Náhrada za starý CRT Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rejca 3. 9. 2019 09:04

Když bude v HD kanálu SD obsah, tak to bude vypadat (skoro) stejně blbě jako na SD kanálu, což byl asi případ TV Noe + TV Noe HD.

Kdyby koukl na ČT HD na nějaký nativní pořad, tak by určitě mluvil jinak. Ten rozdíl v DVB-T2 (HD) u ČT proti DVB-T (SD) je obří a to i z jeho vzdálenosti.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 9. 2019 12:16

polda píše:Nevidět rozdíl mezi SD a HD znamená mít spuštěno jen jedno rozlišení .
Jak to myslíš s tím jedním rozlišením?

rejca píše:Když bude v HD kanálu SD obsah, tak to bude vypadat (skoro) stejně blbě jako na SD kanálu, což byl asi případ TV Noe + TV Noe HD.

Kdyby koukl na ČT HD na nějaký nativní pořad, tak by určitě mluvil jinak. Ten rozdíl v DVB-T2 (HD) u ČT proti DVB-T (SD) je obří a to i z jeho vzdálenosti.
Myslím, že to asi záměrně zveličuješ s tím obřím rozdílem. Možná to na každé televizi nebude stejné, ale na té mojí kterou jsem koupil rozhodně žádné obří rozdíly nejsou. Možná při trochu pozornějším sledování a soustředění se na rozdíly by se dalo nějaké rozdíly najít, ale ne obrovské.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 9. 2019 12:39

Tak to máš špatně, rozdíl mezi HD a SD je diametrální, prostě na obou kanálech máš pravděpodobně jen SD. Ikdyž ti ten někde píše, že je v HD. Signál je buď nízký od zřizovatele nebo slabý na tvém příjmu.

Najdi si YT nějaké videa kde jsou TV vedle sebe a můžeš porovnat.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 3. 9. 2019 13:09

A nebo je slepej jak patrona...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 3. 9. 2019 13:27

Nejlépe se podívat třeba na předpověď počasí na CT1HD ( 18.55 ) a potom to porovnat s předpovědí na Nově ( 20.15 ) nebo CT1 (SD) v DVB-T . Rozdíl je skutečně velký.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radon 3. 9. 2019 15:19

Také jsem tomu nevěřil, ale když jsem matce přepínal zprávy na ČT 1 v SD a HD, tvrdila že je to podobné. Donutil jsem ji nasadit brýle a sednout si blíže a uznala, že tam je nějaký malý rozdíl. Ale nestojí jí to zato koukat z křesla, na které není zvyklá. Tak jsem to vzdal :-). Někdo to asi fakt neřeší nebo nepozná.
A to na to koukala na 55" TV, takže Vlazy na té své 40" to má ještě těžší rozeznat.
Jenže to je právě v pořádku, pro někoho kdo to nechce řešit a chce na tom pouštět dokonce i VHS videa je malá úhlopříčka lepší. Spíše se trochu obávám, jestli má dobře nastavený obraz (jestli tam nemá režim prodejna), ale zase než by to měl úplně rozladit ...
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 9. 2019 02:05

Tak jsem k té televizi připojil přehrávač DVD/VHS a i video z DVD a VHS se na televizi přehrává v dostatečně dobré kvalitě a rozhodně to není nic nekvalitního a nekoukatelného tak jak se to tu někteří snažíte zveličovat. Možná jste se někteří ani nikdy nedívali na nějakou levnější televizi když takovými levnými opovrhujete a ani nevíte jak to na ní vypadá a pouze si myslíte, že to musí být hrozné.´Já netvrdím, že ten obraz na té mojí televizi je perfektní, ale pouze to, že to není žádná nekoukatelná katastrofa a že na běžné sledování je to dostatečně kvalitní, hlavně když se trochu ponastavuje parametry obrazu. Ty parametry jsem si ponastavoval podle toho jak mi to poradil Kutil71 a obraz se tím o dost zlepšil.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 4. 9. 2019 03:38

Někteří už koukají na toto : Jazyk: CZ/EN
Titulky: CZ/EN
Odkaz na CSFD: https://www.csfd.cz/film/393332-avenger ... e/prehled/
Rok vydání: 2019
Délka: 182 min
Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

4K, HDR, TrueHD + DTS EN, AC3 5.1 CZ, CRF=17.0 Video
ID: 1
Formát: HEVC
Formát/: High Efficiency Video Coding
Format_Profile: Main 10@L5.1@High
HDR_Format/String: SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
CodecID: V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration/String: 3 h 1 min
Bit rate: 5 009 kb/s
Šířka: 3 840pixely
Výška: 1 608pixely
Poměr stran: 2,40:1
Frame rate: 23,976 (24000/1001) FPS
ColorSpace: YUV
ChromaSubsampling/String: 4:2:0 (Type 2)
BitDepth/String: 10 bits
Bits/(Pixel*Frame): 0.034
Proto chtějí kvalitní TV. Ale samozřejmě jsou i lidé kteří se spokojí s tím co ty.
Naposledy upravil MgX dne 4. 9. 2019 19:23, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn „zdroj“
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 4. 9. 2019 06:08

vlazy píše:Tak jsem k té televizi připojil přehrávač DVD/VHS a i video z DVD a VHS se na televizi přehrává v dostatečně dobré kvalitě a rozhodně to není nic nekvalitního a nekoukatelného tak jak se to tu někteří snažíte zveličovat. Možná jste se někteří ani nikdy nedívali na nějakou levnější televizi když takovými levnými opovrhujete a ani nevíte jak to na ní vypadá a pouze si myslíte, že to musí být hrozné.´Já netvrdím, že ten obraz na té mojí televizi je perfektní, ale pouze to, že to není žádná nekoukatelná katastrofa a že na běžné sledování je to dostatečně kvalitní, hlavně když se trochu ponastavuje parametry obrazu. Ty parametry jsem si ponastavoval podle toho jak mi to poradil Kutil71 a obraz se tím o dost zlepšil.

Narostli ti křídla... Nevidíš rozdíl mezi HD a SD, líbí se ti VHS. Proč ne, ale VHS na 43" TV vypadá a musí vypadat hrozně. Prostě jsi nenáročný a stačí ti málo.

Proč ne. Hlavně, že ti to vyhovuje, ale neútoč na ostatní. VHS mělo nejlepší léta s CRT TV, teď to je nekoukatelné. Jestli ti to nevadí, lépe pro tebe. Důvodů může být víc, obraz neoceníš, špatně vidíš, kdo ví.

Nakonec hodně lidí také neposlouchá kvalitní stereo hudbu, ale stačí jim poslech např. z mobilu či repra v monitoru.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 9. 2019 08:04

DVD určitě žádný problém nebude ale vhs, to žádná hitparáda není a ten samý film si můžeš najít na netu a a přehrát si jej z flešky.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 9. 2019 12:46

rejca píše:Narostli ti křídla... Nevidíš rozdíl mezi HD a SD, líbí se ti VHS. Proč ne, ale VHS na 43" TV vypadá a musí vypadat hrozně. Prostě jsi nenáročný a stačí ti málo.
Ano, nejsem na to příliš náročný, ale dostatečně dobrý obraz (ne perfektní) si myslím, že od hrozného snad dokážu rozeznat.
rejca píše:Proč ne. Hlavně, že ti to vyhovuje, ale neútoč na ostatní.
Já na ostatní se nesnažím útočit a ani to není mým cílem v této diskuzi. Pokud někdo považuje za útok to, že si s některými dovoluji nesouhlasit, protože mám na to jiný názor a vidím to jinak tak to už není můj problém. Je to častý problém v různých diskuzích, že někteří nedokážou unést to, že má někdo na něco trochu jiný názor než oni a že se jim ho nedaří přinutit aby ten názor změnit tak jak si to přejí.
rejca píše:VHS mělo nejlepší léta s CRT TV, teď to je nekoukatelné.
Ano, souhlasím, že VHS s příchodem a rozšířením jiných technologií a zařízení na přehrávání videa má nejlepší léta už za námi. To ale neznamená, že by VHS bylo v současné době už úplně nepoužitelné kvůli údajné nekoukatelnosti. Já netvrdím, že by to nemohlo být lepší nebo, že je to perfektzní, ale pouze, že je to na sledování v dostatečné koukatelné kvalitě. Možná, že to takto hodnotíš proto, že jsi přehrávání VHS na některé současné televizi neviděl a pouze si myslíš, že to musí být hrozné aniž by jsi to měl podložené fakty a skutečnosti. Samozřejmě záleží jak a čím je to video na VHS pořízené. Asi bude rozdíl v kvalitě videa mezi tím jestli je pořízené nějakou ne příliš kvalitní kamerou a nebo profesionálním kameramanem s kvalitní nahrávací technikou. I amatérský videozáznam na VHS může byt na sledování vyhovující i když možná nebude perfektní. Kdo na tom tu hroznou nekvalitu chce vidět tak si ji vždy dokáže představit a bude to kritizovat. Ono se mluví, že kdo chce psa bít tak si na to vždy hůl najde.
rejca píše:Jestli ti to nevadí, lépe pro tebe. Důvodů může být víc, obraz neoceníš, špatně vidíš, kdo ví.
Mám slabší zrak a používám brýle, ale myslím si, že ho nemám až tak špatný abych nedokázal rozeznat dobrý obraz od nekoukatelného a to i přes to, že některé detaily možná pořádně nevnímám.
rejca píše:Nakonec hodně lidí také neposlouchá kvalitní stereo hudbu, ale stačí jim poslech např. z mobilu či repra v monitoru.
Ano mezi takové lidí patřím i já. Jsem si samozřejmě vědom, že zvuk z reproduktorů v televizi (především při poslechu hudby) není to co z kvalitních reprobeden. Já ale z mého obýváku nemám v úmyslu dělat koncertní síň a pro mé účely občasného poslechu hudby stačí zvuk pouze z televize.

Když už jsme u těch reproduktorů tak by mne zajímalo kde konkrétně na té LG 43UK6300MLB jsou schované reproduktory. Není to nic pro mne důležitého, ale díval jsem se na ní ze všech stran a nikde tam nevidím žádnou mřížku nebo otvory odkud by vycházel zvuk.

polda píše:a ten samý film si můžeš najít na netu a a přehrát si jej z flešky.
Mnohé filmy se samozřejmě dají najít na netu, ale soukromé nahrávky pořízené kamerou na netu nenajdu když je tam nikdo nedával. Jinak mnohý videoobsah se dá z netu přehrávat přímo a není třeba to dávat na flešku.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 4. 9. 2019 13:40

Ono každý snese něco jiného.

VHS má rozlišení kolem 240x576. S-VHS kolem 400x576 (jestli se nepletu). Je to ale analogový záznam.

DVD 720x576 (digitální).

FULL HD 1920x1080 a 4k TV 3840x2160.

Takže koukat na 3840x2160px TV na 240x576px snese jen někdo. Ono už ani PAL/DVD není na TV ostré, ale dá se to nějak. VHS je ještě o dost horší.

Ale jestli se ti to líbí, neřeš. Když se člověk zadívá na obsah, tak kvalitu leckdy neřeší a někdy ani není důležitá (domácí video atd.).
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 9. 2019 14:00

rejca píše:VHS má rozlišení kolem 240x576. S-VHS kolem 400x576 (jestli se nepletu). Je to ale analogový záznam.

DVD 720x576 (digitální).

FULL HD 1920x1080 a 4k TV 3840x2160.

Takže koukat na 3840x2160px TV na 240x576px snese jen někdo.
Nevyznám se v tom, ale předpokládám, že současné televize si to rozlišeni a možná i jiné parametry přehrávaného videa umí nějak do jisté míry přizpůsobovat tak aby se to na ní přehrávalo v co nejlepší kvalitě. Pak by záleželo na kolik dobře to která televize dokáže.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 4. 9. 2019 14:38

U DVD možná a navíc velmi omezeně, ale u VHS je to velmi problematické, protože je navíc ten signál analogový... A prostě z těch pár pixelů kvalitní obrázek zpětně nevyčaruješ. Navíc se VHS nepoužívá, tak ani výrobce nemají motivaci na to ladit algoritmy.

Co jsem zkoušel VHS na LCD, tak je to děs - VHS bylo dostatečné s CRT, které si nechalo líbit mnohem více.

Obrázek

VHS, DVD, Blueray (1080p)

Obrázek
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 9. 2019 15:15

rejca:
Možná by ses divil kolik lidí ještě v současnosti používá alespoň občas VHS pokud ho mají. Co jsem já včera zkoušel VHS na tom mým LCD tak to rozhodně děs nebyl. Asi každý hodnotí děs trochu jinak.
vlazy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka