Náhrada za starý CRT Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radon 26. 8. 2019 14:19

a) Někde jsem četl, že VA obrazovky ... pořád vám doporučujeme ověřit si to v praxi v obchodě. Třeba to zrovna ve vašem pokoji vadit nebude, ale to nevíme, nemáme možnost sednout si na kraje vaší pohovky.
b) DVD/VHS používám 2 - 3x do roka - pak bych to vůbec neřešil
c) nejsem tak bohatý - to nejsme nikdo, ale IPTV stojí 200Kč/měsíc, Skylink s 30 HD programy jen 100 Kč/měsíc, přitom kupujete TV za 10k ... tak to fakt nechápu
d) v DVB-T2 bude veřejnoprávní multiplex v HD, na internetu spousta filmů a seriálů také v HD, Youtube v HD ...
e) nemám nic proti sebedelší diskuzi, pokud se vyvíjí, objevují se nové připomínky a neřeší se pořád to samé. Stále si stěžujete, že neexistuje dokonalá TV do 10k a teď i adorujete zlaté časy CRT. Přitom CRT měla spoustu chyb (blikání a vyzařování, nelinearita obrazu, špatná konvergence v rozích - tedy ta fialová na světlých hranách, odlesky na vypouklém skle, tristní rozlišení vypadající zle od úhlopříček 80cm, snadné zmagnetování od reproduktorů nebo akvárka ...) a jediné čím vynikaly byl kontrast a sytá černá (ve tmě, na světle už tak ne). Je pravda, že si CTR dobře rozumí s obrazem z minulého století (formát 4:3, analogový nekvalitní záznam) zatímco moderní LCD to má přesně naopak (ideálně obraz z digitálních kamer s vysokým rozlišením). Ale to přece není špatně.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 8. 2019 15:03

Tak ono na tehdejší ceny ty CRT televize byly tehdy extrémě drahé, zvlášť ještě když bychom vzali v úvahu úhlopříčku. Ono čím lepší TV, tím dokáže lépe vykreslit každý detail a zároveň i každý nedostatek toho obrazu. TV víceméně bez kompromisů (obrazových) je dnes OLED, ovšem nevyrábí se v menších úhlopříčkách, takže tomu pak odpovídá i vysoká cena. Jinak i to VA dokáže udělat dobrou službu, s vyjímkou těch sledovacích úhlů.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 8. 2019 22:07

Meridius píše:Díval jsem se třeba na lepší.tv a je tam za tuším 199 Kč 102 stanic, dobrých 52 tam je HD. Než se trápit ne zrovna dobrou situací v éteru, nenašla by se nějaká kačka na tuto cestu?
Taky jsem se na to podíval, ale je tam v tom asi větší polovina programů které mne vůbec nezajímají nebo jen okrajově a bez kterých bych se obešel. Proč platit za něco co bych plně nevyužil? Nevím co myslíš tou ne zrovna dobrou situací v éteru, ale myslím, že pokud někdo nebydli v nějakém "zapadákově" a televizi nepřijímá jen na nějaký kus drátu tak ta situace asi není až tak špatná. Samozřejmě, že se ale z toho éteru nedá přijímat tolik TV stanic. Já nyní z toho éteru mám možnost přijímat jak české tak i polské televize a když připojím satelit tak by snad měly přibýt i nějaké navíc a to vše zdarma. Navíc mám trochu pomalý internet a tak ani nevím jestli by mi na tom ta lepší.tv bez problémů fungovala.

radon píše:pořád vám doporučujeme ověřit si to v praxi v obchodě.
Ohledně toho jsem se tu už vyjadřoval. Nechci v tom obchodě strávit třeba několik hodin než se seznámím s tím jak se ta televize ovládá a pak ještě zkoušení těch různých přehrávacích funkcí a při různých nastaveních atp.. Každý jsme jiný a proto každý se na to dívámé trochu jinak. Ono z pohledu rádce některé záležitosti vypadají jednoduché, ale z pohledu toho komu se radí už to až tak jednoduché nemusí vždy být.
radon píše:b) DVD/VHS používám 2 - 3x do roka - pak bych to vůbec neřešil
Já to také příliš neřeším. Pro mne je prioritní příjem a sledování televizi. To ostatní co současné televize umí, považují, že je v nich navíc, ale užitečné to samozřejmě je.
radon píše:c) nejsem tak bohatý - to nejsme nikdo, ale IPTV stojí 200Kč/měsíc, Skylink s 30 HD programy jen 100 Kč/měsíc, přitom kupujete TV za 10k ... tak to fakt nechápu
Ono záleží kdo co považuje za bohatství. Kdo má peněz dost a může si bez problémů dovolit utrácet za kde co, třeba i za to co nutně nepotřebuje tak nikdy nepochopí někoho jiného co si nemůže z finančních důvodů dovolit to co on. Dalo by se o tom hodně diskutovat, ale to by bylo na nějakou samostatnou diskuzi někde jinam.
radon píše:d) v DVB-T2 bude veřejnoprávní multiplex v HD, na internetu spousta filmů a seriálů také v HD, Youtube v HD ...
Ano, i v DVB-T už některé televize vysílají v HD a předpokládám, že v DVB-T2 bude situace z HD lepší a do budoucna se snad bude zlepšovat.
radon píše:Přitom CRT měla spoustu chyb (blikání a vyzařování, nelinearita obrazu, špatná konvergence v rozích - tedy ta fialová na světlých hranách, odlesky na vypouklém skle, tristní rozlišení vypadající zle od úhlopříček 80cm, snadné zmagnetování od reproduktorů nebo akvárka ...) a jediné čím vynikaly byl kontrast a sytá černá (ve tmě, na světle už tak ne). Je pravda, že si CTR dobře rozumí s obrazem z minulého století (formát 4:3, analogový nekvalitní záznam) zatímco moderní LCD to má přesně naopak (ideálně obraz z digitálních kamer s vysokým rozlišením). Ale to přece není špatně.
Nemůžeš srovnávat CRT televize se současnými moderními LCD. Chápu, že když jsi už dlouho zvyknutý na LCD tak CRT ti připadá hrozná. V době kdy nebylo asi nic jiného než CRT by tě asi ani nenapadlo házet až tolik špíny na tyto televize. Na CRT televizi ve spojení s bývalým analogem když nebyl dostatečně kvalitní signál z antény tak obraz byl trochu pokřivený a zvlněný, ale v nouzi se to dalo sledovat. Nyní v digitálu při nedostatečném signálu z antény to kostičkuje a zvuk je trhaný tak, že to není sledovatelné ani v nouzi. CRT pokud jsou funkční jsou stále schopné přehrávat ve sledovatelné kvalitě asi cokoliv (SD, HD), ale u LCD s tou sledovatelnou kvalitou u čehokoliv to bude asi mnohem horší.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 26. 8. 2019 22:54

vlazy: tvé příspěvky jsou až neuvěřitelné... :)

máš tady spoustu rad (např. s radonem mohu stopro souhlasit, ale ty si stále meleš svou: chci dokonalé LCD za 10t. a nehodlám do toho nic investovat (čas v obchodě, pár korun na lepší zdroj programů), odmítáš se prokousávat cizojazyčnými recenzemi, Skylink nebo Freesat za 100 nechceš protože nejsi tak bohatý a navíc tě tam spousta programů nezajímá (to jediné chápu, ale s tím nic nenaděláš) no a tvoje pojednání o CRT tomu teprve dalo korunu...

takže moje rada: kup si co se ti líbí a na co máš (nejlépe VA panel) a neřeš to už!
a abych nebyl napaden že sem nic konkrétního neporadil, tak ti doporučím Samsung UE50RU7172 - koukám na ni dost často a není to tak špatný jak jsem předpokládal. za ty prachy dobrý
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radon 26. 8. 2019 23:46

Na tom prvním a posledním příspěvku je jasně vidět, že nevíš která bije.
a) Když jednu z hlavních věcí, kterou řešíš je velikost TV a vzdálenost, tak radíme HD rozlišení. A ty si z toho celého (lepsi.tv) vybereš POČET TV programů. Přitom já mám doma 80 programů a koukám jen tak na osm a neřeším to - protože platím si za kvalitu obrazu u těch osmi!!! Jestli ti nejde o kvalitu, a já začínám mít vážné podezření, že vůbec nevíš co to PRAKTICKY znamená to HD, tak si zůstaň u rozlišení toho CRT a koukej na něj na LCD podobné velikosti a budeš SPOKOJENÝ.
f) jaké házení špíny na CRT, to jsou fakta (dělal jsem v opravně TV). Když pominu princip obrazu (o tom jsem psal já) a přidám k tomu princip přenosu signálu (o tom píšeš ty), tak dálkový příjem se všemi nectnostmi za výhodu fakt nepovažuji. Kostičky jsem neviděl už tak 6 let, co navýšili výkony vysílačů na původní analogovou úroveň.
----------------
Souhrn pro tebe: CRT TV má hezký obraz, protože je MALÝ. LCD TV s 60cm obrazovkou ho bude mít cca STEJNÝ. CRT v tebou uvažované úhlopříčce 120cm by měla analogový obraz příšerný, zatímco LCD ten digitální bude mít v rozpětí od příšerný až po nádherný (v závislosti na rozlišení pořadu). Jednoduché.
----------------
Vážně, ber libovolnou značkovou TV kolem 40" a budeš spokojený.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 27. 8. 2019 07:11

Ono hlavně nikdy nedostaneš jen to, co ty chceš.....ve všech nabídkách satelitních či jiných TV balíčů je hromada balastu, kterej ani nesleduješ, ale holt....jinak to nejde. Vítej v realitě. Může nás to samozřejmě štvát, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat.

Možná bych doporučil tuhle Sony KDL-49WE665 https://www.mall.cz/televizory/sony-kdl ... FxEALw_wcB

Jde o full hd TV, ale dle mého nebude špatná. Ty 4k nepotřebuješ. To ostatně nejspíš nikdo z nás, ale i to je takový ústřel doby. Full hd TV v podstatě téměř zmizely. I já si myslím, že nesmyslně, ale opět...holt to tak je.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 27. 8. 2019 09:38

Zas v CRT je neomezený výběr , inzeráty zdarma za odvoz, případně sběrné dvory v každém větším městě.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 8. 2019 10:06

S tím 4k je to podobně jako s těmi zbytečnými programy v balíčku.

Tady bych se rozhodoval už jenom jestli VA nebo IPS, podle požadavků na sledovací úhly
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 8. 2019 10:13

radon:
A jaký je rozdíl v tom jestli HD programy budu přijímat z DVB-T nebo T2 a nebo přes lepší.tv nebo něco jiného? Je v tom HD v každým případě nějaký rozdíl? Nevyznám se v tom, ale myslím si, že to HD bude asi stejné bez rozdílů z jakého zdroje se do televize bude dostávat. Rozdíl vidím pouze v ceně tj. že z DVB-T/T2 je to zdarma a z jiných zdrojů za poplatek. Jinak už jsem tu psal, že ani nevím jestli by na tu lepší.tv byl můj internet vyhovující, protože je spíše pomalejší.
Pokud jde o to HD tak přiznávám, že příliš nevím co to je i když nějaké tušení o tom mám. Nevím jestli je dobré srovnávat velikost obrazovky CRT televizí se současnými LCD. CRT obrazovky byly čtvercového tvaru a současné LCD jsou obdélníkové a tu velikost se trochu jinak vnímá. Čtvercová CRT s uhlopříčkou např. 32" bude vyšší než obdélníková LCD 32".
Pokud jde o dálkový příjem televize tak jsem nikde nepsal, že mám v úmyslu přijímat televizi z nějaké větší dálky. Předpokládám, že možná až na některé malé výjimky je území ČR snad dobře pokryté televizním signálem a vysílače mají dostatečný výkon na to aby nějaký dálkový a složitější příjem českých televizi nebyl zapotřebí. Já osobně v místě mého bydliště s televizním signálem nemám větších problémů a to jak pro české tak i polské televize (bydlím asi 3 km od polské hranice).
Pokud jde o to kostičkovaní obrazu tak samozřejmě se to projevuje při slabším a nekvalitním signálu. Tam kde je signál dostatečně silný a kvalitní tak tam s tím by tento problém neměl být.

Pokud jde o velikost té televize kterou vybírám tak nyní jsem dospěl k názoru, že těch 49" - 50" by pro mne z různých zde zmiňovaných hledisek bylo asi moc. Nyní se zaměřuji na nějakou 43" a možná bych byl ochoten jít i až na 40", ale méně už asi ne. Nic proti jiným značkám televizi, ale pořád mne to nějak táhne k LG. Připadá mi to, že LG mají docela dobrou výbavu různých více či méně zajímavých funkcí a i ten jejích WebOS se mi také docela líbí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 8. 2019 10:53

vlazy: CRT obrazovky byly též obdélníkové, lépe řečeno širokoúhlé :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 8. 2019 11:16

Nick Cave:
Ano, CRT obrazovky byly asi také i obdélníkové (širokoúhlé) i když si na to příliš nepamatuji. Širokoúhlé obrazovky začaly hlavně s nástupem plazmy a LCD a nyní už je to u televizi asi standard.

Jinak předpokládám, že rozlišení bude asi také mít vliv na kvalitu obrazu. Nevím jak velký ale asi bude rozdíl v kvalitě obrazu mezi rozlišením např. 1920x1080 a 3840x2160. Z toho co se dívám na různé televize tak vidím převyšovat rozlišení 3840x2160.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 8. 2019 11:45

Tady je toho na vysvětlování spousta, pochybuji, že to stojí za to psát. V pojímání TV jseš o 2 generace pozadu. Ber to co ti radí a nepřemýšlej. Už jen názor, že nezáleží na zdroji, ukazuje jak si na tom.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 27. 8. 2019 11:50

https://www.mediaguru.cz/clanky/2019/04 ... ebo-prima/

tady je v článku tabulka s rozlišením, v jakém bude vysílat ČT a Prima....

https://www.lupa.cz/clanky/terminy-vypi ... a-stanice/

tady i přechod apod.

V případě ČT je to jedno, to je HD už teď....s DVB-t2 možná lepší zvuk apod. Nevím, zase tak v tom nefrčím...
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 27. 8. 2019 11:57

Tak ten druhej článek je bomba! Nekupovat TV vůbec :D

Prej skoro HD nebo SD+ :D :D
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 8. 2019 12:12

Tak to mě taky zaujalo - píšou, že už nebude se vysílat prokládaně - znamená to i na ČT?? To by byl docela posun třeba při fotbale, kdyby to vysílali 1080p/50FPS

Btw. taky se vám zdá obraz na ČT sport horší teď v DVB-T2 než byl v tom HD muxu DVB-T ??? - hlavně ty studiové záběry jsou nějaké přeostřené
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků