Barevné přechody v zobrazení u nových TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dede 17. 9. 2019 20:36

Chlapi,

dneska jsem se byl v Datartu podívat na televize, které mám ve výběru a dost mě zarazila jedna věc.
Pokud nebylo puštěné vyladěné demo daného výrobce, byl obraz otřesný. Měli tam půštěné upoutávky na nové filmy, nevím jaká to byla kvalita, ale jakákoliv barva nebyla čistá a barevné přechody byly z fleků příbuzných barev. Nejhorší byla pleťovka a pak velké plochy, třeba trávník.
Zkoušel jsem koukat i z větších vzdáleností, ale stejně je to hodně vidět.

To je normální?

Máme teď 30" monitor místo televize a ať tam pustím cokoliv, tak barvy jsou vždy čisté, bez hrubých přechodů.
Jestli investuju 30tis. do nové bedny a ona bude mít horší obraz, tak kde je ten pokrok. :(

Díky
dede
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 9. 2019 21:05

Vždy záleží na zdroji signálu a pokud je to přes anténu vzduchem , možná STB tak se ani nedivím ,špatná kvalita drátů, rozbočovačů apod.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 17. 9. 2019 22:41

Dobrý den, vyzkoušejte třeba amatérské nahrávky z kamery a pak hodnoťte:
https://uloz.to/file/D4dVP7QI6vrk/kamer ... hc-vx1-zip
Samozřejmě i HD vysílání v DVB-T2 je většinou kvalitní, vyzkoušejte třeba jistotu - předpověď počasí na ČT1 v 18:55. Co záběr ze studia, to ostrá pohlednice a to i u TV za 10 tisíc.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 18. 9. 2019 08:56

Jestli to spíš nebude profilem obrazu. Když jsem byl vybírat telku, na "standard" obrazový profil nebyla koukatelná žádná, vypálené pastelové barvy a kontrast vyhoněný na maximum.
Tím bych asi začal, např. na Hisense není koukatelný jiný profil než Cinema night.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 9. 2019 09:18

Blbý nastavení, blbý zdroj signálu - viděl jsem třeba, že tam pouští ze společného rozvodu něco přes cinche, nebo jak se tomu říká
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 9. 2019 12:29

Taky zobrazovadlo který svítí 12-14 hodin denně a padá na prach a mastnota, po půl roce je leda na vyhození.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků