LED projektory

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod felagund 10. 8. 2019 18:06

Pokukuju po projektoru a zaujala mě možnost osvětlení pomocí technologie LED. Má menší spotřebu a co jsem pochopil z recenzí, měla by být tišší. Nevýhoda je nižší svítivost, ale promítací místnost můžu velmi dobře zatemnit venkovními roletami, tak bych to rád aspoň vyzkoušel. Není mi ale jasné, proč je na trhu tak málo voleb. LG PF1500G má dost extatické reakce, ale je 4 roky starý. Jestli to dobře chápu, byl nahrazen modelem LG HF60LSR, který je ale prakticky totožný. Pak jsem ještě našel novinku ViewSonic X10-4K, kterou ale ještě prakticky nikdo nerecenzoval.

Máte s těmihle projektory někdo zkušenost? Poloviční cena mě láká k tomu LG, ale rád bych měl promítací plochu 125 palců, přičemž se u něj uvádí maximální promítací plocha 120 palců. Myslím si, ale nejsem si jistý, že to by ještě bylo funkční. Ale bylo by pak asi třeba používat nejvyšší stupeň svícení, což dle recenzí už znamená slyšitelnost větrání. Ten Viewsonic by tímhle asi netrpěl, navíc je 4K (ale s tou technologií posuvu, o které nevím, zda to za to stojí), ale je dvakrát dražší.

Máte s LED projektory někdo zkušenosti? Proč jich je na trhu pořád tak málo?
felagund
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radon 12. 8. 2019 12:13

zase tak málo jich není:
https://www.atcmarket.cz/zbozi/Projekto ... e=1&sort=2

a ano, LED je dražší, než žárovka, ale to přece platí i u osvětlení do lustru.

Většina projektorů umí větší obraz, než je doporučený výrobcem, pak záleží na zatemnění a na divákovi ... ale 5 palců bych fakt neřešil.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod felagund 13. 8. 2019 11:44

Tam to nemají úplně vždy namícháno, ale objevil jsem tam ještě Acer PD1520i a pak následným googlením InFocus IN1188HD a Optoma LH200, zdá se že jen ještě nedorazily do mainstreamových e-shopů. Hloupé je že na ty projektory téměř nejsou recenze, jsou asi všechny hodně nové.Nejspíše si jich budu muset objednat několik a vyzkoušet to.

Jinak já srovnával jeden LEDkový projektor s jiným, spíš teď koukám že ty laserové projektory, které jsem původně neuvažoval protože vypadaly hrozně draze, možná nejsou úplně marné.
felagund
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radon 15. 8. 2019 12:32

PD1520i vypadá fajn, zbylé dva jsou podobné, ale dražší. Laser je drahý. Osobně bych nejraději nějaký ten short umístěný u plátna a daleko od mých uší, ale přešel jsem teď raději na TV ... :-)
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků