Náhrada za starý CRT Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 8. 2019 22:13

Kutil71:
To s jakým rozlišením a datovým tokem která televize vysílá nikdo neovlivníme. Pokud chceme přijímat televize tak se s tím musíme smířit a v rámci možností tomu přizpůsobit. To, že by se televizní stanice přizpůsobovaly tomu jaké jsou většinou k dispozici televize asi se nedá příliš očekávat.

Myslím si, že ceny televizi do budoucna možná půjdou dolů. Nyní v souvislosti s přechodem na DVB-T2 lidí asi trochu více kupují nové televize a tak prodejci to využívají a někteří je prodávají za asi předraženou cenu dokud je o ně zvýšená poptávka. Až se trh nasytí a poptávka začne klesat tak možná začnou klesat i ceny televizi.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 8. 2019 08:40

Kutil71 : tak to jsem netušil, že ČT vysílá už jenom progresivně. Já se divil, proč ten fotbal v DVB-T2 vypadá hůř než z toho starého provizorního HD MUXu - někdy tam pozoruji "combing" - tedy ten efekt špatného odstranění prokládání - myslel jsem, že za to může nová TV...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 28. 8. 2019 09:56

Loni v září jsem porovnával nahrávky ze set top boxu, ČT sport, fotbal. Obraz v DVB-T prokládaný byl skutečně o chlup lepší než DVB-T2 progresivní. V diskuzích jsem se dozvěděl:
"HD programy v DVB T2 kvůli kodeku HEVC se vysílají progresivně. Konverze z prokládaného nepřinese přidanou hodnotu oproti nativu 1080p.A materiál v nativu 1080p zatím není. http://www.rozhlas.cz/digital/televize/ ... e--1656270
"Pavel Hanuš: Pokud to hodně zjednoduším, tak testované televize, které mají implementovaný DVB-T2/HEVC, v prokládaném režimu obrazně řečeno „škubou“.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 8. 2019 10:26

Výborně... možná něco by se dalo pořešit v nastavení TV - ale hlavní problém je co tak pozoruji, že ti blbci z ČT ten obraz přeostřují, což dříve nebylo. K čemu je pak FullHD, když to degradují "halloingem" kolem hran - fotbalisti vypadají jak vystřižení z reporela
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 8. 2019 15:38

vlazy pokud půjdeš dál touto cestou přemýšlení, tak se buď zblázníš, nebo stejně nic nekoupíš. A dopadne to tak, že Ti už sem nikdo psát nebude. Je to předvídatelný vývoj.

Doporučuji zanechat teoretizování, zakoupit přes net Tebou vybranou 50" LCD TV a doma si ji vyzkoušet. Máš ze zákona 14 dnů na vrácení. Nemyslím si ale, že by na vrácení došlo z nějakých důvodů, které jsou zde mohutně rozebírány. Část věcí totiž neuvidíš a část bude lepší/jiná než na CRT. Oko stejně bude muset přivyknout změně, ať je TV jakákoliv.

Ano, kdybys toužil po něčem dražším, vybereš líp. Chceš telku za 30000,-? Dáš za to ty prachy? Budeš ochoten vzít 55" velikost? Dle Tebou napsaného... NE. Neřeš, netrap se, vezmi, co jsi vybral, a dokonce Ti někteří napsali, že se nejedná o tak špatný výběr.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 8. 2019 22:10

Tak dnes jsem nakonec po delším přemýšlení nad tím nakonec objednal LG 43UK6300MLB a nyní trochu netrpělivě čekám na její doručení což by mělo být bohužel až někdy příští týden. Nyní očekávám, že mne někteří asi budete kritizovat za to, že jsem nekoupil raději něco 50" a více, že to není VA, že je to LG a ne jiná značka např. Samsung, že je příliš levná atp., ale nyní je mi to už jedno. Jestli jsem koupil dobře a budu s tuto televizi spokojený to se ale ukáže až ji budu mít doma a po nějaké době až ji trochu více prozkoumám a vyzkouším.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 30. 8. 2019 09:04

Dobrý den, je to Vaše volba. Pokud se budete dívat v mírně osvětlené místnosti z uvedené vzdálenosti, tak si myslím, že budete spokojený. LG mívají pěkný líbivý obraz. Ovšem obraz je
potřeba vhodně nastavit. Pokud budete mít zájem, napíši Vám doporučované nastavení podle testů na internetu ( dTest, rtings,...).
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 30. 8. 2019 09:08

Ze 2.5m bych si dovedl představit 50" TV, ale 43" TV bude taky v pořádku, navíc, když přecházíte z mnohem menšího CRT. Navíc bude líbivější SD vysílání.

Tak ať se Vám TV líbí!
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 8. 2019 10:26

vlazy každý svého štěstí strůjcem. Určitě Tě nebudu kritizovat a už vůbec ne za volbu IPS, oproti VA. Sám s tím v mnohých chvílích problém nemám. Samozřejmě - VA je pro mě lepší. Spíše se domnívám, že ses nechal vystresovat velikostí. Hned ze začátku budeš spokojený, ale časem přijdeš na to, že větší by zase tolik nevadila. Na 2,5 m ne. Vím velmi dobře o čem píšu. Žiju mezi lidmi, kteří si televizory pořizují. Obyčejnými lidmi. Takže vím, co volí za techniku, i jakou volí velikost. Znám jejich názory... a následné lamentování.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 31. 8. 2019 12:18

rejca píše:Tak ať se Vám TV líbí!
Jestli se mi ta televize bude líbit nebo ne to pro mne není až tak důležité. Pro mne je důležité především aby dobře a bezproblémově fungovala a aby obraz byl alespoň obstojný a ne katastrofální. Ono současné televize většinou vypadají téměř stejně u všech značek a není příliš v čem vybírat podle toho jak ta televize vypadá.

MgX:
U těch VA televizi není až tak velký výběr a to hlavně u těch levnějších a tak je třeba brát to co je k dispozici i když to asi nemusí být zcela ono. Já se VA nebráním a i když se v tom nevyznám tak podle toho co tu o tom bylo všechno napsané si myslím, že VA by možná byla lepší. Ta 50" LG 50UK6500MLB kterou jsem zvažoval asi VA je. Nakonec jsem ale dospěl k názorů, že 50" by pro mne bylo asi trochu hodně a to nejen z hlediska vzdálenosti pro sledování, ale také z důvodu prostoru který mám vyhrazený na televizi a tak jsem začal zvažovat o něčem menším. Mezi 49" a 50" by asi nebyl příliš velký a znatelný rozdíl a proto, že něco mezi 49" a 43" se asi televize běžně nevyrábí nebo jen výjimečně tak jsem nakonec skončil na 43". Stres při výběru nejen velikosti samozřejmě u mne hrál také částečně svoji roli. Jestli budu s tou televizi spokojený nebo ne tak to se uvidí až ji budu mít doma a po nějakém delším čase až ji pořádně vyzkouším.
Prozatím trochu netrpělivě čekám na doručení zásilky. Původně jsem předpokládal, že když jsem objednal ve čtvrtek tak v pátek nebo dnes by mi to mohlo být doručené. Vybral jsem si ale dopravu zdarma a nevyužil jsem možnost výběru datumu doručení za něco přes 100 Kč a tak s tím odesláním zásilky asi příliš nespěchají. U té objednávky mám prozatím uvedené, že "Zásilka čeká na vyzvednutí dopravcem, který ji bude doručovat.". Doručovat by to měl In-time. Pokud si to dopravce nevyzvedne ještě dnes nebo zítra, což je asi téměř nepravděpodobné tak předpokládané datum doručení 2.9.2019, tak jak mne o tom informovali e-mailem je nereálné. Na tu televizi nijak nespěchám a nepotřebují ji mít co nejdříve a tak mi to až tolik nevadí pokud to nebude trvat třeba 2 týdny nebo měsíc.

-- 31.8.2019, 13:28:32 --

Tak před chvíli přišel e-mail a SMS od In-time s informaci, že zásilku převzali k přepravě. Příliš jsem nepředpokládal, že fungují i v sobotu. Tím se pondělní termín doručení stává reálnější.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 9. 2019 20:31

Tak tu televizi LG 43UK6300MLB mám konečně doma a několik hodin ji zkouším a seznamují se s ní. Moje první dojmy jsou, že i když to není nějaká super exkluzívní televize tak z mého pohledu je docela dobrá. Výhradu bych měl k těm nožkám které k tomu jsou a jsou dost nestabilní. Na tom LG docela dost šetří a někdo kdo to projektoval to příliš nedomyslel. Na to jsem byl ale připravený, protože v různých recenzích u televizí LG ty nožky lidí dost kritizují. Obraz je podle mého názoru docela dobrý na to jak to tu někteří asi zveličovali a úhly pohledu také nejsou katastrofální. Rozhodně obraz není žádný nekoukatelný mazec tak jak mne tu někteří tím děsili. Zkoušel jsem to na různých TV stanicích a všude mi ten obraz připadá být přibližně stejně dobrý bez rozdílů jestli je to SD nebo HD nebo DVB-T a T2. Zkoušel jsem porovnávat SD s HD na TV Noe která vysílá oběma systémy a nevidím v tom téměř žáden rozdíl. Internet také funguje docela dobře a na to, že ho mám pomalý a zkoušel jsem to přes WiFi tak to funguje docela dobře až na to, že po určitém čase WiFi přestane fungovat a i když je v nastavení zapnuté tak je ho třeba vypnout a znova zapnout aby se internet zase obnovil. To nevím čím to je, ale mohlo by to možná být i routerem. Mám ale v úmyslu k té televizi natáhnout kabel od routeru a snad to přes kabel bude lepší. DVD a VHS přehrávání jsem prozatím nezkoušel. Bude to ještě docela dost dlouho trvat než se naučím tu televizi dobře ovládat a prozkoumám všechny její funkce. Satelit prozatím nemám zapojený, protože to bych asi sám nezvládnul hlavně nastavit ten motor a jednotlivé družice. Na to si až budu mít více času někoho kdo se v tom vyzná zavolám aby mi to pomohl nastavit a zprovoznit.

Děkují všem kteří jste se mi zde snažili radit. Děkují také Meridiusovi za dobrý tip na tuto televizi za docela dobrou cenu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 9. 2019 22:24

Za všechny díky, že ses ozval s názorem po prvním spuštění.

Určitě si všechno doma v klidu odzkoušej a za pár dnů dej znovu klady a zápory... cos našel. Myslím, že takové informace zajímají mnoho obyčejných uživatelů, kteří nechtějí kupovat televizory za desítky tisíc. Tudíž jim Tvůj názor pomůže.

Z příspěvku cítím trochu omezenější radost, než bych očekával. Takže netuším, zda obrazově jsi skutečně okouzlen a máš pocit vylepšení oproti předchozímu televizoru, či nikoliv. Také, jestliže správně čtu, nepíšeš nic k velikosti. Za týden dej vědět, jestli bys nezvládl tu 50".

Satelit si klidně odzkoušej nastavit. Když to nepůjde, přehodíš se jen na jiný tuner a jedeš dál. Satelitní resetem obnovíš a ladíš znovu. Nezapomeň také, vyzkoušet jednotlivé obrazové režimy. Jejich rozdíl bývá dramatický a s tím je spojena i velká část spokojenosti/nespokojenosti nového majitele.

Wi-Fi netuším, kde je problém. Může to být firmwarem. TV určitě nechej aktualizovat. LG má automatiku... když to telce dovolíš. No a jak píšeš, že dotáhneš k TV kabel od routeru = velmi rozumný názor/nápad. Kabel je pořád kabel. Zvláště u zarušených domácností se jedná o nejklidnější a nejspolehlivější způsob připojení. Samozřejmě lze laborovat i s Wi-Fi... odzkoušet změnu nastavení v routeru, v telce dát ruční režim atp. Kabel je ale jednoduché a rychlé řešení. Co máš za router?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 9. 2019 02:32

S tou televizi jsem prozatím spokojený i když jsem si vědom, že by to možná mohlo být o trochu lepší. Kdybych se na to pozorně zadíval a soustředil na detaily tak bych na obraze možná nějaké drobné nedostatky našel. Pro mne je to ale vyhovující. Trochu se mi zdá obraz příliš světlý ale to se možná dá upravit snížením trochu jasu. Ono záleží co se zrovna přehrává.
Pokud jde o velikost obrazovky tak swi myslím, že pro mne je vyhovující i když větší by také z hlediska sledování asi také nevadila. Já jsem se na tu velikost díval i trochu z hlediska omezeného prostoru který na to mám.
Ten satelit bych chtěl provozovat spolu s DVB-T/T2. Pokud by to nešlo tak bych byl trochu zklamaný.
Zlepšil se mi příjem i několika málo TV stanic u kterých mám slabší signál a na tom STB který jsem měl připojený k CRT televizi mi to občas dělalo problémy. Nyní mi všechny naladěné české a polské televize jdou dobře.
U toho WiFi to zarušením asi nebude. Bdlím na vesnici a doma mi mobil najde Tolik WiFi sítí, že by se to dalo zpočítat na prstech jedné ruky a to by možná ještě i některé zbyly. Jsou to většinou WiFi sítě které zachytím se slabým signálem a které se chvílemí i úplně ztrácejí. Rozhodně to není tak jako někde ve městě mezi sídlištěm kde se dá vyhledat několik desítek nebo možná i stovek WiFi síti na jednom místě Router mám Netis WF2533 a je umístěn asi 15 m od te televize přes 2 zdi. Rychlost internetového připojení bych měl mít 10 Mb/s a v reálu se pohybuje většinou mezi 11,5 - 13 Mb/s ale někdy mi to bohužel na chvíli klesne i pod těch 10 Mb/s.
Naposledy upravil vlazy dne 3. 9. 2019 11:58, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 3. 9. 2019 07:39

Ani bych tak nesnižoval jas (případně s rozumem), ale podsvícení obrazovky. Kolikrát je tam hrozně velké... A jestli toto nejde štelovat, tak chudáci oči.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 9. 2019 07:58

Nevidět rozdíl mezi SD a HD znamená mít spuštěno jen jedno rozlišení .
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků