Panasonic TX-40FS503E vs Sony Bravia KDL-40WE665

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutil71 13. 9. 2019 09:37

Dobrý den, já bych zase už nešel do současných FHD TV ( osobní zkušenost). Pro mě je kvalitní dopočítávání snímků u TV nejdůležitější parametr, a to hlavně z důvodu používání 4K kamer ( ty umožňují záznam jen 24p, 25p, případně 30p). Bez použití kvalitního dopočtu je takový záznam na TV těžko sledovatelný ( z menší vzdálenosti), vypadá tak jak ukázka z Hobita. Však si to vyzkoušejte:
Pro zkoušku dopočtu 24p:
https://ulozto.cz/hledej?q=hobbit+test
Video musí běžet zcela hladce, bez jakéhokoliv cukání a sekání.
Pro zkoušku dopočtu 25p:
https://vimeo.com/225976480
Pod názvem videa je tlačítko stáhnout - download. Můžete video stáhnout, nakopírovat na flešku a vyzkoušet dopočet. Nejlépe je vše odzkoušet a pak si teprve udělat vlastní názor.
Jen tak pro zajímavost, loni v létě jsem 2 dny zkoušel FHD OLED LG, dopočítávání nepoužitelné ( obrovské množství artefaktů, slabý HW), pro mě ta TV byl propadák. Následně jsem zkoušel 4K OLED LG, u kterého jsem se pěkně zpotil s nastavením, obraz byl z výroby rozmazaný, neostrý, ale nakonec po několika hodinách jsem našel vhodnou kombinaci. A obraz byl najednou krásný, ostrý, s dobrou plynulostí pohybu. Celkově o dost lepší než předchozí FHD OLED. Toď moje zkušenost.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod droly 13. 9. 2019 12:37

Příznám se, jsem opět na začátku jestli starší typ FHD nebo nový UHD model?

Když si člověk položí otázku.Doteď jsem měl deset let starší televizi, a kdyby nepřišlo nové vysílání tak bych to vůbec neřešil a ani bych se nepřihlásil natomto foru. ;-)
droly
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 9. 2019 12:48

Bych to neřešil jestli FullHD, nebo UHD - takhle ta otázka nestojí - ve skutečnosti UHD pravděpodobně nepotřebuješ (pokud na tom nebudeš promítat zblízka fotky, nebo hrát hry ve vysokém rozlišení). Ale FullHD se už vyrábí jenom některé nižší modely, kterým pak zas leccos může chybět - typicky to dopočítávání snímků
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 13. 9. 2019 12:57

A co na tom řešíte? Pokud chcete 40" TV, tak máte výběr stejně hodně omezený, ten Panasonic je dobrá volba, počkejte až někde bude akční cena a není co řešit. Pokud chcete pro orientační srovnání testy z dTestu ( jsou tam i doporučená nastavení TV), pošlete mi soukromou zprávu s mailem a já Vám pošlu na mail ty testy. Přístup do dTestu je totiž placený.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod droly 14. 9. 2019 11:03

ten samsung UE 40 NU7122 dle testu docela dobry a i v rychlých scenach ma dve hvezdicky.
A to stoji o polovic mene než top panasonic.
droly
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 14. 9. 2019 14:47

Však ano, Samsung jsou dobré TV, zejména v poměru kvalita - cena. Problém je, že výrobci 40" úhlopříčky nahrazují 43". Řada NU71.. je v levných TV výborně hodnocená:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu7100
Však už dříve jsem Vám doporučil podívat se na:
https://www.alza.cz/40-samsung-ue40nu7182-d5578654.htm
Měl by být dobrý, já o něm ale nic nevím, ani na oficiálních stránkách Samsungu kupodivu není uvedený.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod droly 14. 9. 2019 16:46

Je neskutecne jak ten samsung valcuje v teto velikosti valcuje Sony 665 a Panasonica 503 za stejnou cenu, pritom je to novejsi model.Snad jen mi vadi ze tam je presouvani predvoleb docela problem a asi pomala odezva pri prepinani predvoleb.
droly
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 14. 9. 2019 20:07

Levny lcdecka jsou vsechny podobne.I ten "chanchong" ma pekny obraz kdyz se do nej pusti testovaci 4K video..Cili levny TV se chovaji jako monitory,pustite do nich standard SD vysilani a maji hnusny obraz.Cili "nezkrasluji" tv signal,ukazou ho v jakym je stavu.Naopak drahe monitory dokazou "papirove" prebyt i ty drahe qled samsungy ci oledy.Tam uz se casto pracuje s 12 ci 16bitovymi panely.Tady mam odkaz na monitor,co ma excelentni papirove parametry ale i zavratnou cenu.. 75" iiyama LH7510USHB-B1 ,jas to ma mit 3000cd
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 9. 2019 20:28

Ten Samsung má hlavně interpolaci pohybu narozdíl od toho Sony a Pansoniku
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 14. 9. 2019 21:03

No abychom ty levné Samsungy nepřechválili, ještě jedno podle mě objektivní hodnocení:
https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-ue55nu7172/
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 9. 2019 21:23

Podle toho co tam píšou:

mám 40" verzi - černá je slušná, určitě násobně lepší než na IPS, ale dokázal bych si představit ještě "černější" - pořád je vidět i při mírném přisvícení rozdíl mezi vypnutou obrazovkou a zobrazoenou černou plochou (když tam jsou titulky, samotná černá "zhasne" - viz. "global dimming"). Ale lepší černou už leda na OLED, když nepočítám dražší TV s local dimmingem.

Clouding žádný nepozoruji - v tomto je ten panel výborný, a dokonce nepozoruji ani ono DSE při pohybu kamery. Ano, je tam určitá "vinětace" v rozích, ale to je u LCD běžné a při sledování si na to člověk ani nevzpomene, že by to měl hledat.

Ano - sledovací úhly jsou dost špatné a je skutečně třeba sledovat nakolmo ke středu TV, jinak obraz bledne.

Maximální jas - nevím - sleduji spíš večer a bohatě mně stačí nastvení asi na čtvrtinu úrovně podsvícení.

Podání barev je aspoň za mě výborné, ve výchozím nastavení režimu Film mají barvy správnou teplotu, pleťové odstíny vypadají přirozeně.

Zobrazení pohybu je plynulé, v seriálech a filmech tomu není moc co vytknout, sport to ovšem dost rozmazává (jestli to tedy není i nekvalitou ČT Sport v DVB-T2)

Za mě asi hlavní nedostatek je ono blikání podsvícení, když je na nižší úrovni (pod 24 z 50)
Ale to většina lidí stejně nevidí a když, tak zas preferují jasnější obraz, kdy to nebliká.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků