Hledam nahradu za Sony KD-55XE9005 do 30tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 17:57

Pořád se to hýbe. Stále jsou nové věci, některé ale horší než ty starší. Z druhé strany jiná telka může být lepší, než její předchůdkyně.

To nevybojuješ. Buď televizor chceš teď, potřebuješ teď, nebo budeš čekat, až porostou ještě dokonalejší. To není myšleno zle :idea: Vezmi si, že dříve se 100Hz televizor dal sehnat za nižší cenu. Dnes se jedná o vyšší třídu a vyšší cenu. Pak lidé čekají na slevy při nasazení nových modelů. A tak pořád dokola, dokolečka dokola.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod c1063738 13. 9. 2019 19:16

Jasne, chapu. Tak je to temer s kazdou elektronikou.

V kramu jsme koukali na ten LG B8 55". Vypada hezky, promo video samozrejme bomba, real nebyl prostor pustit.
Kdyz koukam na ruzna porovnani, LG vychazi o trochu lepe napr. https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... 7a/418/541

Co myslite?
Jaky ma LG B8 hw pro android, bude stejne rychly (nebo pomaly) jako sony xf?
Na vypalovani OLED se nejdu ptat, to si asi dohledam zkusenosti (ale pokud k tomu neco mate posloucham), a cenove XF9005 20500kc a B8 24000. Tak mam brouka v hlave.

// tak specifikace jsem nasel
https://www.displayspecifications.com/en/model/47c210f5
https://www.displayspecifications.com/en/model/9f9b11bc
Neni ten rozdil v jasu blbost? A 120hz panel...ja myslel ze je to 100hz
c1063738
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 19:54

Asi není. Moderní LCDčko s HDR se snaží vždy svítit víc, než OLED. Někomu to přijde tmavší a jen na večerní sledování. Záleží na každém.

A nechápu dotaz, jak LG má mít HW na Android? LG nemá OS Android, ale WebOS. Android má Sony, Philips, TCL a někteří další.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 13. 9. 2019 20:10

Rozdíl v jasu blbost není, OLED nemá potřebu tolik svítit jelikož má díky dané technologií takřka nekonečný kontrastní poměr, ani VA panel neumí absolutní černou tudíž je kontrastní poměr doháňen jasovou složkou což má ale za následek ztrátu detailů v jasných scénách (přesvícené mraky se sluncem, sníh, atd). https://youtu.be/lP1jkmax3uY 120 Hz je správně.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 21:02

Tak dnes, v době HDR se rozjela „soutěž“, kdo bude zářit nejvíc. Občas mám pocit, že nejde o nic jiného. Pak se uvádějí parametry ve kterých se napíše „A“, ale už neřekne „B“.

Jak pořád dokola píšu. Nejlepší je řídit se svým zrakem a potřebami. Technické údaje dosti často mohou jen mást. Teorie je krásná, praxe pravdivá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod c1063738 13. 9. 2019 21:33

Ja se na ten jas nejak nezameruju, jen mi na to padnul zrak. Diky za vysvetleni.
Tak na tom videu vyse je rozdil medzi direct led QLED samsung a OLED snad propastny, LG s oled mi pride jako o ten level vyse. Bude takovy rozdil i medzi XF90 a G8?

To ze LG nema android me nenapadlo, bral jsem kazdy system jako android. Asi musim vyzkouset osobne co je sviznejsi..
c1063738
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 21:57

LG má WebOS.
Samsung Tizen.
Panasonic Firefox.
Sony, Philips, TCL Android.

Samozřejmě jen vybrané telky těchto výrobců. Nižší modely nemají „klasický“ operační systém. Takže v tom je trochu větší gulášek. Nutno hledat, ptát se. Každý systém má jiné klady a zápory... jako všechno.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod dede 13. 9. 2019 22:04

Kde mají LG OLED55B8 za 24000?
dede
Junior

Odeslat příspěvekod c1063738 13. 9. 2019 22:13

Mam slevovy kupon, jinak je cena 26k myslim.

Tak cim dele se v tom hrabu, tim mam sirsi vyber :D

A to je, 55":
Sony XF9005
LG B9
LG C9
Philips 55OLED803

Sony mam za 20500, LG B9 za 24tis, a C9 a Philips za 26tis. Cena ale neni to na co primarne koukam, tech 26tis je v pohode.

Podle diskusi neni obrazovy rozdil medzi B9 a C9 zadny (nebo ano?).

Vyuziti TV = "bezne", tzn. youtube a full hd + 4K filmy (50%), bezna kabelovka (40%) obcas nejaky xbox (10%). Sport nekoukam, ale tak hezke robrazeni akcnich scen je nutno mit i u filmu).
Jaky to ma operacni system je mi celkem jedno, ale cim sviznejsi tim je to samozrejme lepe. Aby fungovalo dobre a v ramci moznosti svizne KODI a youtube je hlavni. Jinak vyuzivame i apple TV a ta uz je svizna dost :) Bohuzel apple TV neumi youtube v 4k a mozna ani nebude umet.

Co by byla vase volba?
c1063738
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 9. 2019 22:52

třeba qe55q70 už několikrát byla za 28k , takže do půl roku okolo 20k jak nic, řekl bych.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 14. 9. 2019 09:55

Kam máš ten kupon? Že bych taky pohledal.:)

Jinak chlapi, která TV z toho výběru je asi nejuniverzálnější? O LG B8 jsem se dočetl, že má super obraz i solidní zvuk. Jak hraje Sony nevím a ten Philips vypadá zajímavě.
Chci něco, co bude mít rychlou odezvu, přehraje BR ripy v MKV a zvládne Sledujemetv. NA TV kouká hlavně manželka a děti z cca 3,2m. Teď tam mám 30" monitor s StB co zrovna chcípnul.

Rádn bych se vešel co cca 25tis.
dede
Junior

Předchozí stránka