Levná rodinná 65" eventuelně menší uhlopříčka

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Meridius 2. 11. 2019 10:20

Známý hledá TV ideálně 65, ale kvůli ceně by šel i do 55-58. Vzdálenost je teda nějakých 4,5m. Má ke staré TV připojený PC a iptv spouští odtamtud, neb na tv kouká hlavně na filmy a je zvyklý na HTPC, každopádně IPTV by rád ovládal jednodušeji, než překlikáváním. Ale to jsem říkal, že nehrozí...aby za ty prachy byla android TV.
Sport ho nezajímá, max MS v hokeji, připojuje k tomu PS4 pro. Takže by rád, aby to ta telka zvládala i po této stránce.

Opět se dostávám k tomu, že o těch levných TV je hrozně málo info, málo zkušeností...vůbec tady.

Já bych šel cestou levné 65" TCL 65DP600 nebo 65" Hisense H65B7100. A k tomu na iptv krabičku, chystá se nový nvidia shield, mohl by být super.

Zajímavě díky androidu vypadá i 65" Thomson 65UE6400...patrně nějaká TCL s nálepkou Thomson....ale jaká?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 2. 11. 2019 10:45

Z uvedených asi TCL, na rozdíl od ostatních má FALD. Zde ve fóru již byla diskutována, pohledej.
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 2. 11. 2019 15:17

Neupínal bych se na Android, jakákoliv známější IPTV (Lepší.tv, Sledování.tv...) má dobrou mobilní appku a k tomu pořídit za pár stovek Chromecast. Ty méně známé naopak stejně trvají na příjmu přes vlastní STB. Jsem taky váhal a nakonec mi Android nechybí vůbec v ničem, naopak oceňuju, že systém TV je svižný a jednoduchý a nemá se tam co podělat.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 2. 11. 2019 16:03

To ondrasheq: ty máš tu TCL?

Chromecast má omezení na full hd, ne?

Ještě možná taková otázečka, protože víme jak to je....na jakou nejbližší dražší TV má smysl přihazovat, aby to mělo nějaký kvalitativní smysl?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 2. 11. 2019 16:54

ondrasheq píše:Neupínal bych se na Android, jakákoliv známější IPTV (Lepší.tv, Sledování.tv...) má dobrou mobilní appku a k tomu pořídit za pár stovek Chromecast. Ty méně známé naopak stejně trvají na příjmu přes vlastní STB. Jsem taky váhal a nakonec mi Android nechybí vůbec v ničem, naopak oceňuju, že systém TV je svižný a jednoduchý a nemá se tam co podělat.


Přesně tak.
Hisense má taky apky Sledování tv, Lepší tv, FilmBox Live atd. přímo v systému a nemá android.
Navic u těch levnějších televizi bude ten android po čase značně zadýchaný. z důvodu slabších procesorů a horší optimalizace.
To si ale musí každý rozhodnut sám a nejlíp vyzkoušet někde v obchodě.

Osobně bych s takovým rozpočtem šel radši do menší úhlopříčky např.
https://www.alza.cz/55-hisense-h55u7b-d5608197.htm
https://www.displayspecifications.com/en/model/883819e1
bude mít mnohem lepší obraz a s Alza kupónem vyjde na 13500,-
Na TCL 55EP680 (minimum do kterého bych s androidem možná šel) je recenze zde https://www.cnews.cz/televizor-tcl-ep68 ... d-recenze/ a docela tam kritizuji svižnost prostředí.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 3. 11. 2019 09:48

No, jde o to, že si myslím, že na tu vzdálenost je 55 taková hodně hraniční. Bohužel za 65 se hrozně připlácí. V čem je ta 7B řada oproti třeba 7100,7300,7500 lepší?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 4. 11. 2019 18:18

Je pravda, že na 4,5 m je 55" taktak, ale u těch levných 65" bude docela špatné zpracování obrazu (u SD vysílání tragické) horší podání barev a slabší jas.
Není nic lepšího než si projít obchody a pořádně vyzkoušet a pak se rozhodnout.
Jaký je vůbec max. rozpočet?
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 5. 11. 2019 10:00

No, rozpočet.....kolem 15k ideál....ale myslím, že jej ukecám i na víc. Co jsem se ho tak ptal, tak spíš kouká na TV za světla...rozhodně ne, když je tma či šero...Má obyvák s kuchyní, takže určitě se občas bude někdo koukat hodně z úhlu či z většího. Plánuje to pověsit na zeď, takže natočit to asi půjde, ale nevím, zda má smysl trvat na VA panelu.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 5. 11. 2019 11:43

S tímto rozpočtem to bude vždy kompromis, především u 65" - menší uhlopříčku a kvalitní obraz/uživatelské prostředí nabízí ještě nový Hisense H55U8B (VA, 100HZ, Edge) i Panasonic TX-58GX800E (VA, 50HZ, Edge). Cenově blízké rozpočtu.
Naposledy upravil Tapir1 dne 6. 11. 2019 10:13, celkově upraveno 2
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 5. 11. 2019 12:41

No tak...dobré či tak říkajíc skvělé TV jsou v té uhlopříčce tak za 28k. Beru jako první z nich QLED samsungy. Takže pokud pomůže snížení uhlpříčky (fakt si nemyslím, že by ho to nějak zásadně limitovalo v tom si užít film), tak OK.

Asi by bylo lepší fakt někam zajít mrknout, ale nejsme zrovna z města, kde v těch elektrech je těch televizorů hafo.

Co tahle? https://www.tsbohemia.cz/sony-55-kd-55x ... gI2Q_D_BwE

sony-55-kd-55xf8577
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 11. 2019 08:35

OK, takže limit do 20k.....a pokud pomůže snížení uhlopříčky, tak klidně....Díval jsem se ještě na LG myslím, že jejich webOS by mohl být slušný.

jak je na tom tahle tv? 55SM8500.....rád bych tedy, aby to mělo 100 Hz panel nebo alespoň aby to zvládalo rychlé scény....

Co se týče panelu, líbí se mi i hisense, ale ten jejich systém je exotika....je nějak zaručeno, že na tom budou běžné aplikace fungovat?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 6. 11. 2019 08:57

Včera jsem Hisense H55U8B zprovozňoval u sestry a můžu podle krátké zkušenosti říci, za ty peníze skvělá TV, v HD perfektní obraz, UHD bomba a v SD je to trošku slabší jako u jiných TV, ale když nesedite 1m od obrazovky, tak se na to v pohodě dívat dá.
Co se týče aplikací, tak kromě HBO Go, O2 TV a Skylink Live (na ni se už údajně pracuje) nic důležitého nechybí a vše běží bez problémů i Miracast, takže chybějící aplikace se dají řešit přes telefon.
Zpracování a kvalita použitých materiálů je taky přikládná a v této cenové kategorii se to jen tak nevidí.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 08:13

Tak ta sony KD-55XF8577 asi ne....co tak čtu, tak by to byla ideální TV, ale má údajně opravdu mizerné podsvícení.

Moc info není ani o té LG 55SM8500PLA.....

hisense vypadá dobře, SD bude mizerné asi na všem....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 19:49

Sehnal pro kamoše kód na tu ru8002...teď jde o to, zda má smysl připlácet....asi největší chyba je absence local dimming, nicméně....to asi vadí hlavně při tmavé mítnosti, ne? A pak taky absence dolby vision.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 7. 11. 2019 20:52

Koupit tak abys když tak mohl vrátit případně prodat dál, kdyby to bylo opravdu s obrazem neřešitelné .
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků