Samsung UE55RU8002 - trhani/artefakty v obraze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kafooo 29. 10. 2019 16:49

O vikendu jsem zakoupil Samsung UE55RU8002. K otestovani 4k hdr obsahu jsem si sehnal 2 ruzne serialy a 1 film. Oba serialy se mi ovsem sekaji, pripadne se v obraze tvori artefakty.

Vyzkousel jsem serialy pustit pres usb, upnp a plex server, ktery jsem udelal ze stolniho pc. Ve vsech pripadech totozny problem - co je zvlastni, tak trhani je ve vsech 3 pripadech v naprosto stejnych usecich.

Tv jsem nastavil podle profilu na rtings.com, povypinal vsechny eco funkce a veskere upravovani obrazu jako ambient conc. etc.

Film mi ovsem bezi bez jakehokoliv zaseknuti.
Zaroven jsem tv pripojil hdmi kabelem k pc a dane serialy se pousti naprosto bez problemu, tudiz neocekavam, ze by byl problem v samotnych files.

vse, co na tv zkousim, ma kodek:
Kodek: MPEG-H Part2/HEVC (H.265) (hevc)
Serialz maji cca 6gb (hodina), film ma skoro 50gb

Zkousel jsem i stahnout ruzne sony/samsung promo hdr videa, vse ovsem bez potizi.

Muze byt spatne nejake nastaveni?
Predem dekuji
kafooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Meridius 29. 10. 2019 19:05

No co čekáš? Je to v podstatě hloupej systém, kterej je nějak nastavenej od výrobce a pokud něco nejede tak, jak očekává, tak to prostě blbne a ty s tím nic nevymyslíš. Sám sis to vyzkoušel, když jsi to pustil z PC, z mnohem vyspělejšího softwaru zřejmě VLC či jiného přehrávače a vše jelo v pohodě.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 10. 2019 20:07

Zdar.

Obsahuje to .mkv (předpokládám, že to bude mkv) Dolby Atmos stopu?
Kdyžtak sem dej screenshot a nebo zkopíruj mediainfo (klikneš v PC na ten fajl pravym myšítkem a dáš vlastnosti nebo tak něco

-- 29. 10. 2019 21:12 --

Dolby atmos stopa, i když není vynucená, tak to tam zlobí. Já to, pokud šlo o Samsung, vyřešil tak, že v MKVtoolnixu jsem tu Dolby Atmos stopu vypreparoval z toho souboru a bylo.
Je to zdarma prográmek.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radon 30. 10. 2019 11:48

to je důvod, proč bych více věřil TV s Androidem, tam si člověk může kromě interního přehrávače ještě volit z VLC nebo KODI.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 10. 2019 13:20

radon: mám na to stejný názor
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 30. 10. 2019 15:07

Ani android není všespásný.....pořád je to relativně uzavřený systém. Za skutečně univerzální já považuju jen HTPC. Na něm jsem nikdy problémy neřešil a pokud ano, jde o realativně snadno řešitelné věci na uživatelské úrovni.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 10. 2019 15:56

Meridius: naprostej souhlas, ale málokdo je takovej ajťák. Lidi spíš chtěj jednoduchý out-of-the-box řešení
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orlov 30. 10. 2019 19:25

Na prehrávanie náročných 4K HDR filmov sa nepoužívajú vstavané prehrávače v TV, ale externé ako Blueray, TV boxy, atď. Vstavaný prehrávač v TV je určený len na prehrávanie nahratých TV programov alebo na prehranie súkromných videí z kamery.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 10. 2019 20:48

Orlov:to není pravdou. 4k HDR filmy třeba 80gb na své Android TV přehrávám zcela bez komplikací
indeshit
Pokročilý