Slušný, levný OLED 55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 16. 11. 2019 00:26

jardadts píše:Kvok : pošli mi do SZ odkaz kde jsi toto info našel. Nicméně 803 má třeba v HDR vyšší hodnoty tak to rozhodně nebude horší obraz než 804. Důležitější je podpora všech HDR formátů u modelů 2019.

To že má 754 druhou generaci P5 a zbylé letošní OLED třetí generaci je normálně na webu Philips. Hodnoty znamená svítivost? To přece není všechno.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 16. 11. 2019 13:21

PetrK221 píše:Pokud by mi nabízeli vystavený kus, tak určitě nebrat. Oled je na tom stále špatně a ty tv si svých 12h denně v prodejně udělají.Možná by to musel být panák gz2000e nebo provozní hodiny menší jak 200h...

...měl jsem podobný názor na věc,ale jak jsem úplně náhodně objevil model TX-65FZ950E s více jak 50% slevou a to jsem ani neměl v plánu novou tv kupovat v tom jsem vše přehodnotil.A dnes toho vůbec nelituji,pokud je tv po stránce vypálení obrazu ok,máš jinak klasickou záruku a nějaké provozní hodiny neřeším...V konečném výsledku máš top model oled tv za celkem ještě přijatelnou cenu. :tleskaniJinak oledy Panasonic určitě stojí za zvážení patří na samý vrchol,ale zase chápu vše je to o ceně.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod vysyus 16. 11. 2019 19:57

Ja som sa nevedel rozhodnúť medzi LG OLED55C9 a Panasonic TX-55GZ950E. Panasonicy sú mi veľmi sympatické, no napriek tomu som kvôli nižšej cene zobral LG.

Zatiaľ spokojnosť. Robil som si celkom dlhý research, vyskúšal som si Star Wars - Last Jedi v 4K HDR a bol to skvelý zážitok. Skúsil som na odporúčanie out-of-the-box preset ISF Expert (Dark Room) bez ďalších úprav - len Motion Smoothing šiel hneď off. Odporúča napr. aj rtings.com alebo avforums kalibrátor (https://www.avforums.com/threads/lg-oled-c9-owners-and-discussion-thread.2227517/page-17)

Subjektívne skvelý, neutrálny obraz, farby pre mňa bez nejakých výrazných skreslení, čierna absolútny luxus (tá mi naozaj vykúzlila úsmev na tvári ako už dlho nič iné)

Rozhodne by som ju z diskusie o "slušnej, levnej OLED 55" nevylučoval! :hm
vysyus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazik 16. 11. 2019 19:58

Tony70 píše:Jen se usmívám, když si tady denodenně pročítám tyhle vlákna ...

Mohu vědět, proč tady nikdo ze zdejších "odborníků" nedoporučil základní model PANASONIC 55GZ950? Tedy televizor, který ihned po vybalení z krabice prezentuje ten nejlepší možný obraz i bez nutnosti profesionální kalibrace! Základní OLED od PANASONIC-u, který je obrazově lepší než vlajková lod´, SONY AG9? O zbývajících OLED-ech dalších firem je škoda psát ...

https://www.youtube.com/watch?v=iUs9i1XR1r8

To už jste vážně tak zblnutí z těch letáků a kupónů, že neumíte používat vlastní hlavu?

Já vím, PANASONIC není v akci, stojí 35.000 tyček, neumí DTS, nemá "milion" naprosto zbytečných App-ek, kolotočárský Ambilight a taky k němu není mixer nebo jina pikačovina zdarma ...

Za minulého režimu si většina stěžovala, že nemá možnost výběru a skutečné kvality. Dnes, když můžu mít doma špičkový výrobek (za zlomek ceny v porovnání s tím, co to stálo, jaké to bylo kvality a co měl člověk na výplatu tehdy), tak raději volím variantu Mámo, ušetřili jsme a ty ještě budeš vysávat a děcka lítat na Hooverboardu ... :oboze



Tak jsem včera a dnes strávil u netu, sledoval videa na youtube a je neuveritelne, kolik lidi resi dilema zda C9 nebo 950. Fakt tyto dve TV jsou neskutecne vyrovnane, az se to nechce verit. Kazda je vyborna, zatracovat jednu nebo druhou je nesmysl. Panasonic vladne zvuku a vybavou a v nekterych rezimech i obrazu, LG bych tak rekl v celkovem podani barev. Operacni system a moznost aplikaci je presne jak jsem predpovial - Panasonic je nic moc, aplikace by taky mohli byt lepsi, v tomhle LG kraluje. No a ted babo rad. Treba aktualne nevyuzivam TV na nejake super hyper filmy v tom nejvyssim rozhrani, ale chci si ji nechat dlouho a ta potreba dop budoucna muze nastat. Je mozne, ze LG pod tihou okolnosti vyda update na HDR10+ a sily jsou vyrovnany. Me osobne se vice libi LG a zejmena i designem a nakonec muze rozhodnout i cena . Obe mohu mit za stejnou cenu, tak uvidime.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 16. 11. 2019 22:24

Ja myslím, že ani s jednou neuděláš zásadní chybu. Je to o drobných preferencích. Pokud se Ti více líbí LG a seženeš ji, tak ji vem. Malé nedokonalosti vadí méně u něčeho, co sis vybral sám než u toho, co případně doporučuje okolí.
Já to v tomhle výběru mám opačně, jak jsem psal výše. Beru na 99,99% Panák, navíc ho mám aktuálně o chlup levnější. Ale kdyby mi někdo daroval LG, tak se zlobit nebudu ;-) :-D
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazik 16. 11. 2019 22:45

Jedine dilema, ktere resim, pokud tu C9 nesezenu do vanoc, jestli si mam priplatit nebo vzit levnejsiho panaka.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 11. 2019 19:49

Tony70 píše:Jen se usmívám, když si tady denodenně pročítám tyhle vlákna ...

Mohu vědět, proč tady nikdo ze zdejších "odborníků" nedoporučil základní model PANASONIC 55GZ950?

Radil jsem už dříve a opakovaně Panasonic, a to i na jiném subfóru, kde jsem udělal takový hrubý nárys. Bohužel nemůžu za to, že jsem člověk, který jde po klidném obraze s mimořádnými barvami od výrobce a zbytek má další požadavky. Nejsem arogantní administrátor, co někomu bude cokoliv vnucovat, protože to jemu samému vyhovuje a má s tím rozsáhlejší zkušenost. Konečný verdikt, nechť si každý udělá sám.

Už jsme se o tom bavili vícekrát... konečně máme FastScan - po kolika letech? Lidé bohužel chtějí mít telku jako AIO zařízení, které poskytne základ pro komplexnější využití. Panasonic toto až tolik nenabízí, zvláště pak v oblasti některých aplikací. Z druhé strany, a to vždy připomínám, má totálně stabilní prostředí s přehledným klasickým menu.

HbbTV je samozřejmostí. Teď si nejsem jist, kterou verzi nabízí. Ani u LG, ani u Paňase.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 11. 2019 20:27

Panasonic GZ950E proč??
Neumí DTS, takže stahovač filmů si to nekoupí.
Má sice podporu HDR10+ i DV, ale pirátský filmy jsou v HDR10/HDR10+ . Nepřehraje zvuk? Možná je to dobrý pro rozvíjení fantazie :) člověk si může domyslety co říkají, jak hlasitě co vybuchuje a tak.

Nemá Android - ani KODI tam nejede.
Nemá Ambi, nemá fancy remote.

Má možná hezký out-of-the-box barvy, ale to stejně je subjektivní záležitost.

Absence kodeků, Androidu, Ambi, magic ovladače - to jsou faktické nedostatky pro mnoho zákazníků.

Panasonic možná osloví videopuristy a kupovače filmů, kterých je jen velmi málo.

V prodejně dá LG promotér nebo LG motivovaný prodavač zákazníkovi Magic ovladač a nechá ho napsat něco, vyzkoušet si to. Pak mu dá ovladač Panasonicu nebo kdo ví čeho - a je rozhodnuto. Lidi čadto nepotřebují ten nejlepší obraz. Vše je barevné. Radši dají přednost pohodlnému a komplexnímu řešení.

-- 17. 11. 2019 20:30 --

Chci Android, KODI integrovaný, ne externě. Vnímám GZ2000 jako obrazovej TOP současnosti, ale nekoupil bych si to. Pokud OLED, dal bych přednost Philipsu. To by ta GZ2000 musela stát stejně a nebo levnějc, abych ji dal přednost.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 17. 11. 2019 20:51

Dovolím se připojit, ale s trochu jiným tvrzením. GZ2000 bych si koupil, ale pravda - cena je vysoká. A když cosi jiného... nedal bych přednost Philipsu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 17. 11. 2019 21:26

Tak to já bych bral gz2000 taky :-) o tom žádná
Asi takto, kdyby top modely byly ve stejné ceně, tak 1) Panas, 2) Sony, 3) LG. Ambilight mě nebere a Android spíše externě
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 17. 11. 2019 22:07

Ať si každý pořídí co chce a co mu vyhovuje,ale musím souhlasit s tím co napsal Tony70.
Pro někoho je priorita kvalita obrazu...a pak až to ostatní.Chápu,že někdo jiný má ty potřeby jinde.Osobně nepotřebuji v tv DTS,Android,KODI ani žádnou záři kolem tv a gz2000 by bral každý né že ne,ale když na to nemám tak to alespoň pomluvím a zkritizuji :oboze
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 17. 11. 2019 23:10

ja mezi oled nevidim rozdil, dokaze me nekdo popsat rozdil treba mezi tim panasonic za 50 nebo kolik a hitachi za 20?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vysyus 19. 11. 2019 11:01

Pokiaľ viem tak panely stále robí len LG. Rozdiely sú teda v ostatnej elektronike a hlavne v spracovaní obrazu. Máme to šťastie, že dnes je kopec zdrojov, kde si môžeš o rozdieloch prečítať (avforums, rtings, hdtv.pl, HDTVTest na YouTube atď.) a kopec predajní, kde TV môžeš sám vidieť a vyskúšať.

Niekde to tu MgX písal, nie je nad to keď si TV vyberieš sám podľa toho čo sa ti páči/vyhovuje.

Inak, GZ2000 by som bral aj ja, a takisto by som sa neurazil keby mi niekto daroval napr. Bang & Olufsen BeoVision Eclipse (https://www.bang-olufsen.com/en/televis ... -65-bronze) :D
vysyus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazik 19. 11. 2019 15:00

Tak nakonec jsem objednal LG C9 s 10% slevou. A ted si tu cenu nejak obhajit doma :D
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2019 20:22

RADU65 píše: a gz2000 by bral každý né že ne,ale když na to nemám tak to alespoň pomluvím a zkritizuji :oboze

Teď možná při úterním večeru nevidím... kdo GZ2000 pomluvil?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků