Samsung UE55RU8002 nebo Phillips 55PUS7303

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod name66 23. 9. 2019 18:17

Dobrý den, prosím o radu vybírám prakticky svou první TV, volím mezi Samsung UE55RU8002 (z mallu se slevovým kodem, jak jsem se zde dozvěděl se dá sehnat za 14tis) a Phillips 55PUS7303 ( tu mohu mit prakticky novou od znameho za 11tis). U samsungu mě láká ovladač ( měl jsem moznost obdobný již zkusit, + by to měl být 120hz panel ?). U Phillipsu ledky ( nadruhou stranu ty si muzu vymyslet i u samsungu) + o něco nižší cena.

myslite že má cenu připlatit za samsung ? Bude obrazově lepší ? Děkuji moc za radu
name66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daly90 23. 9. 2019 19:36

Skoro bych tu viděl i víc rozdílu. Ideálně se na obě někde podívat a podle toho rozhodnout. Samsung proti Philipsu vytáhne 100Hz panel ( samo o sobě to nic neznamená ) a vyšší kontrast. U Philipsu ambilight, ten se externě řeší trochu složitěji ( ambilight je kompletně řízen obrazem, zatímco led pásky pojedou trvale jednou barvou ). Paradoxně mi u Philipsu přijde o chlup lepší přepočet obrazu a z nějakého důvodu nekmitají drobné textury ( vidět je to u pomalejších posunů např. přes záběr velkoměsta, tmavá okna proti světlým stěnám ).

Technicky to Samsung vyhraje, důležitý je ale samotný dojem z obrazu.

Za zmínku stojí ještě rozdíl operačního systému ( Android umí Kodi ).
Daly90
Junior