Samsung QE65Q70RA nebo Sony KD-65XF9005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 9. 2019 14:26

Btw. - má cenu aktualizovat, když člověk nemá připojení k internetu?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 14:30

Jestliže nemáš problémy s jakýmkoliv chodem čehokoliv - nemusíš aktualizovat. Z druhé strany. Lepší aktualizovat, protože záruka, a když něco - reklamuješ. Jestliže přijdeš na problém po záruce, nahodíš aktualizaci, no a když nepomůže, máš smůlu.

Jinak platí... když Ti to chodí - neaktualizuj hned po vydání nové verze, ale pár dnů vyčkej... kdyby zjistili problém.

Nejvíce se potřeba aktualizovat týká lidí, kteří mají s TV nějaký problém, kupříkladu sekání, zpomalování, restarty. A lidí, kteří využívají prostředí velmi aktivně, včetně SMART části.

//A drobnost. Když si koupím novou telku, vždy nahodím nejnovější aktualizaci hned po instalaci. Protože můžu vrátit. Ale od počátku provozuji telku na novém softu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 9. 2019 14:42

Díky! To jsem právě udělal, že jsem aktualizoval po nákupu (přes USB) - TV 2018, nákup začátek roku 2019. Ale od té doby jsem to neaktualizoval. K netu to připojený nemám, vše celkem funguje - asi těžko očekávat již nové funkce (že by třeba odstranili ten "global dimming), nebo třeba zrychlení systému, takže do toho asi radši nevrtat... Škoda že není na internetech nějaký seznam změn, které přináší jednotlivé aktualizace...
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 14:50

Oni se tím povětšinou nechlubí. Někdo Ti napíše, že když funguje, tak „nedrbať“. Já bych ale starší aktualizaci riskl. Tím Ti ale nevnucuji můj názor.

Seznam změn se nenosí. Jsou většinou tajemní, jen v případě, že dochází k odstranění nějakého velkého problému, tak to uvedou.

Píšeš, že celkem vše funguje, ale proč „celkem“? Proč nepíšeš vše funguje?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod myscho123 13. 9. 2019 15:28

Vyberal som medzi týmito dvoma (v 55" verzii) a nakoniec vyhral Samsung (bol na mall.cz s 20% zľavou). Viac mi vyhovuje OS Tizen - TV používam len ako zobrazovač, mám pripojený receiver s reprosústavou a k nemu všetky zdroje vrátane "Android TV boxu", takže obmedzený Android TV by som aj tak nevyužil.

U SONY ma odradila poznámka v teste rtings.com - Most common resolutions and refresh rates are supported, except 1440p @ 120Hz, which might disappoint Xbox One owners.
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8
Nikon D5000 + Fujifilm X100F
myscho123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 9. 2019 16:01

"Píšeš, že celkem vše funguje, ale proč „celkem“? Proč nepíšeš vše funguje?"

Nedochází k zásekům nebo restartům a podobně, ale jsou tam pochopitelně některé vlastnosti, které bych viděl jinak, kdyby to šlo - např. možnost vypnout ten "global dimming", nebo zakázat načítání titulkové stopy. Ale nevím jestli podobné drobné úpravy ten výrobce dodatečně provádí.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Oban14 13. 9. 2019 23:08

Tak nakonec zakoupeno LG 65B8PLA.
Nejdříve velké zklamání. Právě dnes přestali dávat k TV soundbar zdarma.

Obraz večer pěkný, za denního světla se uvidí zítra.
Ještě jeden postřeh. TV mají čím dál výkonnější procesory, ale přepínání kanálů je čím dál větší utrpení. Za 20 let si člověk při přepnutí na druhý kanál stihne uvařit kávu.
Oban14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivotv 14. 9. 2019 08:14

No jo, kdyz uz vis, ze budes za par dni kupovat a je k produktu dobra sleva / darek, vyplati se objednat hned at o to neprijdes. Objednavku muzes kdyz tak zrusit.

S rychlosti je to bohuzel tak jak pises. Philipsu to trva cca 5s. Nejspis hlavne kvuli cene se porad dava do tv slaby hardware, ktery je nekdy az na hranici pouzitelnosti. Ja bych si treba klidne priplatil za vykonejsi variantu, to ale samozrejme nejde :)
ivotv
Junior

Předchozí stránka