Do AVtek jsem šel, neboť Hivilux v mnou potřebné rozměru 135" stojí už pěknou raketu (nějakých 45k) a jediné další doporučované plátno, které ale taky trpí na rozbité kusy co se musí reklamovat je eSMART co vyjde s poštovným na 15k. Suma sumáru můj dojem je, že plátna jsou sázka do loterie. Snažil jsem se nekupovat úplně nejlevnější a stejně jsou naprd.
Sierra fanda
zigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riddle 21. 8. 2019 09:58

Ahoj zigi to plátno od Hivilux jde sehnat určitě za lepší peníze. Lze se snimi domluvit na slevě nebo přes někoho kdo u nich nakupuje má cca o pár procent lepší cenu. Teď jsem u nich bral jednu 135" a věř mi že za 45k opravdu nebylo... :-)

díky
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 21. 8. 2019 11:14

honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 21. 8. 2019 11:36

Ano to funguje ale musíš to sundávat před a po. Já jsem to řešil klipem na papír a taky to šlo a bylo to OK. Ale sundávat a nandávat bylo něco pro mě... :-)
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 21. 8. 2019 11:56

tohle uz je hodne offtopic, ikdyz to stale lehce s tematem souvisi :) (napadlo me zalozit i nove tema, ale nechci zaplacavat forum dalsim topicem), existuje nejaka cenove rozumna primes/barva na zed, ktera by odrazela svetlo mene nez klasicke barvy volne k prodeji?
Chystam se vymalovat obyvak tmavsimi odstiny, ktere jsou pro mou drahou polovicku stale prijatelne a pokud je sance jak to vylepsit, budu jedine rad.
Naposledy upravil honza.c dne 21. 8. 2019 13:37, celkově upraveno 2
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 21. 8. 2019 12:28

honza.c - myslel jsi něco takového? https://www.alza.cz/projekcni-nater-6-5m2-d5355221.htm?kampan=adw2_kancelarske-potreby_pla_all_kancelarske-potreby-css_kancelarske-potreby_smartoffice_c_9062864_1o1_CHZ014a&gclid=CjwKCAjw1_PqBRBIEiwA71rmtUHxAxxliCoT8ajI6w3gpVIGLvGqACByUY7gbkks8NLVaW5xQQC2jRoCAhQQAvD_BwE kdysi jsem o tom četl, akorát nevím jak je na tom kvalita obrazu po použití. Předpokládám že podklad musí být extra rovný, zbroušený do hladka..
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 21. 8. 2019 12:34

shamp1x: myslim barvu/primes do barvy na okolni zdi, nikoliv jako nahradu za projekcni platno.
Cilem je snizit odrazy svetla z projektoru od zdi = lepsi kontrast
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 21. 8. 2019 14:30

Asi blbost, ktera stejne nevyresi strop, ale co nejaka tapeta, fototapeta? Dnes uz jsou ty dekory nejsou jako pred 30 lety...
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 21. 8. 2019 15:10

tapety by mozna byly reseni, ale nejsem jejich priznivec.
Uvazuju, ze bych strop natrel nejakou svetlounce sedou, aby nebyl uplne bily. Otazka jestli to ma vlastne smysl a poznam rozdil..
Vsechno je to o tom, kam az je kdo schopny zajit pri uprave zatemneni mistnosti. Bohuzel nebo spise bohudik me pritelkyne usmernuje, jinak bychom meli z obyvaku (spojeny s kuchyni) jeskyni :).
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 21. 8. 2019 15:33

Hlavne at mas cim poradne zatemnit okna a na bile zdi si holt zvyknes. Mas dobry projektor a platno, budes to mit v poho, ja mam taky bily strop a nevadi to...Velikost projekce te pohlti natolik, ze na to zapomenes ;-)
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 21. 8. 2019 18:35

Velikost projekce te pohlti natolik, ze na to zapomenes - bohuzel nezapomene, pri svetle scene se mu mistnost rozsviti jako kdyz roznes svetla, a spadne ti extremne kontrast, cerna uz bude seda.
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod honcka 21. 8. 2019 21:13

zigi píše:Přidám i svoji zkušenost s plátny. Už to řeším více jak 2 měsíce.

Zrovna teď je nějaká vrácena 135" za 600euro
https://www.hivilux.de/TensionLW/16-9-T ... D-HDR.html
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 21. 8. 2019 21:45

No nevím, může mít nějaký defekt. Těžko soudit jinak cena dobrá.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 22. 8. 2019 04:01

honcka píše:
zigi píše:Přidám i svoji zkušenost s plátny. Už to řeším více jak 2 měsíce.

Zrovna teď je nějaká vrácena 135" za 600euro
https://www.hivilux.de/TensionLW/16-9-T ... D-HDR.html

Pisou tam 5-6 drobnych skrabancu na platne... Tezko rict jak moc je bude videt, nebo je to jenom pocitovka, ze o nech majitel vi...
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 22. 8. 2019 07:15

Otázka... něco vidět je a něco ne. vprojekční ploše to může být problém u světlých scén a u kraje se to může ztratit. Nevím ale kupovat poskrábané auto s tím že když bude pršet tak to nepůjde poznat není dobrý nápad.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 22. 8. 2019 18:40

To vypadá zajímavě https://youtu.be/YXe0vvcJjOQ
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 23. 8. 2019 07:02

Vypadá to dobre, i když se to pekne vlní pri výjezdu nahoru. Pak to ale vypadá překvapivě napnute. Zajimala by me cena.
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod MarVer82 23. 8. 2019 08:37

Bude to asi pekne mastny... Jestli nekdo dohleda cenu, pisnete... Myslenka zajimava kdyz by se udelala pod to skrinka na miru...
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 23. 8. 2019 09:34

2,3K USD za 120''
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod zigi 23. 8. 2019 09:44

Nakonec ty lehce zahnute rohy nejsou nijak rusive pri sledovani filmu v noci. Projektor jsem vzal EPSON TW5600, kdyz jsem videl srovnani s EPSON TW6700, tak obrazove dost podobne a lepsi je pouze v sirsich moznostech kalibrace pozice projektoru (nejenom vertikalni, ale i horizontalni lens shift). Kontrast by mohl byt o trochu lepsi, kdyz jsem porovnaval obraz s obrazem na mym notebooku Dell Inspirion 5510, ktery ma fakt dobry displej, tak zejmena v temnych pasazich bylo videt vice detailu. Trochu se to dalo vyladit spravnym rezimem a upravou jasu a kontrastu, ale 100% to neni. Nicmene v globalu na pohodove sledovani je to fajn.
platno s EPSON TW5600.jpg
Sierra fanda
zigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riddle 23. 8. 2019 23:10

Pěkný...
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 24. 8. 2019 11:10

Epson TW 5600 by byl dobrej tak za 11000,a vyprodal se v jednom retezci za 12000.Epson TW 5650 ma byt daleko lepsi vyspelejsi,ale cena se drzi jeste porad nad 20000,coz je skoda dost..5650 ma mit slusny truemotion..
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 24. 8. 2019 13:16

Ano, čím vyšší verze tím jsou tam nějaké věci navíc. Osobně si myslím, že u skupiny fullHD projektorů kraluje, co se týče kvality a ceny asi tak jedině Epson TW6700. Má neuvěřitelný obraz ale stojí trošičku víc ale to je na zvážení na každém z Vás. Zda si chcete připlatit za kvalitu nebo si říci ne to mi stačí a spokojit se s horším výsledkem.
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 24. 8. 2019 15:33

To si nejsem jisty ze TW6700 ma nake benefity.Jde o starsi vybehovy model,ktery stal skoro 35 a ted se vyprodava od 24000...HDR to neumi
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 24. 8. 2019 16:29

Porovnání Epson TW 5650 vs TW 6700
https://youtu.be/8m_DJqxoeOY

Proto říkám, že 6700 je lepší volba jak 5650.

díky
riddle
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 24. 8. 2019 21:54

za me ten od xiaomi, po letech s ne short throw uz bych urcite jinej nez UST nechtel
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zigi 24. 8. 2019 22:57

petrvopal píše:Epson TW 5600 by byl dobrej tak za 11000,a vyprodal se v jednom retezci za 12000.Epson TW 5650 ma byt daleko lepsi vyspelejsi,ale cena se drzi jeste porad nad 20000,coz je skoda dost..5650 ma mit slusny truemotion..

Nevim jestli se bavime o stejnem projektoru, ale TW 5600 je s TW 5650 temer identicke, az na chybejici Miracast (Wifi) a pak o neco lepsi kontrast. Nicmene ten rozdil neni az tak velky dle recenzi. Nevim kde jsi ho videl "vyprodavat" za 12 000, ale dle Heureky nesel nikdy pod 16 000... https://projektory.heureka.cz/epson-eh-tw5600/. Ted se da sehnat nejlevneji kolem 17 000 cca o 3000 levneji nez TW-5650.
Sierra fanda
zigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrvopal 25. 8. 2019 00:51

No nevim nevim to truemotion bylo vyzdvizeno az u 5650 ktery je stale nad 20..5600 ma polovicni kontrast nez 5650..Ten za 11900 byl mozna 5450,ale je fakt ze ten modry retezec vyprodava okolo 12000..

-- 25. 8. 2019 01:00 --

tw 6700 sem na zivo nevidel,ale bude to 7kilova krabice pravdepodobne,cili neda se nosit po venku.To benq 2700 se jeste da.Navic ma 4K,nejsem si ale jisty jestli nativni.
Pochvalna recenze na Benq 2700. http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/p ... -cenu.html
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 26. 8. 2019 09:12

Tak že, za mě z cenové relace do 50k jen za projektor je Epson TW7400 suveréni vítěz pokud nebudeš mít štěstí na nějaké bazar LOCOS projektor.
riddle
Junior