Slušný, levný OLED 55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mesab 23. 11. 2019 22:49

evlo je ko*ot, kterej všude se*e. Teď tady a zrovna viewtopic.php?f=1703&t=1302625&st=0&sk=t&sd=a&start=30
MgX : von je z*u*venej trol, měl bys ho hned vyhodit, seš na takový moc hodnej. Při vší úctě.
Naposledy upravil MgX dne 23. 11. 2019 23:03, celkově upraveno 1
Důvod: Hvězdičky ve vulgaritě.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 22:57

Mimochodem treba s tim pwm s tebou souhlasim naprosto to me vadi ze vsech tech veci asi nejvic, protoze s tim nejde nic delat, zbytek sice s tim clovek stravi den, ale jde povypinat.

Driv TV umely ruzny finty na to jak udelat z horsiho obrazu lepsi a dalo se to vypnout, na tom q80 jsem nic takovyho nenasel, me to zrovna nevadi, ale prekvapilo me to, asi je to zaply furt? No spis me prijde, ze je to odstrneny, protoze nejake vylepseni fakt nevidim kdyz jsem to zkousel, opet, me tohle nevadi.

Kazdopadne u tech oled, nemam nic proti lidem co jako chvali tu lepsi cernou, je teda minimum fakt cernych scen, nebo vubec vyuziti cerne moc nebyva (Asi i proto jak se s tim tv perou), a jasne na par mistech bude ta cerna videt, ale vetsinu ji zabije uz jen to jak si tv osviti casti kde neni cerna bilou stenu apod. a zpatky se svetlo odrazi na tu cernou, tak to proste je, to je realia, chapu, ze si to spousta lidi nerada prizna, pochybuji, ze ma nejake znatelne procento uzivatelu tmave sede zdi. Tohle neni k tomu aktualnimu tematu rozdilu v oled - to me fakt zajima jeslti nekdo napise neco konkretniho, ale kdyz uz jsi nacal ten obecny povzdech.

Za me teda letos dobry s tou tehnologii vyuzivajici UV, o ktere se nikde nepise, ostatne letos jsem koupil TV, ze, takze nejakej pokrok v tom asi vidim.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2019 23:01

mesab píše:evlo je ko*ot, kterej všude se*e. Teď tady a zrovna viewtopic.php?f=1703&t=1302625&st=0&sk=t&sd=a&start=30
MgX : von je z*u*venej trol, měl bys ho hned vyhodit, seš na takový moc hodnej. Při vší úctě.

Při vší úctě - evlo je uživatel a má schvalování příspěvků. Neboť diskutuje slušně, příspěvky jsou mu schváleny. O Tobě se to říct nedá. Bohužel.

Za ten Tvůj vulgarit a urážek plný příspěvek bys měl dostat trest. Dalo se to napsat jinak a do SZ. Ne rozebírat věci na fóru a ještě urážlivě vůči dalšímu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tony70 23. 11. 2019 23:05

Původně už jsem ani neměl chut´ tady cokoliv psát. Nicméně na pár věcí si neodpustím zareagovat ...

McLaren F1 :

O tom, že tady jen vyvoláváš hádky, jsem se už přesvědčil minule v jiné diskuzi. Stejně tak, že jsi jen obyčejný internetový tláchal bez praktických zkušeností. Je vidět, že vůbec nemáš žádné ponětí, jak se vyrábí OLED panely a hlavně jakým způsobem a kde se ty televizory kompletují!

Tvoje zpochybňování upraveného panelu u GZ2000 by mi mohlo vyvolat úsměv na tváři, kdybych ovšem nevěděl, že to myslíš zcela vážně. Zdá se, že tvá inteligence přesáhla IQ všech inženýrů od PANASONIC-u a ty nám tady co nejdříve pěkně "od stolu" (sorry od PC) vysvětlíš princip ochlazování a hlavně délku životnosti takto vytuněného panelu ... Budu rád za každý tvůj postřeh z praxe a myslím, že by to mohlo zajímat i inženýry od LG.

Na Image Retention jsem tady už dvakrát ve dvou vláknech dával odkaz na YouTube. Ty o něm samozřejmě moc dobře víš. Stejně tak moc dobře víš, že je to právě díky té speciální kovové masce jediný současný OLED, který tento problém nemá! A to je jeden z hlavních důvodů, proč mám drahý GZ2000 a žáden jiný OLED mě nezajímal ... Nicméně ty i přes dodané důkazy budeš neustále rýpat a hledat chyby tam, kde nejsou ...

Něco k tomu vítězství LG C9 ...

Každý, kdo tomu skutečně rozumí a kdo si mohl řadu GZ2000 otestovat (celosvětově), tak potvrdí, že je to nejlepší filmový televizor současnosti. I na HDTVtest to moc dobře vědí ... To, že vyhrálo LG je sice fakt, ale o kolik "bodů" to bylo? A v jakých kategoriích?

Best Home Theatre TV PANASONIC GZ2000
Best Living Room TV PANASONIC GZ2000
Best Gaming TV LG C9
Best HDR TV LG C9
Best TV of 2019 LG C9

LG C9 těžilo z nově zavedené kategorie Gaming a vyhrálo díky polofunkčnímu HDMI 2.1 (s řadou chyb, které lze dohledat na netu) a lepšímu výsledku v HDR. Naprosto směšné bylo, že ten test HDR proběhl pouze v HDR 10, protože LG C9 neumí HDR10+ s dynamickými metadaty!

Lidé, kteří se pohybovali okolo této "show" a kteří k tomu mají co říct, sami přiznali, že kategorie Gaming je zcela o ničem a pro běžného smrtelníka je daleko užitečnější, jak vypadají tyhle televizory Out of Box ... Myslím si, že s ohledem na to, jaká kritika se na tento letošní Shootout snesla, bude muset Vincent Teoh přehodnotit svůj přístup, nebot´ si zbytečně zahrává se svoji image ...

Celkový součet bodů :

LG C9 - 33.16

TV PANASONIC GZ2000 - 32.90

K tomu testu ještě jedna poznámka. Celá akce byla sponzorována maloobchodníkem Crampton & Moore. Na netu byla přihláška pro omezený počet lidí a kdo se dříve zaregistroval, tak seděl v hledišti. Mezi těmito "testujícími" byli lidé z ulice absolutně neznalí problematiky, což mělo za následek trapné otázky typu co je to gradace nebo banding, na které později musel Vincent Teoh odpovídat ...

O ceně řady GZ2000 se s tebou bavit nehodlám. A už vůbec ne v případě, kdy tady napadáš vysokou cenu této řady, aby jsi o pár řádků níže onanoval nad 8K OLED-dem LG za 29.999.99,- USD!

https://www.lg.com/us/8k-tvs

Stejně tak nehodlám reagovat na ty tvoje posměšky ohledně marketingu PANASONIC-u. Možná, že když si zjistíš, co znamená PANASONIC Hollywood Laboratory, tak snad někdy pochopíš ...

O tom, že vědomě překrucuješ fakta, už ani psát nemusím. Já osobně OLED PANASONIC GZ950 (na který jsem vznesl dotaz) nepovažuji za drahý a ani jako nevhodný do toho vlákna. OLED, který se dá pořídit dost pod 35.000,- a s naprosto špičkovou kvalitou obrazu ...

mrazík :

Možná by to chtělo občas použít svou hlavu a nečíst nesmysly a manipulace druhých. Asi tě to překvapí, ale i v podpisu mám uvedenou verzi 65GZ2000. Takže pár desítek tisíc ještě přihod´...

Jinak k mému poslednímu odstavci asi tolik. Možná jsem to měl formulovat srozumitelněji, nicméně ten, kdo má všech pět pohromadě, tak zcela jistě pochopil, co jsem tím naznačoval. Je to podobné, jako například v Automotive průmyslu. Pokud nebudou lidi, kteří mezi prvními firmám pomohou zaplatit vývoj nových technologií, snížit tak výrobní náklady a dostat tyhle špičkové věci do zaplatitelné hladiny pro běžné uživatelé, tak sotva kdy se pohne cokoliv dopředu tempem, jakým se to momentálně děje. Není to žádná urážka "chudých", pouze konstatování stavu a uvažování současné společnosti. Ale chápu, že chtít po některých, aby si přečetli a pochopili daný text je někdy složité ...

P.S.
McLaren F1 : Na závěr jedna dobře míněná rada. Vzhledem k tomu, že nejsem žáden prodávač PANASONIC-u (jak mi tady už podruhé podsouváš), ale živí mě něco úplně jiného, tak si dávej pozor na toho idiota, kterým jsi mě tady nazval. Možná žiješ v iluzi anonymity internetu, ale to se hodně pleteš ...

MgX :

Snad jsem tady slušnou formou vysvětlil některé věci a doufám, že to tady alespoň chvíli vydrží. At´ si to ti, které to zajímá, sami trochu přeberou i z té druhé strany. Nesnáším totiž demagogií, závist a hloupost ...
OLED PANASONIC TX-65GZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 23:14

Toto byl slepý test ( možná nevím proč nezařadili i Philips :-D) https://youtu.be/Vj_oR91s1BU
A v celkovém součtu vyhrála OLED LG i nad dražší konkurencí tak nevím kdo má jaké dojmy.
Já proti značce Panasonic nemám vůbec nic krom těch cen.
Neumím si ani představit situaci v obchodě kde vedle sebe budou 55 C9 za 35k vs 55 GZ 2000 za 70k a měl bych přesvědčit běžného zákazníka o koupi GZ 2000 myslím že je to nereálné :-D
PS : Tony uklidni se ( Možná žiješ v iluzi anonymity internetu, ale to se hodně pleteš ...) ( Nesnáším totiž demagogií, závist a hloupost ...) Nikdo ti tu telku nezávidí to si myslíš ty a tak nějak to vyznívá že si potřebuješ obhájit proč jsi za ni dal ty prachy ale teď jsi trochu naštvaný protože jsi zjistil že ten Budget tam prostě není.
PS: Vysvětli nám teda ten proces ochlazování rád se poučím. Protože si myslím (a to i na základě těch krátkých testů na YouTube) že to funguje jen chvilku než se zahřeje i ta mřížka.
Když je to takový zázrak proč by to samo LG ne využívalo ve svých TV.
HDR10+ mne nerajcuje je to jen volný standart, Dolby Vision je certifikace a ( Panasonic ji pro OLED získal až letos).
Jo a ta práce Hollywoodsjých mistrů? Co jsem viděl tak to také není úplně bez pih na kráse ( ta scéna jak sedí důchodci na posteli a záběry pod mořskou hladinou).
Naposledy upravil Mclaren F1 dne 24. 11. 2019 00:01, celkově upraveno 3
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 23:27

No kdyz se prenesu nad to, jak Tony70 pise (a dalsi veci), tak to shrnu z jeho prispevku, ze tvrdi, ze obraz je stejny, ale nedochazi k problemu s poskozenim jednolivych bodu (tzv. image retention) - nebo mozna, ze obraz je asi malinko lepsi, ale neni to moc znat (s tim se i ja schoduji, ze panely v superdrahych oled budou jiny kosik a tedy tam bude rozdil napr. v uniformite skla)
Mclaren argumentuje testem, kterej resi kterej obraz je hezci - coz jako jo, rozumne a urcite z demografickeho hlediska zajimave mereni
Mgx - tu resi fylozoficke otazky
Indeshit a ja pisem o tom, ze neni technicky rozdil v tom jak ktera tv zobrazuje

celkove bych rekl, ze teda kazdy resi neco jineho

jako omlouvam se, ze ten flamewar mozna vecne ukoncuji, ale zajima me, jak bude pokracovat diskuze (pokud bude tento prispevek zverejnen)
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 23. 11. 2019 23:41

FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mesab 24. 11. 2019 00:05

evlo
Kazdopadne u tech oled, nemam nic proti lidem co jako chvali tu lepsi cernou, je teda minimum fakt cernych scen, nebo vubec vyuziti cerne moc nebyva (Asi i proto jak se s tim tv perou), a jasne na par mistech bude ta cerna videt ...

nemam nic proti lidem co jako chvali tu lepsi cernou, je teda minimum fakt cernych scen, nebo vubec vyuziti cerne moc nebyva

co jako chvali tu lepsi cernou, je teda minimum fakt cernych scen

Děkuji za váš hodnotný příspěvek, budu se tím řídit a to velmi důrazně. Nechci černou, je ve všech ohledech k ničemu.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 24. 11. 2019 00:32

Ještě k tomu HDR 10+
Za mne je to přesaturovaný zažloutký exkrement ušitý pro Samsung a Netflx.
Snad to LG do svých TV cpát nebude.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kalimero73 24. 11. 2019 09:14

SmokeMan píše:https://www.facebook.com/helori24/videos/1585881761554576/

-- 23. 11. 2019 23:42 --

Super SmokeMane :tleskani , ta sličná slečna Metallica umí i hezky zahrát .... na odlehčení "těžké" diskuze,
jedním slovem nádhera :-D
Audio/ložnice: Canton LE103+Yamaha R-N402D+Yamaha CD-S300+Sennheiser HD650+Fiio K5 Pro <> Přenosné: Cowon Plenue R+FiiO F9SE <> TV/AV/obývák: Panasonic OLED TX-65FZ800E+DP-UB824EGK + DK 5.0 Heco MS500+VP102+VP302, Denon AVR-X3200W + Zidoo Z9S
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazik 24. 11. 2019 10:19

Tony70 ja ti tu tvou OLED preji a stejne jako jsou napriklad ,,klasicka" vs premiova auta, plati to i pro ostatni vyrobky. Je na kazdem, kolik za dany vyrobek vyda penez a jake si pro tu koupi nasel argumenty. Co je velmi spatne, je navazet se do ostatnich, ze si koupili levnejsi vyrobek, ktery muze poskytovat stejnou sluzbu a v nekterych ohledech i lepsi nez drazsi vyrobek. To se pak nesmis divit reakci ostatnich na tve prispevky, ktere tak vyznivaji. Ty to pises stylem, ze ostatni OLED TV jsou jen takove hracky pro male deti a ty uz jsi dospley tak mas poradnou kvalitni TV.
Ja nemam problem uznat, ze v nekterych aspektech je Panak lepsi nez C9, ale znovu se ptam, je natolik lepsi aby stal dvakrat tolik ? Podle testu to vypada, ze ne.
Myslim, ze se vsichni muzeme shodnout na tom, ze jak C9, GZ950 nebo GZ2000 jsou povedene TV a vetrsina si v nich najde sveho favorita a at si vybere jakouli z tohoto seznamu, neslapne vedle.

P.S. SmokeMan hezky klavir :)
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 24. 11. 2019 11:13

mesab píše:evlo
Kazdopadne u tech oled, nemam nic proti lidem co jako chvali tu lepsi cernou, je teda minimum fakt cernych scen, nebo vubec vyuziti cerne moc nebyva (Asi i proto jak se s tim tv perou), a jasne na par mistech bude ta cerna videt ...

Děkuji za váš hodnotný příspěvek, budu se tím řídit a to velmi důrazně. Nechci černou, je ve všech ohledech k ničemu.

ale vzdyt ma pravdu - v realnem svete se cerna temer nevyskytuje, v TV obrazu je to samozrejme trochu jine, ale i tak je cerna spis vyjimkou (kdyz teda nepocitam cerne pruhy pri jinem formatu obrazu nez 16:9). Daleko podstatnejsi nez 100% (teda spíš 0% :-) ) cerna je schopnost zobrazeni odstinu blizkych cerne, tak aby nezanikly v nerozlisitelne cerni ! To bych vzdycky preferoval pred dokonalou cernou.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2019 11:52

OLED si vlastně nemusí čímsi vypomáhat při odstupňování jednotlivých „kontrastů a jasů“. Prostě to má přirozeně dáno. Což je jeho velká výhoda. Když to přeženu, každý OLED je v určitém směru přirozeně HDR, protože má svůj rozsah, který je viditelný, aniž by musel cokoliv přidávat, nasazovat. OLEDu pouze, a to jen z určitého pohledu, chybí větší vysvícení. Ale zase - třeba GZ2000 je v tomto už jinde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kalimero73 24. 11. 2019 12:06

Já teda na tý loňský FZ800 nepozoruju, že by to svítilo nějak málo a jas nebyl dostatečný, ale jsem odkojený telkama Panasonic a prakticky vždy jsem využíval kino-režim a ten není přesvícenej nikdy. Pro normální domácí dívání se během dne ten jas ale bohatě stačí, není třeba nic přisvěcovat.
Mám veliký okno od stropu až k zemi směrem na verandu - venkovní levou stranu v obýváku a žaluzie přes den normálně vodorovně nastavený pro průchod světla i slunce + záclony a žádnej problém nevidím. Ale asi je rozsvícení obrazovky hodně individuální záležitost a někdo potřebuje holt vyšší jas. ( asi na hry ;-) ) O kontrastu se netřeba bavit, ten je dokonalej u všech OLED-ek.
Audio/ložnice: Canton LE103+Yamaha R-N402D+Yamaha CD-S300+Sennheiser HD650+Fiio K5 Pro <> Přenosné: Cowon Plenue R+FiiO F9SE <> TV/AV/obývák: Panasonic OLED TX-65FZ800E+DP-UB824EGK + DK 5.0 Heco MS500+VP102+VP302, Denon AVR-X3200W + Zidoo Z9S
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 24. 11. 2019 12:25

Akorát zajímavý je, že teda u lcd je šedá v 50 odstínech jen při vypnutí těch pomocníků.
U oled podle mě lidi onanuji nad lepší černou často právě proto, že tmave šedou zobrazuje černe, toto výrobci tv schválně nastavují, podle mě.
A konecne žaluzie a svítivost - tam bych právě resil tu cernou a ne jak moc to svítí.
Naposledy upravil evlo dne 24. 11. 2019 13:30, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka