Projektor a plátno na filmy do 50k.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shamp1x 6. 9. 2019 06:52

K tý 260:
https://www.avforums.com/review/sony-vp ... view.14020

tady je recenze a dostalo to 9/10, takže bych neřekl že je to šunt. Kort když se dá sehnat za 80k ;-) Sám ho mám doma a když srovnám obraz třeba s tím co jsem viděl poslední dobou v kině, nelituji koupě ani na chvíli.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 7. 9. 2019 10:52

Ahoj,

pěkné vlákno i diskuze, řeším podobný problém s tím rozdílem, že si vystacím s pevným plátnem.

Jaké by bylo doporučení projektoru, abych se vešel do cca 100k (čím méně tím lépe) i s plátnem (110inch), aktuálně koukám na LED TV, takže očekávání téměř nemám. Nicméně se nevyznám v dlp, laser atp. ale taky nestavím THX certifikovaný sál + nutně nemám všechno v 4K. Prostě na to domácí pokoukání.

Díky:)
Doggg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrvopal 7. 9. 2019 13:25

Projektory Sony SXRD se hodi pro nekoho kdo promita vecer(maji nizky svit ANSI)..Pro promitani pres den jen v castecne zatazenem pokoji se hodi stroje od Optoma,obzvlaste UST... nebo nektere stroje benq ci epson..vetsinou to ma lampu halogenovou a topi to,kazdy model ale jinac silne. Laserovy projektor nabizi nejlevneji Epson EB 400,ma svitivost az 4500ANSi,ale da se to v menu stahnout na priblizne 3100ANSI.Cili se jedna o univerzalni projektor 3CCD s laserem.Diky laseru projektor netopi (na rozdil o LED projektoru,ktery je problem uchladit pri 3200 ANSi a topi).Obrazovo jsou LED a laser projektory si podobne.Cili obraz maji priblizne barevnejsi nez lampa projektor.Srovnani asi jako klasicka LCD televize versus LED televize.
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod OptomaHD50 7. 9. 2019 21:00

Honza: Pěkné, take jsem chtel TW9400, ale asi budu mit JVC které je obrazově dal. Na co promitas? A kolik cca cm mas obraz od zeme?
OptomaHD50
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 7. 9. 2019 21:21

OptomaHD50: take jsem vazne uvazoval o pouzitem X7900, ktery by byl obrazove jeste dal, ale nakonec jsem hodil zpatecku a JVC si necham jako dalsi skok, az na to prijde cas..navic si nemuzu dovolit prekopat obyvak tak, abych vyuzil uplny potencial JVC.
Mam platno HiViGrey Cinema 5D MP acoustics a spodni ram platna je cca 50cm od zeme.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taurus81 14. 11. 2019 09:40

Zdravim,
nadobudol som projektor viewsonic px727 a teda riesim k nemu platno, podla vzdialenosti mi vychadza 120-130" s tym ze musi byt rolovacie (kvoli oknu). Uvazujem nad:

- optoma DS-1123PMG+
- elektricke elite screens vmax2

... ES by mal mat mattewhite fiber glass ... nemam sancu to nikde porovnat nazivo a teda ak ma niekto skusenost poprosim o radu ktore z nich ano pripadne nie.

Samozrejme som cital o napnutych platnach sivych, striebornych, len rozpocet doma to nedovoli ...
dakujem.
Taurus81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honcka 14. 11. 2019 10:27

Rozhodně bych šel do elektrického, měl jsem elitescreen manual a do roka se začaly kroutit okraje, jinak, co jsem se díval, tak rozdíl mezi 120" VMAX2 a samovypínacím 125" Spectrum Tab Tension je cca 2000
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 14. 11. 2019 11:48

Ono je jedno ci elektricke alebo nie. Krutia sa vsetky platna ktore nemaju napinanie. Aj tie drahsie a hrubsie. Bud pevna instalacia alebo s napinanim co tiez nie je stale bezproblemove. Pokial sa to zvlni iba tak ze to je zvlnene v ciernych okrajoch je to ok, pokial to nesiaha do obrazu nedeformuje ho.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod Taurus81 14. 11. 2019 12:39

Na jednom fore som cital prispevok cloveka co robi domace kina na zakazku ... jeho rada: alebo pevna instalacia a platno sive alebo biele podla projektora a podmienok ...alebo najlacnejsie rolovacie , lebo presne ako pise dargy ... kazde sa casom ma tendenciu vlnit.

@Honcka to Spectrum Tab 125" je od vmax2 drahsie a ma tu starsiu verziu bez FG...

Skusim sa spytat inak ... optoma nema vyslovne napisane ze by bola vhodna na 4k (i ked mi to pan z optoma CZ potvrdil ze na to maju certifikat). taktiez nema platno vystuzene fiberglass, je v tom fiberglass rozdiel ?
nechapem ci to vplyva len na rovnost platna alebo aj na zivotnost, ci je dlhsie odolnejsie proti tomu vlneniu ... alebo je to len marketing ?
Taurus81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djchucky23 14. 11. 2019 13:52

Když už rolovací, tak aspoň samonapínací. Budget volba bude určitě plátno od esmartu:
https://esmart.de/tv-heimkino.html?SID= ... lw_typ=140
Nedávno jsem od nich kupoval rámové a musím pochválit vynikající přístup, jelikož jsem našel na plátně 3 nepatrné ťupky (skoro neviditelné), za což mi posléze vrátili půlku ceny.

Co se týče bílé vs šedé, tak pokud nemáš absolutní darkroom, tak určitě doporučuju šedé i na noční sledování (zvlášť s tím tvým budget projektorem, kde černá opravdu černá nebude a šedé plátno tomu alespoň trochu pomůže).
djchucky23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taurus81 14. 11. 2019 17:24

@djchucky, dakujem za esmart typ ... premeral som este raz miestnost, pozrel recenzie ... vyzera to zaujimavo, len ta doprava ... na SK chcu 214e, v DE mam sice rodinu, ale 3,5m balik je celkom ulet na dopravu ...
ako si to pls riesil ty ?
Taurus81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarVer82 14. 11. 2019 17:52

Taurus81 píše:@djchucky, dakujem za esmart typ ... premeral som este raz miestnost, pozrel recenzie ... vyzera to zaujimavo, len ta doprava ... na SK chcu 214e, v DE mam sice rodinu, ale 3,5m balik je celkom ulet na dopravu ...
ako si to pls riesil ty ?

Ono je to jeste celkem "fajn" cena. Mel jsem od nich taky, ale bohuzel melo vadu a nez jsem zjistil, ze si ho vyzvednou na jejich naklady, tak jsem zkoumal, kolik by me vysla cena jim ho poslat zpatky. Nejlevnejsi to bylo myslim za 15k a pritom pri objednavce jsem olatil 2k do CZ. I kdyz tech 200e je dost, ale porad to maji hodne dobre nasmlouvane a do 5 pracovnich dni doma.
Komunikaci maji ale vic nez vybornou, s kterou se jak v CZ, tak na SK asi nesetkas...
Platna odpovidaji cene, talze necekej zazraky, ale zas za tu cenu nic lepsiho s napinanim nesezenes...
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod djchucky23 14. 11. 2019 21:52

No, ta doprava stoji asi 40E, coz mi prijde v pohode s ohledem na tu velikost. Normalne ti to priveze kuryr (nejaka soukroma autodoprava). Nic levnejsiho nesezenes si myslim, takze osobne bych to objednal, peclive prohlidnul, a kdybys nasel sebemensi vadu, tak to nafotis a posles jim mail, oni ti bud nabidnou vymenu, nebo slevu, takze win-win:)
Presne jak rika MarVer, v CR/SK by me s tema trema teckama na platne vyfakovali, tady se mi jeste pani omlouvala a ujistovala me, ze to neni jejich beznej standard:)
djchucky23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taurus81 15. 11. 2019 05:53

Asi zmenili dopravnu politiku ... platno 120" (300e=cca 7k6 CZK) alebo 133" (350e=9k CZK) ma dopravu ci do CR alebo SR 214e = 5k5 CZK ... nad dopravou 40e by som sa nepozastavil za takto nespratny balik. Skusim im zdvorilo napisat ci si to objednat ku znamemu do Rakuska (50e) alebo maju ine riesenie.
Taurus81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djchucky23 15. 11. 2019 09:48

Aha, tak toho jsem si nevsimnul, ja objednaval 100" platno a tam byla doprava za 40.
djchucky23
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků