Hisense H50U7B vs Samsung 49RU8002 (rozstrel)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod C3llario 23. 9. 2019 15:43

Ahojte, vyberam si novu 50" TV s VA panelom (pozerat sa na nu budeme "priamo" z cca 2.8m).
Na TV chcem primarne pripajat Android Box s KODI, PS4 a TV signal z Telekom Magio boxu.
Po dlhom rozhodovani, kedy som povodne chcel Android TV (aby som nemusel mat externe zariadenie pre KODI) a mal som vybratu Phillips 50PUS7304, som sa nakoniec rozhodol pre tieto dva TV:

Hisense H50U7B:
+Cena, lokalne stmievanie (16 zonovy local diming), podpora Dolby Vision, 5GHz WiFi
-neznama znacka pre mna, vyssi input lag (uvadzany je cca 50ms), nepodporuje niektore audio/video formaty
Cena: cca 500e (10.500Kc)

Samsung 49RU8002:
+Tizen OS sa mi paci (mam ho doma u otca na inom TV), herny mod s nizkym imput lagom, HDR10+, podporuje viac A-V formatov
-nema 5GHz WiFi resp. ac (len b/g/n), nevyhovuje mi moc ten maly "simple" remote controller
Cena: cca 600e (13.000Kc)

Porovnanie oboch TV:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/3584c352f

Oba TV su viacmenej rovnake (50Hz 8bit panel, edge led podsvietenie, svizny OS, pocet portov, etc...), rozdiel v cene je zhruba 100E (2600Kc), akurat na ten Hisense nie je este moc recenzi pre model U7B, iba pre minulorocny modle U7A, s ktorym vacsina ludi po spravnom nastaveni je spokojna. Nenajde sa niekto, kto by mal skusenosti aj s tohtorocnym modelom U7B? :-)

Za akekolvek nazory pre a proti budem rad ;-)
C3llario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 23. 9. 2019 18:15

Čerstvou recenzi Hisense U7B máš tady: https://www.avforums.com/reviews/hisens ... view.16513
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C3llario 25. 9. 2019 13:20

Dakujem, podla recenzie to vyzera zaujimavo :-)

Nakoniec som predsalen zhodnotil, ze na moju pozorvaciu vzdialenost, bude lepsia 55" TV.
Ten Hisense v 55" je stale "len" 50Hz, ale Samsung ponuka uz 100Hz panel.

Preto uvazujem o 55RU8002 ako o halvnom kandidatovy. Taktiez ma zaujala vyssia verzia toho Hisense 55HU8B, ale tam uz narastla cena na vyssiu, ako je ten RU8002.
Nasiel som este jeden zaujimavy kusok od Panasonic 58GX810E, ktory ma funkcie, ktore sa mi pacili na Hisense (dolby vision, wifi, local dimming), ale stale je to "len" 50Hz panel.

Moja otazka, ako velmi je pozorovatelny rozdiel v sporte/hrach (sport prevazne F1 a hravam racingovky, nie strielacky) na 50Hz vs. 100Hz panely? Oplati sa priplatit do rychlejsieho 100Hz panelu u Samsungu (aktualne viem ten Panasonic kupit v zlave o 50E lacnejsie, ako spominany Samsung), oproti (pre mna osobne) lepsimi funkciami vybavenemu Panasonicu?
C3llario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 25. 9. 2019 21:31

50hz nemusí bejt hendikep pro sport. Osobně nesnášim dopočty, takže nechci sledovat trojitej nebo naopak mizící puk u 100hz se zapnutou interpolací, a tak u 100hz ji vypnu a jsem na tom velmi podobně, jako kdybych měl 50hz, která už ten 50hz signál (sport) nedokáže interpolovat. Je to sice rozmazanější, ale zase je ten obraz bez chyb způsobených tím dopočítáváním umělých mezisnímků.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 9. 2019 10:31

Tam jde pak spíš o rychlost odezvy toho panelu. Třeba co mám Samsung tak na filmy, seriály je to úplně v pohodě (neostrost pohybu je už ve zdroji), ale sporty to pravda poněkud maže. Takže spíš než 100Hz vs. 50Hz to tam bude o té odezvě.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PedroZV 26. 9. 2019 12:01

Za splnenie urcitych podmienok vies kupit na mall UE55RU8002 za 540€
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod C3llario 26. 9. 2019 12:50

stormborec píše:Tam jde pak spíš o rychlost odezvy toho panelu. Třeba co mám Samsung tak na filmy, seriály je to úplně v pohodě (neostrost pohybu je už ve zdroji), ale sporty to pravda poněkud maže. Takže spíš než 100Hz vs. 50Hz to tam bude o té odezvě.

Ano, ale to asi inak ako ked tam zapnem konzolu, pustim signal nezistim z citania a tehcnickych specifikacii.
Idem na vikend k rodicom, kde mame 2rocneho 50Hz Samsunga, ale len "full HD", skusim si to otestovat aspon zhruba na nom.

PedroZV píše:Za splnenie urcitych podmienok vies kupit na mall UE55RU8002 za 540€

Dakujem za info, pozriem sa na to ... kazdopadne viem si to zohant v inom "elektre" za este o kusok menej, na zamestnanecku zlavu (kazdy s tychto TV).
C3llario
Kolemjdoucí