Android TV box

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pirek.jan 15. 9. 2019 13:22

Dobrý den,

Chystám se na koupi Android TV boxu. Hlavním důvodem je Kodi. Tv je 4 roky starý Samsung. Uvítal bych i plynulé přehrávání 4k (net mám 300mb)

Uvažuji nad
1. Xiaomi Mi TV Box S EU
2. OSMC Vero 4K+
3. Nvidia schield

Jde mi jen o kodi. Hry na tom hrát nechci. Ta Nvidia mi vzhledem k mým požadavkům přijde naprosto zbytečná (a dva roky stará). Budu samozřejmě velmi rád za vaše postřehy, případně jiné kandidáty.

Poradíte mi? Předem děkuji za reakce.
Naposledy upravil pirek.jan dne 15. 9. 2019 13:37, celkově upraveno 1
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 9. 2019 13:37

Ak chces bezproblemovy box, za mna ten Vero 4K+, slubena podpora na 4 roky tiez nie je na zahodenie. NVidia je najvykonnejsia, ale su tam nejake problemy s frekvenciami, podrobnosti som neskumal. Mam aj Xiaomi Box v spalni, za tu cenu fajn, ale obcas to hnevalo, najma ked sa nepodaril update, aktualne to uz nesledujem, sluzi len na serialy a bezi na nom len to Kodi s autostartom po spusteni. Ak sa rozhodnes pre ten Xiaomi, kup si pripadne aj USB LAN adapter, 4K pri wifi trha obraz. Ale to niekedy trha aj pri kabli a pri rychlosti, ktoru mas, niektore filmy treba pre istotu dopredu stiahnut.
Kukni aj sem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pirek.jan 15. 9. 2019 14:44

Díky za reakci.
Co říkáte na
- Tesla MediaBox X700 Pro?
- Sencor SMP 5004PRO
- Tesla MediaBox QX4

Asi hledám nejlepší poměr cena / výkon. Bude to pro juniora do pokojíku.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 9. 2019 16:11

Pozri sa na Formuler Z8.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marlo79 15. 9. 2019 21:31

Odroid n2
Marlo79
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 16. 9. 2019 06:36

hoj, shield přechroustá naprosto vše. Ale teprve teď jsem si všiml že hledáš poměr cena / výkon, takže sorry za OT.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paveljr 16. 9. 2019 08:46

Nechápu masochisty, kteří si koupí nějaké šílené čínské herky a pak mají nervy se s tím mordovat... Prostě kup Nvidii shield a budeš si jen klidně přehrávat co tě napadně s výbornou podporou od výrobce...
SONY 65XE9305
Sony DN1080 receiver
Paveljr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ligo 16. 9. 2019 09:18

No ja používam Beelink gti1 ulimate mám ho zhruba 2 roky a som s nm nad mieru spokojný ešte sa nestalo ze by niečo neprehral a používam ho čisto na Kodi. Pomer cena výkon 100%
https://www.lupa.cz/clanky/set-top-boxy ... -ultimate/
Ligo
Junior

Odeslat příspěvekod orlov 16. 9. 2019 09:50

Najväčším problémom týchto TV boxov je Android, kvalitnejšie video na nich seká. Výnimkou sú kvalitnejšie, ale aj drahšie zariadenia ako spomínaný Nvidia Schield . Ak ide len o KODI, tak výbornou alternatívou je kúpiť lacný čínsky TV box a nainštalovať tam CoreELEC, čo je minimálny OS na báze Linuxu, vytvorený len pre KODI. Krabička s týmto OS je neskutočne svižná. Ja používam už dva roky X96 za 38 EUR a som spokojný. Prehrávam na tom hudbu, filmy UHD s HDR a aj internetové rádia.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 18. 9. 2019 06:44

Moc děkuji všem za postřehy. Nově ještě bude využívat na Horizon go v kombinaci s klávesnicí. U těch neznámých výrobců mám trochu strach. Nemusím to úplně drtit na korunu. Myslíte, že to Xiaomi je dobrý poměr cena/výkon? (Cca 2tis).
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 18. 9. 2019 06:56

Jestli správně koukám, tak ten xiaomi TV box NEMÁ! RJ45 konektor. Já bych něco takového nechtěl. Kabel je kabel. Druhá věc je, jak si to poradí s 4K videem ve vysokém bitrate.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pirek.jan 18. 9. 2019 07:01

Ta TV je v dětském pokoji a je full hd 50 palců. 4k nevyuziji.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 18. 9. 2019 08:34

shamp1x Bohuzel nema, ale da se tam pripojit USB sitovka.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 19. 9. 2019 08:55

orlov píše:Najväčším problémom týchto TV boxov je Android, kvalitnejšie video na nich seká. Výnimkou sú kvalitnejšie, ale aj drahšie zariadenia ako spomínaný Nvidia Schield . Ak ide len o KODI, tak výbornou alternatívou je kúpiť lacný čínsky TV box a nainštalovať tam CoreELEC, čo je minimálny OS na báze Linuxu, vytvorený len pre KODI. Krabička s týmto OS je neskutočne svižná. Ja používam už dva roky X96 za 38 EUR a som spokojný. Prehrávam na tom hudbu, filmy UHD s HDR a aj internetové rádia.


Prosim Te muzes mi napsat presne oznaceni toho x96 android tv boxu? Na netu jsem nasel za cca 1500kc jen s 2gb RAM coz mi prijde na 4k HDR filmy malo.?.
Chci mit ucelovy android box pro Kodi (+cinema stream, +ceskou extraligu, v podstate par aplikaci z repozitare v kodi)
Mas i nejaky overeny navod jak do android boxu pak naonstalovat ten CoreELEC system pokud je zpusobily na me potreby co vyse popisuju?
Diky moc

Mimochodem nevite nekdo, zda nejaka nova verze O2tv boxu neumi do sebe nahrat Kodi? Nekde jsem pred pul rokem zachytil, ze se to jiz nejakou dobu chysta, ale nic moc jsem nenasel. Mam totiz o2tv nejaky stary box, tak bych vymenou za novy zabil dve mouchy jednou ranou a nemel ovladac a krabicku navic. Diky!
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PedroZV 19. 9. 2019 12:01

Ja som kupoval Mecool KM9 Pro Deluxe 4/32GB, ma to AndroidTV 9.0 (Google certifikácia) . Je to silnejsia krabicka ako XIaomi Mi Box za podobnu cenu. Pouzivam ho kratko, primarne na kodi, zatial vsetko OK, skusal som aj 4K HDR, stiha aj na wifi, ma to aj 5ghz. Nepodarilo sa mi nastavit spravne HDMI CEC, zapnianie/vypynanie spoli z TV, ale ovladanie boxu s ovladacom od televizora funguje pekne.

porovnavacia tabulka android boxov s google certifikaciou https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comm ... son_table/

Lacným boxom s obyčajným androidom sa vyhni. Dovodov je viac, neprisposobene pre TV, nemoznost ovladania klasickym ovladacom, nutnost pripojis mys / ovladac airmouse, nemusi podporavat plne rozlisenia, atd..
PedroZV
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků