Jak propojit projektor s plátnem?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod felagund 1. 10. 2019 00:02

Mám plátno (Spectrum Electric150H od Elite screens) , které má RJ-45 port na automatický výsuv dle signálů z projektoru. Jenže můj projektor (LG PF1500G) žádný takový výstup nemá. Dá se nějak dosáhnout toho, abych jedním tlačítkem mohl zapnout projektor i plátno? Projektor má nastavení, že se zapne hned po zapojení do sítě. Mám teda ideu mít ho zapojené do zásvuky, která by byla za vypínačem, kterým bych tedy projekrot ovládal. Bylo by možné z toho nějakým způsobem vést signál do toho plátna (které je ale jen 12V)? A fungovalo by, pokud bych pak vypínač vypnul, že by plátno zajelo zpět? Nebo by to šlo udělat ještě nějak jinak?
felagund
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 10. 2019 06:16

Přes univerzální programovatelné dálkové ovládání by to nešlo? Nastavit makro na spouštění projektoru a zároveň plátna jedním tlačítkem?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bonny.F 1. 10. 2019 07:48

Ahoj,
mám taky plátno od Elite screens s konektorem RJ-45, někdě psali že to ovládá 12V a někde jsem četl 5-12V.
Propojil jsem projektor s plátnem přes kabel USB - RJ-45 který jsem si udělal. USB dává 5V a pořád to zatím funguje.
Bonny.F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod felagund 1. 10. 2019 10:35

AD dálkové ovládání: já zapomněl zmínit, žen nenávidím dálkové ovládání a celé se to snažím mít nastavené tak, abych mohlo zůstat v krabici, zatím se to daří.

Bonny, to zní slibně. A to je normální USB port, ze kterého má teoreticky projektor přehrávat obsah, a funguje to tak, že když se zapne projektor, spustí se plátno a když se vypne, plátno se vytáhne? To jdu asi googlit videa, jak udělat USB-RJ45 kabel:-).
felagund
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bonny.F 1. 10. 2019 11:00

Jj, přesně tak to funguje. Klasický USB, našel jsem starou myš, vzal si USB kabel a připojil jen napájení a na druhý konec jsem pridělal konektor RJ-45 ale teď nevím jak byl zapojen.
Zapneš projektor, do USB portu ti půjde napetí a plátno vyjede, projektor vypneš a plátno zajede :)
Bonny.F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarVer82 1. 10. 2019 11:06

Pres usb nevim, ale pokud mas na projektoru dirku na 3.5 jack oznacenou trigger out, tak to pujde pres ni...
Jde to bycejnym dvouzilakem a v schematu mas kde co zapojit...
Chystam se na to taky uz dlooouho, jen ne a ne se k tomu dokopat :-)
Přílohy
6c931c62e303c9900335e8215ff5ace3.png
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod felagund 1. 10. 2019 11:33

Díky moc za to schéma, to odpovídá na dotaz, jak to mám nakrimpovat do toho RJ-45. Na projektoru 3.5 jack nemám (to má AVR se subwooferem, ale AVR s plátnem mít synchronizované nechci, někdy jen něco poslouchám), ale přes to USB, jak říká Bonny.F, to snad půjde, teď jen někde sehnat krimpovací klště na RJ-45:-).

Dle vygooglené specifikace by z USB červený (5v plus) kabel na 4. pozici v RJ-45 konektoru a černý (uzemňovací) na 6. pozici v RJ konektoru, přičemž první pozice je ta nejvíc vlevo když se člověk dívá na konektor seshora a konektor má takovou tu zajišťovací páčku nahoře a piny dole (takže opačně než na té fotce výše).

Jenom jsem teď rozřízl dva USB kabely co mám připravené na vyhození a jeden má jeden hnědý kabel a tři bílé, tak doufám že narazím na kabel, kde to bude barevně odlišené :-D.
felagund
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod felagund 6. 10. 2019 23:18

Tak to funguje, jen teda když zapnu projektor, tak se plátno nejdříve asi z osminy vysune, pak se zase zasune a pak se teprve vysune komplet. Myslím že je to tím, že projektor při startu pustí proud od USB konektoru, pak ho na chvíli vypojí a zapojí ho až po pár vteřinách. Není to asi nic proti ničemu (jen se tedy ojíždí motory v plátnu), ale kdyby někoho napadlo, jak se toho zbavit, tak se zlobit nebudu, mně nic nenapadá.
felagund
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků