Volba - Sony XF9005 nebo Panasonic ZF800

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bh69 21. 8. 2019 09:18

Použití
    vzdálenost cca 2,1-2,5m
    křeslo před TV, pohled z úhlu není třeba řešit
    není problém zastínit (závěs, roleta)
    nekoukám ale nikdy potmě
    primárně pro sledování DVB-T a německé FTA DVB-S - hlavně filmy, dokumenty, občas zprávy, TV soutěže
    sport občas - tenis, fotbal, golf, biatlon apod.
Požadavky
    maximálně 55”
    šetrnost na oči (blikání, spíš menší jas, odlesky - spíš OLED ?)
    plynulost pohybu, bez sekání nebo stroboskopu (spíš LCD ?)
    zobrazení pomalých pohybů (přejezd kamery apod.) bez cukání a zadrhávání
    přirozené barvy (problém pleťovky u VA panelu ?)
    teplejší podání (u LED podsvícení mám problém s modrým nádechem, který se u VA panelu obtížně koriguje, aniž by došlo k červenému nebo oranžovému nádechu pleťovky - asi výrazný argument proti LCD)
    nezajímá mně dokonalá černá (nekoukám potmě)
    minimální black crush - dobré zobrazení detailů a barev ve stínech (problém OLED ?)
    minimální rušivé odlesky panelu
    dobrý obraz při staženém jasu (nemám rád přesvícený obraz - výhoda OLED ?)
    nezajímá mně HDR

Sony XF9005 (LCD)
Negativa
    PWM (i když na vyšší frekvenci - 760Hz ?)
    LED podsvícení - průsvit, modré studené světlo (ale možná to u Triluminous není tak výrazné ?)
    pomalý Android
    lesklá obrazovka (podle rtings.com 3,5%)
    plynulost přehrávání videa jiného formátu než 16:9
    homogenita podsvícení
    šum v obraze (?)
Pozitiva
    pohyb, vhodné na sport (BFI)
    stabilita - žádné stárnutí barev
    žádná starost s vypalováním
    dobré zobrazení detailů ve stínech
Panasonic ZF800 (OLED)
Negativa
    black crush - problémy zobrazení detailů a barev úrovní blízkých černé
    judder - rychlý panel a malá frekvence snímků vede ke stroboskopickému efektu (částečně řeší IFC ?)
    problémy artefaktů a plynulosti IFC (snad už vyřešeno změnou FW ?)
    stárnutí - nutnost kalibrace barev ?
    retence, nebezpečí vypalování
    panelová loterie - banding, homogenita
Pozitiva
    bez PWM (flickerfree, nebo aspoň flickerless)
    méně nezdravé modré složky světla než u LED
    lokální kontrast - dobrý obraz při nižším jasu (?)
    rychlý a bezproblémový systém
    přirozenější barvy ? (LCD má ale minimálně stejný gamut jako OLED)
    méně odlesků obrazovky ? (podle rtings.com má LG asi 1,5% - stejný panel ?)

Dotazy k OLED FZ800

1/ Black crush - jak se zobrazí testovací obrázek nebo video ?
Od jaké úrovně lze tmavé šedé a tmavé barvy bez problémů rozlišit od černé ?

2/ Nutnost pravidelné kalibrace barev vlivem stárnutí ?

3/ Plynulost obrazu, stroboskopický efekt - vnímáte nějaké problémy ?

4/ Je OLED skutečně příjemnější, šetrnější na oči než 100Hz VA LCD ?

5/ Umí FZ800 automaticky potlačit dlouho zobrazené statické prvky (např. agresivní loga TV stanic) ?

6/ Při sledování jiného formátu než 16:9 - tj. filmů nebo 4:3 pořadů - musí docházet k tomu, že střed obrazovky stárne rychleji než nevyužívané okraje - projevuje se to nějak v praxi ? Není to samozřejmě problém nějakého vypálení, ale pokud by se někdo díval převážně na filmy, za pár let by logicky měly okraje mít vyšší svítivost než využívanější střed.
Naposledy upravil bh69 dne 21. 8. 2019 21:22, celkově upraveno 1
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 8. 2019 20:24

Mimochodem. Tím ZF800 je myšlen Panasonic FZ800? Někdy je lepší psát celé/přesné označení TV.

Oba dva TV jsou - minimálně dle diskuzí - výborné. Roli může hrát i osazený OS.

Některé Tebou popisované klady a zápory jsou spíše na osobní poznatek a subjektivní vyhodnocení. Co jednomu hrozně překáží, druhý absolutně nepostřehne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod bh69 21. 8. 2019 21:21

Jasne, problem ale je, kde to vyzkouset ... v obchode to moc nejde, podminky tam na to nejsou, a uz vubec ne na hlubsi seznameni a vyladeni. Spousta veci chce navic cas a dlouhodobejsi zkusenost, aspon par dni. Co je na prvni pohled efektni, muze casem otravovat, co chvilku nevadi, muze pri dlouhodobem pouzivani vadit. Ale koupit obe a jednu vratit, to je prilis radikalni reseni :-)

Trochu se klonim k OLEDu (i kdyz spis proto, ze v LED 100Hz neni moc vyber za rozumnou cenu), ale pro rozhodnuti mi chybi odpovedi na nektere zasadni otazky. Prekvapuje mne, jak se o nekterych vecech hodne mluvi, ale objektivni informace je tezke najit. Myslim napr. black crush - proc v recenzich proste nepouziji testovaci obrazky a videa a je jasne jak TV napr. rozlisuje od hodnoty x v skale sede, hodnoty y cervene, hodnoty z modre atd. Je to meritelna, objektivni vec.

To same problem starnuti a ubytku jednotlivych barevnych slozek - nikde nemuzu najit zda a jak moc to ovlivnuje vyvazeni barev, jak casto je treba kalibrovat a jak to lidi resi (kaslou na to, doladuji sami by oko, profi kalibraci - to by cenu provozu OLED TV dost prodrazilo ...)

U pohybu, resp. judderu nebo PWM, je to samozrejme slozitejsi, tam je to hodne otazka subjektivniho vnimani. Ale da se to brat aspon statisticky.

(značky TV jsem doplnil, aby to bylo jasné)

-- 21. 8. 2019 22:10 --

Konečně jsem našel něco k změně vyvážení barev

http://hdtelevizija.com/en/2017/09/04/l ... t-picture/
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 22. 8. 2019 06:28

Ještě jedna věc mně zajímá (i když to pro výběr není podstatný) a to skutečný kontrast OLED. Skutečný myslím to, že uváděný nekonečný kontrast je samozřejmě nesmysl a opět nechápu proč všichni přebírají nekriticky tenhle nesmysl. Ano, teoreticky to tak je, zhaslý bod je skutečně černý, takže je to nula a matematicky je kontrast nekonečný. Ale v praxi je to blbost, protože by se mělo vycházet ne ze zcela zhasnutého bodu, ale z nejnižší zobrazitelné hodnoty, kdy panel začne něco zobrazovat (tj. ne signal 0 / signal 255, ale 1 / 255 - i když i tohle je zjednodušený, protože vzhledem k black crush, ani nizké hodnoty signálu nemusí vyvolat nějakou viditelnou odezvu panelu).

Vůbec mi přijde celá reklamní masáž kolem kontrastu strašně přeceňovaná, je to zase jednoduchý marketingový heslo. Vemte si reálný svět - kolik absolutní černé v něm je ? V podstatě žádná. Zato je ale hodně polostínů a stínů, to je důležitá věc - zobrazit barvy a detaily v tmavých a skoro černých oblastech. Tomu ale super černá a nekonečný teroretický kontrast nijak nepomůže, resp. nic o tom neřekne.

A zase je to o testech, jak se provádí - stačilo by objektivně změřit jak se 256 (nebo 1024 u HDR) úrovní šedé, resp. barev, projevuje v jasu a barvě panelu - jednoduché a jasné a objektivní pro srovnání.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 22. 8. 2019 09:04

bh69:
prechadzal som z LCD Sony 55W755 = AMVA3 panel (VA odnoz) na OLED.
1, co ti hned udrie do oci po zapnuti OLED-u je viditelne lepsi kontrast voci LCD TV.
Ostatne veci, co pises ja neriesim. (skor teoria, ako "normalne nieco pocitovatelne" v praxi).
Snad podanie pohybu.
100Hz Sony bola dobra na SPORT (vseobecne SONY maju dobre podanie poybovych scen), OLED je tiez dobry.
Ono zavisi dost, na zdrojovom videu, ktorym krmis danu TV.
Filmy/ bezne TV vysielanie ... vsade ako prve, po zapnuti, budes vnimat ten uzasny kontrast.
Osobne ja, by som uz LCD (moze mat "Full A. local dimming... aj 500 zonovy" ) nekupil do obyvacky :o(

download/file.php?id=75388&mode=view
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 22. 8. 2019 10:15

bylinnycaj:
Děkuju za praktický zkušenosti - jaký OLED máš ?

Věřím, že kontrast je efektní, ale momentálně koukám hlavně na starý Panasonic s IPS (32" 100Hz hdready - na běžný TV vysílání je to lepší než 4K a s výjimkou HD vysílání i než fullhd TV - ale to sem nepatří) a protože mám vždy rozsvícené nějaké světlo, kontrast a černou příliš neřeším.

Co ale řeším hodně je zobrazení detailů v tmavých oblastech ? Je OLED horší než ta LED Sonka ?

Menší ostrost pohybu by mi tolik nevadila, horší by byl nějaký pocit "nepohody" - zadrhávání nebo zmíněný stroboskop. Nic z toho teda nepozoruješ ?
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod genius.t 22. 8. 2019 13:22

Toto asi znas:
https://www.rtings.com/tv/learn/real-li ... rn-in-test
https://www.rtings.com/tv/learn/permane ... n-lcd-oled

Je tam videt vyvoj v case (nejen mozne vypaleni, ale i color shift).

Co se tyka detailu v tmavych oblastech, pocitove mi prijde OLED lepsi (predtim jsem ale mel 24" IPS, s VA od sony nemam porovnani).

Co je treba zminit, je ta homogenita pri tmavych odstinech sede. Tam je podle me nejvetsi kamen urazu OLEDu, kdy pri hodne tmave sede jsou videt vertikalni pruhy nebo je jedna strana obrazovky lehce svetlejsi nez druha (muj pripad). Co jsem to nejaky cas sledoval, maji to vsechny OLEDy nektere mene az neznatelne, nektere vice, zalezi kus od kusu. Sam jsem prvni TV vracel, druha byla uz podstatne lepsi (LG 55B8).

Proc to pisu, prave v tmavych scenach je sance ze si toho vsimnes, kdyz na jedne strane uvidis vice detailu v tmavych oblastech nez na strane druhe.

Pokud jede nejaky film, ktery ma jako nejtmavsi barvu tmavou sedou (ne uplne cernou) je to obcas bida na to koukat.Na druhou stranu pokud je film vysilany/namasterovany na skutecne cernou je to na OLEDu parada.
"Jak Vy k My tak My k Vy"
genius.t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bh69 22. 8. 2019 13:27

https://www.avsforum.com/forum/40-oled- ... st49621609

-- 22. 8. 2019 13:29 --

genius.t - ta nehomogenita je patrna porad nebo jenom pri sledovani za tmy (neco jako clouding u LCD ?)

-- 22. 8. 2019 13:36 --

genius.t píše:Proc to pisu, prave v tmavych scenach je sance ze si toho vsimnes, kdyz na jedne strane uvidis vice detailu v tmavych oblastech nez na strane druhe

to vypada na nezvladnutou výrobu - zřejmě buď je tam nějaký rozdíl v úrovni vybuzení nebo ty OLED vrstvy jsou na kazdy straně trochu rozdílný a pak je to trochu pro stejný signál víc "rozsvícený". To může pak vysvětlovat i problém "black crush" a to, že může taky být kus od kusu různě výrazný - pokud by byl panel blbě vyladěný, že by se pixely nevybudily při hodnotě blízký 0 (resp. 16) bit.

To je dost nepříjemný, nelíbí se mi moc představa zkoumání, váhání jestli vracet a hledat lepší kus ...

A zrovna v recenzi FZ800 taky zmiňovali, že panely byly špatný a měnili za další (taky špatný) - to člověka k nákupu moc nepovzbudí.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 22. 8. 2019 15:04

Kdo má v běžném životě pouštěn jeden program s takřka statickým obrazem ( CNN, BBC, atd ) X hod denně (týdnů) ? Normální člověk ne.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod genius.t 22. 8. 2019 15:11

V mem pripade je to viditelne do zhruba 5% sede (zalezi jeste na nastaveni gamma, kontrastu, svitivosti OLED...) na testovacim jednobarevnem slidu. Pokud pokracuju dal (10%, 20%... 100% bila) je homogenita perfektni. A v podstate pouze za tmy, protoze za denniho svetla ty male rozdily splynou.

Popis s vyrobou mi prijde pravdepodobny. Osobne mam teorii, ze probiha selekce panelu (LG je jediny vyrobce) a horsi jdou do levnych modelu a lepsi do drahych modelu. Jak je to s kontrolou, kdyz to nakupuje jina znacka (treba Pan) to je otazka, ale lidi si stezovali i u sony...
"Jak Vy k My tak My k Vy"
genius.t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bh69 22. 8. 2019 16:05

Takze se da ale rict, ze pri beznem provozu a lehkem prisviceni pri sledovani to neni nijak rusivy a nic ceho by si clovek vsimnul ?
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 22. 8. 2019 16:52

Při normálním provozu popisovaný jev nespozoruješ.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod genius.t 22. 8. 2019 19:45

Je to tak. Ale u prvni tv jsem to bohuzel videl i pri beznem vysilani. Druha je podstatne lepsi, ale samosebou sem po tom patral, hned kdyz prisla domu...
Zkratka panel lottery
genius.t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 8. 2019 19:53

bh69 ad Tebou popisovaný problém při vyjádření tmavých stínů. Upřímně - řada lidí (99 %) toto neřeší. A když, tak jen protože to někde slyšeli a viděli. Ne, protože by jim to tak moc vadilo. Navíc jsi schopen si část obrazových proporcí nastavit/přizpůsobit.

Napíšu to možná hloupě, snad se neurazíš. Myslím si, že moc řešíš suchou teorii a praxe Ti moc neříká. A právě osobní praktická zkušenost bude stejně rozhodující.

bylinnycaj píše:bh69:
prechadzal som z LCD Sony 55W755 = AMVA3 panel (VA odnoz) na OLED.
1, co ti hned udrie do oci po zapnuti OLED-u je viditelne lepsi kontrast voci LCD TV.
Ostatne veci, co pises ja neriesim. (skor teoria, ako "normalne nieco pocitovatelne" v praxi).
Snad podanie pohybu.
100Hz Sony bola dobra na SPORT (vseobecne SONY maju dobre podanie poybovych scen), OLED je tiez dobry.
Ono zavisi dost, na zdrojovom videu, ktorym krmis danu TV.
Filmy/ bezne TV vysielanie ... vsade ako prve, po zapnuti, budes vnimat ten uzasny kontrast....

Toto je přesně onen názor, pod který bych se podepsal. Je vidět, že bylinnycaj má onu osobní zkušenost a neteoretizuje nad okrajovými věcmi. Vždycky narazíš. Když budeš mít super zrak a hyper nároky, najdeš chyby na čemkoliv. Uvědom si, že špičkové OLEDy... typicky od Panasonicu, už dnes mají tak kvalitní přednes, že u některých filmů na BD, uvidíš přehmaty, které jsou ve zdroji. Nikoliv, že se jedná o chybu televizoru.

Vyhořet a pokazit se může cokoliv. Záleží na mnoha okolnostech. Nakonec Ti stejně nezbude nic jiného, než se vydat k nějakému známému, co Ti telku ukáže, nebo jít do kšeftu a postupně a opakovaně si vše odzkoušet, přičemž následně rozhodneš, zda vzít LCD/OLED. No a po domácím odzkoušení si řekneš... toto NE! A vrhneš se na druhou technologii.

Jo a jedna drobnost. U OLED Panasonic jsem si významnějších nesrovnalostí v nejednotnosti jednobarevné plochy panelu nějak nevšiml (FZ nemám pořádně nakoukáno). Určitě bude záležet na více faktorech. Nicméně ona loterie se losuje vždy při koupi čehokoliv. To si nebudeme nalhávat. Jenže u něčeho máš vyšší procento úspěšnosti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod RADU65 22. 8. 2019 20:30

bh69 píše:Použití
    vzdálenost cca 2,1-2,5m
    křeslo před TV, pohled z úhlu není třeba řešit
    není problém zastínit (závěs, roleta)
    nekoukám ale nikdy potmě
    primárně pro sledování DVB-T a německé FTA DVB-S - hlavně filmy, dokumenty, občas zprávy, TV soutěže
    sport občas - tenis, fotbal, golf, biatlon apod.
Požadavky
    maximálně 55”
    šetrnost na oči (blikání, spíš menší jas, odlesky - spíš OLED ?)
    plynulost pohybu, bez sekání nebo stroboskopu (spíš LCD ?)
    zobrazení pomalých pohybů (přejezd kamery apod.) bez cukání a zadrhávání
    přirozené barvy (problém pleťovky u VA panelu ?)
    teplejší podání (u LED podsvícení mám problém s modrým nádechem, který se u VA panelu obtížně koriguje, aniž by došlo k červenému nebo oranžovému nádechu pleťovky - asi výrazný argument proti LCD)
    nezajímá mně dokonalá černá (nekoukám potmě)
    minimální black crush - dobré zobrazení detailů a barev ve stínech (problém OLED ?)
    minimální rušivé odlesky panelu
    dobrý obraz při staženém jasu (nemám rád přesvícený obraz - výhoda OLED ?)
    nezajímá mně HDR

Sony XF9005 (LCD)
Negativa
    PWM (i když na vyšší frekvenci - 760Hz ?)
    LED podsvícení - průsvit, modré studené světlo (ale možná to u Triluminous není tak výrazné ?)
    pomalý Android
    lesklá obrazovka (podle rtings.com 3,5%)
    plynulost přehrávání videa jiného formátu než 16:9
    homogenita podsvícení
    šum v obraze (?)
Pozitiva
    pohyb, vhodné na sport (BFI)
    stabilita - žádné stárnutí barev
    žádná starost s vypalováním
    dobré zobrazení detailů ve stínech
Panasonic ZF800 (OLED)
Negativa
    black crush - problémy zobrazení detailů a barev úrovní blízkých černé
    judder - rychlý panel a malá frekvence snímků vede ke stroboskopickému efektu (částečně řeší IFC ?)
    problémy artefaktů a plynulosti IFC (snad už vyřešeno změnou FW ?)
    stárnutí - nutnost kalibrace barev ?
    retence, nebezpečí vypalování
    panelová loterie - banding, homogenita
Pozitiva
    bez PWM (flickerfree, nebo aspoň flickerless)
    méně nezdravé modré složky světla než u LED
    lokální kontrast - dobrý obraz při nižším jasu (?)
    rychlý a bezproblémový systém
    přirozenější barvy ? (LCD má ale minimálně stejný gamut jako OLED)
    méně odlesků obrazovky ? (podle rtings.com má LG asi 1,5% - stejný panel ?)

Dotazy k OLED FZ800

1/ - jak se zobrazí testovací obrázek nebo video ?
Od jaké úrovně lze tmavé šedé a tmavé barvy bez problémů rozlišit od černé ?

2/ Nutnost pravidelné kalibrace barev vlivem stárnutí ?

3/ Plynulost obrazu, stroboskopický efekt - vnímáte nějaké problémy ?

4/ Je OLED skutečně příjemnější, šetrnější na oči než 100Hz VA LCD ?

5/ Umí FZ800 automaticky potlačit dlouho zobrazené statické prvky (např. agresivní loga TV stanic) ?

6/ Při sledování jiného formátu než 16:9 - tj. filmů nebo 4:3 pořadů - musí docházet k tomu, že střed obrazovky stárne rychleji než nevyužívané okraje - projevuje se to nějak v praxi ? Není to samozřejmě problém nějakého vypálení, ale pokud by se někdo díval převážně na filmy, za pár let by logicky měly okraje mít vyšší svítivost než využívanější střed.

Měl jsem oled LG 55EG910V.Před nedávnem jsem koupil do DK oled Panasonic TX-65FZ950E a ta plocha je super menší bych už nechtěl stejně jak už bych nechtěl LCD. :pozor Nevím jestli je mezi 800 a 950 rozdíl jenom v uhlopříčce a samozřejmě i ceně...ale jsem maximálně spokojen a žádné negativa jsem nezaznamenal.Samozřejmě že kvalitní tv chce taky kvalitní signál Jinak po většinou každém vypnutí tv ovladačem provádí tv údržbu panelu.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 8. 2019 20:37

A právě hodně lidí dělá tu chybu, dokonce na to už i výrobci upozorňují, že nenechají telce dostatečnou dobu pro provedení automatické údržby panelu v pohotovostním režimu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod RADU65 22. 8. 2019 21:01

Někdy se tv přepne jenom do pohotovostního režimu svítí červení dioda,ale vetšinou se zapne údržba panelu a svítí oranžová dioda.Jinak tv vypínám pouze dálkovým ovladačem.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 22. 8. 2019 21:12

FZ800 provádí cca 5-8minutovou menší údržbu panelu,po cca 4hodin zapnuté tv,vypínat se musí ovladačem do standby režimu.Asi po 2000h provozu tv sama upozorní,že po vypnutí (ovladačem)provede větší údržbu panelu,která trvá cca 60-80min.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 23. 8. 2019 06:17

A jak je to s doladenim postupne ztraty vyvazeni barev - dela TV aspon castecne nejakou automatickou kompenzaci ? Nebo se to musi treba po roce provozu rucne doladit ?

Kazdopadne z toho plyne, ze super barvy FZ800/FZ950 jsou otazkou nove TV a postupne (a podle vyse uvedeneho testu pomerne rychle) to jde do kytek ...

-- 23. 8. 2019 06:26 --

RADU65 píše:Měl jsem oled LG 55EG910V.Před nedávnem jsem koupil do DK oled Panasonic TX-65FZ950E a ta plocha je super menší bych už nechtěl

Ja jsem ted zvyklý na 32" ze 3m, takze 55" z 2-2,5m je spíš až příliš - tím spíš pro běžné TV vysílání, kdy je na velké obrazovce vidět ta nekvalita a výsledek je horší než menší rozměr. Nehledě na to, že mi ani nevyhovuje příliš velký úhel pohledu, kdy oko nezabere celou obrazovku najednou. Mně prostě vyhovuje spíš menší úhlopříčka a kdyby byla možnost jít pod 50" byl bych radši.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 23. 8. 2019 11:02

bh69:
Musis sa ty rozhodnut co chces.
Pod 55" = zbytocne sa tu bavime o OLEDe. (to urcite vies, mas toho nastudovaneho "az az"...az to niekedy skodi :)
55" a viac = osobne by som ti odporucil OLED.

Na tvoju otazku , aky OLED mam/mal som.
(po FHD SONY 55W756 , som mal UHD OLED LG 55B8 ...Ten som predal. A radsej som kupil FHD OLED LG55EG9A7)
A preco FHD OLED?
Lebo mensi "prepocet" zdrojoveho videa (HD,FHD ripy, TV vysielanie) do rozlisenia panela = v praxi paradoxne ostrejsie hrany a menej sumu v obraze. (tod moja skusenost)
btw: a to ovladanie cez MAGIC REMOTE a webos je vcelku prijemne pre mna. (kurzor na telke, vsavany USB player , ktory prehra (skoro) vsetky formaty a je taky "user friendly".
SONY bola android, a ten USB manazer v TV bol otrasny!. Vdaka bohu , ze sa dalo KODI nainstalovat. Inak ovladac u SONY...no zvykol som si.(taky bez kurzorovy bol)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 8. 2019 12:13

bh69 - na větší úhlopříčku si zvykneš velmi rychle +-týden - dva.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 23. 8. 2019 14:02

bylinnycaj - s velikosti jsem smireny s 55", je mi jasny, ze dneska kvalitni TV v mensi uhlopricce v podstate neni (XF9005 je 49, jenze cena jako 55, i drazsi a panel je o neco horsi nez 55, mensi gamut a kontrast). A OLED jak pises neni vubec.

A fullHd naprosty souhlas, 4K je pro spoustu lidi (mozna vetsinu) jenom komplikace navic.
Doted se na TV vysilani prevazne koukam na stare hdready TV a naprosto mi vyhovuje a vysledek vypada lip (cistejsi) nez na fullhd, o 4K ani nemluve ... Jenze jako s uhloprickou - dneska proste neni na vyber.

-- 23. 8. 2019 14:05 --

Mclaren F1 píše:bh69 - na větší úhlopříčku si zvykneš velmi rychle +-týden - dva.

s kvalitnim signalem asi ano (i kdyz ten uhel pohledu bych nepodcenoval - na maly TV ctu titulky a vidim co se deje, na velky je to o dost horsi), na bezne vysilani je to zbytecny masochismus
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 23. 8. 2019 18:22

bh69: Tak si kup 50" FHD Sony 50WF665 za 350€. (ma to quick buton na youtube, VA panel vo full hd rozliseni, pohyb zvlada velmi slusne a sluchatkovy vystup (to sa vzdy moze hodit) :) Akurat ju kamarat objednal do domu. (Este mu lezi nevybaleny v manzelskej posteli) hihihi
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 24. 8. 2019 08:13

nevypadá zle, až na 50Hz panel ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 25. 8. 2019 11:20

bh69 píše:bylinnycaj - s velikosti jsem smireny s 55", je mi jasny, ze dneska kvalitni TV v mensi uhlopricce v podstate neni (XF9005 je 49, jenze cena jako 55, i drazsi a panel je o neco horsi nez 55, mensi gamut a kontrast). A OLED jak pises neni vubec.

A fullHd naprosty souhlas, 4K je pro spoustu lidi (mozna vetsinu) jenom komplikace navic.
Doted se na TV vysilani prevazne koukam na stare hdready TV a naprosto mi vyhovuje a vysledek vypada lip (cistejsi) nez na fullhd, o 4K ani nemluve ... Jenze jako s uhloprickou - dneska proste neni na vyber.

-- 23. 8. 2019 14:05 --

Mclaren F1 píše:bh69 - na větší úhlopříčku si zvykneš velmi rychle +-týden - dva.

s kvalitnim signalem asi ano (i kdyz ten uhel pohledu bych nepodcenoval - na maly TV ctu titulky a vidim co se deje, na velky je to o dost horsi), na bezne vysilani je to zbytecny masochismus

Nic ve zlém,ale mě větší úhlopříčka nepřijde jako zbytečný masochismus na fullHd a ani 4K jako komplikace navic.Ale jako masochismus mě přijdou tvoje požadavky na tv v téhle cenové relaci a primárně pro sledování DVB-T a německé FTA DVB-S jak píšeš.Dokonalá není tv ani třikrát dražší.Osobně byl vzal oled.Štěstí na dobrý panel je loterie jak píšeš a nějaké testování v obchodě je spíše tak trochu scifi.Vypalování je myslím jasná věc u oled a nutnost kalibrace barev to je dobrý vtip :tleskani No ale samozřejmě máme na věc každý jiný názor.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 26. 8. 2019 09:49

Jaké moje požadavky ? Co z toho co jsem napsal se Ti zdá přehnaný ? Mně nic, naopak myslím, že mám požadavky docela malý a to jenom blbá situace na trhu, kdy např. kvůli 100Hz panelu je člověk dotlačený do 4K, HDR apod. Přestože pak ve výsledku to je spíš na škodu, když pořád i toho fullhd vysílání je málo.

Proc je kalibrace barev dobry vtip ? To, že se OLED pomalu a trvale rozladuje je fakt.
bh69
Junior