TV / výrobce, kde se při vypnutí neresetuje celé EPG?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mortos 15. 8. 2019 18:12

Uvažuji momentálně o koupi TV 50" - 55" okolo 10 tis. Kč, protože mne překvapilo, že už se dá za tyto peníze pořídit poměrně slušná TV se všemi "smart" vychytávkami, ale u současných TV nemám rád fakt, že po každém zapnutí je nutné znovu načíst EPG a tedy nejprve proklikat satelitní transpondery, aby se obnovil celý televizní program a člověk viděl, co kde dávají.

Nevíte, zda někteří výrobci už EPG ukládají pro další spuštění televize?

Např. u Philips 50PUS6503 (ačkoliv zatím ve výběru vede LG 55UK6300) se ve specifikaci píše:
* Průvodce EPG na 8 dnů
Ale není z toho jasné, zda mezi spuštěními TV se EPG zachová. Může někdo potvrdit, že u jeho TV se EPG nevymaže mezi spuštěními TV?
mortos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 8. 2019 18:39

Ty si jako myslíš,že když je TV vypnutá,tak si "odněkud" neustále načítá EPG?
Po každém zapnutí TV se MUSÍ načíst EPG z vysílání.....a proklikávat nějaké transpondéry se taky nemusí-nevím,kdo ti takové nesmysly povídá......
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mortos 15. 8. 2019 21:23

Ne, představuji si to tak, že TV si načte EPG z vysílání třeba na týden dopředu a když ji znovu zapnu o dva dny později, tak si donačte jen další dva dny dopředu. Přesně takhle mi to funguje v Mediaportalu na HTPC aktuálně.

To proklikávání transpondérů mi nikdo nepovídal, ale musel jsem to dělat na set-top-boxu od Skylinku, než jsem si postavil HTPC a na TV LG u rodičů, kde občas dělám "technickou podporu".

V tomhle starším článku na Lupě https://www.lupa.cz/clanky/jak-si-vybrat-tv-iv-epg-ovladani-a-dalkove-ovladace-upravy-nastaveni-spotreba/ se píše, že jediný, kdo to dělá je Loewe, ale doufal jsem, že už to není aktuální.
mortos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 15. 8. 2019 22:03

Jasně, chtěl bys Medvěda za cenu prskoletu a proto už i to Loewe krachlo.
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 16. 8. 2019 08:42

Nechápu co řešíš...
U mé 9 let staré TV Samsung,se EPG na týden načte za cca.2 vteřiny po zapnutí TV.
Tak nevím,proč by se měl někam ukládat.
A nemotej sem HTPC-jestli používáš nějaký tvheadend,tak asi používáš na EPG xml soubor-to ale funguje jinak.
Po vypnutí TV nebo sat.přijímače se načtené EPG vždy vymaže z paměti.
Je to o SW v daném zařízení,jak je inteligentní a rychlé s načítáním EPG z vysílání.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 16. 8. 2019 10:44

Načítání EPG u satelitního příjmače nějakou dobu trvá. Mám Technisat S2 a načtení EPG pro jednotlivý program trvá zhruba 30 vteřin, pro všechny programy ( můžu zvolit, u kterých programů chci aktualizace provádět) asi 10 - 12 minut. Proto můžu zvolit noční automatickou aktualizaci EPG všech programů, potom je EPG k dispozici hned po spuštění satelitního příjmače. Co se týče chování EPG u DVB-T, T2 viz:
viewtopic.php?f=1703&t=1299851
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radon 16. 8. 2019 12:35

Dotaz je smysluplný a udivují mne ty vaše zlehčující reakce. Paměťové moduly jsou levné, flash paměti jsou na trhu dlouho, takže to chování současných TV je tristní. Přechod z HTPC (dva tunery, načítání na pozadí a ukládání EPG na disk) na Smart TV byl pro mne nepříjemný krok zpět, naštěstí jsem teď na IPTV a maximální spokojenost. Jedno tlačítko nahodí EPG pro 8 stanic, další krokuje celé obrazovky s VYPLNĚNÝMI EPG, u každého filmu procenta a popis z CSFD ... vše bez prodlev, takhle to má vypadat.
Takže podle mne to TV pořád neumí a jediná šance je externí satelitní STB.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 17. 8. 2019 07:28

Ani externi prijimace to vetsinou neumi. Umel to technisat (ale ten to nestahuje po jednotlivych tranponderech, ale maji na to vlastni datovy vysilani, takze se to da treba v noci nechat automaticky aktualizovat a prijimac to ma ulozene vsechno na tyden dopredu - skvela vec a funguje to u technisatu uz nejmin 10 let, asi v podstete nekdy od zacatku digitalniho vysilani). Nejspis to budou umet i linuxovy prijimace. Ale treba levny AB 752HD to rozhodne neumi a EPG se objevi (nekdy po docela dlouhym cekani) az pri aktivaci daneho tranponderu. Je to hodne otravne a nechapu, ze v dnesni dobe tohle vyrobci neresi. Ono obecne se resi hlavne blbosti ale prakticke veci dlouhodobe pokulhavaji ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 8. 2019 12:28

Přesně tak. Bohužel se jedná o zcela výjimečnou záležitost, kdy nějaký stroj zvládá zálohu EPG tak, že vždy má uživatel k dispozici aktuální seznam pořadů. U TV se nic takového moc vidět nedá, nejvíce je to patrné u satelitního tuneru a při hodně naladěných pořadech.

Lidé dnes chtějí všechno hned, nejlíp ještě před zapnutím TV :-) Z druhé strany se zcela jistě nejedná o neřešitelnou záležitost. Stačí vymezit prostor pro uložení informací a následně je znovu nenačítat, ale pouze porovnávat a aktualizovat. Není zřejmě zájem. Jak se dříve řešilo 3D, tak dnes je tahákem 4K/UHD HDR. Za chvíli budou HDR i kartáčky na zuby, protože se bude jednat o heslo, které prodává :-)

//doplním... ty Technisaty měly podobné fajnovosti zvládnuty poměrně hodně dobře. Řekl bych nadčasově.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 17. 8. 2019 18:48

Mám Technisat DIGIT ISIO S,pokaždé ve 3hod.ráno aktualizuje EPG,takže po zapnutí je prakticky seznam aktuální 7dní dopředu,nějak na tom nelpím,ale třeba na nastavení nahrávání nějakého pořadu,pár dní dopředu je fajn :)
skorky
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků