ozvuceni obyvaku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod total.science 15. 9. 2019 10:04

zdravim,
chtel bych se poradit, jak kvalitne ozvucit obyvak.
jde mi o poslech hudby a sledovani televize. nase tv nema zvuk nic moc a myslim, ze by v takovy velky mistnosti mohl byt lepsi zvuk :)
idealni by bylo neco, co zvladnu sam i kdyz audiu moc nerozumim.
poradite nekdo, co by bylo idealni reseni? nehledam nic drahyho, ale rozumnyho na normalni poslech :)
pudorys mistnosti je tady: http://www.objectarium.net/RD/obyvak.jpg
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 15. 9. 2019 11:33

Jednak jsi asi ve špatný sekci a co znamená nic drahého?
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 15. 9. 2019 11:46

... kvalitne ozvucit obyvak a nehledam nic drahého nejde dohromady,kvalita není nikdy levná a pokud to bude levné nebude to kvalitní,ale každý si představuje pod kvalitou trochu něco jiného.Chtělo by to upřesnit kolik jsi ochoten do toho investovat.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod total.science 15. 9. 2019 12:09

prosim tedy o presunuti do spravne sekce.
zeptam se spis takhle - kolik ma smysl do toho investovat, aby to trochu za neco stalo? (tj. lepsi zvuk nez jenom z televize :))
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 15. 9. 2019 12:15

Píšeš že ti jde o poslech hudby. Do takového prostoru bych dal sloupy a zesilovač (který má i digitální vstupy pro připojení TV). Tak za 25-30 tisíc bys už mohl pořídit něco, co trošku bude hrát.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 15. 9. 2019 12:38

Chtělo by to spíše udělat si nějaku představu a jít si něco napřed poslechnout jak to vůbec hraje do nějaké specializované prodejny.Kde člověk uslyší jak to v danné cenové relaci vůbec hraje.A potom se rozhodnout...
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 15. 9. 2019 12:38

Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 15. 9. 2019 12:47

kolik ma smysl do toho investovat...to záleží jak je člověk náročný na kvalitu,pro mě by třeba set od YAMAHY smysl neměl,ale někomu by třeba vyhovoval.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod total.science 15. 9. 2019 15:37

25-30 tisic je pomerne dost, ale pokud by to za to fakt stalo, premejslel bych o tom (vic uz ale urcite ne).
co se tyce hudby poslouchame doma hlavne elektronickou hudbu (ocenim vyrazny basy) a rock. co se tyce televize, tak dost vyuzivame playstation na hrani her.
ma smysl do takovyho prostoru instalovat prostorovej zvuk, nebo je to zbytecnost? za televizi je husi krk na pudu a z pudy by pak bylo mozny teoreticky rozvest kabely k reproduktorum, ale nevim, jestli bychom to zvladli :lol:
martas38: prosim nejaky konkretni reseni, pripadne rady jak vybrat, aby to bylo komptabilni i s televizi
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 15. 9. 2019 16:39

Moznosti je vela, chcelo by to ist si nieco vypocut, napr.
stereo receiver s HDMI
https://www.htpshop.cz/stereo-prijimace ... sx-s30dab/
stereo zosilnovac
https://www.l-e.cz/marantz-pm6006
repro
https://www.htpshop.cz/sloupove/dynavoi ... -ex-ver-4/
https://www.htpshop.cz/sloupove/dynavoi ... tion-df-5/
https://www.htpshop.cz/sloupove/dali-spektor-6/

A este by si mohol napisat, aky druh zvukoveho vystupu ma tvoja TV a z akeho zdroja chces pocuvat hudbu...
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 15. 9. 2019 17:05

Rozhodnutí, jestli stereo nebo multikanál je na tobě. Pokud si rád užíješ filmy s prostorovým zvukem v kvalitě např. bluray, pak to má smysl, ale nemá smysl pořizovat takové ozvučení za 25 tis., protože to je za sestavu AVR a reprosoustav v minimální konfiguraci 5.0 bez SW opravdu málo.
Samozřejmě na základní úrovni to jde, dokonce to ani nemusí být žádné zklamání, pokud jde o zvuk k filmům. Horší už je to ale se stereo poslechem na takové multikanálové sestavě.
Ta kvalita se rozhodně nevyrovná zhruba stejně drahé stereo sestavě.

Pokud tedy převážně posloucháte hudbu a filmy jsou jen občas, bude lepší stereo sestava s kvalitnějšími komponenty a reprosoustavami.
Vzhledem k použití s TV a PS apod. nejspíš stereo receiver s HDMI vstupy. Je to univerzálnější řešení, byť zvukově nedosahuje kvalit stejně drahého integrovaného zesilovače.
Zvaž tedy výhody a nevýhody každého řešení a podle toho pak vybírej dál.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 9. 2019 17:35

Třeba to co radí Anton. K té TV by byl možná lepší ten Pioneer, má i pseudoprostorový zvuk a jako milovník basů k němu můžeš připojit i subwoofer pokud by bas repro nestačil a máš hluché sousedy. Repro co ti bude vyhovovat, ale do 20 tisíc už se něco dá koupit.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 15. 9. 2019 17:40

Určitě je to jedna z možností.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod total.science 15. 9. 2019 20:07

moc děkuju za rady,
hudbu asi budu většinou přehrávat přímo z tv, nebo z mobilu :)
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 15. 9. 2019 20:12

Ten Pioneer podporuje Airplay a má v sobě Google Cast. Není problém hrát přímo z mobilu.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod total.science 18. 9. 2019 14:42

moc děkuju :)
promejšlíme co dál a dospěli jsme k názoru, že hudbu v obýváku budeme poslouchat minimálně (tj. bohatě postačí přehrávání mp3 přímo z televize).
tak pokud by repro bylo připojený rovnou na TV, asi bych nepotřeboval ten reciever? (bohužel nerozumím moc k čemu jinak slouží a jak se např. liší od zesilovače).
taky mě napadá, že pokud bych chtěl prostorovej zvuk, musely by repro být připojeny drátem a to je hodně dlouhá trasa (dohromady desítky metrů). zvádne to zapojit laik, nebo se na to dá někdo objednat? když např. koupím repro 5.1, asi nebudou mít ani dost dlouhý kabely :)
(moc se omlouvám za velmi laické dotazy)

-- 18. 9. 2019 15:49 --

jo a ještě bych rád dodal, že máme tuhle TV: https://www.alza.cz/55-samsung-ue55j5502-d2307073.htm
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 20. 9. 2019 09:33

Máš v tom trochu guláš.
Pokud ti stačí stereo na vylepšení zvuku TV, tak můžeš použít jednu ze 3 variant:
1) soundbar - propojení optikou nebo HDMI (pokud ho soundbar má)
2) aktivní repro - propojení přes optiku
3) zesilovač/receiver + pasivní repro - propojení přes optiku/HDMI (dle možností vstupů zesilovače)
Pokud chceš multikanál 5.1 máš jen jednu možnost:
1) AV receiver + sestava pasivních repro 5.1 - připojení přes HDMI... tam je možností spousta.

Veškeré pasivní reprosoustavy musíš propojit reprokabely se zesilovačem/AVR, tedy tahat kabely po místnosti.
Aktivní reprosoustavy musíš propojit mezi sebou kabelem a do sítě 230V.

Kabely určitě zvládne propojit i lajk, pokud dodrží návod a polaritu.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod total.science 20. 9. 2019 10:51

gulas v tom mam dost, tak moc dekuju za objasneni :)
docela dost me zaujal ten soundbar, pro me asi nejlepsi reseni, i kdyz je mi jasny, ze kvalita zvuku bude horsi
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 20. 9. 2019 11:25

Ten soundbar je opravdu taková nouzovka. Jako asi jsou "dobrý" (schválně píšu do uvozovek) soundbary, ale to je tak 30k. Za ty peníze má člověk krásný sloupy + stereo zesík / stereo AVR a v tomhle kombu je člověk oproti soundbaru jinde.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: 65PUS7601, Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
TV PC: 8600k, 16GB 3200, 120 SSD, 1050Ti, Fractal Nano S
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod selicz 20. 9. 2019 12:03

Nedá mně to neodpovědět.

Neřešil bych receiver, protože ti to nic nepřinese. Cenově je to náročný a za tento budget to přehraje kde co. Prostorový zvuk ti garantuju, že pokud nejsi nějaký filmový blázen co sedí od rána do večera u TV a nehltá každou minutu filmu v naprosté tmě a s popcornem jak v kině, pustíš to 3x do roka a pak už nikdy. Je to fajn, ale časem to spíše otravuje.

Aktivní reprosoustavy jsou OK a v tvých možnostech a dávaly by smysl v tom prostoru, ale je to přes TV a řešit kdy jsou zapnuté kdy vypnuté, hlasitost řešit separé atd. Zvážil bych to.
Případně Stereo zesilovač připojení optickým kabelem/HDMI a dvě nějaké sloupové nebo regálové bedny.

Soundbar je OK, připojený třeba přes BT k TV takže neřešíš kabely atd ale záleží na typu TV i soundbaru. Jen zase hudbu musíš poslouchat přes TV.

Dle mého, protože nejsi náročný posluchač a chceš spíš "bordel( basy, hlučnost)" než kvalitní zvuk za desítky a sta tisíce ti bohatě vystačí nějaká multifunkce jako https://www.mall.cz/reproduktory-mobily/lg-fh6 , připojíš k tomu mobil - spotify, TV přes BT nebo kabel, má to rádio při úklidu třeba a udělá to takový rachot, že to není možný. Když chceš vyneseš to na balkon, terasu, garaž nebo na nějakou akci a pak to zase zaparkuješ někam do rohu. Myslím, že k tomu jde připojit i druhá bedna na stereo nějaká, nevím. Blikátka asi půjdou vypnout a pak je to v celku nenápadné, dokud to nezapneš. Pak už nejde přeslechnout.
Jsou i jiné typy od JBL atd

Všechny 3 varianty jsou cenově stejně do 10 tis. 5.1. atd bych neřešil z důvodu složitosti. Soundbar nemá rádio třeba ani aktivní bedny ho nemají.

záleží co od toho čekáš.
selicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 20. 9. 2019 12:37

To že ten dotaz směřuje k sounbaru jsem tušil už na začátku ( konstatování-lepší zvuk než z TV) ale nechtěl jsem tu výřit emoce. Nicméně co pohodlí ovládání ti mohu doporučit soundbary od LG, přes jejich ap. Music Flow Player je přehrávání čehokoli brnkačka a zvuk nemají vůbec špatný. Připojení k TV - HDMI Arc, Bluetooth, Optika, bezdrátový subwoofer.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PedroZV 20. 9. 2019 12:43

a ked uz soundbar na filmy co je lepsie? 2.1 alebo 3.1?
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod dede 20. 9. 2019 12:44

Ty LG soundbary jsou i celkem kupovaný. Máte na nějaký tip?
Zatím to vypadá na televizi od LG, ta akce od Mallu je až příliš lákavá a ušetřené peníze bych investoval do soudbaru.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod total.science 20. 9. 2019 16:26

moc dekuju za rady. radio neposloucham :)
narazil jsem na tohle: https://soundbary.heureka.cz/jbl-bar-5_ ... e/#section a dost me to zaujalo. co si o tom myslite?
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 9. 2019 17:04

Hlavně - z mého pohledu. Když už se vydáš cestou soundbaru, tak určitě soundbaru se samostatným subwooferem. Pak to má smysl a dává i dostatečnou radost :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod total.science 23. 9. 2019 09:11

jeste me zaujal tenhle: https://soundbary.heureka.cz/lg-sk9y/#
myslite, ze je to rozumna volba, nebo je jbl bar 5.1 lepsi?
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2019 09:52

Nějaký test soundbarů byl nedávno v časopise Computer.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod PedroZV 23. 9. 2019 12:42

V dtest vyhral jbl 5.1
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 9. 2019 12:55

Dtest tady moc nezmiňuj. A mimo jiné ten JBL nemá Wi-Fi i takže vše jen přes Bluetooth. Lg mají Wi-Fi i Bluetooth takže třeba Tuneln Radio, Spotify a jiné přes Wi-Fi úplná pohodička.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 23. 9. 2019 13:06

Řešil jsem to samé a tak dlouho jsem vybíral sound bar až jsem koupil kombinaci stereo recieveru a levných sloupců.

Hraje to mnohem lépe než soundbary do 10k co jsem zkoušel (měl jsem doma od LG a Samsungu)... O parník.

Onkyo TX-8220 (analogové, digitální vstupy, fm/dab a bluetooth) + Tannoy Eclipse Two.

https://www.amazon.de/Onkyo-TX-8220-B-V ... 142&sr=8-2

https://www.amazon.de/Tannoy-Lautsprech ... 148&sr=8-1 (nutno připsat do poznámky, že Vážně prodávají po párech, nejdřív mi přišel jen jeden reproduktor...)

Dohromady cca 10500 - 11000 Kč dle kurzu... U nás kolem 12000 Kč.

Absence Wifi? Na jeden digital sjem připojil TV, na druhý Raspberry PI, kde běží Volumio... A běží skvěle, streaming přes DLNA z NAS, internetové rádia i lokální úložiště nejsou žádným problémem.

Mám to také i na zvuk z TV a i tam jsem spokojen (nejen s hudbou), dialogy čisté, zvuk velké zlepšení oproti TV.

Jistě není to HIFI, ale za danou cenu velmi slušný upgrade... Z mého pohledu asi nejlevnější možné řešení, které už má celkem i smysl.

Takže bych byl opatrný v doporučování soundbaru jako spásného řešení... Co jsem zkoušel soundbary do 10k tak to byla bída.

-- 23. 9. 2019 14:29 --

MgX píše:Hlavně - z mého pohledu. Když už se vydáš cestou soundbaru, tak určitě soundbaru se samostatným subwooferem. Pak to má smysl a dává i dostatečnou radost :-)

To jsem asi slyšel jiný soundbary, co jsem zkoušel já, tak na hudbu/TV byl lepší https://www.mall.cz/domaci-kino-soundba ... dkQAvD_BwE než alternativy ze subáčem vedle...

Tam byl tuc tuc subáč, velká díra místo středů a pak výšky...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 9. 2019 13:44

Jenomže třeba tazatel total.science nechce ani moc řešit kabeláž a další komponenty.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 24. 9. 2019 12:00

U stereo receiveru a sloupů žádná velká kabeláž není.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod total.science 4. 10. 2019 11:31

tak nakonec jsem se podle recenzi a po dlouhym vybirani rozhodl koupit soundbar samsung q60r a jsem spokojen :)
diky za rady :) na hudbu je znat, ze zvuk je trochu slabsi, ale na filmy to je pecka. neprekazi to nikde, slo to snadno zapojit, proste pro nas perfektni reseni :)
total.science
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 10. 2019 14:52

Happy End :)
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod PedroZV 4. 10. 2019 17:53

aj ja som zobral q60r, aktuálne super cena v mall cez kupón 230€. Akurát chcem ešte dokúpiť zadné bezdrôtové repro 8500s a bude to komplet :)
PedroZV
Junior