Samsung QE65Q82

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 21. 11. 2019 22:44

Ok, tak me do SZ posli kontakt v samsungu, ktery to vi a odpovi
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 11. 2019 21:59

sem tedka cetl nejake recenze na tu tv a lidi tam nadavaji na fialove okraje (coz teda taky vidim treba kdyz mam ten ruzovy playstation home screen, tak kraje jsou proste tmavsi) -zjevne to je proste diky te anti reflexni vrstve, takze pocitam pristi rok a rok pote to zhorsi, aby nebyli fialove okraje stejne jako se to stalo u lg, kde lidem vadili fialove odrazy
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 22. 11. 2019 22:56

Je na tý televizi vůbec něco, co se Ti na ní líbí?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 22. 11. 2019 23:44

myslim, ze uz jsem to psal, kupoval jsem to kvuli tomu panelu, ktery proste lepsi, pro me, nikdo nedela, bohuzel pak teda musi clovek strpet ten samsung software, bez nej to koupit realne nejde, ale nemyslim si, ze tv od jineho vyrobce by na tom sw byla lepsi ...
dneska jsem se teda uz na neco chtel divat, ne s s tim jen hrat, tak me furt stvali "prepalene" barvy, ale prisel jsem na vec, ktera tomu hodne pomuze - local dimming - totiz vubec realne neovlivnuje stmivani, kdyz se to z high da low (standard a low neni zadnej rozdil), tak to velmi pomuze - jakoze seda pak uz neni bila, dokonce na tom homescreen dole je uprostred cara, ktera do vypnuti tohodle "vylepseni" neni videt a tak
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 23. 11. 2019 10:46

Proč sis nekoupil nějakej OLED? Asi by Ti vyhovoval víc.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 23. 11. 2019 11:51

Pretože všetky OLED sú pre neho zrkadlo.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drabek06 23. 11. 2019 12:09

A teď tedy nastává otázka, zda je lepší obrazově "lepší" OLED co se leskne, nebo QLED co se leskne míň a je obrazově "horší".
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 13:27

Dokonce to teda vypada, ze ani o ten vlastni panel me nejde, ze ten vyrabi ruzni vyrobci a pak az na nej nekde samsung nechava aplikovat to povrchovou upravu
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frosby 23. 11. 2019 17:10

drabek06 píše:A teď tedy nastává otázka, zda je lepší obrazově "lepší" OLED co se leskne, nebo QLED co se leskne míň a je obrazově "horší".


Pokiaľ sa bude TV používať len na Filmy tak OLED je jasná voľba ;-) Na hry jedine QLED

-- 23. 11. 2019 17:12 --

evlo píše:Dokonce to teda vypada, ze ani o ten vlastni panel me nejde, ze ten vyrabi ruzni vyrobci a pak az na nej nekde samsung nechava aplikovat to povrchovou upravu


Montuje sa to potom na Slovensku v Galante.

Made in Slovakia :nenapadne
Frosby
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vavrekj 25. 11. 2019 08:19

"Pokiaľ sa bude TV používať len na Filmy tak OLED je jasná voľba ;-) Na hry jedine QLED"

- toto pisu jedinci co v zivote nemali OLED :-)

mam OLED uz pol roka , denne ide cca 18 hodin 30% ako PC monitor , 50% PS4 Pro , 20% Filmy

- ziadne vypalenie
- odozva a plynulost v hrach je iny level ako QLED (ten ghosting tam stale je )
- farby, kontrast SDR HDR nepoznam nic lepsieho
- ano zimne sporty a jas cez den ma rezervy s tym treba pocitat
vavrekj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 25. 11. 2019 10:14

A měl si aspoň na půl rok ten QLED, že děláš takový jednoznačný závěry?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 25. 11. 2019 11:48

Tak asi je to o tom jak kdo vidí ty odrazy, fakt jsou lidi co mě řeknou - to je odraz , to se do zobrazeného obrazu nepočítá, a pak jako já že to prostě v obraze vidí. Oled vs led je naprosto podružná věc v tomhle, podle mě je to PWM vs odrazy
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 25. 11. 2019 13:23

Známý má nějakou oled 2 roky starou a v rohu už má vypálené očko velmi viditelně , protože manželka ráda poslouchá hudbu. Nádhera u telky za 60k :D Když jsem mu říkal, ať si na to dá pozor, tak mi tvrdil, že to nehrozí že oledy jsou už vychytané:D Jako telka pro dospělého jedince pohoda, ale pro rodinu bych měl fakt strach, vysvětlovat dětem, že nesmí jet stále jedna stanice, nebo že nesmí nechávat telku v kodi v menu atd.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 25. 11. 2019 13:44

Asi se muze stat, i kdyz vyrobci mechanismy na ochranu pred image retention stale vylepsuji. Mam zkusenost s plasmou LG, koupena leden 2007, stale ok pri rodinnem pouzivani. Nepouzivame TV jako kulisu (leda v zime, docela nam topi :D ), filmy jedeme nekolik let pres KODI a loni jsme k ni pridali Playstation, intenzivnejsi hrani pres vanoce do pulky ledna, telka ok. Paradni obraz na filmy. Proto jsem rozhodnut koupit jako dalsi televizi OLED
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod Frosby 25. 11. 2019 14:55

Porovnanie QLED vs OLED

https://youtu.be/2_EA3VMi-Sg
Frosby
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků