Max50" TV s kvalitním VA panelem (10bit/HDR/120 Hz/sub4:4:4)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod theedge 5. 11. 2019 19:13

Ahoj. Maximální velikost TV kterou z důvodů rozměru můžu mít je 50"
Už delší dobu lehce sleduju trh s TV a bohužel si všímám že kvalitní panely se začínají osazovat od 55" výše.
Kvalitním panelem myslím 4K, VA LCD, 10 bit s širokou paletou barev, HDR, 120 Hz, subsampling 4:4:4, popř OLED ale netrvám na něm. Nechci IPS kvůli černé barvě - to radši trošku horší úhly.
Neřešte že na tak malé uhlopříčc něco z toho nevyužiju - nechci to jen na filmy, ale i na prezentaci fotek z fullframe zrcadlovky. Mám ultra starou 42" plazmu Panasonic se super barvama.
Existuje nějaká taková TV v 49-50" velikosti ? Myslíte že v budoucnu takové budou ?
Poslední TV kterou jsem objevil že to splňuje je Sony KD-49XF9005. Zvažuji jestli ji nevzít a nebo čekat že se v budoucnu něco objeví ... ?
Dík za vaše názory popř. tipy ma jiné TV.
Naposledy upravil MgX dne 6. 11. 2019 12:17, celkově upraveno 3
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 11. 2019 20:03

Ahoj, přečti si pravidla ať víš, co se zde může/nemůže a jak může/nemůže. Až dojdeš až k názvu vláken - budeš vědět, že takto opravdu ne. Takže si ho změň, na více originální.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod polda 5. 11. 2019 20:07

Softwarově dokáží dnes na malé obrazovce dostat z obrazu maximum. Na větší plochu potřebují pomoc panelem.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 11. 2019 20:10

Zdar. Jdeš dobrou cestou, XF9005 v té velikosti opravdu patří k tomu nejlepšímu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 5. 11. 2019 20:12

Bohužel až na tu cenu. 49 je dražší, jak 55.
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 5. 11. 2019 20:23

V příštím roce by se snad už měli objevit OLED panely i v 50" úhlopříčce, ale jestli chceš čekat...
Je nesmysl dávat za 49" víc než za 55" a navíc o víkendu se skoro za stejnou cenu dala koupit v 65"
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 5. 11. 2019 20:38

MgX: netuším co na tom názvu bylo špatně, ale přepsal jsem to. Spokojenost ?

Baf13: Nemusím kupovat TV teď, klidně ještě rok nebo dva počkám - pokud je vize že seženu v 50" kvalitní panel. Teď to tak bohužel není a poslední slušnej panel jsem objevil u tohoto Sony 49FX9005. Proto řeším jestli ho nevzít, protože pak už nic nebude ?
Pokud je vize že se začnou objevovat OLED v 50", tak to je zajímavá informace - ale je otázka aby to zase v této uhlopříčce nebyly lowcost panely. Oled jsem ještě pořádně nestudoval, tak nevím jak to tam je s bitovou hloubkou a refresh rate.
Že je 50 dražší než 55 mne netrápí - 55 mít nemohu tak to nemá smysl řešit.
Z té Sony mám brouka v hlavě ...

indeshit: co je ještě stejně kvalitní a koupitelné ? už jsem nic neobjevil.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 6. 11. 2019 00:37

XG j e uplne stejny, takze jeste bude .)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2019 07:01

Ještě třeba QE49Q70, ale nesplňuje ten požadavek na 120hz, je to 60hz a taky na ty filmy, pokud jsou tedy stažené (divx, xvid, dts zkuk, dolby atmos zvuk...to vše tam nejde), ale je to i tak velmi kvalitní telka, velmi na podobné úrovni, v některých disciplínách dokonce lepší.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 6. 11. 2019 09:16

dík za tipy
Sony KD-49XG9005 ( nástupce XF ) je sice 120Hz ale už jen 8bit panel + FRC
Samsung QE49Q70 je jen 60Hz a taky je 8 bit panel + FRC

120 Hz panel asi bude hodně poznat? Budu na tom sledovat i sportovní záběry z GoPro kamer, tak aby se to nematlalo. Nevím nakolik bazírovat na tom plném 10bit panelu - tam jsem to chtěl z důvodu sledování fotek ( aby se na přechodech barev nedělaly mapy - šedé plochy a hodně to dělá modrá obloha ).
Koukám teda na Displayspecifications.com
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2019 09:24

theedge píše:MgX: netuším co na tom názvu bylo špatně, ale přepsal jsem to. Spokojenost ?

Evidentně sis pravidla nepřečetl. Název by měl být výstižný a trochu „originální“. Není to kvůli mé SPOKOJENOSTI, ale kvůli přehlednosti a následné jednodušší odlišitelnosti jednotlivých vláken. Děláme to pro lidi - zadarmo... tak je potřeba se trochu snažit.

Mimochodem... jsi tu registrován deset let a pořád nevíš? :roll:

Vlákno jsem upravil.

-- 6. 11. 2019 09:31 --

K věci. Když se domníváš, že máš doma kvalitní Panasonic plazmu s přirozenými a kvalitními barvami, asi bys ji měl nahradit něčím minimálně ve stejné kvalitě. Kvalita povětšinou začíná u 55". Taková ta obecně doporučovaná. Navíc - pro lidi, kteří měli plazmu, jsou více doporučovány OLEDy, nikoliv LCD. Když už LCD, tak určitě 100Hz s VA panelem. Jenže to bys zřejmě musel dořešit velikost.

Ano, píše se, že OLEDy možná budou i v menších velikostech. Jde o to, jaké a jak kvalitní.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod theedge 6. 11. 2019 09:59

Ahoj. Z mého pohledu je přece jedno co chi nahrazovat. Mě jde o to jaké požadavky na nový panel mám. To že se kvalitní panely začaly osazovat od 55" výš jsem si samozřejmě všimnul a proto jsem založil toto téma.
Poslední kvalitní panel co jsem totiž objevil v 50" je ono zmíněné Sony 49XF9005.
Funkce TV jako takové pro mne nejsou až tak důležité, jde mi primárně o panel jako takový.
Kontrast, barvy, rychlost - akční záběry z GoPro, 4:4:4 - právě kvůli zobrazení fotek které tam promítám z PC.

Na chalupě mám Hisense 50N6800 ( VA panel, 60Hz, 8bit + FRC ), takže nějakou představu mám. Ta Hisense je rozhodně pomalá a maže se. Kontrast je OK, Barvy - čekal jsme to horší, ale doma chci lepší ( panel nemá quantum dot technologii ).
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2019 10:08

theedge píše:dík za tipy
Sony KD-49XG9005 ( nástupce XF ) je sice 120Hz ale už jen 8bit panel + FRC
Samsung QE49Q70 je jen 60Hz a taky je 8 bit panel + FRC

120 Hz panel asi bude hodně poznat? Budu na tom sledovat i sportovní záběry z GoPro kamer, tak aby se to nematlalo. Nevím nakolik bazírovat na tom plném 10bit panelu - tam jsem to chtěl z důvodu sledování fotek ( aby se na přechodech barev nedělaly mapy - šedé plochy a hodně to dělá modrá obloha ).
Koukám teda na Displayspecifications.com

120hz nemá s rozmazáváním nic společného. Akorát umí 60hz signál interpolovat do 120hz, takže sice dodá lepší ostrost, ale na úkor kvality - vznikají interpolační artefakty okolo hejbajících se objektů (3 puky, 3 míčey svatozáře okolo hlav,...)

120hz má skutečný benefit pouze tehdy, kdy i zdroj je ve 120fps

-- 6. 11. 2019 10:40 --

Pokud člověk vypíná ty MotionFlowy, Automotionplusy, Trumotiony, tak 120hz nemá moc význam
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2019 12:21

theedge píše:Ahoj. Z mého pohledu je přece jedno co chi nahrazovat. Mě jde o to jaké požadavky na nový panel mám. To že se kvalitní panely začaly osazovat od 55" výš jsem si samozřejmě všimnul a proto jsem založil toto téma.

Z mého pohledu je vhodné vymyslet název vlákna tak, aby se jednalo o trochu vypovídající a unikátní označení. Opravil jsem Ti to, snad již lépe vyhovuje Tvým požadavkům. Příště, prosím, zkus sám. Děkuji za pochopení.

Byť nepřítel čehokoliv plynulejšího indeshit píše o nepotřebnosti více Hz technologie, dovolím si tvrdit, že tato ničemu neuškodí, ba naopak, něco může nabídnout. Když budeš chtít, vylepší obraz, když ne, necháš tak. U 50Hz už dál moc nesvedeš.

Vím, že vybíráš mezi menšími modely a je zcela v pořádku, že sis založil toto vlákno. Bohužel těch kvalitních modelů, které by splňovaly náročnější požadavky moc není. Výběr je úzký a omezený. Proto jsem si dovolil znovu připomenout limit oněch opakovaných 55".
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 11. 2019 12:24

Tak, jelikož řeším obdobný problém, tak se chci zeptat, jak to s těmi 100 Hz apod. je? Má smysl tedy preferovat modely s panelem, který je 100 či 120 Hz? Ono se to jistě dá vypnout, pokud by to činilo problémy....ale ty TV jsou samo dražší. Dá se předpokládat, že ten panel bude i tak kvalitnější nebo ne?
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2019 12:54

Nejsem člověk, co komukoliv cokoliv vnucuje... můj názor ale je jasný. 100/120Hz technologie je přínosem. Ano - je dražší. Dopočty lze najít i na některých 50Hz kouscích, ale rozdíl - pro mě - je tam výrazný. Dopočty u stohertzovky vždy můžeš deaktivovat. Dovolím si však tvrdit, že velká část obyčejných uživatelů nemá potřebu koukat na trhající se pohyb čehokoliv, kvůli puritánským názorům. Proto si třeba jen na minimum, ony vylepšovátka nakonec zapnou. Protože případný artefakt vzniká povětšinou pouze při extrémnějším nastavení a pouze na krátký okamžik ve specifických, čárově a pohybově náročných scénách. Ano, když se koupí nějaký JAKO kvalitní televizor, nebo telka, co má problémy s OS a tento nedělá co má, artefaktů přibude. Ale ne kvůli aktivaci dopočtů, ale protože něco někde nedělá, co má, byť se výrobce chlubí tučnými popisky a vykřikuje cosi o extrahypersuper kvalitním obrazu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod theedge 6. 11. 2019 13:39

Takže mimo Hz obrazovky tu rychlost překreslování primárně určuje síla procesoru ? Vím že VA technologie je v tmavých stínech pomalejší než IPS.

Bude pozrovatelný rozdíl mezi origo 10 bit panelem a mezi 8+FRC ? Hlavně co se týče kvality barev a barevných přechodů.
Samozřejmě počítám s technologií Q-dot / Trilumnos a další jak to mají různě pojemnované.
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 11. 2019 15:07

Tak ono to jde ruku v ruce.....ty dobré TV mají rovněž slušné obrazové procesory a co si budem povídat, pak ta telka podává komplexně slušný výkon.

Já si myslím, že taky hodně záleží, co do toho pouštíš....pokud slušný HD program, pak nároky na to, co dopočítá tv, jsou menší a logicky i obraz bude kvalitnější. Jak se říká z ho.. bič neupleteš.

Problém je, že tyhle parametry si nikde nevyčteš.
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 6. 11. 2019 16:25

Dobrý den, před několika měsíci tu byla diskuze o 100Hz TV, možná stojí za podívání:
viewtopic.php?f=1703&t=1298485&st=0&sk=t&sd=a&hilit=100Hz
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 11. 2019 19:00

Diskuze bez konce.....
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2019 20:56

To je celkem samozřejmé. Nesmiřitelné strany si každá prezentuje svůj názor. Je na každém, co si vybere pro sebe za cestu. Není špatné, když se názory tříští a čtenář má možnost poznat vícero názorů. Domnívám se, že je to lepší, než když se všichni shodnou a zrovna čtenář by patřil ke skupině, která by jinak akceptovala jiný směr.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2019 21:48

MgX to napsal hezky. 100hz telka ti dá více možností. To, zda je využiješ, je na tobě.

Někomu (většině) připadá dopočtený obraz umělý (někdo to nazývá telenovelou, někdo tak, že to vypadá jak TV inscenace, někomu to připomíná domácí video jak natočené kamerou, někomu to připomíná 3D,..). Většině se to nelíbí, ale najde se i někdo, kdo to miluje uměle dopočtené.
Film je film, trhaný má být. 24p není plynulé, ať se to někomu líbí, nebo ne. Film je umění. Obraz od malíře taky není fotka zachycující realitu leckdy.

Nechci nikoho urazit, ale příznivci dopočtů jsou pro mě filmoví barbaři. :) (berte to s nadsázkou)

Vy, co vybíráte mezi 100 a 50 frekvencemi, běžte do obchodu si nechat zahrát třeba filmy z flešky -dle mého málokdo pozná rozdíl.
Dejte spíš na typ panelu - VA, IPS, OLED.
Poku berete v potaz "ledky" tak je rozdělujeme na VA a IPS.
VA je pro lidi poptávající kvalitu a tolerující vybledlejší podání barev při pohledu z boku. IPS zachovávají barvy i při bočním koukání velmi slušně, ale vybírají si za to daň - slabší černá a kontrast a tendence k nerovnoměrnosti podsvícení. OLED je ve všem zmíněném bez debat nejlepší, taky má sice nějaké kompromisy, ale je jich méně. IPS filmovému fanouškovi do baráku nesmí ;)

Nebo si vemte nahrávku sportovního záznamu na USB, třeba z uložto. U 100hz uvidíte občasné zdvojení/ztrojení puků, míčů, artefakty okolo hráčů apod. A to nikdo popřít nemůže !!!!

Prostě je to něco za něco. Dopočet snímků přinese bez debat vyšší ostrost (poznáte zejména při švenkování kamery), ale přinese i obrazové chyby, protože dopočtené snímky nejsou tak kvalitní jako snímky originální zdrojové)

100hz má smysl pouze tehdy, kdy je zdroj 100hz

A video with a higher frame rate will only have less blur than an identical video with fewer frames if the TV’s refresh rate is capable of matching that frame rate (ex: a 120Hz video on a 120Hz TV, not on a 60Hz TV).Similarly, a TV with a 120Hz refresh rate will not have less blur than a 60Hz TV if the video’s frame rate is not also higher than 60Hz. With 60Hz video on a 120Hz TV, the video signal will still only be 60 fps, which means the frame time has not changed. The same applies to 24Hz and 30Hz on TVs with higher maximum frame rates.Refresh rate also does not have any effect on response time.

To by se mělo tesat do kamene !!!

Zdroj RTINGS.COM
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 07:44

Dle mého všechny zdejší rady blednou před tím, že každej vnímáme obraz jinak a jde přecejen o vizuální přístroj...to není jak vybírat grafickou kartu nebo myš.....Každej by měl mít možnost si ty vybrané TV porovnat mezi sebou. Žel bohu nikdy se asi nestane, že by všichni kandidáti byli v jedné prodejně a to ani ve velkých elektrech. A rozhodně nebudou hned vedle sebe. A to nemluvím o tom, že prodejna je úplně, ale úplně jinak nasvícená.
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 10:04

Nechtěl bych aby se to tady zvrtlo v dohady o jednotlivých technologiích.
Primárně mi šlo o to najít co nejlepší 50" panel ale vidím že mimo Sony XF90 teď asi nic není a dohledné době asi ani nebude. Trochu se obávám že pokud se objeví OLED v 50" tak to budou lowcost panely.

Zeptám se ještě na OLED - tam platí to samé co u LCD ? Tím myslím 8/10 bit panel, obnovovací frekvence ... vím že Local Dimming odpadá.
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 10:38

Tak ještě jsou slušně hodnocené QLED samsungy....ale obecně mi přijde, že ano....ta sony je top.
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 7. 11. 2019 12:21

Je škoda že jsi limitován velikostí...50" byla doba kdy jsem měl tv v obyvací stěně a po úpravě stěny jsem skončil na 55" větší se tam už prostě nevešla.V dnešní době 50"není žádná velká tv a při kvalitním obraze těch 50" je prostě málo třeba na kino.Dle mého než dát 30tisíc za nějaké lcd tak raději přišetřím a půjdu do OLEDU no ale zase ta velikost...Při výprodeji starších modelů se dají pořídit kvalitní tv za ještě hodně slušné ceny a pokud člověk vyloženě neřeší vypalování tak oled je jasná volba. :nenapadne
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 13:27

TV nemám v žádné nábytkové stěně, ale na takové obchozí zdi ( sloupu ) který je mezi obyvákem a kuchyní. Ještě tam bojuju s reprobednama a tak ...
Ale 55" už prostě ne. Žádný úplně "kino" efekt nepotřebuju. 11 let koukám na 42" plazmu a proti tomu bude už ta 50" kino.
Ta situace je zoufalá - napřed doba totálního temna kdy LCD TV stálo úplně za ho*no, pak zahnutý nesmysly od Samsungu, pak čekání na OLED. Mezitím se trh vyprofiloval tak že na 50" výrobci kašlou ...
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 15:41

Taky hledám TV a koukám dobrejch 10 let na 37 LCD. A stačí to. Takže 55 mi přijde jako naprostý overkill....ale tady na fóru každej tvrdí, že je to malé i na kolikrát 2-3 m. Jako je pravda, že na větší TV se zvyká rychle.
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 7. 11. 2019 17:46

At' chceme nebo ne trend spěje k větším uhlopříčkám TV. Začínal jsem na 37cm a momentálně jsem na 164cm. Je pravda, že na větší TV se zvyká velmi,velmi rychle...hlavně u kvalitního HD a UHD obrazu.Ale velikost není všechno třeba u těch nejlevnějších modelů LCD 65" není ta kvalita obrazu zase nic moc,ale pokud je člověk nenáročný tak proč ne :-|
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 20:10

njn já nejsem filmový fanatik který si doma musí simulovat kino. Na TV si stejně většinu času jede normální vyslílání a děcka čumí na pohádky.
Kvalitní obraz chci, protože sem citlivej na kvalitu obrazu - kontrast a barvy. Hlavně i z důvodu fotek ( i proto je tak důležité 4:4:4 ). Na to abych si pustil vyloženě film mám s děckama a sportovním vytížením tak málo času že úhlopříčka pro mne není priorita - spíš právě naopak ji nechci. Na americký blockustery nečumím.

Teď se rozhodnout jestli vzít tu Sony nebo další 3 roky čekat na 42" 720p plazmě jestli se objeví nějaký slušný OLED :-) 11 let stará plazma má furt barvy jako víno, super úhly, rychlej obraz a neleskne se jako psí koule. To se těžko nahrazuje. Akorát ten kontrast je už mimo a o rozlišení se ani nebavím :-D ( ta telka je snad 1024 x něco ).
Naposledy upravil theedge dne 7. 11. 2019 20:14, celkově upraveno 1
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 20:13

Jestli máš na sony, vem sony.....budeš spokojený....ale přijde mi to za tu uhlopříčku příliš.
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 20:20

Hmm .. jak řekl klasik -> nechám si to projít hlavou :-)
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod mesab 7. 11. 2019 21:51

Chtěl bych upozornit, aby děti měly při sledování VA, tedy např. XF9005, oči ve stejné výši jako ty.

Jestli máš na sony, vem sony.....budeš spokojený....ale přijde mi to za tu uhlopříčku příliš.

49 je drahá, protože se tento rozměr prodává daleko míň než 55. 55 je standard, stejně tak jako byl standard 42 před 10 léty.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 22:37

Jo je mi jasny ze narazis na pozorovaci uhly. Ale nevim jestli mas deti :-D ti u toho delaji stojky na hlave, lezi, honi se, jezdi na odrazedle a ja nevim co jeste ...
Ale taky jim je uplne fuk ze z uhlu maji barevny posuny a zhorseni kontrastu. Maly decka tohle fakt neresi.
O telce jsem zacal uvazovat protoze mala uz po ni prestala patlat chleba s maslem :-D Tak asi tak ...
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 7. 11. 2019 23:23

Ze 42" na 50" není žádný skok. Já šel z plazmy 37 na 55 a zvykl si hodně rychle, na 2.5 metru ok. Taky jsem chtěl původně tu 49 sony, ale je to blbost vysolit tolik peněz, to vem kvalitnější 60hz za polovinu. A na uhd obsah platí, čím větší, tím lepší
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 8. 11. 2019 13:31

Ja osobne by som na tvojom mieste pouvazoval aj nad 50" VA FHD telkou (Sony KDL-50WF665) za 10 000Kc.
Kamarat si ju minule kupil,...a mozem povedat ze "good kauf"
Obraz pekny, ostry. Ziadne rozmazane hrany (aspon ja som si nevsimol, a myslim si ,ze som dost na to citlivy). Ako bonus, plynuly Youtube (hrala nam permanentne hudbicka ako podmaz... pocas pokra) a tlacitko Youtubu na DO. Externe repraciky cez JACK port pripojene, ovladat hlas islo dialkovym od TV.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 8. 11. 2019 14:50

Jo na video by mi asi FHD stacilo, ale kvuli fotkam chci urcite 4K. Fotky vypadaji na 4K HDR fakt hodne dobre.
Dolu s pozadavky urcite nepujdu. Novou TV nutne nepotrebuju ale ani nepotrebuju nutne setrit a kupovat TV za 10k. Bud vemu tu XF90 nebo budu dalsi roky cekat :-)
Na stole mi stoji jestestate kvalitni S-PVA EIZO podsvicene trubicemi :-)
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 11. 2019 16:24

To je právě kontrast. Popisuješ parametry panelu pro opravdu náročnějšího uživatele a přidáváš informace, co máš teď za TV a monitor. Ono to EIZO asi nebylo a není žádné kolotočové ořezávátko, takže přechod z plazmy a tohoto monitoru na nějakou mírně nižší kvalitu v jakémkoliv směru může bolet. Ale třeba si zvykneš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod theedge 8. 11. 2019 17:17

No právě proto na tu nižší kvalitu nechci chodit ... v čem vnímáš kontrast ?
XF90 je nejlepší panel co jsem v 50" našel. Barvy asi budou OK. Kompromis to samozřejmě má v pozorovacích úhlech, ale zase bych si pomohl kontrastem, HDR a 4K rozlišením. 4K mne fascinuje u fotek. Je jasný že kvalitní OLED je ideál, ale prostě zatím není a asi dlouho nebude.
Monitor jsem napsal jen tak mimochodem, protože tam je situace podobná jako u LED TV ... mnoho let se nedal koupit kvalitní panel aby nestál desítky tisíc a u toho stejně byl pomalej, protože to byl speciál na grafiku.
Prostě LED podsvícení panelů udělalo velký zlo a kvalita šla hodně dolu. To se začalo zlepšovat až s příchodem "Quantum Dot" technologie ( je jedno jak si to kdo nazval ), aby dokázali eliminovat neduhy LED podsvícení.
Uvidím ... možná ještě budu čekat na spasení :-) I když ty úhly pro mne asi tak limitující nejsou. Když už se fakt dívám na nějaký film tak sedím na sedačce proti TV a do těch bezproblémových cca 30°se vejdu. Když u něčeho chodím tak to stejně sleduju jedním okem a blednutí z úhlu zase tolik nevadí ( mimochodem moje stávající plazma má kontrast proti dnešním VA panelům už úplně mimo ).
Téma jsem nahodil, protože jsme si doma řekli že novou TV koupíme až "časem" až budou děcka větší a mezi tím jsem situaci na trhu lehce sledoval. Teď jsem lehce chytil "paniku" pokud je tato jedna jediná konkrétní TV poslední kvalitní panel v 50" navždy, tak jestli do toho nejít. Pokud se příští rok mají začít objevovat OLED v 50", tak je to pro mne nová informace kterou jsem potřeboval slyšet a na základě toho s rozhodnu jestli do toho praštím dřív než jsem chtěl a nebo to nechám zatím plavat ( což bylo původně v plánu ) a budu dál čekat na světlo na konci tunelu v podobě OLED v 50".
To už si samozřejmě musím rozmyslet sám. Konec konců je to jenom TV a můj život na sledování TV moc postavenej není.
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 11. 2019 19:24

To cekej, hlavne nikomu nerikej, ze qled (quantom dot) je spaseni, nedej boze, z eto neco dela a eliminuje :")

Kup si tu 55" verzi klidne oled B8,
je to akoratni :) a rychle te prejdou blbosti
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 8. 11. 2019 20:34

DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 8. 11. 2019 20:49

Jo tak to je dobrá zpráva ... jen aby to s tou levností moc nepřehnali a nevyráběli jen nějaký ***** panely.
vzhledem k tomu že od LG to kupují další výrobci tak to do nabídky zařadí i další. Ale píše se až o roce 2021 což asi vydržím :-)
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 11. 2019 22:22

Hodne stesti.... ale mas fakt hezkou profilovku :) :D hehe CHCES OLED :) ver mi, taky fotim a delam grafiku, mel sem bcko8 a ted cekam na slevu u ccka :)
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nokáč 8. 11. 2019 22:52

Ahoj,

Skúsim poradiť pár drobnými radami.. keď kúpiš dobrý FULL LED panel, tak velký rozdiel oproti OLED nepoznáš - drobný áno, stále to bude o kompromisoch - a jednoznačný výherca neexistuje.
- OLED sa hodí do tmavých miestnosti, ak máš svetlejšiu miestnosť počas dna, ani by som o tom neuvažoval
- OLED na druhej strane, menej trápi oči .. nicméně je tu spústa diskusí na téma OLED vs QLED a pod.. kde sú dobré a často nezaujaté rady - ja mám jasný obývak, ten úplne diskvalifikoval OLED

Vo finále i tak, keď trochu zainvestuješ, budeš spokojný tak či tak. Ale rozhodne to chce FULL LED alebo OLED panel, ak máš nejaké nároky na obraz. (pri výbere značky - Samsung sabotuje DolbyVision - to len pre info.)

Pri výberu značky si ujasní, čo očakávaš od zvuku - interní alebo externý.. pri externom ti stačí stereo, alebo chceš ATMOS prípadne 5.1 .. chceš jedno dialkové, alebo sa rád v dialkových prehrabávaš.. obecně s externým zvukom zápasí Samsung - osobná skúsenosť kedy ARC a Samsung je jeden chaos ktorý končil len Stereom.. i keď sa to vraj zlepšuje, tak je tam kopec ALE.. + Samsung a ATMOS .. nene

Pozeráš len filmy ? odkial streamuješ ? doma - KODI , alebo chceš i netflix, prípadně Aple TV.. je to doležité, možem sa neskor rozpísať.

Pre mesiacom som kupoval TV.. tri mesiace som preberal s každej strany ... výhody - nevýhody.. nakoniec skončil u Sony XG9505 -- a max. spokojny-. prechod zo Samsungu

Osobně by sem trochu ale váhal s výborem X9005.. kvalita obrazu bude rovnaná, ale .. android .. konečně paráda - oproti samsungu je už inde .. ale chce to rychlý procesor..
Dalej konečne má sony bluetooth na ovladači.. nie som so istý s 9005 ale myslím že to nemá .. a XG95 má eARC.. ak chceš niekedy externý ATMOS - tak nezbytnosť.

Mna stál v jednej akcii 55XG95 31.000 v datarte.. super cena, asi sa vráti až po vianociach .. ale viem že riešiš velikosť.. ale asi by som nad tým pouvažoval.
nokáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivotv 9. 11. 2019 00:53

Nevim kde se vzala ta urban legenda ze OLED se nehodi do svetle mistnosti, ale je to blabol.

OLED je v bezne svetle mistnosti uplne v pohode. A pokud nekdo mysli extremne slunecni pokoj, tak to neusviti ani LED.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 9. 11. 2019 11:51

Legenda že OLED se nehodi do svělé mistnosti je stejná jako neustále obavy o vypalování obrazu...Jediné co se mi kdy vypálilo je oled na mobilu,ale tam mi je to šumafuk je to už starý krám.Přijde mi to že tohle tvrzení šíří ti co OLED nikdy snad ani neviděli.Běžně sleduji OLED přes den a pokud svítí slunce mám žaluzie a není co řešit.V úplné tmě ho nikdy nesleduji vždy mám tlumené světlo.Navíc obraz se dá vždy přizpůsobit danným podmínkám sledování.Nevím o ničem co by mě přesvědčilo upřednostnit koupit LCD než OLED pro někoho snad kromě ceny.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod nokáč 9. 11. 2019 15:55

je zbytočné na to nějak extra dohadovať .. napr. na jas v nitoch OLEDu vs QLED vyššich modelov.. akorát nikomu to nevadí, napr. má žaluzie .. jinému ano, napr. ma dve velké dominantné okna v obývaku. Ja som rozdiel videl a mal..
A áno OLED je super, ale ako som písal kvalitný FULL LED sa tomu skoro vyrovná a rozdiely sú minimálne.
A záměrně nepíšeme o vypalovaní, protože máš pravdu, to je umělo nafouknutý problém který hrozí minimu uživatelovu..pri klasickom používaní to je ptákovina

Plus som presvedčený, resp. dajme tomu logický dojem .. kvalitný LED by mal byť stále lepši ako základný OLED model.. a nejde o kvalitu obrazu, ale o procesor a pod.. rozné *****ítka s pohybom, obrazom, HDR. si vyžadujú vyšší výkon u oboch. A základne OLED nezačínajú s top funkciami, kde končia TOP modely LED.. Je to i logické..

NIcméně je tá diskusia nie o OLED vs LED.. OLED nehaním, ale nemyslím že to automaticky zabezpečí WAU efekt

Mimo téma, ma skor vytáča masová popularita Samsungu, prešiel som si od mobilu po TV všetkým.. a nemal som extra dobrú skúsenosť - miesto WAU to bolo "hmm... tak jo.. "
Som rád keď niekto aspoň uvažuje o top modely inej značky, napr. to SONY XF 9005.. ktoré tu padlo..
nokáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod theedge 9. 11. 2019 18:27

Jaká je dlouhodobá zkušenost s OLED ? Asi ještě není nikdo kdo by měl OLED TV fakt dlouho ...
Ptám se právě na ono vypalování, popř. stárnutí barev. Hry na tom hrát nebudu.
U plazmy mne taky strašili že bude za chvíli po ní a už ji tu mám11 let ...
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 9. 11. 2019 21:06

Při běžném sledování je riziko vypálení obrazu minimální. Z toho strach neměj. Taky jsem měl plazmu (Panas) 10 let a vypálení se nekonalo, jen odešly barvy, ale to se dá po tak dlouhé době pochopit.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 11. 2019 22:34

:D odpovedel sis sam a jeste se ptas :)
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mesab 10. 11. 2019 00:37

smokeman palec nahoru a taky pro Attila Végh (sorry, vůbec to sem absolutně nepatří, ale ten pán si to zaslouží !!!!)
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 10. 11. 2019 08:12

Ptam se protoze OLED je jina technologie nez plazma. Tudiz ze se mi nevypali plazma neznamena ze nemuze OLED.
Jak dlouho svoje oledy mate?
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 11. 2019 10:17

na rtings se muzes podivat, jak se vypaluje oled v extremnich pripadech, to hadam nebude ani omylem tvuj pripad.... kdyz se ti nevypalilo nic na plazme, proc by melo na oledu? .) Pri obycejnym pouzivani je vypalovani presne na 0,0% :D
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 10. 11. 2019 10:33

theedge píše:
Jak dlouho svoje oledy mate?

už ho mám měsíc a vše v pohodě, takže za mě OK :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 10. 11. 2019 13:13

SmokeMan: Dík za info ... kouknu.

leroj: tvl měsíc. To sem píšeš aby ses pochlubil ? Až ho budeš mít 5 leta víc tak napiš.
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 10. 11. 2019 13:26

no především odpovídám na dotaz
to by mě zajímalo, kdo bude mít stejnou tv za pět let...
to už bude každá technicky i morálně zastaralá - dnešní doba je rychlá. přijdou nové technologie, systémy, funkce, rozlišení a mnoho zbytečností, které ovšem marketing patřičně podpoří a to co máme půjde z domu...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 10. 11. 2019 13:30

První oled LG který jsem kupoval 24.5.17 má nyní syn je ok bez sebemenšího vypálení...stejně tak jako druhý oled Panasonic který jsem pořizoval před pěti měsíci a na vzdory radám zdejších rádoby odborníků nikdy nekupuj použitý oled tv je super a jsem rád že ho mám,protože za ten balík co původně stál bych si ho nemohl vůbec dovolit. :shock:
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 11. 2019 14:05

Tak ono to ma pomerne realny zaklad, to nemusi byt hned odbornik... ja bych jetej OLED taky nedoporucill.... jak muzes vedet, ze ten bazarovej oled treba nesvitil nekde na prodejne? ha? no proste nijak... ze? :)
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 10. 11. 2019 14:26

...oled není bazarový byl použitý tím že byl vystavený na prodejně electroworldu,klasická dvouletá záruka doprodávaly se poslední kusy na prodejnách tuším Praha Pardubice,Hr.Králové a Plzeň.Samozřejmě určitého rizika jsem si byl vědom a s tím jsem do toho šel...Životnost mě nějak netrápí nepořizuji tv na deset let...a ta tv mě za to stála.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 11. 2019 14:46

no jenze ze to tobe vyslo, to nemusi byt nutne dany, ze jinde to bude stejne... to proste nemuzes odhadnout, skutecne ne a proto to kazdy soudny clovek hodi az na jakoze posledni variantu a nebo to proste nedoporuci... :) jezis, ale to uz jinde sme...
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 10. 11. 2019 15:36

leroj: božínku ty jsi trendy :-) Tak si představ že já mám svoji TV 11 let a teprve poslední 2-3 roky ji začínají obrazově předbíhat. Tak aby jsi ty nový technologie trochu nepřeceňoval ...
A novou rozhodně zase minimálně 5 let mít budu ... minimálně. TV pro mne není modla (naštěstí ).
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 10. 11. 2019 15:49

nj to jsem celej já :)
minulou ledku jsem měl pět let a teď jsem ji dal kamarádovi, protože jsem chtěl vyzkoušet OLED (a nelituji)
no a tu před ní jsem měl necelé tři roky a vyměnil jsem ji za novou, protože jsem chtěl vyzkoušet MVA (a nelitoval jsem)
no a předtím jsem měl asi 12 let CRT 16:9, 82cm,100 Hz (taky jsem ji daroval a ještě jim hraje)
a předtím asi 8 let CRT 4:3, 63cm
a předtím...
a... :D
jinak mě na TV zajímá jen obraz a nic jiného
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 10. 11. 2019 16:00

...mám to nějak podobně,neříkám že bych měl tv a nejen ji jako modlu ale spíše jako koníček,zálibu.Ale chápu i ty kterým slouží třeba i těch 11 let :potichu
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 10. 11. 2019 16:42

Ale jo však to je v pořádku - alespoň je tu koho se zepatat :-) Já si to technologický nadšení a doporučení zdejších TV fandů dokážu odfiltrovat. Jinak bych z mých 4,5m musel koukat alespoň na na 75" :-D Na TV mne taky primárně zajímá jen obraz - nejčastěji ji používím jako monitor. Roky jsem čekal na 4:4:4.
Já zas lezu po sklalách a horách, jezdím enduro na horským kole, u toho občas něco vyfotím, pracuju a starám se o rodinu, starost o chalupu ... Toho času je málo a rodinu se snažím vést k přírodě. Čas na vysedávání u TV bude v důchodu.
Mě kdyby jste se zeptali na kolo, tak taky budete muset rozbít prasátka :-)
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2019 19:09

ivotv píše:Nevim kde se vzala ta urban legenda ze OLED se nehodi do svetle mistnosti, ale je to blabol.

OLED je v bezne svetle mistnosti uplne v pohode. A pokud nekdo mysli extremne slunecni pokoj, tak to neusviti ani LED.

Tak jsou evidentně lidé, kteří z nějakých důvodů nechtějí žaluzie, závěsy atp. Souhlasím s Tebou. OLED v prosluněné místnosti funguje úplně na pohodu. Mně jeho svítivost zatím vždy, co jsem měl možnost vidět, stačila.

-- 12. 11. 2019 19:14 --

RADU65 píše:První oled LG který jsem kupoval 24.5.17 má nyní syn je ok bez sebemenšího vypálení...stejně tak jako druhý oled Panasonic který jsem pořizoval před pěti měsíci a na vzdory radám zdejších rádoby odborníků nikdy nekupuj použitý oled tv je super a jsem rád že ho mám,protože za ten balík co původně stál bych si ho nemohl vůbec dovolit. :shock:

Možná jsem byl tím „rádoby odborníkem“ i já. Radím lidem tak, jako bych měl kupovat sám, či kupoval někdo z mých známých, kamarádů. Jetý OLED, byť s plnou zárukou, bych koupil.... kdybych měl možnost do 14 dnů zboží vrátit. Nebo, kdybych znal prodavače a ten byl schopen k vystavenému výrobku sdělit důležité podrobnosti o jeho provozu.

Přesto, že něco poradím, netrvám na tom. Konečné rozhodnutí je na každém člověku. Významně snížená cena bývá lákavou, ale...
Jsem upřímně rád, že jsi spokojený s výběrem a nákupem. Ať slouží!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod RADU65 12. 11. 2019 20:36

MgX píše: Možná jsem byl tím „rádoby odborníkem“ i já. Radím lidem tak, jako bych měl kupovat sám, či kupoval někdo z mých známých, kamarádů. Jetý OLED, byť s plnou zárukou, bych koupil.... kdybych měl možnost do 14 dnů zboží vrátit. Nebo, kdybych znal prodavače a ten byl schopen k vystavenému výrobku sdělit důležité podrobnosti o jeho provozu.

Přesto, že něco poradím, netrvám na tom. Konečné rozhodnutí je na každém člověku. Významně snížená cena bývá lákavou, ale...
Jsem upřímně rád, že jsi spokojený s výběrem a nákupem. Ať slouží!

Ani jsem o koupi nové tv neuvažoval,ale když jsem si přečetl test mimo jiné i zde na AVmanii
https://avmania.zive.cz/panasonic-tx-65 ... -tv#part=2 a potom uviděl cenu za kterou se doprodávala bylo rázem rozhodnuto,druhý den už byla doma.Jinak díky...nemohlo být lepší volby .:tleskani :lol:
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2019 20:42

Máš doma opravdu obrazový šperk. Tu telku velmi dobře znám a při správně zvoleném profilu je obrazově skvostná. I v testu na AVM dostala „REFERENČNÍ“ a plně si to zaslouží. Obrazově toho moc lepšího momentálně není :-) Dvoutisícovka od Panasonicu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod RADU65 12. 11. 2019 20:49

...tak to určitě telka je super,ale ještě zvažuji koupi Ultra HD Blu-ray přehrávače a nemohu se rozhodnout jestli PIONEER UDP-LX500 nebo Panasonic DP-UB9000EGK mrzí mě to sekání 100gb disků ach jo... :oboze
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2019 20:56

Logicky se nabízí Pan a Pan, ale chápu. Ono to je i o nabídce funkcí, možnostech nastavení, popřípadě dalších záležitostech.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod RADU65 12. 11. 2019 21:07

Každý má svoje plusy i mínusy.Volil bych PIONEER,ale za tu cenu bych čekal kvalitní výrobek.V ČR se zatím s tím nikdo nesetkal co jsem zjišťoval tak nevím...
RADU65
Junior