ozvuceni obyvaku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod total.science 18. 9. 2019 14:42

moc děkuju :)
promejšlíme co dál a dospěli jsme k názoru, že hudbu v obýváku budeme poslouchat minimálně (tj. bohatě postačí přehrávání mp3 přímo z televize).
tak pokud by repro bylo připojený rovnou na TV, asi bych nepotřeboval ten reciever? (bohužel nerozumím moc k čemu jinak slouží a jak se např. liší od zesilovače).
taky mě napadá, že pokud bych chtěl prostorovej zvuk, musely by repro být připojeny drátem a to je hodně dlouhá trasa (dohromady desítky metrů). zvádne to zapojit laik, nebo se na to dá někdo objednat? když např. koupím repro 5.1, asi nebudou mít ani dost dlouhý kabely :)
(moc se omlouvám za velmi laické dotazy)

-- 18. 9. 2019 15:49 --

jo a ještě bych rád dodal, že máme tuhle TV: https://www.alza.cz/55-samsung-ue55j5502-d2307073.htm
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 20. 9. 2019 09:33

Máš v tom trochu guláš.
Pokud ti stačí stereo na vylepšení zvuku TV, tak můžeš použít jednu ze 3 variant:
1) soundbar - propojení optikou nebo HDMI (pokud ho soundbar má)
2) aktivní repro - propojení přes optiku
3) zesilovač/receiver + pasivní repro - propojení přes optiku/HDMI (dle možností vstupů zesilovače)
Pokud chceš multikanál 5.1 máš jen jednu možnost:
1) AV receiver + sestava pasivních repro 5.1 - připojení přes HDMI... tam je možností spousta.

Veškeré pasivní reprosoustavy musíš propojit reprokabely se zesilovačem/AVR, tedy tahat kabely po místnosti.
Aktivní reprosoustavy musíš propojit mezi sebou kabelem a do sítě 230V.

Kabely určitě zvládne propojit i lajk, pokud dodrží návod a polaritu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod total.science 20. 9. 2019 10:51

gulas v tom mam dost, tak moc dekuju za objasneni :)
docela dost me zaujal ten soundbar, pro me asi nejlepsi reseni, i kdyz je mi jasny, ze kvalita zvuku bude horsi
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 20. 9. 2019 11:25

Ten soundbar je opravdu taková nouzovka. Jako asi jsou "dobrý" (schválně píšu do uvozovek) soundbary, ale to je tak 30k. Za ty peníze má člověk krásný sloupy + stereo zesík / stereo AVR a v tomhle kombu je člověk oproti soundbaru jinde.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod selicz 20. 9. 2019 12:03

Nedá mně to neodpovědět.

Neřešil bych receiver, protože ti to nic nepřinese. Cenově je to náročný a za tento budget to přehraje kde co. Prostorový zvuk ti garantuju, že pokud nejsi nějaký filmový blázen co sedí od rána do večera u TV a nehltá každou minutu filmu v naprosté tmě a s popcornem jak v kině, pustíš to 3x do roka a pak už nikdy. Je to fajn, ale časem to spíše otravuje.

Aktivní reprosoustavy jsou OK a v tvých možnostech a dávaly by smysl v tom prostoru, ale je to přes TV a řešit kdy jsou zapnuté kdy vypnuté, hlasitost řešit separé atd. Zvážil bych to.
Případně Stereo zesilovač připojení optickým kabelem/HDMI a dvě nějaké sloupové nebo regálové bedny.

Soundbar je OK, připojený třeba přes BT k TV takže neřešíš kabely atd ale záleží na typu TV i soundbaru. Jen zase hudbu musíš poslouchat přes TV.

Dle mého, protože nejsi náročný posluchač a chceš spíš "bordel( basy, hlučnost)" než kvalitní zvuk za desítky a sta tisíce ti bohatě vystačí nějaká multifunkce jako https://www.mall.cz/reproduktory-mobily/lg-fh6 , připojíš k tomu mobil - spotify, TV přes BT nebo kabel, má to rádio při úklidu třeba a udělá to takový rachot, že to není možný. Když chceš vyneseš to na balkon, terasu, garaž nebo na nějakou akci a pak to zase zaparkuješ někam do rohu. Myslím, že k tomu jde připojit i druhá bedna na stereo nějaká, nevím. Blikátka asi půjdou vypnout a pak je to v celku nenápadné, dokud to nezapneš. Pak už nejde přeslechnout.
Jsou i jiné typy od JBL atd


Všechny 3 varianty jsou cenově stejně do 10 tis. 5.1. atd bych neřešil z důvodu složitosti. Soundbar nemá rádio třeba ani aktivní bedny ho nemají.

záleží co od toho čekáš.
selicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 20. 9. 2019 12:37

To že ten dotaz směřuje k sounbaru jsem tušil už na začátku ( konstatování-lepší zvuk než z TV) ale nechtěl jsem tu výřit emoce. Nicméně co pohodlí ovládání ti mohu doporučit soundbary od LG, přes jejich ap. Music Flow Player je přehrávání čehokoli brnkačka a zvuk nemají vůbec špatný. Připojení k TV - HDMI Arc, Bluetooth, Optika, bezdrátový subwoofer.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PedroZV 20. 9. 2019 12:43

a ked uz soundbar na filmy co je lepsie? 2.1 alebo 3.1?
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod dede 20. 9. 2019 12:44

Ty LG soundbary jsou i celkem kupovaný. Máte na nějaký tip?
Zatím to vypadá na televizi od LG, ta akce od Mallu je až příliš lákavá a ušetřené peníze bych investoval do soudbaru.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod total.science 20. 9. 2019 16:26

moc dekuju za rady. radio neposloucham :)
narazil jsem na tohle: https://soundbary.heureka.cz/jbl-bar-5_ ... e/#section a dost me to zaujalo. co si o tom myslite?
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 9. 2019 17:04

Hlavně - z mého pohledu. Když už se vydáš cestou soundbaru, tak určitě soundbaru se samostatným subwooferem. Pak to má smysl a dává i dostatečnou radost :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod total.science 23. 9. 2019 09:11

jeste me zaujal tenhle: https://soundbary.heureka.cz/lg-sk9y/#
myslite, ze je to rozumna volba, nebo je jbl bar 5.1 lepsi?
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2019 09:52

Nějaký test soundbarů byl nedávno v časopise Computer.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PedroZV 23. 9. 2019 12:42

V dtest vyhral jbl 5.1
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 9. 2019 12:55

Dtest tady moc nezmiňuj. A mimo jiné ten JBL nemá Wi-Fi i takže vše jen přes Bluetooth. Lg mají Wi-Fi i Bluetooth takže třeba Tuneln Radio, Spotify a jiné přes Wi-Fi úplná pohodička.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rejca 23. 9. 2019 13:06

Řešil jsem to samé a tak dlouho jsem vybíral sound bar až jsem koupil kombinaci stereo recieveru a levných sloupců.

Hraje to mnohem lépe než soundbary do 10k co jsem zkoušel (měl jsem doma od LG a Samsungu)... O parník.

Onkyo TX-8220 (analogové, digitální vstupy, fm/dab a bluetooth) + Tannoy Eclipse Two.

https://www.amazon.de/Onkyo-TX-8220-B-V ... 142&sr=8-2

https://www.amazon.de/Tannoy-Lautsprech ... 148&sr=8-1 (nutno připsat do poznámky, že Vážně prodávají po párech, nejdřív mi přišel jen jeden reproduktor...)

Dohromady cca 10500 - 11000 Kč dle kurzu... U nás kolem 12000 Kč.

Absence Wifi? Na jeden digital sjem připojil TV, na druhý Raspberry PI, kde běží Volumio... A běží skvěle, streaming přes DLNA z NAS, internetové rádia i lokální úložiště nejsou žádným problémem.

Mám to také i na zvuk z TV a i tam jsem spokojen (nejen s hudbou), dialogy čisté, zvuk velké zlepšení oproti TV.

Jistě není to HIFI, ale za danou cenu velmi slušný upgrade... Z mého pohledu asi nejlevnější možné řešení, které už má celkem i smysl.

Takže bych byl opatrný v doporučování soundbaru jako spásného řešení... Co jsem zkoušel soundbary do 10k tak to byla bída.

-- 23. 9. 2019 14:29 --

MgX píše:Hlavně - z mého pohledu. Když už se vydáš cestou soundbaru, tak určitě soundbaru se samostatným subwooferem. Pak to má smysl a dává i dostatečnou radost :-)


To jsem asi slyšel jiný soundbary, co jsem zkoušel já, tak na hudbu/TV byl lepší https://www.mall.cz/domaci-kino-soundba ... dkQAvD_BwE než alternativy ze subáčem vedle...

Tam byl tuc tuc subáč, velká díra místo středů a pak výšky...
rejca
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků