Sony KD-55XG8096 a výběr Android TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod suldaX 10. 11. 2019 22:39

Ahoj, vybírám novou 55" TV. Hlavní požadavek je aby to byla Android TV (cenově cca do 17k)

Zatím největší favorit je Sony KD-55XG8096 ( ve čtvrtek bude v akci v Planeu za 13990,-)
Mám ale trochu strach z IPS panelu. Myslíte že za tu cenu je to dobrá volba, nebo se ještě radši porozhlídnout po něčem jiným..? např. TCL 55DC760, Philips.... ?

Díky za každej tip
suldaX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2019 06:53

Skoro jsi si sám odpověděl ;)
Nebude to dobrá volba.
55DC760 za 13090 v Alze (po zadání kódu) a ještě se sluchátkama.
VA panel.
Nebo ještě lépe 55EC780 za 17490,- s DV i HDR10+ podporou.
Eventuelně Philips 58PUS7304
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suldaX 11. 11. 2019 07:13

No je fakt že TCL 55DC760 za ty peníze vychází taky parádně.. :-)

Akorat bych měl trochu strach z odladěnsti systému aby vše fungovalo jak má. Vím že zrovna tenhe model s tím měl docela problémy. A je to už taky přece jen starší model...

Je s tím nějaká zkušenost?
suldaX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2019 07:18

Pouze z prodejen, nikoliv domácí. Na pohodu ale.
Google asistent odpovídá rychle, USB rychlý, navigace v systému.
Sony o něco rychleji třeba pouští KODI, ale je to IPS. Sony má pěknou z loňska KD55XF9005. Svýho času stála i 20k, ale kdo ví, jestli se tam ještě dostane, osobně bych řekl, že ne.
Přeci jen je na sklonku svého produktového života. Nicméně je to VA, FALDíček, povedenej.

-- 11. 11. 2019 07:19 --

Xg80 je ale od 9. série na míle daleko.

-- 11. 11. 2019 07:28 --

Navíc Planeo není eshop, Alza eshop je.
Když ti z eshopu nebude něco štymovat, tak to jednoduše vrátíš. V kamenný prodejně je to na přístupu prodejce.

Sám třeba dost prosazuju FancyTV ;) , což taky není eshop, ale tam většinou lidi směřují, když už jsou finálně rozhodnuti, takže nečekají, že by něco měnili.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suldaX 11. 11. 2019 08:32

No jde mi hlavně o bezproblémový chod Kodi. V současnosti ho mám pouze na tv boxu a vím jak dokáže s hardwarem zamávat :D

Jinak jeden ,,chytrý,, prodejce v prodejně (ElectroWorld) říkal TCL absolutně nebrat, prý mají spoustu reklmací - pomalý chod systému, záseky, restarty... Prý jedině Sony, případně Philips. Tak si pak vyber... :-D
suldaX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2019 08:48

https://hdtvpolska.com/telewizor-tcl-ec ... o-3000-zl/

Konečně včera vyšla recenze. Fakt topík za ty šušně.

Kodi na EC780 jde bez problému, ne DC760 taky. Mám osobně vyzkoušeno. I v prodejně nahraješ KODI (potažmo SC doplněk) do 5 minut, když prodavač dovolí. Mrkneš tam flešku se .zip fajlem, povolíš neznámý zdroje, nainstaluješ repo, pak SC a šup.

Prodejce je zatížen incentivou, toho neposlouchej :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suldaX 11. 11. 2019 14:05

Mám ještě dotaz trošku mimo. Jak je to s těma kódama na Alze? Vím že se to tady už dost řešilo, ale nikde jsem nedohledal jak to přesně funguje... Pokud by ta EC780 byla ještě s nějakou slevičkou, dalo by se o tom uvažovat... 8-)
suldaX
Kolemjdoucí