Samsung QE65Q82

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drabek06 12. 11. 2019 18:00

Zdravím,

co je za model Samusng QE65Q82 ? Ani na stránkách Samusngu není nic o modelový řadě Q82 . . . :hm
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 12. 11. 2019 22:15

popisky na alze má stejný jako Q80.

na stránkách v suportu uvedená je, ale žádný užitečný informace
https://www.samsung.com/cz/support/model/QE65Q82RATXXH/

EDIT:

v komentáři na alze odpověděli, že je to stejná tv jako q80, rozdíl je v ovladači a one boxu.
Stevicek
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 12. 11. 2019 22:28

to tam nepisou, precti si to jeste jednou
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 11. 2019 22:51

No mě přijde, že 82 vychazi prva z 80. Zaražejici je akorat nižši "doporučenna" cena což muže byt prostě časova osa, kdy jde cena elektro. dolu. Jinak panel stejny a rozdil spatřuji ve stojani což je běžna praxe i u jinych vyrobcu, kdy u stejneho modelu jsou dvě ruzne označeni jen jeden ma trochu jiny stojan a třeba jinou barvu ramečku střibro vs šeď a ještě na alza.cz u 82 pišou,že HDMI již neni 2.0 jako u 80, ale 2.1.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 12. 11. 2019 22:58

evlo píše:to tam nepisou, precti si to jeste jednou

Máš pravdu
Stevicek
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 12. 11. 2019 23:52

vtipny, ze je to temer flagship TV samsungu, ta q80, a veskere menu atd. rozmazane, to jede tak v 720p max furt, 4k tv pry :D

Pak jsem zkousel nejak to PWM overit a jediny kdo to pro moje oci blika je pri zapnuti to clear motion, jinak se to dalo, q70 pak blika i pri vypnutym, ale jen kdyz sem se nedival primo, coz teda neopdovida tomu co pisou na rtings, ale nema zadny merak na pwm nebo tak, muzou mit pravdu, jen pisu jak to vidim
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drabek06 13. 11. 2019 23:04

Má ta telka HDR10? Nikde není nic psáno. Stejně tak by mě zajímalo, zda má 100Hz panel. Je nějaká šance jak to poznat?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 11. 2019 08:28

Hdr10 mají všechny

-- 14. 11. 2019 08:29 --

Q82 má 100hz
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drabek06 14. 11. 2019 17:01

Z jakejch zdrojů čerpáš?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 15. 11. 2019 01:02

drabek06: Zatim dle vsech zdroju maji 120 Hz vsechny QLEDy Q70 a vyssi od 55" uhlopricky vcetne... a vsechny lonske a letosni QLEDy umi nasledujici HDR formaty: HDR10, HDR10+, HLG.
Naposledy upravil Yamer dne 15. 11. 2019 08:46, celkově upraveno 1
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod foxo79 15. 11. 2019 07:01

Podla poslednych informacii tento model sa od Q80 lisi len stojanom a tym, ze nema miliardu farieb.
Moze mi niekto vysvetlit (kedze som si uz tento model objednal) o co ako bezny uzivatel pridem ak tam nebudem mat miliardu farieb? :)
Spoznal by som vobec rozdiel ak by som vedla seba videl Q80 a Q82 ?
foxo79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frosby 16. 11. 2019 01:19

Tak informace přímo od podpory Samsung, ohledně dotazů na parametry k tv 65Q82
"V každém případě jsem si ještě ověřil informace dle technických parametrů a tato TV skutečně disponuje panelem se zobrazením miliardy barev.
Model Q82R skutečně vychází z modelu Q80R a je určen pro akce. Není však v žádném ohledu horší, než klasická Q80R."

-- 16. 11. 2019 01:20 --

drabek06 píše:Má ta telka HDR10? Nikde není nic psáno. Stejně tak by mě zajímalo, zda má 100Hz panel. Je nějaká šance jak to poznat?

Neni to nikde uvedene ani webe Samsungu.
Mensi model 55" Samsung QE55Q82 ma uvedenych 50 Hz. :hm
zdroj https://www.alza.sk/55-samsung-qe55q82-d5699460.htm?o=1

QE65Q82 ma uz ale 100 Hz :tleskani
Frosby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 17. 11. 2019 23:12

Naprosto stoprocentne to nema ani 50 ani 100 hz panel, vyzkouseno.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drabek06 18. 11. 2019 07:13

Tak kolik teda? :-D
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 11. 2019 08:55

Má 120hz, co se HDR týče, tak má HDR10 (povinné), HLG a HDR10+
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fanda78 18. 11. 2019 10:05

evlo píše:vtipny, ze je to temer flagship TV samsungu, ta q80, a veskere menu atd. rozmazane, to jede tak v 720p max furt, 4k tv pry :D

Pak jsem zkousel nejak to PWM overit a jediny kdo to pro moje oci blika je pri zapnuti to clear motion, jinak se to dalo, q70 pak blika i pri vypnutym, ale jen kdyz sem se nedival primo, coz teda neopdovida tomu co pisou na rtings, ale nema zadny merak na pwm nebo tak, muzou mit pravdu, jen pisu jak to vidim

Co to znamená pro normálního smrtelníka, aby se teď ze mě nestal po přečtení tvého příspěvku hodinový student :-) chci si jí kopit a měl jsem to do teď v plánu :-D Dal jsem jí přednost před SONY XF9005 :-) a teď tedy nevím, co si mám myslet :-D
Fanda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frosby 19. 11. 2019 11:30

Dirty Screen Effect Test Samsung QE65Q82

Frosby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 19. 11. 2019 13:39

Vy tam něco vidíte? Hokejista rozmazanej není a v pozadí žádný svislý pruhy taky nejsou . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 19. 11. 2019 21:09

no vidim tam havne, ze ten odraz te lampy je tdaleko horsi nez jsem cekal, to jsem zvedav jestli budu vracet
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 19. 11. 2019 23:07

Tak jsem vybalil a jako je to prvni dojem, berte to s rezervou, ale lepsi nez matna. Rozhodne lepsi nez oled, oled proti tomu zrcadlo, realna cerna na samsungu je proste cerna, na oled v takovem pripade byla tmave modra nebo bezova.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drabek06 19. 11. 2019 23:52

V tý místnosti byla zaplá jen ta lampa a TV. Při koukání ta lampa ale nijak neruší a neodráží se v panelu. Co se týče kontrastu, tak na to mám jinej názor. Pokud svítí ta lampa, tak je černá opravdu černá a obraz jako celek vypadá pěkně, ale jakmile lampu vypnu, tak v tmavejch scénách je vidět že je to LCD. Ale oproti původní 3 roky starý UE55J6282 to je samozřejmě úplně jinde, to se nedá srovnávat.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 00:06

kdyz by se delala v nejaky velikost tak 43-47, tak bych si to koupil i jako monitor

jinak samozrejme backlight bleeding jak svina a takove problemy to ma, ale to jsem cekal, za me za tech 32 dobry, nechapu jaktoze je to takove nezrcadlo, na prodejne me to prislo horsi, mel jsem c8 doma na stejnem miste a bylo daleko horsi ... me trvalo hodinu nez jsem to zapl jak jsem byl odvarenej z toho, ze proste cerna je cerna, vetsina lidi tohle tak nema, ale mam proste v mistnosti rozsviceno a nic se v tv neodrazi, nejake prosvitani podsviceni je proti odrazum, pro me, fakt uplne nic co se tyce rusivosti

-- 20. 11. 2019 00:24 --

A je to teda prvni TV co mam se 120hz panelem, dokonce varibalni refresh rate (asi ps4 neumi) a rozdil v zobrazeni pohybu oproti predchozi 60hz TV opravdu nevidim

OS proste hruza tech 720p, ale to tak maj vsichni - zas maj tam dobre veci, treba, ze clovek nemusi souhlasit s licencnim ujednanim a furt to funguje
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 10:37

Achjo, ten sw je hruza, furt me to pridava do nabidky televizni vysilani, coz je teda ten nejmensi problem, ale furt to zapina ty "vylepseni" obrazu, dam treba pouzit na vse a stejne je to zas zapne, fakt hrozny, dalsi vec je to automaticky nastaveni svetlosti - furt to zesvetluje, i v noci ve tme, da se nejak nastavit at to neni tak "chytry" jak tam pisou, ale funguje to jen na zaklade senzoru okolniho osvetleni?
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Frosby 20. 11. 2019 12:19

senzoru okolniho osvetleni je mozne vypnut v nastaveniach. ;-)

Zaujimalo by ma ze ci to ma Q HDR 1500 ako QE65Q80 lebo na webe samsungu pisu ze Q82 ma len Q HDR 1000 :hm

https://www.samsung.com/sk/tvs/qled-q82r/QE65Q82RATXXH/
Frosby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 12:35

ale ja chci mit senzor osvetleni zapnuty, ale at to nepouziva logiku nastaveni podsviceni PODLE OBSAHU
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tanguero 20. 11. 2019 13:19

Informace na stránkách ALZA.cz i alza.sk, SMART OLED, je špatně, panel je SMART QLED.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 20:59

dneska jsem cetl nejake vedecke studie na ty dorazy a potvridlo se me to co vidim uplne presne, ale vyvstala me otazka - pouziva samsung v techto nejvyssich seriich televizi displaye firmy Innolux?
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drabek06 20. 11. 2019 21:48

Co se Ti potvrdilo? Jaký studie? Piš jako člověk, aby ten příspěvek měl hlavu a patu! Takhle většina co píšeš jsou jen nejaký plky a nikomu nic neříkaj.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 23:37

a ty vis jak, relativne jednoduse, SW, zjistit vyrobce panelu v TV nebo jen pises prispevky bez informacni hodnoty?
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Stevicek 21. 11. 2019 06:48

"Když najít výrobce vy chcete, napsat vy do Samsungu můžete."

Yoda
Stevicek
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 21. 11. 2019 22:44

Ok, tak me do SZ posli kontakt v samsungu, ktery to vi a odpovi
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 22. 11. 2019 21:59

sem tedka cetl nejake recenze na tu tv a lidi tam nadavaji na fialove okraje (coz teda taky vidim treba kdyz mam ten ruzovy playstation home screen, tak kraje jsou proste tmavsi) -zjevne to je proste diky te anti reflexni vrstve, takze pocitam pristi rok a rok pote to zhorsi, aby nebyli fialove okraje stejne jako se to stalo u lg, kde lidem vadili fialove odrazy
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drabek06 22. 11. 2019 22:56

Je na tý televizi vůbec něco, co se Ti na ní líbí?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 22. 11. 2019 23:44

myslim, ze uz jsem to psal, kupoval jsem to kvuli tomu panelu, ktery proste lepsi, pro me, nikdo nedela, bohuzel pak teda musi clovek strpet ten samsung software, bez nej to koupit realne nejde, ale nemyslim si, ze tv od jineho vyrobce by na tom sw byla lepsi ...
dneska jsem se teda uz na neco chtel divat, ne s s tim jen hrat, tak me furt stvali "prepalene" barvy, ale prisel jsem na vec, ktera tomu hodne pomuze - local dimming - totiz vubec realne neovlivnuje stmivani, kdyz se to z high da low (standard a low neni zadnej rozdil), tak to velmi pomuze - jakoze seda pak uz neni bila, dokonce na tom homescreen dole je uprostred cara, ktera do vypnuti tohodle "vylepseni" neni videt a tak
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drabek06 23. 11. 2019 10:46

Proč sis nekoupil nějakej OLED? Asi by Ti vyhovoval víc.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 23. 11. 2019 11:51

Pretože všetky OLED sú pre neho zrkadlo.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drabek06 23. 11. 2019 12:09

A teď tedy nastává otázka, zda je lepší obrazově "lepší" OLED co se leskne, nebo QLED co se leskne míň a je obrazově "horší".
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 13:27

Dokonce to teda vypada, ze ani o ten vlastni panel me nejde, ze ten vyrabi ruzni vyrobci a pak az na nej nekde samsung nechava aplikovat to povrchovou upravu
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Frosby 23. 11. 2019 17:10

drabek06 píše:A teď tedy nastává otázka, zda je lepší obrazově "lepší" OLED co se leskne, nebo QLED co se leskne míň a je obrazově "horší".

Pokiaľ sa bude TV používať len na Filmy tak OLED je jasná voľba ;-) Na hry jedine QLED

-- 23. 11. 2019 17:12 --

evlo píše:Dokonce to teda vypada, ze ani o ten vlastni panel me nejde, ze ten vyrabi ruzni vyrobci a pak az na nej nekde samsung nechava aplikovat to povrchovou upravu

Montuje sa to potom na Slovensku v Galante.

Made in Slovakia :nenapadne
Frosby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vavrekj 25. 11. 2019 08:19

"Pokiaľ sa bude TV používať len na Filmy tak OLED je jasná voľba ;-) Na hry jedine QLED"

- toto pisu jedinci co v zivote nemali OLED :-)

mam OLED uz pol roka , denne ide cca 18 hodin 30% ako PC monitor , 50% PS4 Pro , 20% Filmy

- ziadne vypalenie
- odozva a plynulost v hrach je iny level ako QLED (ten ghosting tam stale je )
- farby, kontrast SDR HDR nepoznam nic lepsieho
- ano zimne sporty a jas cez den ma rezervy s tym treba pocitat
vavrekj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 25. 11. 2019 10:14

A měl si aspoň na půl rok ten QLED, že děláš takový jednoznačný závěry?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 25. 11. 2019 11:48

Tak asi je to o tom jak kdo vidí ty odrazy, fakt jsou lidi co mě řeknou - to je odraz , to se do zobrazeného obrazu nepočítá, a pak jako já že to prostě v obraze vidí. Oled vs led je naprosto podružná věc v tomhle, podle mě je to PWM vs odrazy
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod neis 25. 11. 2019 13:23

Známý má nějakou oled 2 roky starou a v rohu už má vypálené očko velmi viditelně , protože manželka ráda poslouchá hudbu. Nádhera u telky za 60k :D Když jsem mu říkal, ať si na to dá pozor, tak mi tvrdil, že to nehrozí že oledy jsou už vychytané:D Jako telka pro dospělého jedince pohoda, ale pro rodinu bych měl fakt strach, vysvětlovat dětem, že nesmí jet stále jedna stanice, nebo že nesmí nechávat telku v kodi v menu atd.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 25. 11. 2019 13:44

Asi se muze stat, i kdyz vyrobci mechanismy na ochranu pred image retention stale vylepsuji. Mam zkusenost s plasmou LG, koupena leden 2007, stale ok pri rodinnem pouzivani. Nepouzivame TV jako kulisu (leda v zime, docela nam topi :D ), filmy jedeme nekolik let pres KODI a loni jsme k ni pridali Playstation, intenzivnejsi hrani pres vanoce do pulky ledna, telka ok. Paradni obraz na filmy. Proto jsem rozhodnut koupit jako dalsi televizi OLED
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod Frosby 25. 11. 2019 14:55

Porovnanie QLED vs OLED

https://youtu.be/2_EA3VMi-Sg
Frosby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 25. 11. 2019 15:09

To jako fakt posíláš video od Samsungu jako porovnání oled vs qled? :D
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 25. 11. 2019 16:09

to uz je lepsi i tohle, alespon to neni marketingova sracka, ale prost realita jak to zobrazuje cernou, teda pro me, dost lidi vidi oboje jako cernou - coz je pro me super zajimave, ja vidim tmave fialovou a takovou teplou zlutou, az oranzovou
Obrázek
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod skorky 25. 11. 2019 16:31

Tak na to video jsem se ani nedodíval,vydržel jsem to asi do půlky,to mě stačilo :shock:Tento samsung je top LCD(Qled),ale toto? :pozor
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod neis 25. 11. 2019 16:55

Samsung má luxusní marketing a lidi jim úplně zobou z ruky, už jen to, že i na defacto odborném fóru někdo pošle reklamní video a myslí si, že je to realita:)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frosby 25. 11. 2019 18:09

Nezaujate objektívne porovnanie najvyšších modelov QLED VS OLED

https://youtu.be/KkXE_n4Pn2Q
Frosby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 25. 11. 2019 19:17

hmm, tak tedka se me stalo, ze tv zobrazuje titulky primo nejakym internim zobrazovacem titulku a na to se fakt neda divat, blooming teda ne, ale i pri tom dimming na low ta bila proste sviti, titulky kdyz zobrazuje neco z venku, tak se to nedeje
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drabek06 25. 11. 2019 20:03

A co čekáš? Buď bude celej panel podsvětlenej rovnoměrně, nebo to bude lokální a bohužel o to výraznější. Prostě to tak je :-)) Furlt to tady opakuješ jak kolovrátek . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 00:19

pokud titulky nepridava sama tv neni problem
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 00:23

a nakonec jsem asi i prisel na to cim to je, tim jak jsem tu psal - tv bez tak bezi v 720p, takze proste titulky jsou kostickovane - prijde me, ze mozna i min nez 720p mozna 720p bez cleartype
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 21:42

Zajímavý je vliv nastavení oči, dneska jsem brzo usl a probudil se v e tmě, a pak když se rozsvítilo světlo naproti tv tak byl vidět výrazný odraz. Po chvilce života v situaci kdy oči nejedou na max citlivost odraz vidět není.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drabek06 26. 11. 2019 22:54

To nebude ale tou TV . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 29. 11. 2019 14:45

si snad prectu navod nebo co, dneska se me zas zdalo, ze ten obraz by mohl byt lepsi proste, tak jsem zkusil dynamic contrast misto low standard a fakt dobry, konecne treba hdr vypada hdr, takhle zpene chapu teda co ktery rezim znamena, ale intuitivni to zrovna neni.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yamer 30. 11. 2019 10:39

Poctivě jsem porovnal tyto dvě specifikace na Samsung.com a Q82R se od Q80R liší jenom podstavcem, celkovou výškou včetně podstavce a celkovou hmotností:

1) Q82R: https://www.samsung.com/cz/tvs/qled-q82 ... XXH/#specs
2) Q80R: https://www.samsung.com/cz/tvs/qled-q80r/QE65Q80RATXXH/ (kliknout na "ZOBRAZIT VŠECHNY SPECIFIKACE")

Tj. i obrazově jsou stejné.

Navíc obě mají i stejný velmi kvalitní antireflexní filtr jako 4K flagship Q90R a široké pozorovací úhly jako Q90R. Což nižší modely Q70R ani Q60R nemají. Takže Q82R je s tou akční cenou dobrej nákup.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 1. 12. 2019 14:25

tak jsem se dival v alze na q85 a q90, ktere me prijdou, ze zrcadli vice na prodejne a maji panely od jineho vyrobce nez ta co mam doma
a dikybohu to pwm jde u externich zdroju v tajnem menu vypnout, uf! Takze dobry.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2019 14:30

Jak vypneš PWM? A jaké „tajné“ menu máš na mysli?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 1. 12. 2019 14:46

Predpokladam, ze to pises jen tak a je ti jasne, ze po prispevcich od drabek06 apod. sem lepsi informaci, nez ze to pwm proste vypnout jde, coz je podle me opravdu super cena informace a nevim o nikom jinem kdo by toto kdekoliv na internetu vubec napsal, natoz uspesne provedl, budu psat detailni navod jak na to, ze?
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2019 15:57

No tak očekával bych, že se pochlubíš, aby i ostatní věděli. Z druhé strany jde o to, zda nedeaktivuješ cosi, co nakonec může vést k problémům s TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod drabek06 1. 12. 2019 16:44

Tak nadhoď návod na to Tvoje "tajný menu" ;-)
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 1. 12. 2019 16:54

Evlo by se měl jakýchkoliv komentářů zdržet. Jsou nerelevantní a ve vtěšině případů nesmyslné. Někdo by je bohužel mohl brát vážně a mohlo by ho to ohledně Q82 ovlivnit...
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2019 17:24

Tak případné zjištění, že některé televizory mají panely od různých výrobců se mohou zakládat na pravdě. Tzv. panelová loterie je známa již dávno.

Ad PWM... ono jde o to, že možná lze vypnout PWM, či podobnou položku, ale následně se může stát, že televizor nebude schopen řídit podsvícení. Buď může chybovat, anebo pojede pořád na sto procent podsvícení. Jakékoliv zásahy v servisním menu se nemusejí vyplatit. Navíc servis, který detekuje zásah do SM, může odmítnout provést opravu v rámci záručních podmínek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 1. 12. 2019 18:41

Prijde me vice vyrobcu zajimavych i u q8* a q90 serii, proto to pisu, ze do jinych samsungu hazi co jim prijde pod ruku casto LG me neprijde nijak zvlastni, jakkoliv si tady asi hodne uzivatelu mysli, ze v samsung tv nemaji diplay od lg :)
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pandero 2. 12. 2019 13:52

Samsung ve svých TV rozhodně panely od LG nemá... Dá se to dohledat, což bych ti doporučil, než začneš něco šířit.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 12. 2019 19:53

evlo proč sem nedáš fotky, či popis, kde jsi k takovému zjištění přišel?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2019 22:05

tak zrovna LG panely teda nema, tak ze maj v samsungu stejnej panel jako je v televizi od lg, to je jedno
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pandero 2. 12. 2019 22:41

Jako ze by mel Samsung, kterej pouziva VA panely, stejny panely jako LG, ktery ma vsude IPS? Mel by ty tvoje posty vazne nekdo korigovat, neznaly navstevnik fora by tomu jeste mohl verit...
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 2. 12. 2019 22:51

LG má VA panely v "kulatých" úhlopříčkách - 50", 60", 70". Jeden rok Samsungu vypadla dodávka od Sharpu, když ho koupil Foxconn, tak to museli dohánět IPS.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2019 22:52

mgx: no me to zajimalo, jak jsem psal jen u tech Q9* a Q8* a ano, fotil jsem to, ze to ma jiny panel, snad najdu i chvili a zaroven si vpomenu a natocim ti to podviceni bez blikani, nicmene na 99% jsem presvedcen, ze to podsvicenina max nemam ... a kdyz o tom tak premyslim, tak samsung i na max podsviceni jede ve vychozim pwm
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Frosby 4. 12. 2019 12:36

MgX píše:evlo proč sem nedáš fotky, či popis, kde jsi k takovému zjištění přišel?

PMW je mozne skutocne vypnut, mam to vyskusane.

Je potrebne zapnut inteligentný režim, v nom vypnúť prispôsobivy jas a potom vypnúť Eco režim. Následne je potrebné zvoliť dynamický režim a podsvietenie nastaviť na hodnotu 50. Blikanie si môžete potom overiť pomocou kamery na telefóne.

Pozor, funguje to len v dynamickom režime.
Frosby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 4. 12. 2019 14:22

Protoze delam treba jiny veci, nez jen cumet a hrat si z tv ...

kazdopadne fakt jsem lhal, a vypada to, ze pod 40 podsviceni to pwm aplikuje i s tim nastavenim v tajnem menu, bohuzel, nemam naladu si s tim, dal hrat, jakoze tak jako tak jina pouzitelna (pro me) tv neni, podle reakci lidi, ale ty vedi, ze me vadi odlesky, jim to prijde taky dobry :); jde videt, ze nejen, ze jini siri lzi, sam to delam a je to poste i tim, ze vsechno vypada ve dne ok, v noci se snizi podsviceni a blika to; nekdo kdo to uvidi porve v noci, tak si rekne, co ten... uzivatel... lze; bez nastaveni v tajnem menu blika tv i pri podsvitu nad 40
Naposledy upravil evlo dne 4. 12. 2019 14:42, celkově upraveno 1
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 4. 12. 2019 14:25

Mimochodem jak tu borec v theadu vedle pise o nejake kovove hentononce na oled od panasonic, tak se divam, ze ta funkcni AR vrstva se vyrabi z niklu, myslite, ze panasonic nechava davat na oledy taky tu AR co samsung a pise borec o tomhle, je treba ten panasonic o kterym pise vystavenej v alze?
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tanguero 18. 12. 2019 12:09

AR vrstvou myslíš Anti Reflexní? Ta určitě nebude z niklu, ze slitiny Ag-Ni se vyrábí zadní elektroda na podsvěcovací matrici. A ten nikl je tam proto, že je levnější než drahé kovy a tato vrstva musí být dostatečně masivní, aby vydržela proudy, které umožňují tak vysokou svítivost, ve srovnání s OLED. Nejvyšší (a nejdražší) řada od Panasonicu má na zadní straně OLED panelu přidánu kovovou vrstvu jako chladič, díky tomu má tento model vyšší jas, než zbytek TV se stejným panelem, který je od LG. Ono je to pak vidět i na srovnání průměrné spotřeby. 65" OLED Panák 1500 - 146W, ten vytuněný Panák GZ2000 160W a srovnatelný model QLED QE65Q90 má tabulkově spotřebu 209W.
tanguero
Junior