Sony KD-49XG8396 vs. KD-49XG9005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod malinda59 18. 11. 2019 12:12

Zdravím všechny,
kvůli DVB-T2 nás čeká výběr nové TV(máme cca 12 let starý Samsung, uhlopříčka 82 cm).

Nová televize bude vzdálena 2,6 m od sedačky napřímo, okno zřejmě proti TV, možnost tlumit žaluzií.

Videohry nehrajeme, příjem zatím přes společnou anténu, využití youtube a přehrávání filmů z disku.

Díky pročítání zdejších vláken, jsem došel k Sony(Android,filmy), případně LG nebo Philips.

Bavil jsem se v prodejně jak s ,,nezaujatým" prodejcem, tak zástupcem Sony a LG.

Dokázal by mi někdo poradit jestli připlatit za 9005 nebo vzít o 5 táců levnější 8396 a přihodit něco na sounbar?

Obě mají VA panel,9005 Direct LED a Dolby Vision oproti 8396...

Byla mi nabízena i 49XG8096, že je rozdíl v IPS panelu,starším procesoru a 50Hz, ale jinak prý zobrazuje velice dobře...tomu už jsem moc nevěřil.
malinda59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 11. 2019 13:30

rozhodne devitkovou sony, je to neporovnatelny zazitek oproti zbytku...

-- 18. 11. 2019 13:31 --

jeste dodam, jesi to je zase kvuli nabytku, ze vetsi se nevleze atd... tak jen dodam, ze to je financni nesmysl :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malinda59 18. 11. 2019 13:47

Vím, že by mohla být i 55" a nabízela by se loňská XF9005 za podobné peníze, ale četl jsem nějaké problémy řekněme s odladěností systému a nejsem si jistý jestli mi to za to stojí :-)
malinda59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 11. 2019 13:54

:D never tomu, je to lepsi a o level dal, nez mas vybrany...

ja to ctu taky vsude, zajimavy, ze sem to jeste nikdy nevidel na vlastni oci, ani mi to nikdo nehlasi, ze by mu to blblo :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malinda59 18. 11. 2019 14:05

A půjde na XF nainstalovat novější Android(9 tuším)? Jinak řečeno není XG softwarově odladěnější než XF?
malinda59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 18. 11. 2019 15:49

Mám stejnou vzdálenost, cca 2,7m. Taky jsem původně zvažoval 49-50" a skončil na 55" :-) a jsem za to rád :-D
i ekonomicky se to vyplatilo
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 11. 2019 20:46

malinda59 píše:Vím, že by mohla být i 55" a nabízela by se loňská XF9005 za podobné peníze, ale četl jsem nějaké problémy řekněme s odladěností systému a nejsem si jistý jestli mi to za to stojí :-)

Odladěnost systému je často věcí, kterou zjistí uživatel využívající určitou kombinaci vlastností, výbavy a případně třebas externě připojených strojů. Říct, že určitě nemůžeš narazit na problém, je lež. Vím to velmi dobře z mnoha zážitků, které s televizory (mnoha televizory) mám. Z druhé strany - Android je skutečně dál, než byl dříve. Je intuitivnější, snesitelnější, stabilnější a nabízí více. Jeho klady výrazně převyšují zápory. Ale... ale ne každý je schopen, byť občasný přehmat, akceptovat/řešit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod SmokeMan 21. 11. 2019 11:32

Ja bych rekl, ze za polovinu popsanych problemu androidu (celkove, vsude a ve vsem atd.) nesou odpovednost sami uzivatele, ac o tom nemaji paru. A nejen u androidu, celkove se cim dal casteji stava, ze proste lide ve strachu skacou na novy tv ze strachu, aby neprisli ani o dil ordinace nebo ulice a to rovnou klidne z 10 a vic let starych stroju, na ktery si tak navykli, ze jak je to jinak, je to spatne a jsou radi, ze to naladi, pokud vubec.

Pak jim to nekdo naladi, ukaze par vychytavek a uz to jede..., mamo, dame tam jeste tohle, je jedno ze to nemame, ze nam to nebude fungovat ani za zlaty prase, ale bude to tam... hele a toto taky... a jeste a jeste a deckam dame hry.

Pak jim neco nestimuje, blbne a prave ti pak hodnoti nejvic, hlavne na heurece a takovych tech nakupnich webech, ze to je pomaly, seka se to, obcas se objevi nejaka ta reklama v americtine (a my tomu nerozumime).

A vzdy to tak bude, preci nepriznam svou chybu, ze s tim neumim, ze mam plnou pamet, nahral sem tam kraviny a ono to ted blbne :) prece nejsem blbec... co na tom, ze tu telku neumim ani naladit, nahrat aplikace umim, tak to prece musi fungovat... :)
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2019 11:49

SmokeMan pleteš se, ale je zbytečné se handrkovat a slovíčkařit. Neřeším Heureku, ale reálné zkušenosti pokročilých uživatelů (v některých případech i techniků). Přidávám i své přímé zkušenosti, kdy byla část problémů reportována výrobcům atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod neis 21. 11. 2019 12:00

Je to něco za něco. Všechny nové televize se nazývají smart, ale nechápu co je na nich smart,youtube? To umí i settopbox za 500Kč. Android je jediná opravdová smart tv, z toho plynou ohromné výhody, ale zároveň i problémy. Kdo nedokáže využít přednosti androidu, pro toho bude lepší uzavřený systém, kde nic nemůže pokazit..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod OnderCZ 21. 11. 2019 12:01

Neřekl bych, že Android je vždy výhra. Kolikrát vyladěný proprietární systém je mnohem lepší volba.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod neis 21. 11. 2019 12:28

Netvrdím že je výhra pro každého. Stejne jako ios vs android, kdo nechce s telefonem nic dělat a prostě přijme vše jak si to vývojáři od applu vymysli, tak je pro něj lepší ios. Pokud si chce člověk telefon přizpůsobit podle sebe a dělat si sním co chce tak zvolí (když odmyslim cenu) android. U tv je to stejné casual uživatel nevyužije a neoceni výhody androidu. Osobně bych taky obyčejnemu divákovi televizních stanic s vrcholem "smartovosti" že si zapnou youtube android nedoporučoval, protože jim android krom možných problémů nic nenabídne ...
neis
Junior