Náhrada za starý CRT Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 4. 9. 2019 15:46

Nemá cenu přesvědčovat někoho kdo do teď koukal na CRT že už existuje něco co je na světelné roky tomu vzdálené. Je to jako debata s mím otcem pro kterého je nemyslitelné dát za TV 15k a víc. Paradoxem ale je že když přijde ke mne na návštěvu tak se ptá jak je to možné že mám takový obraz :-D. Potom doma ladí to své LCD za 10k a když k němu přijdu já tak raději koukám z okna :-D. Všechno na tom zapne pokud možno na max ( proč ne když to jde) TV svítí jako vánoční stromek a on se kochá .
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rejca 4. 9. 2019 15:57

vlazy píše:rejca:
Možná by ses divil kolik lidí ještě v současnosti používá alespoň občas VHS pokud ho mají. Co jsem já včera zkoušel VHS na tom mým LCD tak to rozhodně děs nebyl. Asi každý hodnotí děs trochu jinak.


Kolik? Skoro nikdo, max na nějaké raritní kousky (rodinná videa, něco co se nesehnalo jinde atd.). Ale v mém okolí už dávno všichni VHS zahodili a to, co bylo důležité je už dávno převedené na DVD.

A to i důchodci.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 4. 9. 2019 16:01

Samozřejmě, že VHS je i na LCD koukatelné. Akorát nesmíte sedět 2 metry od panelu. Když jsem měl CRT TV o úhlopříčce zhruba 70 cm, díval jsem se ze vzdálenosti zhruba 5 až 6 ti násobku úhlopříčky ( tak jak většina lidí v té době). Nyní ze vzdálenosti zhruba 2 násobku.
Jinak klasickou kamerou jsem nahrával již v polovině 70 let, potom kamera VHS, v devadesátých letech S-VHS ( S-VHS nikdy nedosahovalo vertikálního rozlišení 400,špičkové amatérské kamery měly tak 300 ). Desítky hodin nahrávek jsem před 10 lety digitalizoval a mám je na disku. Koukatelné to je, akorát si musíte sednout dál, pak je to srovnatelné se zobrazením na CRT TV. Ty ukázkové obrázky, to je nesmysl. Lépe se podívat:
https://www.youtube.com/watch?v=L04KqGFbOPg
Nahrávky z S-VHS vypadají o něco lépe. Samozřejmě význam to má jen pro domácí videa.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 4. 9. 2019 19:30

Mclaren F1 nemyslíš úplně vážně warez věci zde, že? Bylo by vhodné přemýšlet. Z druhé strany... vy tu radíte kvalitu a co si má přehrávat, přičemž mu nabízíš něco, co jiný nějak „převedl“. Když mu chceš dát link na kvalitu, tak BD přehrávač s diskem a adekvátním dílem. Originál. Tam asi těžko někdo něco vyloženě podělal převodem, kompresí atd.

A nechápu ten vzruch kolem jeho názoru. Prostě se v něm spojuje nižší nárok na kvalitu obrazu, respektive jiné pojetí kvality. Tím pádem část záležitostí nevnímá až tolik kriticky. Navíc... 43" telka ze 2,5 metrů. Tam se leccos ztratí. K tomu třebas o něco horší zrak a je výsledek. Žádné překvapení. Z mixu informací, které sem vlazy dal, jsem i kvůli nim radil větší úhlopříčku. Nestalo se. Z druhé strany může mít pocitově „lepší“ obraz, protože menší velikost LCD.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 4. 9. 2019 20:07

Jediný Link který tam je tak je na CSFD. Vše ostatní jsou pouze kopie hodnot které daný titul může obsahovat. PS: srač. y pod 60 - 50 gb nestahuju.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 4. 9. 2019 20:10

Nebudeme se zde přít a dávat podobně „laděné“ rady.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 9. 2019 20:23

Mclaren F1 píše:tak raději koukám z okna :-D.
A kritizuješ to jaky je to hrozný pohled, protože už světelné roky tomu lidí také koukali z oken a proto v současné době koukání z okna je už hodně zastaralé. :-)

rejca píše:Kolik? Skoro nikdo, max na nějaké raritní kousky (rodinná videa, něco co se nesehnalo jinde atd.). Ale v mém okolí už dávno všichni VHS zahodili a to, co bylo důležité je už dávno převedené na DVD.
Tak to asi to tvoje okolí pořádně neznáš. O ty rodinné videa a co se nedá sehnat jinam především jde. Nic proti převodu na DVD, ale ne každý to dobře umí nebo je na to dostatečně dobře vybavený aby to mohl převádět.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 5. 9. 2019 04:32

Vlastně máš pravdu, VHS je na 43" LCD TV super, vše ostatní je spiknutí za účelem vytáhnout z lidí více peněz za nové technologie... :-D
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod jirkau 5. 9. 2019 10:08

Škoda toho flamu, je to silně individuální. Mám 42" plazmu s rozlišením 1024x768 a filmy na ní jsou stále parádní. Jasně, mít vedle 55"/65" UHD OLED nebo QLED, asi by byl lepší, ale to většina z nás nemá. Stejně jako nemá předplacený 4K Netflix.

Teprve pořízení Playstation konzole mně přimělo k úvahám o výměně televize. A to ani ne mizerné rozlišení, jako fakt, že se obraz na obrazovku nevejde a cca 2 cm z každé strany jsou uříznuté (a nejde to nijak srovnat). Když se koukám z běžné vzdálenosti (pro mně 2,5m), je obraz ve hrách dobrý a zážitek parádní.

Lidé jsou nadšení z nové televize a bohatě jim stačí běžná LED TV v cenách kolem 10 tisíc. Jednu takovou jsme před pár lety koupili na chatu a na sledování TV signálu nebo přehrání filmů z disku jí není co vytýkat. Plazma doma má lepší obraz, ale pro naše bčasné potřeby ta LED TV plně dostačuje. Tak tu nikoho nekamenujte, ostatně v cenových hladinách pod 20 tisíc se prodá nejvíc televizorů :-)
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 5. 9. 2019 10:34

vlazy píše:Tak jsem k té televizi připojil přehrávač DVD/VHS a i video z DVD a VHS se na televizi přehrává v dostatečně dobré kvalitě a rozhodně to není nic nekvalitního a nekoukatelného tak jak se to tu někteří snažíte zveličovat. Možná jste se někteří ani nikdy nedívali na nějakou levnější televizi když takovými levnými opovrhujete a ani nevíte jak to na ní vypadá a pouze si myslíte, že to musí být hrozné.


Šlo o reakci na tento příspěvek. Nevím, kdo si začal. Rozhodně levnějšími TV neopovrhuji. Sám mám jednu v kuchyni. Nicméně napsat, že ten kdo neuzná VHS na velké LCD za kvalitní je hned kdo ví co... To prostě neodpovídá realitě.

VHS bylo hrozné i na mé původní 32" LCD TV s trubicí.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 9. 2019 11:30

rejca píše:Nicméně napsat, že ten kdo neuzná VHS na velké LCD za kvalitní je hned kdo ví co... To prostě neodpovídá realitě.
Kde jsem něco takového psal? A napsat, že ten kdo uzná obraz na větší LCD za nekoukatelný hnus by už realitě odpovídalo i přes to, že to není pravda? Já mám ve zvyku v diskuzích psát to co si skutečně myslím nebo co mám v praxi ověřené a ne to co by si jiní ode mne rádi přečetli. Nepodléhám nátlaku a svoje názory neměním jen tak jak mi co podsouvají jiní pokud nejsem přesvědčený, že mají pravdu.
rejca píše:VHS bylo hrozné i na mé původní 32" LCD TV s trubicí.
Pokud jsi přehrával z toho VHS nějaké hrozně pořízené nahrávky nějakým amatérem tak se tomu až tolik nedivím. Jinak to až tak hrozné jak to zveličuješ není i když perfektní to asi také není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 5. 9. 2019 11:41

...VHS se na televizi přehrává v dostatečně dobré kvalitě a rozhodně to není nic nekvalitního a nekoukatelného tak jak se to tu někteří snažíte zveličovat. Možná jste se někteří ani nikdy nedívali na nějakou levnější televizi když takovými levnými opovrhujete...

Já prostě trvám na tom, že VHS je v dnešní době již na velkých LCD nekvalitní. Máš názor jiný, OK. Tím bych to ukončil.

Nebudu to už dál zveličovat, beztak určitě tou tvou TV opovrhuji - jak jsi napsal... :tleskani
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 9. 2019 12:17

rejca píše:Já prostě trvám na tom, že VHS je v dnešní době již na velkých LCD nekvalitní. Máš názor jiný, OK. Tím bych to ukončil.
Já ti tvoje názory neberu i když ty moje názory na to VHS na LCD jsou jiné. Nemá význam se kvůli tomu dohadovat do nekonečna když je vidět, že to stejně k nějaké názorové shodě nevede a každý trváme na svým.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 5. 9. 2019 13:29

TOhle téma už se mělo dávno zamknout....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 5. 9. 2019 16:57

spíš tohle téma nemělo nikdy vzniknout: autor stejně neposlechl žádné rady a koupil si to, co chtěl od začátku (přesněji od druhé strany) :)
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků