TV 55''na filmy, hry do 30k. Oled, qled či něco jiného

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Prcek9000 8. 10. 2019 10:44

Zdravím, chtěl bych se poradit, už měsíc projíždím fóra při výběru Tv. Oled vs. Qled, nebo něco jiného ? Chtěl bych radu od lidí co se v tom vyznají. Už asi 5 let máme doma LEDku Sony. Teď si chci udělat radost a koupit pořádnou Tv do obýváku. Hodně váhám a nerad bych při výběru šlápl vedle. Nároky na Tv jsou tyhle:
Vzdálenost od Tv cca 2,30m
Playstation 4 a 4k rozlišení
Rád sleduju filmy v největší kvalitě, často to jsou komedie, sci-fi a akční.
Hodně koukám na sportovní kanály.
Prostě když už sednu k TV, cékám že si to užiju.
Cena do 30k, strop 35k
Vím že Oled a Qled je vesměs jiná technologie a nebo jestli ještě nezkusit něco jiného ? Rád bych Sony ale co se týče Oled, málo kdy spadnou pod hranici 40k. Nebo Samsung, LG, Philips a Panasonic.
Tv bych chtěl mít aspoň na 5let minimálně. Mám rád jemný obraz plný barev.
To je asi snad vše.
Prosím o radu, k těm parametrům co jsem sepsal, co mi poradite ? Jakou technologii vybrat i třebas rovnou Tv.
Děkuju moc za Vaše odpovědi.
S pozdravem Pešek
Naposledy upravil Prcek9000 dne 8. 10. 2019 11:33, celkově upraveno 1
Prcek9000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2019 13:07

U her záleží co a jak moc, jak dlouho a jak často. OLEDům statické scény nemusejí dělat dobře.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 8. 10. 2019 13:23

Je to u OLEDu horší než u plazem? Mám cca 10 let starou, ještě HD ready plazmu Panasonic TX-P50X10E a při mém využívání (TV, IPTV, PS) není po vypalování (z mého pohledu) ani stopa. Dá se předpokládat, že u OLED bych na tom měl být podobně či stejně?
srato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek9000 8. 10. 2019 13:36

Vesměs sportovní a závodní hry a hraním her v týdnu zabiju cca 7h. A co se týče kanálu v Tv jako jsou české kanály, to se pořád střídá, takže S tím by snad problém být nemusel.
Prcek9000
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků