Sony Bravia KD-49XG8096 vs Philips 50PUS7304

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krziSTAR 12. 11. 2019 13:01

Ahoj všem. Nakonec jsem se rozhodl pro Android TV - spouštění starších AVI a podobných formátu je pro mě prioritou (pohádky pro děti a aby je manželka uměla lehce pustit). Samsung jsem proto musel zatrhnout. Ze současné nabídky se momentálně rozhodují mezi:

Sony Bravia KD-49XG8096 a Philips 50PUS7304
Cenovka je +/- stejná.

Sony Bravia KD-49XG9005 by byla jasná volba, ale cenovka je bohužel strašně daleko od mého rozpočtu :(

Žádné recenze jsem na netu nesehnal a tak zkusím štěstí tady. Máte někdo osobní zkušenosti? Kterou z těch dvou vybrat? :)
krziSTAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suldaX 12. 11. 2019 13:39

Řeším teď stejné dilema - jen v úhlopříčce 55". Původně jsem byl rozhodnutej pro Sony ( mám prostě rád Sony :-D ) ale bohužel kvůli IPS panelu nakonec asi bude Philips. Má VA panel a Ambilight je taky super...
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod krziSTAR 12. 11. 2019 14:25

Mě to IPS zase tolik nevadí, takže to není důvod, proč se pro Sony nerozhodnout. Uvidím, třeba se tu od někoho ještě něco dozvím ;)
krziSTAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suldaX 13. 11. 2019 19:45

Dnes jsem navštívil dvě prodejny. Philips mě bohužel totálně zklamal - zpracování tragický a nekvalitní, levnej stříbrnej plast, ovladač ošklivej, nekvalitní. Bohužel obraz taky zklamání. Špatné pozorovací úhly, kontrast nic moc, kvalitu černé v krámě těžko soudit. SONY XG8096 mě docela mile překvapil. Pěkný zpracování, obraz na IPS dobrej, super barvy, perfektní pozorovací úhly, jak na tom bude černá těžko vědět, ale v kramě pod světlem se tvářila OK.
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 11. 2019 21:35

vždy je kompromis...plast nemusí bejt pro dobrý obraz překážkou :) , ovladač jakbysmet
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 11. 2019 07:51

suldaX píše:Řeším teď stejné dilema - jen v úhlopříčce 55". Původně jsem byl rozhodnutej pro Sony ( mám prostě rád Sony :-D ) ale bohužel kvůli IPS panelu nakonec asi bude Philips. Má VA panel a Ambilight je taky super...

Nemá v 55" ten philips IPS? Myslel jsem, že VA je u 58" a (snad) 50"
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Meridius 14. 11. 2019 08:20

S takovou můžete v každém tématu poškrtat všechny TV. Na každé je něco špatně.....TCL, Hisense..čistá Čína..Philips...mizerné zpracování, špatnej ovladač.....Sony....drahá na to, jak zobrazuje, rozdíly i kus od kusu...Panasonic....v těchto cenách pomalu nic nenabízí....Samsung...nepřehrává všechny formáty.....Hotovo vyřízeno.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2019 19:52

Je to o preferencích kupujícího a jeho rodiny.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod bravia 21. 11. 2019 23:50

Mám Sony Bravia. Nepřehraje avi a možná i jiné obvyklé formáty. MP4 ano. Nepřipojíte bluetooth sluchátka. Ani od Sony. Bluetooth TV funguje na jiných, protokolech než jaké mají sluchátka. Mám sluchátka od Sony, něco spáruji, třeba PC, ale tuto TV ne. PC, mobil, tablet - spáruji s TV. Někdo radí nahrát aplikaci pro párování, někdo koupit sluchátka s nabíjecí stanicí, kterou spárovat prý lze. Nemám vyzkoušeno. Budu hledat, jak by se to dalo. Jinak jsem spokojen.

-- 22. 11. 2019 01:05 --

Omlouvám se, mám Bravii 7596. Třeba tato, 8096, je na tom lépe.
bravia
Kolemjdoucí