Náhrada za starý CRT Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 5. 9. 2019 21:06

Autor nemusí poslouchat rady. Může je pouze využít k hrubé orientaci. Samozřejmě je VHS již dnes překonáno a nové rozlišení v aktuálnějších formách ho dramaticky poráží a překonává. Nicméně... znovu... jestliže to tak někdo chce, vyhovuje mu to, postačuje mu to - OK. Je to přeci jeho věc, která závisí - a psal jsem to v jednom z minulých příspěvků - na více faktorech.

Prosím už to neřešme. Zbytečně dochází ke zesměšňování druhého a OT příspěvky narůstají.

Všem rádcům je třeba poděkovat, lov byl úspěšný, nový televizor byl zakoupen. Fórum a toto vlákno splnilo svůj účel :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 9. 2019 00:00

Meridius píše:TOhle téma už se mělo dávno zamknout....
A proč takhle cenzurovat diskuzi pouze proto, že některým asi není po chuti to o čem se tu diskutuje? Pokud se to tu někomu nelíbí tak ho snad nikdo nenutí aby to četl nebo se dokonce aktivně účastnil diskuze.

leroj píše:spíš tohle téma nemělo nikdy vzniknout: autor stejně neposlechl žádné rady a koupil si to, co chtěl od začátku (přesněji od druhé strany) :)
Opět v tom vidím snahu zavést zde cenzuru a pouštět pouze témata které jsou některým po chuti. Pokud jsem někoho urazil tím, že jsem nekoupil přesně to co mi někteří radili tak se za to omlouvám. Ono je to těžký výběr pro někoho kdo se v tom příliš nevyzná a někteří mu radí, že čím větší úhlopříčka tím lepší a jiní zase, že menší v mých podmínkách by mohla být lepší. A když k tomu si člověk nemůže jen tak dovolit za to utratit nějaké větší peníze tak ten výběr je trochu omezený, ale to asi ne každý dokáže pochopit.

MgX píše:Samozřejmě je VHS již dnes překonáno a nové rozlišení v aktuálnějších formách ho dramaticky poráží a překonává.
Souhlasím, že VHS je v současné době už překonané. To ale neznamená, že by bylo zcela a za žádných okolnosti nepoužitelné. I když ta kvalita obrazu u VHS je horší tak to rozhodně není až taková nekoukatelná katastrofa jak se to tu někteří snaží zveličovat.

Děkuji všem kteří se vážně zapojili do této diskuze a ne pouze ironickým popichováním. Tato diskuze měla pro mne význam a pomohla mi při výběru nové televize. S televizi kterou jsem nakonec koupil jsem spokojený i když to není žádná špičková super televize a mohla by být lepší.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 9. 2019 06:35

Ne vlazy, to není cenzura, ale úklid bince....na x stránkách se tu řeší povzdechy nad pokrokem, abys nakonec koupil TV, kterou jsi stejně chtěl...byť ti řada lidí radila jinak. Je tu v podstatě jen planej flame vyvolanej částečně neznalostí autora a jeho veskrze naprosto okrajovými požadavky (některé z nich vyžadující spíše odbornou radu a zásah) a dojmy z toho, že např. vysoké rozlišení předběhlo dobu a k využívání TV je holt potřeba pustit nějakou korunu, aby to trochu vypadalo. VHS nekomentuju, to si snad někdo pustí jen z nostalgie....

Ale abych jen neštěkal.....pro zákazníky vodafone je možnost https://galerie.vodafone.cz/detail/serv ... ro_vsechny za 59 Kč měsíčně 57 kanálů, z toho 2/3 HD. Bohužel nevím, jak by to fungovalo na tvé TV. A abys to zase netorpédoval, že nejsi zákazník vodafone, patrně stačí jakákoliv tedy i předplacená karta. Pozemní vysílání je sice zadarmo, ale i zadarmo je drahé...vzhledem k tomu, jak to kolikrát vypadá.

Např. LepšíTV je na zkoušku na měsíc za korunu. Vyzkoušej a uvidíš, že zpět se ti moc chtít nebude.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 9. 2019 09:27

Meridius píše:Ne vlazy, to není cenzura, ale úklid bince....
Pokud někdo vidí binec v tom, že někdo má na něco trochu jiné názory a chtěl by to uklízet tak já zase v něčem takovým vidím snahu zavádět cenzuru názorů které někomu nejsou po chuti.
Meridius píše:na x stránkách se tu řeší povzdechy nad pokrokem, abys nakonec koupil TV, kterou jsi stejně chtěl...byť ti řada lidí radila jinak.
Důvody proč jsem koupil zrovna LG 43UK6300MLB a ne to co mi tu někteří nabízeli jsem už v této diskuzi myslím dostatečně popsal a myslím, že to snad není třeba opakovat, protože stejně ti co to pochopit nechtějí to nepochopí. Za to, že jsem asi některé urazil tím, že jsem si nakonec nekoupil přesně to co mi tu nabízeli jsem se už také omluvil. Nevím co bych tu ještě měl napsat aby to některé uspokojilo. Možná někteří čekají, že tu napíšu jaký jsem blbec, protože podle nich jsem si koupil levnou, zmetkovou a nekoukatelnou televizi. Já jsem s tou televizí ale prozatím spokojený i přes to, že by se dalo koupit i něco lepšího.
Meridius píše:Je tu v podstatě jen planej flame vyvolanej částečně neznalostí autora
A také uraženosti těch co nedokážou pochopit, že na něco může mít někdo trochu jiné názory než je mají oni.
Meridius píše:pro zákazníky vodafone je možnost https://galerie.vodafone.cz/detail/serv ... ro_vsechny za 59 Kč měsíčně 57 kanálů, z toho 2/3 HD. Bohužel nevím, jak by to fungovalo na tvé TV. A abys to zase netorpédoval, že nejsi zákazník vodafone, patrně stačí jakákoliv tedy i předplacená karta.
Zákazníkem Vodafone samozřejmě nejsem a nemám v úmyslu kvůli nějakým televizním stanicím které ani všechny nepotřebuji a některé ty které bych rád měl by tam možná nebyly přecházet když s mobilním operátorem u kterého jsem nyní jsem spokojený.
Meridius píše:Pozemní vysílání je sice zadarmo, ale i zadarmo je drahé...vzhledem k tomu, jak to kolikrát vypadá.
Takže podle tebe spousta lidí (a není jich málo) kteří používají pouze pozemní TV vysílání jsou podle tebe samí nerozumní volové?
Meridius píše:Např. LepšíTV je na zkoušku na měsíc za korunu. Vyzkoušej a uvidíš, že zpět se ti moc chtít nebude.
O tom vím a až budu mít na to trochu více času tak to mám v úmyslu vyzkoušet.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod radon 6. 9. 2019 11:41

tak jsem ze zvědavosti nakoukl a to jsem neměl :-).
Nevím proč, vzpomněl jsem si před léty na jednoho cyklistu, co zavítal na specializované fórum gramhoničů s dotazem, zda ten full v Tesku za 7 litrů bude ok. Ujala se ho squadra, která jen za malý příplatek 5 litrů nabídla o 3kg lehčí kolo s kovovými páčkami brzd! :-) a značkovou vidlicí. Jenže bez té kilogramové ocelové pružiny u zadní stavby a v méně atraktivních (pouťových) barvách. Mysleli to kluci dobře, ale neuspěli. Nakonec byli z marné snahy frustrováni a ten cyklista pořád nechápal, proč kupovat méně vybavené kolo za víc peněz. S nákupem prý byl (tedy hned po koupi) spokojený, pružilo to a v hospodě mu kolo chlapi záviděli. To cyklofórum to naopak skoro položilo :-) Prostě dvě nekompatibilní skupiny.
Tady je to naštěstí trochu jiný případ, televize je značková a velikost rozumným kompromisem. Je levná a umí nahrávat na USB. Tečka. A koukat se na to další roky nebudeme muset :-)
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 6. 9. 2019 12:30

:D :D :D Živě si to dovedu představit, páprdu na kole s pupkem do hospody a gramhoniče na silničkách... :-D Stejně tak jako nadšence se sloupkami, zesilovačem a kvalitní TV + 1080p mkv a pána s LED TV a VHS :-D
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 9. 2019 14:01

vlazy píše:Nyní očekávám, že mne někteří asi budete kritizovat za to, že jsem nekoupil raději něco 50" a více, že to není VA, že je to LG a ne jiná značka např. Samsung, že je příliš levná atp., ale nyní je mi to už jedno.
Tak vidím, že jsem vůbec nebyl daleko od pravdy když jsem toto psal a předpokládal.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod radon 6. 9. 2019 15:20

Vlazy Vlazy, nic jsi nepochopil, cyklistika asi není tvoje hobby. Tak jinak, nějaký "extrém". Přihlásím se na TOP kulinářskou konferenci plnou receptů na nadívané šneky a grilované netopýry s konzultací složení mého obloženého chlebíčku (používáte kluci paprikáš nebo vysočinu?). Po pár dnech přesvědčování, že trocha kaviáru a smažených holubičích prsíček by to oživilo je pošlu do háje, že jsou namyšlení a přehnaně nároční. A kdo má pravdu? No přece oba tábory. Ale každý tu svou, navzájem nekompatibilní.
Osobně bych si z toho odnesl poznání, že pokud nechci u svého chlebíčku "zvednout laťku", nebudu se radit s gastronauty, ale zeptám se třeba bratra, milovníka uzenin.
A ne, neznamená to, že ses tady neměl ptát! Jen tím vším vysvětluji ta nesplněná očekávání, tvoje, i těch co radili ... :-)
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 9. 2019 22:37

radon:
Jaké moje nesplněné očekávání? Moje očekávání tato diskuze i ta televize kterou jsem koupil téměř splnila. Jestli to ale nesplnilo očekávání někoho z těch co tu se mnou diskutovali a radili mi často i s určitou dávkou ironie a nyní jsou uražení, že jsem nakonec nekoupil přesně to co mi radili tak to já už za to nemohu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 9. 2019 22:47

To už stačí, ty jsi chtěl rady a ty ti byli dány. To že jsis koupil co jsi koupil je tvoje věc, jsi spokojen? Asi jsi, tak to dál neřeš.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 9. 2019 10:46

Mclaren F1:
S tím co jsem koupil prozatím spokojený jsem i když jsem si vědom, že asi nic není tak dobré aby to nemohlo být ještě lepší. Rozhodně ta LG 43UK6300MLB není až tak hrozná a nekoukatelná katastrofa jak se mne tu někteří snaží přesvědčit. Za ty peníze které jsem za to dal je ta televize pro mne dostačující a vyhovující. Nemám ji ještě důkladně prozkoumanou a vyzkoušenou a tak s časem se mohou nějaké nedostatky najít, ale myslím, že snad ne takové se kterými by se nedalo smířit. Spíše vidím, že někteří se příliš nedokážou smířit s tím, že jsem nakonec nekoupil přesně to co mi navrhovali a neinvestoval do toho několik desítek tisíc Kč.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 9. 2019 18:09

Už nic nepiš! Koupils a užívej! Akorát způsobíš, že příštímu tazateli nikdo nebude chtít radit.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků