Netflix - nastaveni kvality na Smart TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MachrCZ 15. 10. 2019 23:15

Jelikož je Netflix už v ČR a dá se vyzkoušet na měsíc zdarma, zlákalo mě vyzkoušení, nicméně mě silně zklamalo jeho technické zpracování, u filmu to píše UHD nebo třeba Dolby Vision - jenže když to spustím, nenabídne mi to jako třeba KODI žádnou volbu kvality, prostě se to random spustí v nějaké...

Otázka tedy - na PC lze nastavit v uživatelském účtu nejvyšší kvalitu streamu, jak na Google TV? Googlim to už snad hodinu a nic.. Mám velmi průměrný net (20mbps), takže pokud to vybíra kvalitu automaticky, na UHD se nikdy nedostanu.. 4K obraz jsem podle mě neměl na žádném testovacím filmu/seriálu - současně tedy otázka, existuje nějaká možnost, jak si zobrazit na TV informace o přehrávaném videu? Abych měl jistotu, zda je to 720p, 1080p, atd... Mám Philips 58PUS7304..

Díky moc
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod ivotv 16. 10. 2019 07:13

Nastavit to nejde a deje se to automaticky.

Pokud mas na ovladaci tlacitko “i” pro info (zobrazi aktualni info o programu v tv) tak v Netflix aplikaci pri spustenem filmu ti to tlacitko zobrazi info o videu, kde je i aktualni rozliseni.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 16. 10. 2019 18:40

To bohuzel nemam, nechapu, ze neni proste moznost si to nastavit nebo alespon v TV zobrazit informace o streamovanem videu...
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 16. 10. 2019 19:02

….lze nastavit v uživatelském účtu nejvyšší kvalitu streamu
ano lze,ale musíš mít balíček Premium za (319 Kč) který nabízí obsah v Ultra HD.Jinak info o filmu na tv o přehrávaném videu mě zobrazuje aktuální čas filmu a celkový čas,datový tok a rozlišení videa,zvuk a časovaný text.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 16. 10. 2019 23:25

A kde to nastavim? Balicek mam samozrejme nejdrazsi s UHD videi, ale nikde na SMART TV neni moznost nastaveni kvality streamu.

Jak na Philips 58PUS7304 zobrazim info o filmu? Google nic nenachazi :(
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 17. 10. 2019 08:04

Nechapes ze sa to nastavit neda? vdaka premiovemu balicku mas kvalitu az do UHD ale to ci to budes mat v UHD tak bude zalezat na rychlosti internetu...tieto aplikacie maju premenlivu kvalitu streamovania a v pripade ze net nestiha, tak sa ti to prepne same do horsej aby si neprisiel o plynulost sledovania. Mam to rovnake na HBO GO a mam 30 Mbit/s net. Ak je vecer vytazena linka, tak som rad za strednu kvalitu (obcas aj najnizsiu). A je to vidiet aj volnym okom v akej cca kvalite to ide ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Priscillanewton 17. 4. 2020 05:50

Mám stejnou otázku jako vy, vyřešili jste to, sdílejte se mnou
Priscillanewton
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hydrrra 17. 4. 2020 09:36

V současnosti se na UHD nedostaneš...Netlix, HBO, Disney...všichni omezili kvalitu streamu kvůli vytíženosti díky koronavirusu :-)
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 17. 4. 2020 10:16

Mám doma 3 zařízení a na žádném nejde nastavit rozlišení ani zjistit v jaké kvalitě vysílá. Pouze na Apple TV jsem schopný přes vývojářský účet aktivovat tzv. HUD a z toho zjistit veškeré hodnoty.
Nedávno jsem to měřil a Netflix dál vysílá v 4K rozlišení včetně HDR ,jen je snížený datový tok na 8-10MBps (býval 16-20Mbs).
Když si zapneš film tak chvíli trvá než ti naběhne na plné 4K rozlišení ,trvá to 5-20vteřin dle kvality internetového připojení.Na 4K je třeba internetové připojení s rychlostí 25Mb a víc.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 17. 4. 2020 11:02

Na samsungu to mozne zistit je - 2x stlacit tlacitdlo s napisom '123' ak sa nemylim a nasledne je v netflix appke polozka info - potom to cez obraz zobrazuje rozlisnie, nastavit to, ako uz padlo, nejde...
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 4. 2020 11:57

Na Panasonic lze vyvolat základní datové informace u pořadů Netflix tlačítkem "i", kterým se normálně zobrazují informace k TV programům.
Jinak taky potvrzuju omezení datového toku 4K videa na cca 7,5 Mbps z původních cca 15 Mbps a omezení zvukové stopy jenom na stereo..
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 17. 4. 2020 12:11

ilja: já mám tedy zvuk stále 5.1

-- 17. 4. 2020 13:05 --

Machr : teď jsem si aktivoval Netflix i na TV Philips a už mi funguje i info o rozlišení a bitrate. Stačí zmáčkout tlačítko “i” info. Dřív to nefungovalo ,ale asi to s nějakou aktualizací přidali.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 4. 2020 13:27

jardadts: tak to je zvláštní s tím zvukem, mi teď jde pouze stereo zvuk a to i u pořadů, kde před měsícem šlo 5.1. A dříve to přes tlačítko informací ukazovalo třeba i Dolby Atmos a teď nic. :hm
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 18. 4. 2020 09:47

Evidentně je to uměle sníženo
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 18. 4. 2020 11:26

Datový tok stáhli o 50%. Mělo to být na měsíc, ten skoro končí, uvidí se, co se bude dít. Máme s kamarády sdílený ůčet, tak jedu dál, ale kdybych měl cvakat za plno, tak asi si dám pauzu. Hodně lidí na AVS forum to tak udělalo. Je to prostě vidět, bohužel.
HD800s,SE846,
TT2, QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý