TV Sony XG80 nebo Panasonic GX810e

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2019 14:41

Zeptal bych se v Elvii třeba, zda to pak mohou servisovat, i když tk není CZ zboží. Pokud ano, tak asi žádný problém s TV z Dojčlandu by bejt neměl
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 11. 11. 2019 19:44

Jerremy1985 píše:55XF9005 mají v Německu za krásných 19500,- To je rozdíl 5500,- :-) Skýtá nákup u sousedů nějaký problém?

U nás už se dá koupit za 22k a to už takový rozdíl není
https://televize.heureka.cz/sony-bravia ... GgQAvD_BwE
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod mara.pribyl 11. 11. 2019 21:07

Dnes jsem byl v místní prodejně Planeo a jsem z toho poněkud rozpolcený :roll:

V obchodě bohužel nevedou TV TCL. Viděl jsem však přímé srovnání SONY XG80, Panasonic GX810E a Philips 55PUS7503/12 (18 000,-). Dle označení by měl ten Philips být podobný tomu, který jste mi doporučovali.

Všechny tři byly hned vedle sebe při pohledu mi z nich snad nejhůře připadal paradoxně právě Panasonic - byl jakoby zašedlý - obrazově z nich nejblíže naší staré Vieře :-)) Byl tam ve dvou úhlopříčkách a obě vypadaly stejně. Opodál stál i model Panasonic řady 550 a i ten měl snad živější barvy než ta 810E.

Buď nejsem příliš zkušený sledovač televize a je na mě kvalitnějšího panelu škoda a nebo ty 810E měli nějak divně naladěny.
mara.pribyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 11. 11. 2019 21:20

To může být různé, buď se s tím už někdo pohrál, někomu vadí vyšší jas a nebo záměrně (prodejci často nastavují u MT komfortní čtení aby pak zákazník přišel k Samsungum a iPhonum a udělal jeeeee, to je displej, víme proč, že? ) Záleží taky co jsi na tom viděl, zda to byla HD smyčka, pozemák nebo kabelovka? Je rozdíl, dívat se na záběry z dronu a na hokej....
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod suldaX 11. 11. 2019 21:40

Jak na tebe působil ten SONY XG80 ? Zkoumal jsi ho nějak? :-) Ve čtvrtek má bejt v akci za 13.990,- což mi přijde jako super cena a vážně nad ním přemejšlím...
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod mara.pribyl 11. 11. 2019 21:41

Běhaly tam furt dokola reklamy na nějaké spotřebiče :lol: :roll: V Electroworldu měli lepší výběr obrazového obsahu...Bohužel Elecroworld je celkem daleko.

-- 11. 11. 2019 22:48 --

suldaX píše:Jak na tebe působil ten SONY XG80 ? Zkoumal jsi ho nějak? :-) Ve čtvrtek má bejt v akci za 13.990,- což mi přijde jako super cena a vážně nad ním přemejšlím...

Ano, také jsem si toho všiml, zmiňuji to o pár příspěvků výše :-) . Pozoroval jsem TV asi 20minut a nepůsobil na mě ve srovnání s okolními TV špatně. Avšak velkoplošné černé/tmavé scény ve kterých by se mohlo projevit flekatění nebo špatný kontrast bohužel nevysílali. Nemyslím si, že by mě od něj místní odborníci odrazovali, kdyby to nebyla pravda. Asi nakonec fakt připlatím na fx9005 a bude klid :lol:
mara.pribyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suldaX 11. 11. 2019 21:58

No jo, v krámě asi těžko soudit. Naplno se to projeví až si doma večer zhasneš :-D Pro mě je hlavní stabilita a funkčnost Androidu, v čemž by měl bejt Sony snad OK (jako jedna z mála má 3gb RAM). Ale škoda toho IPS :/ No ještě mě čeká velké rozhodování :-D
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2019 23:24

IPS neber. Kdyby byl android jinde slabej (jakože není) , tak to doplníš krabičkou. Jak ale ze zavyližp...stojícícho obrazu uděláš dobrej? Nijak
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerremy1985 12. 11. 2019 07:51

Baf13 píše:
Jerremy1985 píše:55XF9005 mají v Německu za krásných 19500,- To je rozdíl 5500,- :-) Skýtá nákup u sousedů nějaký problém?

U nás už se dá koupit za 22k a to už takový rozdíl není
https://televize.heureka.cz/sony-bravia ... GgQAvD_BwE

To není...Už jsem objednal v Datartu. Stáhnu DPH a je to parádní tv za "pár" šupů. :-)
Jerremy1985
Kolemjdoucí

Předchozí stránka