55" OLED / kolem 35 tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazik 13. 11. 2019 10:47

Po dlouhém přemýšlení jakou TV jsem se rozhodl pro OLED - z mého pohledu asi nejlepší co se dá aktuálně koupit. Velikost 55" - větší se mi nevejde. Sice dražší oproti klasické LED, ale proč si neudělat radost - ze stejného důvodu jsem před 10 lety koupil plazmu Panasonic, která funguje dodnes. Hodně jsem přemýšlel nad QLED (Q80), ale cena mě odrazuje. Bude na tom běhat DVB-T2, Skylink, HbbTv, občas nějaký ten film, pohádky pro děti. Na TV koukám jen večer a v podstatě by mi stačila obyčejná za pár tisíc, ale proč si nedopřát. Vypalování se nebojím. Podmínka je, že tam musí fungovat Skylink Live TV nebo O2TV.
Jen mám dilema jakou značku :
LG - výrobce panelů OLED, někdo psal o trhaném obrazu při určitém pohybu ?, řada C9 (ta by se dala kolem 31k)
Sony - tady přímo typ nevím, trochu mě láká Android, ale nerad bych řešil časté restarty, lepší zpracování obrazu než LG ?
Philips - nemám zkušenost s touto značkou
Panasonic - desetiletá plazma stále funguje, ale přijde mi, že něco mají skvělé a něco nahouby

Takže co vybrat ? Nebo počkat po novém roce na slevy, pokud nějaké budou ?
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 13. 11. 2019 12:48

no slevy budou vždy, otázka ovšem je na co a kdy...
co se týká loňských modelů, tak ty už jsou pryč, snad LG se ještě dá objevit

sledoval jsem pár TV:
https://televize.heureka.cz/philips-55oled803/, ten byl koncem srpna na Mallu za 25t. ale prováhal jsem ho - dnes už prakticky zmizel ze shopů. kamarád ho koupil a je spokojen
potom https://televize.heureka.cz/panasonic-tx-55fz800e/ ten se v objevil září v krátké akci na Alze za 24 a to už jsem nezaváhal - dnes už je skoro všude vyprodaný
pak jsem ještě jedním okem sledoval nějaké Sony (žádná slušná sleva) a LG, ale objevil se ten Panák a ten jasně vyhrál
ještě je v nabídce https://televize.heureka.cz/philips-55pos9002/, ale ten už je předloňský, tak nevím...

za sebe bych ti doporučil https://televize.heureka.cz/panasonic-tx-55gz950e/, do 35 vejde (nebo zkusit ještě sehnat ten FZ 800)

jinak ten Panasonic šlape perfektně, je rychlý a obrazově supr, jen ty appky jsou slabé (použitelných je jen pár), ale to se dá nahradit androidím boxem
Android v TV není důležitý, dle mého je spíše na škodu (TV box za pár korun ti poskytne víc, je rychlejší, má víc paměti a kdykoliv ho můžeš vyměnit)
ještě píšeš o Skylink Live TV a O2TV, ale to vůbec netuším jak to u které značky je
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 13. 11. 2019 13:11

Aktuálně asi nejlepší poměr cena/výkon v oled 55" - Philips 55OLED803. Aktualizovaný Android s rychlou odezvou, skvělý obraz i slušný zvuk, ambilight. 8-)

-- 13. 11. 2019 13:11 --

Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazik 13. 11. 2019 13:21

No me to celkem laka k te LG C9, takže by mě zajímalo oproti konkurenci jak si stojí. V sobotu ma Okay bez DPH a to už se dostáváme na zajímavé částky za tuto TV.
jedna rejze
jeden henry
mrazik
Junior

Odeslat příspěvekod ivotv 13. 11. 2019 13:50

55OLED803 jeste sezenes v datartu za 30tisic, ale uz je jenom k vyzvednuti na prodejne, takze je sance ze to muzou byt vystavene kusy (nepisou u toho nic)
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod vysyus 13. 11. 2019 13:52

Práve som C9 kúpil v Alze - Black Friday + zľavový kupón. Ak si trpezlivý, viem sa zajtra podeliť o dojmy...
vysyus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazik 13. 11. 2019 14:29

vysyus urcite pockam a moc diky.
Jinak ten starsi Panasonic, urcite bude dobry, ale kdyz si vezmu jak velkou ryczhlosti jde vyvoj, preci jen me vice lakaji letosni modely.
jedna rejze
jeden henry
mrazik
Junior

Odeslat příspěvekod jarda001 13. 11. 2019 14:37

Z jaké vzdálenosti sledujete OLED TV s obrazovkou 55"
jarda001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazik 13. 11. 2019 14:46

Cca 3 az 3.5 metru, zalezi kam si clovek sedne. 55" se vejde do obyvaci steny, aby byla zasunuta. Vetsi uhlopricka by se sice vesla, ale TV by musela byt vice vystrcena od zdi a to nevim jak by mi doma schvalili.
jedna rejze
jeden henry
mrazik
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 13. 11. 2019 16:33

2,20-2,60m,ale po pár týdnech jsem pomalu zjišťoval,že bych snesl i větší :-D
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 11. 2019 18:24

Jen doplňkové info...
https://www.skylink.cz/novinky/160cs-sk ... -panasonic

www.skylink.cz píše:Na vybraných chytrých televizích
přes aplikaci Skylink Live TV*

* LG TV s Web OS 3.0 a vyšší, Samsung TV rok výroby 2015 a novější s OS Tizen, Finlux, Hitachi, JVC, Telefunken, Toshiba, Gogen, Hyundai a Orava na platformě MB211 a MB130.

A zřejmě se "ladí" Skylink Live TV i pro Sony.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2019 20:59

mrazik byl ses na telky někde mrknout? Není od věci si udělat alespoň nějaký obrázek. Ono - menu si odzkoušet můžeš, rychlost reakcí taky. Něco dalšího jistě pochytíš... a to se může hodit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod mrazik 14. 11. 2019 21:36

Mám to v plánu zítra, dřív se utrhnout nešlo - což mě mrzí. Nicméně dnes jsem se díval na LG a vizuelně se mi líbí a hlavně stojánek vypadá bytelně - nejsou to jen nožičky.
Nicméně určitě souhlasím, že to chce vyzkoušet, bez toho je jak vybírat auto podle katalogu.
jedna rejze
jeden henry
mrazik
Junior

Odeslat příspěvekod vysyus 16. 11. 2019 12:58

Neviem, či si už náhodou nekúpil, ale moje "first impressions" ako som sľúbil:

S kúpou som spokojný, zatiaľ prakticky nemám TV čo vytknúť. Samotné spracovanie TV je fajn, nepovedal by som, že pôsobí nejako prémiovo, ale rozhodne neurazí a určite nepôsobí lacno. Stojan pevný (TV budem dávať na stenu, ale zatiaľ ju mám na stojane) a tiež celkom elegantný - to sa samozrejme dá všetko vidieť v predajni. :-)

Vyskúšané: 1080p direct play, 1080p streaming, 4K HDR direct play, 4K HDR streaming, Netflix, HBO GO, IPTV, Plex (beží mi doma server), XPlay, LG Photo & Video appka, Dolby Vision
Nevyskúšané: DVB-T, PS4, Blu-ray 1080p, Blu-ray 4K

Stihol som vyskúšať 4K HDR Star Wars - Last Jedi - preset ISF Expert (Dark Room) v tmavej miestnosti. Za mňa spokojnosť, podanie farieb skvelé bez toho aby boli presýtené (čo neznášam), čierna absolútny luxus.

Bál si sa trhaného obraz pri určitom pohybe - telku mám 3 dni takže ber s rezervou, ale nezaznamenal som. Max. tak mierne artefakty pri hokeji cez IPTV a zapnutom Motion Smoothingu ("zdvojovanie puku, hráčov") - pri vypnutom bolo OK. Inak Motion smoothing u mňa vždy off, nemám ho rád :-))

Čierna mi zatiaľ doslova vykúzli úsmev na tvári vždy keď niečo pozerám.

Možno najväčšie mínus je dosť veľká reflektivita panelu - ja mám TV oproti oknám. To si ale vieš tiež celkom pekne porovnať s inými TV vo vysvietených predajniach.
vysyus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazik 16. 11. 2019 20:10

vysus diky moc . Jak jsou na tom aplikace a magic ovladac ?
Jeste vaham mezi tim Panasonicem, ale ta LG se mi proste nejak libi vic.
jedna rejze
jeden henry
mrazik
Junior

Další stránka