Philips 55PUS7304 nebo TCL 55EP680

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod thomas28 7. 9. 2019 14:49

Ahojte, prosím o nazory na tento výběr Philips 55PUS7304 nebo TCL 55EP680, vybírám TV do 20 tis, požadavek android tv - instalace kodi a využití tv pro občasné android hry, díky za názory případně doporučení jiného modelu.
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod pafes 8. 9. 2019 08:07

Možná pomůže zkušenost s loňským modelem 43PUS7303, který jsem musel vrátit. Přes USB i DLNA nepřehrál plynule film s 24 fps, zřejmě se nepřepnul na snímkovou frekvenci 24 Hz. Neřešila to ani instalace Kodi, kde se nepřepnul taky a ručně ji nastavit není jak. Při připojení počítače přes HDMI způsobilo nastavení filmové frekvence 24 Hz detekci HDR a automatické přepnutí HDMI na rozšířený rozsah (bez možnosti to ovlivnit, jen odsouhlasit), což způsobilo okamžitou ztrátu obrazu a nutnost potvrzení změny ve Windows 10 už poslepu. Režimy obrazu se pak daly volit jen HDR a výsledkem byl vybledlý obraz. Stejně tak při přechodu zpět na počítačovou frekvenci 60 Hz mizel obraz a frekvence se sama nastavovala i jinak a byl to opruz s ručním přepínáním nastavení HDMI vstupu zpět na standard, kde to obnášelo 19 kliknutí na ovladači. Při používání s PC pro zobrazení plochy a pro celoobrazovkové video se musí ručně přepínat mezi obrazovými režimy Monitor a Film, což obnáší spoustu kliknutí na ovladači, který je sice krásný, ale po hmatu se ovládá špatně. Vestavěný GoogleCast fungoval dobře jen s YouTube, s IP televizemi (Skylink Live TV, O2 TV, iVysílání ČT), které jely na mobilu bez problémů, video vypadávalo a stále se jen načítalo. Podpora Philipsu nicméně nepotvrdila, zda je to běžné chování, jen doporučila kontrolu v servisu, k čemuž jsem se posléze neodhodlal. Nevím, jestli se modely 2019 chovají stejně, nezapomeňte si to vyzkoušet. Skončil jsem u Samsungu UE43RU7172 (mám ho hlavně jako monitor k PC s občasným pouštěním videí), jehož obraz mě připadá příjemnější a ovládání rozhodně příjemnější je. Nemá režim Monitor, obraz pracovní plochy PC je automaticky OK v jakémkoliv obrazovém režimu. Zádrhel je s automatickou detekcí zařízení připojeného do HDMI, kdy nastavení počítače jako PC, způsobí v nepočítačových frekvencích 23,24,25,29,50 Hz zašednutí nastavení rozměru obrazu a jeho oříznutí. Řeší to nastavení připojeného počítače jako Hrací konzole, kdy je velikost obrazu v pořádku při všech snímkových frekvencích. Samsung je příjemně rychlý při zapnutí i ovládání a příjemně mě překvapila aplikace Eurosport Player plynulým obrazem (na rozdíl od přehrávání v prohlížeči či na mobilu). Zřejmě i tady funguje funkce pro vyhlazování pohybu Auto Motion Plus. Samsung Kodi nemá, jen klienta Plex, což předpokládá instalaci serveru Plex na výkonném NASu nebo PC v domácí LAN. DLNA funguje svižně, přehrává i externí titulky, ale proti Kodi je to samozřejmě jen holobyt. Já mám jednodiskový nevýkonný QNAP TS-120, kde server DLNA obslouží jen interní disk, externí disky připojené přes eSATA nebo USB 3.0 nevidí, což Kodi nevadí a má přístup na všechny. Neobejdu se pak u televize bez androidového boxu s Kodi, což je v dnešní době mrzuté. Snad to androidové televizory vyřeší, ale moje zkušenost s Philipsem to nepotvrdila.
pafes
Junior

Odeslat příspěvekod thomas28 8. 9. 2019 08:51

Díky za tak podrobnou odpověď, právě že android box s kodi libreelec mám připojený ke staré panasonic plazme, a když už vybírám novou tv, chtěl bych mít vše v jednom... Proto uvažuji jen o android tv - philips, TCL případně Sony za dobrou cenu. Ještě jsem narazil na philips 58pus7304 ale ma VA panel, ten mě trochu odrazuje.
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 9. 2019 10:15

VA panel, pokud koukáš na filmy a koukáš čelně, je lepší volbou naopak.
indeshit
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků