televize 43" do 20 000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod droly 15. 9. 2019 18:15

Po dlouhém hledání televize o uhlopřičce 40", protože není místo ve vestavěné skříní, jste mě zde přesvědčili
že 40" je docela problém s kvalitou i dost velké připlácení.Nakonec jsem dnes zašel za truhlářem a ten problém vyřeší vyfrezovanim drážek do postraních stěn.Rozměr skříně je 94 cm a vyfrezovanim se dostaneme na 98cm.
Televize 43" má šíři 97 cm tak to tam pujde.Rámeček televizi je 15mm tak obraz zustane videt.

Takže jakou televizi o 43" ??
Rychlost pohybu bez trhání,sport,film nebudou se hrát žadne hry.
IPS nebo VA je mi asi jedno.
Samsung a Philips moc ne.
LQ nebo Sony?

Děkuji
droly
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 15. 9. 2019 22:53

Dobrý den, vycházejte z tabulky na rtings.com:
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/ ... 42-43-inch
Nejlepší TV v 43" je Samsung qe43g60 ( VA panel), čož je QLED:
https://www.alza.cz//43-samsung-qe43q60 ... =skl1_(PLA)+-+Alza_Televize_~25055204~#recenze
Pokud dáváte přednost širším pozorovacím úhlům ( ze svých zkušeností - hodně lidí, především starších, upřednostňuje širší úhly) volte třeba:
https://www.alza.cz/43-lg-43um7390plc-d ... ~92910976~
Já bych snesl obě. Doma mám TV s VA panelem i s IPS ( 100 Hz , vyšší model s lokálním stmíváním) a s oběma jsem spokojený, vcelku v mém prostředí ( mírně osvětlená místnost, kde lze i číst) nerozeznám v zobrazení černé IPS a VA. V úplné tmě je IPS středně šedá, VA je tmavě šedá. Při mém osvětlení se mi obě jeví černé. Ale nejsem na to moc citlivý, ve světě kolem nás moc skutečně černé není a současné filmy mě moc nezajímají. Takže volba je na Vás, vycházejte z výsledků testu v dané tabulce, pokud neumíte dobře anglicky, použijte překladač integrovaný do google chrome. A nemusíte dlouho vybírat, žádná ideální TV neexistuje a skutečně kvalitativní skok začíná až na 55".
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 9. 2019 06:32

IPS nebo VA je ti jedno? Z pohledu kvality obrazu by ti to neměl bejt jedno.
Když vybíráš kolo, taky je ti jedno, jestli to bude horský kolo nebo silniční kolo? Když vybíráš auto, je ti jedno, jestli je to benzín, diesel nebo elektro? Málokdo preferuje úhly před kvalitou, ale vždy je to na konkrétním člověku a požadavcích. Vědomě lidi berou radši VA, když znají výhody a nevýhody obou technologií.

QE43Q60 . Rozpočet je dobrej. Záleží na požadavcích, ale ta Q60 je v tom rozměru v mnohých dispciplínách nejlepší (pochopitelně ne ve všech, to žádná telka). Když si vezmeš s sebou do prodejny flešku s různými nahrávkami (sport, film), tak zřejmě pochopíš proč.
Třeba aj viz rtings, jak psal Kutil.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod droly 16. 9. 2019 08:44

Ano je mi opravdu jedno jaky to bude mit panel , když jsem amater a chci od televize hlavne obraz.
To same auto nepotrebuji, aby jelo 300 km, a melo drahe nahradni dily.
Chci aby me dovezlo bez velkych poruch.

Jak procitam ruzne testy Samsungu QE43Q60 se asi povedl husarsky kousek za malo penez hodne muziky v teto uhlopřicce.Když porovnam Panasonica 800E ZA 16000 Kč.Je to skok mílový.
Škoda snad podpora AVI že není .Jinak ted pockam az zacnou slevy.
droly
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 9. 2019 09:49

Právě obraz je primárně určován panelem

-- 16. 9. 2019 10:51 --

Čekat nemusíš, už teď se dá za 16k rovných sehnat :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod droly 16. 9. 2019 10:04

Proto jsem na tomto forum, aby me zdejší odborníci nasměrovali, a jinak víme jak to vypadá v prodejnách když potřebuji poradit ;-) .
Jsem rád, že se mi podaří s truhlářem zvětšit prostor pro 43'' .
Ješte jsem se díval jak velky je rozdim mezi LQ UM 7390 a Samsungem QE43Q60.A asi ten Samsung je uplne jinde i rychlosti pohybu.
droly
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 9. 2019 12:58

V ostrosti pohybu asi nijak dramatický rozdíl nebude, ta UM73 v této disciplíně na tom nebude asi špatně. Kde ale na tom bude pravděpodobně mizerně budou klasické disciplíny, kde IPS propadá -tj. podání černé, flekatost podsvícení, nebude to mít kule kvůli slabšímu kontrastu, jas tam nebude zrovna top, protože je to základní model.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 16. 9. 2019 15:08

Ty testy QEQ60 berte trochu s rezervou, protože verze 43" je jenom 50 Hz, teprve až verze 55" a větší jsou 100 Hz ( tedy viditelně lepší ostrost pohybu ), viz. třeba :
viewtopic.php?f=1703&t=1298485&st=0&sk=t&sd=a
Třeba u mě je 100 Hz LG IPS pro sledování sportu znatelně lepší než 50 Hz Philips VA.
Kutil71
Mírně pokročilý