Philips 58PUS7304 - přehrávání 4K videa

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod error2000 21. 9. 2019 07:32

Ahoj. Neviem ci som to zaradil do spravnej kategorie, ale mam niekolko otazok a problemov. Kupil som 4K TV Philips 58PUS7304 a za nic na svete niesom schopny prehrat plynule 4K video ci uz pustit primo z pocitaca, alebo cez TV.

Vstavany TV prehravac je tragedia, neprehraje nic. VLC v TV funguje iba na 1080p, pokial pustim zo siete 4K tak to trha + v nastaveni obrazu sa to vobec netvari HDR (ale podla kvality viem, ze to ide 4K). Kodi neviem nastavit, na PC mam mediaserver, VLC sa pripoji bez problemov, KODI ho ani nevidi.

Pokial dam v PC vyslat subor do TV tak to vypise, ze subor je poskodeny a nejde ho prehrat.

PC mam prepojene cez HDMI s TV (kupil som kabel HDMI 2.0). Ak pustim cez VLC dajme tomu ako vcera 50gb 4k rip tak VLC to absolutne nezvlada a seka, nepomaha ani GPU akceleracia. Skusal som aj MPHC + k-lite codec pack, ale podla obrazu sudim, ze to do TV pusta ako fullhd a preto to ide plynulo.

Dalsia vec je HDR. Pokial vo WIN aktivujem na TV HDR obraz je totalne presvetleny. V tom pripade TV tvrdi, ze vsetko je HDR co ide z PC, ak to je deaktivovane TV tvrdi, ze nic nieje HDR.

Podotknem, ze mam hodne vykonne PC, takze tam problem urcite nebude (rzyen 1600/16gb ram/vega 56).

Som koncoch. Nejaky rady a tipy?
Naposledy upravil Nick Cave dne 21. 9. 2019 09:03, celkově upraveno 3
Důvod: upraven název tématu na přesnější
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod pafes 21. 9. 2019 09:36

Já jsem měl 43PUS7303 a choval se tak divně, že jsem ho vrátil. Přes USB a DLNA nedokázal plynule přehrát film 24 fps, soudím, že nepřepnul snímkovou frekvenci obrazovky na 24 Hz. Nepomohlo ani nainstalování Kodi, kde přepínání frekvence obrazovky taky nefungovalo. HDR video z YT nedetekoval jako HDR. Signál z PC přes HDMI při frekvencích 23,24,25,50 Hz detekoval jako HDR (aniž jsem tam přehrával video) a automaticky přepínal nastavení HDMI na rozšířené a obraz byl přesvětlený. Měl jsem současně i základní model 43PUS6523, který přes USB i DLNA přehrával 24 fps filmy plynule, HDR videa z YT rovněž detekoval korektně. PC mám slabý (Athlon 200 GE), 4K/30 FPS videa jen stažená z YT, ale přehraje je plynule, i když už je to na něj docela hodně.
pafes
Junior

Odeslat příspěvekod error2000 21. 9. 2019 10:12

Dik za info. TV urcite vratim, na toto nemam nervy. Od TV za 20000kc som cakal teda o hodne viac.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 21. 9. 2019 10:44

Dobrý den, no vidíte, já jsem v úterý v prodejně testoval 43PUS7304 a test dopadl výborně:

"Dobrý den, dnes jsem byl s fleškou v prodejně a necelou hodinu jsem zkoušel 43" Philips 7304 se zaměřením na dopočet snímků, takže shrnutí: TV kvalitně interpoluje 24p, 25p, 30p ( obraz plynulý s minimem artefaktů). Jinak celkově obraz velmi kvalitní, výborné pleťovky, ostrost výborná. Zkoušel jsem třeba fotbal, jednak vlastní nahrávky ve 4K a FHD a starší nahrávky z ČT sport, bez problému. Nahrávky ve 4K vynikající, množství detailů mě až překvapilo. Jediná slabina - rozmazávání obrazu při rychlém pohybu, což odpovídá 50 Hz TV. Celkově se mi TV velmi líbila a klidně ji můžu doporučit, byť by to chtělo podrobnější testování v domácích podmínkách.
Ukázky nahrávek z 4K kamery ( 4K a FHD):
https://uloz.to/file/D4dVP7QI6vrk/kamer ... hc-vx1-zip"

Nemáte nějaký problém s obvodem pro dopočet snímků, u dřívějších modelů to někdy zlobilo,vyzkoušejte interpolaci vypnout a po několika minutách zapnout na plynulý, třeba se chytne.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pafes 21. 9. 2019 12:31

V mém případě šlo o poslední předváděcí kus za 9000 Kč, který nebylo za co vyměnit, jedině ho nechat zkontrolovat v servisu, ale další nepříjemné vlastnosti mě od toho odradily.
pafes
Junior

Odeslat příspěvekod thomas28 21. 9. 2019 15:03

Jak máš nastaven HDMI, měly by tam být volby.
https://youtu.be/7NY75VV_Lq0

Ps. Mam lepší zkušenosti s MX player než VNC
Nebo v PC nastavit Plex server a přehrávat v TV.

https://centerko.cz/index.php/news/67-p ... -v-windows
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod xmenx201 22. 9. 2019 07:32

Ahoj ono taky hodně záleží na kodování toho ripu i v tom může být problém,vyzkoušel bych i jiné ripy.Jinak panel má TV lesklý nebo matný?
xmenx201
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků