Vyber TV 55” - 65” PS4, sport, 800 - 1000€

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rastiksvk 13. 10. 2019 10:03

Zdravim potreboval by som radu pri vybere TV nakolko sa v tom velmi nevyznam ... Pokukujem po 55 tv mozno 65” , vzdielenost od TV mam 2,5 m .. ide mi o obraz cez Telekom optiku .. hlavne sport pripadne sledovanie NHL TV cez TV ... taktiez na hranie cez ps4 buducnost ps5 na hranie NHL nakolko nic ine nehram ... Rozmyslam medzi Sony alebo LG ... Po skusenosti so Samsung uz nemam o tuto znacku zaujem nakolko 4,5 rocna TV dosluzila a oprava co sa tyka ceny nema zmysel . Este aby som uviedol cena novej tv 800€ . Kedze sa v TV velmi nevyznam a na trhu ich je strasne vela a nechcem sa nechat odrbat predajcami tak sa obraciam na vas “profikov” o pomoc pri vybere . Dakujem za kazdu radu :-)
Naposledy upravil Nick Cave dne 13. 10. 2019 15:45, celkově upraveno 3
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
Rastiksvk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 10. 2019 13:36

To, že kixnul Samsung, tak se to může stát i jakékoliv jiné značce.
Pokud ale Samsung nechceš, tak ber aspoň VA panel, aby byl kvalitní.
Sony a LG mají IPS v dané cenové hladině. Od Sony je letos šikovná až XG9505 a ta je mimo rozpočet. LG má taky IPS v daných velikostech a cenách.
Vyber třeba TCL 55EC780, případně 65EC780, jakmile vyjde (v brzké době) na trhu. Vypadá to velice slibně. Rozhodně lépe než LG IPS a Sony IPS.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 13. 10. 2019 14:22

Na Alze už ten TCL je. Panasonic GX800, Hisense U8B taky dobré.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rastiksvk 13. 10. 2019 14:42

V com je iny VA panel ? Nechapem tomu :) Pripadne pridat este 200€ do rozpoctu viem len nech ten obraz stoji zabtie peniaze .. TCL znacku nepoznam vobec :D A jasne odisla samsung mozno som jeden z mala len ma to troska odradza
Rastiksvk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 10. 2019 15:31

kvok: máš recht, ale jen 55". Na 65" se ještě čeká. Není tam ale "očíčko", takže na žádný pobočce nemaj vystavenou k vyzkoušení zatím.
Celkově je z toho cejtit super poměr cena/výkon v té cenové kategorii.
TCL je #2 celosvětově a #1 v Severní Americe (v kusech). Samsung je celosvětově #1 v kusech i hodnotě a v US #2 v kusech a #1 v hodnotě. Znamená to, že Samsung je leader a zaměřuje se na premium segment, kdežto TCL roste na základnější modelech, kde nabízí cena/výkon a do premium segmentu teprve proniká.
Pokud bys vzal Samsung na milost, tak v té kategorii q60 v 55" nebo ru8002 v 65" - na hraní šikovný.

V rámci LCD LED jsou 2 směry. Jeden je VA a druhý je IPS. Tam, kde jeden je silný, tak druhý je slabý a naopak.

IPS má dobrou stálost barev i z boku, ale vědomě si ho domů lidi moc nekupujou, protože má horší podání černé barvy, slabší kontrast než VA, má tendenci flekatět (podsvícení nerovnoměrné).
VA je zase barevně chabé z boku -vybledlost. Z příma a nebo z malých úhlů naopak obrazovou kvalitou vyniká.
Málokdo by vědomě preferoval lepší úhly před lepší kvalitou.
Lepší obojí najednou má pak OLED, ale ten zase má jinde slabiny. Nic prostě není perfektní.
Nechci tlačit 65", ale osobně koukám tak cca 2,2m na 65" a ještě si ji třeba na film vysunuju od zdi o 0,5m (tak, jak držák dovolí). Už bych bral 75/77", ale neplánuju tolik peněz vysolit za TV. Takže vlastně 65" tlačím. 55" ti už druhej den doma bude připadat malá, věř mi :)

-- 13. 10. 2019 16:38 --

Panasonic letos má taky VA. Obrazově taky fajn. Hisense taky VA. Osobně bych ale nepreferoval jejich systémy - připadá mi to jak z devadesátejch let (subjektivní názor).
Tizen systém od Samsungu je pro TV diváka dle mého parádní. Android TV je zas ideální cestou pro multimediálního fandu a toho, kdo si to chce všelijak potunit a hlavně pro toho, kdo chce používat KODI (já). Sám jsem si TV vybíral takovou, aby měla Android a Kodi rovnou v sobě, abych nemusel připojovat krabičku nějakou.
Ve finále to ale v požadavcích přimo nevidím, nicméně NHL streamy se přes Kodi taky dají vyřešit :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rastiksvk 13. 10. 2019 22:56

Tak na sledovanie NHL mam predplatne kazdy rok cez NHL TV co super vysoka kvalita obrazu atd ... akurat na starej samsung mi to cez priehladac neslo casom vobec spustit neviem v com bol problem ... treba tie kodeki mat aj ked ides cez priehladac na TV stranku a tak sa prihlasis ? Co sa tyka TV na nuu pozeram vzdy iba priamo a este som zabudol dodat ze mam vedla nej okno od severnej strany cize svetlo dnu ide ale slnko nikdy ...no tazka to dilema vybrat tv .. a co sa tyka este pripojenia playstation... ktora bude mat mensi input lag?
Rastiksvk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 10. 2019 14:55

V této ceně Hisense H55U8B (VA, 120 Hz)- ipnut lag 50ms, Panasonic 58GX800 (VA, 60 Hz) - zatím se uvádí méně než 30ms, pro TCL (VA, 60Hz) zatím údaj nedostupný.
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tiberi 14. 10. 2019 16:03

i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 14. 10. 2019 17:53

tiberi: řeč je tady o radě EC780 a ne EP680.
U TCL bývá dost problémový firmware, takže u novinky bych nechtěl dělat testera.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rastiksvk 21. 10. 2019 23:08

indeshit píše:kvok: máš recht, ale jen 55". Na 65" se ještě čeká. Není tam ale "očíčko", takže na žádný pobočce nemaj vystavenou k vyzkoušení zatím.
Celkově je z toho cejtit super poměr cena/výkon v té cenové kategorii.
TCL je #2 celosvětově a #1 v Severní Americe (v kusech). Samsung je celosvětově #1 v kusech i hodnotě a v US #2 v kusech a #1 v hodnotě. Znamená to, že Samsung je leader a zaměřuje se na premium segment, kdežto TCL roste na základnější modelech, kde nabízí cena/výkon a do premium segmentu teprve proniká.
Pokud bys vzal Samsung na milost, tak v té kategorii q60 v 55" nebo ru8002 v 65" - na hraní šikovný.

V rámci LCD LED jsou 2 směry. Jeden je VA a druhý je IPS. Tam, kde jeden je silný, tak druhý je slabý a naopak.

IPS má dobrou stálost barev i z boku, ale vědomě si ho domů lidi moc nekupujou, protože má horší podání černé barvy, slabší kontrast než VA, má tendenci flekatět (podsvícení nerovnoměrné).
VA je zase barevně chabé z boku -vybledlost. Z příma a nebo z malých úhlů naopak obrazovou kvalitou vyniká.
Málokdo by vědomě preferoval lepší úhly před lepší kvalitou.
Lepší obojí najednou má pak OLED, ale ten zase má jinde slabiny. Nic prostě není perfektní.
Nechci tlačit 65", ale osobně koukám tak cca 2,2m na 65" a ještě si ji třeba na film vysunuju od zdi o 0,5m (tak, jak držák dovolí). Už bych bral 75/77", ale neplánuju tolik peněz vysolit za TV. Takže vlastně 65" tlačím. 55" ti už druhej den doma bude připadat malá, věř mi :)

-- 13. 10. 2019 16:38 --

Panasonic letos má taky VA. Obrazově taky fajn. Hisense taky VA. Osobně bych ale nepreferoval jejich systémy - připadá mi to jak z devadesátejch let (subjektivní názor).
Tizen systém od Samsungu je pro TV diváka dle mého parádní. Android TV je zas ideální cestou pro multimediálního fandu a toho, kdo si to chce všelijak potunit a hlavně pro toho, kdo chce používat KODI (já). Sám jsem si TV vybíral takovou, aby měla Android a Kodi rovnou v sobě, abych nemusel připojovat krabičku nějakou.
Ve finále to ale v požadavcích přimo nevidím, nicméně NHL streamy se přes Kodi taky dají vyřešit :)

Tak nakoniec vezmem asi tu Samsung Ru8002 teraz je v akcii za 749 v 65´ tak ti skusim :)
Rastiksvk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcopollo77 22. 10. 2019 09:37

Kde ste našiel prosím Vás 65 ru8002 za 750?Vďaka!
marcopollo77
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Meridius 22. 10. 2019 11:05

Tsss, to je ale cena...to není ani 20k
Meridius
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků