Max50" TV s kvalitním VA panelem (10bit/HDR/120 Hz/sub4:4:4)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RADU65 9. 11. 2019 11:51

Legenda že OLED se nehodi do svělé mistnosti je stejná jako neustále obavy o vypalování obrazu...Jediné co se mi kdy vypálilo je oled na mobilu,ale tam mi je to šumafuk je to už starý krám.Přijde mi to že tohle tvrzení šíří ti co OLED nikdy snad ani neviděli.Běžně sleduji OLED přes den a pokud svítí slunce mám žaluzie a není co řešit.V úplné tmě ho nikdy nesleduji vždy mám tlumené světlo.Navíc obraz se dá vždy přizpůsobit danným podmínkám sledování.Nevím o ničem co by mě přesvědčilo upřednostnit koupit LCD než OLED pro někoho snad kromě ceny.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod nokáč 9. 11. 2019 15:55

je zbytočné na to nějak extra dohadovať .. napr. na jas v nitoch OLEDu vs QLED vyššich modelov.. akorát nikomu to nevadí, napr. má žaluzie .. jinému ano, napr. ma dve velké dominantné okna v obývaku. Ja som rozdiel videl a mal..
A áno OLED je super, ale ako som písal kvalitný FULL LED sa tomu skoro vyrovná a rozdiely sú minimálne.
A záměrně nepíšeme o vypalovaní, protože máš pravdu, to je umělo nafouknutý problém který hrozí minimu uživatelovu..pri klasickom používaní to je ptákovina

Plus som presvedčený, resp. dajme tomu logický dojem .. kvalitný LED by mal byť stále lepši ako základný OLED model.. a nejde o kvalitu obrazu, ale o procesor a pod.. rozné *****ítka s pohybom, obrazom, HDR. si vyžadujú vyšší výkon u oboch. A základne OLED nezačínajú s top funkciami, kde končia TOP modely LED.. Je to i logické..

NIcméně je tá diskusia nie o OLED vs LED.. OLED nehaním, ale nemyslím že to automaticky zabezpečí WAU efekt

Mimo téma, ma skor vytáča masová popularita Samsungu, prešiel som si od mobilu po TV všetkým.. a nemal som extra dobrú skúsenosť - miesto WAU to bolo "hmm... tak jo.. "
Som rád keď niekto aspoň uvažuje o top modely inej značky, napr. to SONY XF 9005.. ktoré tu padlo..
nokáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod theedge 9. 11. 2019 18:27

Jaká je dlouhodobá zkušenost s OLED ? Asi ještě není nikdo kdo by měl OLED TV fakt dlouho ...
Ptám se právě na ono vypalování, popř. stárnutí barev. Hry na tom hrát nebudu.
U plazmy mne taky strašili že bude za chvíli po ní a už ji tu mám11 let ...
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 9. 11. 2019 21:06

Při běžném sledování je riziko vypálení obrazu minimální. Z toho strach neměj. Taky jsem měl plazmu (Panas) 10 let a vypálení se nekonalo, jen odešly barvy, ale to se dá po tak dlouhé době pochopit.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 11. 2019 22:34

:D odpovedel sis sam a jeste se ptas :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mesab 10. 11. 2019 00:37

smokeman palec nahoru a taky pro Attila Végh (sorry, vůbec to sem absolutně nepatří, ale ten pán si to zaslouží !!!!)
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 10. 11. 2019 08:12

Ptam se protoze OLED je jina technologie nez plazma. Tudiz ze se mi nevypali plazma neznamena ze nemuze OLED.
Jak dlouho svoje oledy mate?
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 11. 2019 10:17

na rtings se muzes podivat, jak se vypaluje oled v extremnich pripadech, to hadam nebude ani omylem tvuj pripad.... kdyz se ti nevypalilo nic na plazme, proc by melo na oledu? .) Pri obycejnym pouzivani je vypalovani presne na 0,0% :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 10. 11. 2019 10:33

theedge píše:
Jak dlouho svoje oledy mate?


už ho mám měsíc a vše v pohodě, takže za mě OK :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 10. 11. 2019 13:13

SmokeMan: Dík za info ... kouknu.

leroj: tvl měsíc. To sem píšeš aby ses pochlubil ? Až ho budeš mít 5 leta víc tak napiš.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 10. 11. 2019 13:26

no především odpovídám na dotaz
to by mě zajímalo, kdo bude mít stejnou tv za pět let...
to už bude každá technicky i morálně zastaralá - dnešní doba je rychlá. přijdou nové technologie, systémy, funkce, rozlišení a mnoho zbytečností, které ovšem marketing patřičně podpoří a to co máme půjde z domu...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 10. 11. 2019 13:30

První oled LG který jsem kupoval 24.5.17 má nyní syn je ok bez sebemenšího vypálení...stejně tak jako druhý oled Panasonic který jsem pořizoval před pěti měsíci a na vzdory radám zdejších rádoby odborníků nikdy nekupuj použitý oled tv je super a jsem rád že ho mám,protože za ten balík co původně stál bych si ho nemohl vůbec dovolit. :shock:
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 11. 2019 14:05

Tak ono to ma pomerne realny zaklad, to nemusi byt hned odbornik... ja bych jetej OLED taky nedoporucill.... jak muzes vedet, ze ten bazarovej oled treba nesvitil nekde na prodejne? ha? no proste nijak... ze? :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 10. 11. 2019 14:26

...oled není bazarový byl použitý tím že byl vystavený na prodejně electroworldu,klasická dvouletá záruka doprodávaly se poslední kusy na prodejnách tuším Praha Pardubice,Hr.Králové a Plzeň.Samozřejmě určitého rizika jsem si byl vědom a s tím jsem do toho šel...Životnost mě nějak netrápí nepořizuji tv na deset let...a ta tv mě za to stála.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 11. 2019 14:46

no jenze ze to tobe vyslo, to nemusi byt nutne dany, ze jinde to bude stejne... to proste nemuzes odhadnout, skutecne ne a proto to kazdy soudny clovek hodi az na jakoze posledni variantu a nebo to proste nedoporuci... :) jezis, ale to uz jinde sme...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků