Samsung UE55RU8002 - trhaný obraz z ext. disku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Filip20 9. 11. 2019 12:48

Ahoj,
Zakoupil jsem tuhle TV a jsem vcelku spokojeny.
Je to moje první "stohercovka"...

Nicméně čekal jsem od toho trochu víc. Obraz je krásně plynulý, když na vedlejší TV, která je 50Hz pustím identický film, rozdíl vidí i slepý, nejen při rychlých pohybech.
Občas se ale stane, že jsou některé scény trhané, respektive drobné přechody mezi scénami. Nedělá to pořád, ani pravidelně, ale jsou to znatelné záseky do jinak plynulého obrazu.
Zdroj mám z externího disku, Blue-ray Remux (cca 70gb). Nastavení jsem udělal dle RTING. (Akorát teda ten Motion setting mám na max).

Ptám se, zda je to normální. Předpokládal jsem, že plynulost obrazu bude stejná, ať má TV dle Samsung 2500PQI nebo 3700PQI. Nebo se pletu, a procesor, který dopočítává chybějící obrázky a prokládá je, není prostě natolik dokonalý, aby vytvořil perfektně plynulý obraz?

Rozhodoval jsem mezi touto a Q60R (Která má PQI 3000). Rozdil v pořizovací ceně byl 13tis. Proto jsem sáhl po levnější variantě.
Otázkou je, zda by na Q60R tyto problémy nebyli, nebo byli ale v menší míře
Díky za názory.
Naposledy upravil Nick Cave dne 9. 11. 2019 17:26, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu neodpovídající pravidlům
Filip20
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 11. 2019 15:06

Obcasne sekani je hlavne pri svenkovani kamery normalni (svenkovani= pomale posunovani obrazu na scenu), nastaveni dopoctu na max ti z toho dela slusnou soap mazanici a tak se ti to asi i libi a pak ses haklivej, kdyz se neco nekde cukne :)) Ja mam v okoli sebe nekolik 100hz tv a vsude mam skoro vsechno povypinane, a kdzy uz, tak na prvni stupen :) hadej proc :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip20 9. 11. 2019 15:46

Aby tady ty, nedostatky, (nebo jak to nazvat - vlastnosti) nebyli tak do očí bijící?
MB:Gigabyte EX58-UD3R;CPU:Intel Core i7 920 @ 3.6Ghz; RAM 4GB RAM;GK: GeForce GTX 560Ti @ 980/2400; SSD: Intel X25-M 160GB G2 + HDD Seagate 7200.14 2TB + My Live Book 2TB; Zvuk: Asus Xonar Essence ST;Repro: Microlab Solo7c + Sennheiser PC 360 Game.
Filip20
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 9. 11. 2019 16:28

Všechny kudrlinky mám buď vypnuto-minimal,neb mi připadá,že se to vlastně řeže mezi sebou,sekání jsem si nikdy nevšiml,rychlý pohyb kamery se mi máznul i na plazmě-a pravděpodobně to nejde uplně odstranit,záleží i na datovém toku-názor amatera,pozoruji u rozdílu v kablu upc-pozemka,stažený film,sd-hd ap./55nu8002./
spyko
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 11. 2019 18:00

proste to povypinej :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 9. 11. 2019 19:36

Vypni auto motion plus
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2019 19:00

Nemusíš ho vypínat, ale odzkoušej si různá nastavení pro různé situace. Když dáš něco na max a k tomu zapneš další vylepšovátka, sem-tam nastane problém.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Filip20 19. 11. 2019 19:06

Když jsem to auto motion vypnul, obraz se mi nezdá vůbec plynulý. Ještě horší než na 50Hz TV.
Je to normální? Respektive nejlíp se mi to jeví, když nastavím Jitter (redukce vibrací) na 4. Pak nejsou ani drobné zaseky vidět a obraz je plynulý.
Nejvíc se mi to ale líbí obraz když je to na 10, kdyby tam nebylo to mokro trhání...
Filip20
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 11. 2019 19:43

Film nemá bejt plynulý, je to film.
4 může bejt slušnej kompromis, kdy to tolik ještě nepřipomíná telenovelu a nedělá to tolik artefaktů...každej podle gusta. Filmař nastavuje většinou na 0, protože film je 24hz.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2019 20:03

Filmař nastavuje 0 a člověk nastavuje to, co mu vyhovuje nejvíc. Protože nechat se trápit a trýznit televizorem, jen protože to někomu vyhovuje ultimativně jinak - bez jakéhokoliv dopočtu a vylepšení - je mega hloupost, která bolí.

Máme svobodu a nastavení ve svých rukách. Odzkoušejte, co je pro Vaše oči nejlepší. Někdy při MOTION efektech je třeba mrknout na sílu nastavení potlačení šumu, MPEG artefaktů, doostření atp. Všeho moc prostě škodí a všeho málo je cukatůrový děs.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 11. 2019 20:34

Však jo.

Filmařem jsem myslel toho, kterej ctí to, jak ten film vznikl, a nemá potřebu ho dále "uměle zkrášlovat".

Jinak kdo chce, nechť si to pouští klidně černobíle všechno.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fanda78 20. 11. 2019 10:44

Jaký je na tom hockay nebo fotbal ? Nejsou tam dva puky ?:-D
Fanda78
Kolemjdoucí