Slušný, levný OLED 55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ilja2001 22. 11. 2019 13:03

Tak super, že jsi spokojený. Já jsem si řekl, že si na Panáka počkám až pod stromeček :-)
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2019 19:25

mrazik píše:bylo obrovsky WOW
Nepoznal a rozhodne nelituji. Fakt jsem koukal s otevrenou pusou. Defacto u me nakonec rozhodl design, webOS a magic ovladac.

Ono není proč litovat. LG C9 televizor jistě není špatný, má velmi zajímavý OS, který řadě lidí sedne. Sedne provedením, ale také návazností na magický ovladač, sedne samozřejmě i nabídkou aplikací a možností připojení.
Určitě bych si vyzkoušel přehození jednotlivých obrazových profilů a zaparkoval na pár dnů na rodině nejbližším. Není úplně dobré je střídat co chvíle. Oko si nezvykne a uživatel pak trpí pocitem, že obraz nelze precizně doladit pro jeho potřeby.

LG umí satelit Skylink ladit přes FastScan, pakliže ho využíváš. Jen, pokud si správně vzpomínám, neumí AutoDiSEqC, takže je velmi vhodné si nastavení DiSEqC přepínače před počátkem ladění překontrolovat. Nemusíš naladit nic, či naladíš pouze část.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 11. 2019 21:52

jako je to zajimava diskuze kdyz vim, a vidim, ze vsechny oled TV dany rok maji stejny panel a ze proste predloni to bylo nejlepsi a jde to dolu. Docela by me zajimalo co s tema tv delate, ze vidite rozdil v obraze na identickem panelu
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 10:50

No minule jsem tady tak trochu cíleně provokoval ohledně té Panasonic kalibrace a vypadá to podle některých že Panasonic má asi jiné panely. Teď ale vážně, o panel už moc nejde ty jsou stejné LG ale rozdíl je v obrazových procesorech to je jediné poctatné co ty TV odlišuje + ještě nějaká kovová mřížka kterou Panasonic údajně na ten panel nějakým zázrakem asi přilepil a který prý odvádí někam teplo protože otázka je kudy kam, jinak ta mřížka zůstává na stejné teplotě jako okolí. Obrazové algoritmy do procesorů dodali prý filmaři z Hollywoodu. No dle mého jsou to minimálně z 50% žvásty jen aby se okecala cena, jelikož zákazník na cenu samozřejmě kouká ale já tam těch +několik nemálo tisíc nevidím.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tony70 23. 11. 2019 13:01

McLaren F1:

Je vidět, že o tom víš naprosté ho.no, podobně jako polovina zdejších "radičů a odborníků"! Vysmíváš se (nejen ty) a zpochybňuješ něco, o čem nemáš ani páru, jak to funguje a špiníš něco, co jsi nikdy neviděl v praxi ...
Opět se potvrzuje, že závist a lidská blbost jsou nekonečné! A nejvíc zarážející je, že se to stále opakuje i v době internetové, kdy se tyhle věci dají velmi rychle a jednoduše dohledat!

Pro (nejen) tvoje info.

Já jsem narozdíl od tebe i jiných majitelem a uživatelem GZ2000. Nejsem žáden blbec, co vysolil balík peněz za nějaké marketingové žvásty! Panel LG je dělaný na speciální požadavek PANASONIC-u. Je to jiný panel (Professional Edition), než mají všichni ostatní výrobci ve svých OLED TV. PANASONIC ho "vytunil" o speciální kovovou masku, která mnohém rychleji odvádí teplo, čímž dochází k velmi rychlému ochlazení samotných buněk a díky tomu ten panel nemá žádné Image Retention, které je vidět na všech současných OLED-ech ... Proto je díky této kovové mřížce panel u GZ2000 o něco tlustší, než u konkurenčních firem. Navíc jas u tohoto panelu je momentálně nejvyšší, jaký kdy byl u OLED technologie dosažený a stejně tak úroveň a samotný zážitek z HDR je zcela "jiná liga" oproti jakékoliv konkurenci!

Je smutné, když lidi jako ty melou svoje nesmysly a snaží se druhým vtloukat do hlavy tu svou "pravdu" ... A ještě smutnější je, kolik lidí je schopno tomu uvěřit.

P.S. Nebýt takových kupujících, jako jsem já i další fanoušci skutečné kvality, tak tyhle High End modely nikdy nevzniknou a vy, "kuponoví handlíři", tady máte ty svoje levné LCD sajraty nadosmrti ...
Naposledy upravil Tony70 dne 23. 11. 2019 13:16, celkově upraveno 1
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 13:13

H.vno tady kážeš ty a přestaň mne urážet id.ote. Panasonic TX-55GZ2000 - 68 999 Kč vs LG 55 C9 34 900 a tady čum. https://youtu.be/Vj_oR91s1BU Panasonic ten panel rozebral a znovu slepil :-D nebo jim to dělá na přání LG když na to má jako jediná fabrika linku? Za jednu GZ 2000 která není 100x lepší ba ani 2x než C9 mám dvě C9 :-D. Ty prodavači. O životnosti toho panelu se budeme bavit později ale vzhledem k těm nitům které do toho panelu pere Panasonic to nebude dlouho trvat a ta mřížka to asi nezachrání PS : pořád nevím kam to teplo odvádí když není v kontaktu se vzduchem. Je někde ověřené věrohodné srovnání té retence s jinou značkou?
V porovnání cena výkon jednoznačně vyhrává LG C9.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mrazik 23. 11. 2019 14:43

Ja Tonyho chapu, koupil si TV za skoro 70 litru, takze nejak si to omluvit musi a hlavne pochlubit - ne kazdy si muze dovolit vyhodit 70 litru za TV. Otazkou je, zda je dvakrat lepsi nez C9, kdyz stoji dvakrat tolik. Mozna by rozdil v obraze poznal i laik, urcite bude mit lepsi zvuk, ale podle testu mnoha mene ci vice uznavanych recenzi, ten rozdil taky velky neni.
Jestli ma kovovou masku nebo ne, tezko rict, zbytek mi prijde jak vypsane z marketingove brozurky. Dnes jsem tak nejak nastavil obraz, zvuk na C9 pro vsechny vstupy a budu se znovu opakovat, je to neuveruitelny WOW, bomba a souhlasim se zavery mnoha porovnani - nejlepsi TV minimalne z toho co nabidne za dane penize.
Nicmene urazet ostatni, ze si nemohou dovolit tak drahou TV a prave diky takovym ,,bohacum" tohle vse vznika je k smichu. Treba ja vyuzil slevu a mam C9 o 10% levnejsi a necitim se jako kuponovy handlir.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 23. 11. 2019 15:02

Myslím, žes to trochu přehnal Mclaren F1, dobré je znát a prezentovat svůj názor na ten či onen televizor podpořený fakty a ověřenými skutečnostmi a né domněnkami a polopravdami a diskutovat slušnou formou, bez osobních útoků a sprostých urážek. Každý si koupí, co je pro něj nejlepší a čemu dává přednost. Jeden má raději z nějakých relevantních důvodů Panasonic, jiný dá přednost LG. Není třeba se vzájemně napadat a urážet, to určitě není smyslem tohoto fóra a někteří přispěvatelé by si to měli uvědomit .... a dát si hlavu pod studenou sprchu :-D .
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 23. 11. 2019 15:11

tak to je samozrejmy... ale ber to tak... srovnava se nesrovnatelny... LG ma taky E radu, taky ma W radu atd. tam uz to cenove bude plichta a panal zacne tezce vyhravat... ale v tom "prvnim zazitku oledu se vlastne opakuje stejny scenar, jak kdysi plazma"...:) no nepripada vam to tak? :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 15:15

Já jsem ten který to přehnal? Já jsem sem dal odkaz na test OLEDŮ z dost renomovaného zdroje a fakta o ceně vs výkon jsou také jasná ale Tony nic tak nevím co jsem přehnal. E řada LG ten Panasonic také prevalcuje v poměru cena výkon a to ještě markantněji srovná ten výkon než C9. A mimo řadu W má LG ještě řadu Z ale to je jiná liga než zmíněný Panasonic.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SmokeMan 23. 11. 2019 15:36

ja to napsal blbe, chybi mi tam edit... ale jako mas vlastne recht...no ale LG zadny Z nedela, mozna kino nebo repraky, ale telky?

-- 23. 11. 2019 15:37 --

je to zbytecne vyhroceny..., osobne u slepyho testu selzete vsichni :D do posledniho kusu :) vcetne me :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 15:43

Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod RADU65 23. 11. 2019 16:27

Nemá smysl se tu navzájem urážet,honit si svoje ego a měřit pindíka kdo ho má většího...
Nikdo z nás ty obě tv vedle sebe naživo nejspíše neviděl natož aby jej nějak objektivně testoval.Každý si pochválí to svoje to je ok :potichu Testy na netu bych nebral až tak smrtelně vážně,skutečnost je pak trochu někde jinde.
Oled LG jsem měl a i když nebyla 4K byl jsem s ní spokojený...Ted mám Panasonic a spokojenost veliká.Dlouhou dobu jsem preferoval značku SONY a taky jsem byl celou tu dobu spokojený s jejich tv.
Je pravda že někdy ten rozdíl ve kvalitě nemusí být uměrný ceně :pozornejde přece o život je to jenom elektronika :oboze
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 23. 11. 2019 16:42

ajo 8K... tak to me zajima asi tak, jako kdy bude prset pristi rok 15.9.... promin, to skutecne nesleduju a buh vi :D ze sem tam i zet mel :), skora ze sem sem to odmazal, aby nekdo nerekl, ze zet neni :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 17:05

SmokeMan když tě to nezajímá tak to nekomentuj. ;-)
Mclaren F1
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků